2020_2021

 

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

Kalendarium z wcześniejszych lat:

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022

Kalendarium roku szkolnego 2021/2022

 

 • 24 czerwca 2022 r.

"Witosowe Dni Pola"

 

W miniony weekend w naszej szkole odbyły się ,,Witosowe Dni Pola", czyli ogólnopolskie spotkanie producentów żywności wysokiej jakości. Było to wydarzenie dwudniowe, pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministra Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Lubelskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki oraz Centrum Doradztwa Rolniczego.

W sobotę swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Halina Szymańska, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która podkreślała, że dziś rolnicy muszą stawiać na wykształcenie, rozwój i zdobywanie wiedzy, naprzeciw czemu wychodzi nasza placówka. Wartościowy i ciekawy wykład pt. ,,Apifitoterapia - korzyści z połączenia miodu i ziół" przeprowadziła dr hab. inż Małgorzata Dżugan, prof UR, kierownik Zakładu Chemii i Toksykologii Żywności Uniwersytetu Rzeszowskiego. Kolejny wykład dotyczył ,,Żyzności i urodzajności gleby w rolnictwie ekologicznym", a jego prelegentem był dr hab. Józef Tyburski, prof. UWM w Olsztynie, Katedra Agroekosystemów i Ogrodnictwa, Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa UWM w Olsztynie. O znaczeniu pszczoły miododajnej opowiedział Tadeusz Dylan, Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Uczestnicy konferencji mogli wysłuchać także wykładów innych znakomitych prelegentów, przybyłych do nas z różnych instytucji.

Niedzielne obchody ,,Witosowych Dni Pola" rozpoczęły się uroczystą mszą św. której przewodniczył i wykład na temat ,,Rolnik polski jako jedna z naczelnych racji Narodu i państwa" wygłosił ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz. Następnie postać naszego patrona - Wincentego Witosa przedstawił Pan Waldemar Chrobak na podstawie materiałów muzeum w Wierzchosławicach.

Odbyła się również debata, a po niej wręczenie Pucharów Wojewody Lubelskiego za wybitne zasługi dla polskiego rolnictwa, które w imieniu Wojewody Lecha Sprawki wręczyła Barbara Wróbel, Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa. Te szczególne wyróżnienia otrzymali: Andrzej Dobrowolski, Ryszard Klecha (w jego imieniu puchar odebrał syn Paweł - nasz uczeń, członek Rady Młodych przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi), Wacław Koncewicz, Wiesław Kostek oraz Mirosław Pękala.

List gratulacyjny od Wojewody Lubelskiego dla gospodarza wydarzenia - Zbigniewa Wlazia, Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu odczytała oraz wręczyła również Pani Barbara Wróbel.

Popołudniowymi atrakcjami dla uczestników były m.in. koncert zespołu SHANTEL, pokazy rycerstwa polskiego, występy: dzieci z Ukrainy - uchodźców mieszkających w naszym internacie, Tarnogrodzkiej Orkiestry Dętej, Młodzieżowego Zespołu Tanecznego przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury, Zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z Zamchu oraz Zespołu Muzycznego ,,Przystań" z Księżpola. Gwiazdą wieczoru był zespół MEGUSTAR, który tanecznym krokiem zakończył ogólnopolskie spotkanie producentów żywności wysokiej jakości - ,,Witosowe Dni Pola".

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za uczestnictwo w wydarzeniu oraz organizatorom za trud przygotowań i chęć tworzenia Centrum Edukacji Ekologicznej nie tylko dla uczniów, ale także każdego zainteresowanego konferencjami czy wykładami prowadzonymi przez przedstawicieli świata nauki.
 

                                                                         

 

 

                                                                             

 

 

                                                                                 

 

 

                                                                  

 

 

 • 24 czerwca 2022 r.

   

       "Zakończenie Roku Szkolnego"

Czerwiec to niewątpliwie najweselszy ze wszystkich miesięcy. Od dzisiaj uczniowie zaczynają zasłużone i wyczekane wakacje. Uroczystość w naszej szkole rozpoczęła się mszą świętą, następnie udaliśmy się na halę sportową, aby wysłuchać części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas I. Po akademii nadszedł czas wręczenia przez Pana Dyrektora nagród m.in. za bardzo dobre wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz reprezentowanie szkoły w uroczystościach pozaszkolnych.
Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkim Uczniom oraz Nauczycielom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Do zobaczenia!

 

 

 

 

                                                                                                 

 

 

 

                                                                                                 

 

 

 • 01 czerwca 2022 r.

 

    Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole ,,Dzień Otwarty", skierowany przede wszystkim do uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
    Gościliśmy młodzież m.in. ze szkoły w Aleksandrowie, Księżpolu oraz Obszy. Staraliśmy się przedstawić im jak najwięcej wiadomości o naszej placówce, internacie, a także zaprezentować kierunki, w jakich kształcimy. Uczniowie mieli możliwość poznania naszych nauczycieli, zwiedzenia pracowni dydaktycznych, parku maszynowego oraz zapoznania się z otoczeniem szkoły. Najwięcej zainteresowania, jak zawsze wzbudziła możliwość jazdy ciągnikiem czy też kombajnem zbożowym pod czujnym okiem nauczycieli.    

     Była to świetna okazja do spotkania się i zadania pytań przez ósmoklasistów również naszym uczniom, które dotyczyły życia szkoły, zamieszkania w internacie oraz nauki przedmiotów zawodowych.
     Po spacerze z przewodnikami odbył się poczęstunek na świeżym powietrzu oraz gry i zabawy integrujące młodzież. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy od września do naszej szkoły, zapewniamy dowóz na trasie Aleksandrów - Księżpol!

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

                                                                                                  

 

 

 

                                                                                                                      

 

 

 

 

 • 23 maja 2022 r.

 

           Mamy swojego przedstawiciela w Radzie Młodych Rolników! Jest nim uczeń klasy 3 TMRiA - Paweł Klecha. We wtorek, 23 maja odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Rolników, która została powołana jako organ pomocniczy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Składa się z 21 członków, w tym jednego pracownika naukowego, siedmiu studentów z uczelni rolniczych oraz uczniów szkół rolniczych, prowadzonych przez ww. resort. Zadaniem Rady jest konsultowanie wszelkich dokumentów związanych z polityką rolną, a także inicjowanie nowych rozwiązań systemowych, które mają pomagać polskiemu rolnictwu.
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

 

 

 

 

                                                                                                                          

 

 

 

 

 • 29 kwietnia 2022 r.

 

          W piątek 29 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas IV.
          Tegorocznych absolwentów w imieniu społeczności szkolnej żegnali młodsi koledzy z klas III 4-letnich. Następnie klasy IV w krótkim montażu słowno-muzycznym wspominały czas spędzony w murach szkoły, podziękowały pedagogom za trud włożony w przekazywanie im wiedzy.  W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły pan Zbigniew Wlaź wręczył świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe za dobre wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych oraz za pracę w kołach zainteresowań.
          Dla czwartoklasistów nauka w technikum zakończyła się, ale rozpoczyna się nowy etap w ich życiu. Mamy nadzieję, że nasi absolwenci będą zawsze miło wspominać czas spędzony w ZSCKR w Różańcu.

 

 

                                                                                                                                 

                                                                               

 

                                                                                                                        

 

 

 • 27 kwietnia 2022r.

27 kwietnia uczniowie technikum wzięli udział w wycieczce integracyjnej na Paintball do Szewni Dolnej. Celem wyjazdu była integracja, propagowanie zdrowej rywalizacji, budowanie umiejętności współdziałania w grupie, promowanie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Po wspaniałej zabawie odbyło się spotkanie przy ognisku.

 

                                                                              

 

 

                                                                              

 

 

                                                                              

 

 

 

 • 22 kwietnia 2022r.

 

 22 kwietnia 2022 r. odbył się powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczennica naszej szkoły Anna Ivanets po teście wiedzy zakwalifikowała się do ścisłego finału i zajęła IV miejsce.

 

         

 

 • 21 kwietnia 2022r.

 

        ,,Regionalny Konkurs Orki Siewnej”

Tegoroczna edycja powyższego wydarzenia odbyła się 21 kwietnia 2022 roku w naszej szkole pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Henryka Kowalczyka, Wojewody Lubelskiego – Lecha Sprawki oraz Lubelskiej Izby Rolniczej. Współorganizatorami byli przedstawiciele marki KUBOTA i STEYR.
     Konkurs skierowany był do uczniów szkół rolniczych z województwa lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, a składał się z części teoretycznej i praktycznej.
      Do zadań rywalizujących ze sobą 17 drużyn z każdej ze szkół należało przede wszystkim wykonanie orki siewnej na wyznaczonym poletku, w określonym czasie, wybranym losowo agregatem, złożonym z ciągnika i pługa obrotowego - pod czujnym okiem dwóch niezależnych komisji. Kryteria oceny, jakie były brane pod uwagę to wiedza teoretyczna z zakresu orki siewnej oraz parametry takie jak: głębokość orki mierzona w trzech punktach, prostolinijność ostatnich bruzd, ocena jakości pracy pługa, równe pole po wszystkich przejazdach i oczywiście stosowanie się do zasad BHP.
Dzięki współpracy z firmami zewnętrznymi: Agrotech i Techmlek, które udostępniły rywalom swój sprzęt w postaci nowoczesnych ciągników i profesjonalnych pługów obrotowych, nie tylko każdy z uczestników miał równe szanse i udało się przeprowadzić zawody uczciwie, to także stworzyć plac wystawowy, gdzie zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą firm rolniczych, czy też zasięgnąć fachowej porady specjalistów, w tym serwisantów prezentowanych marek.
Po wnikliwej i rzetelnej weryfikacji z zachowaniem przepisów RODO, komisja składająca się m.in. ze specjalistów Biura Lubelskiej Izby Rolniczej w Zamościu oraz przedstawiciela ODR, rozstrzygnęła, iż bezkonkurencyjna była drużyna naszych uczniów. Pierwsze miejsce otrzymał Łukasz Sitarz oraz Łukasz Wlaź, miejsce drugie zdobył Kornel Federkiewicz wraz z Pawłem Klechą, natomiast trzecie miejsce należało do Pawła Maksima i Szymona Rycerza – uczniów ZSCKR w Potoczku. Puchary ufundowane przez Urząd Wojewódzki wręczyła w imieniu Wojewody Lecha Sprawki Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa – Barbara Wróbel, dyplomy dla każdego uczestnika Dyrektor ZSCKR w Różańcu, zaś nagrodami rzeczowymi obdarowali wygranych przedstawiciele instytucji i firm rolniczych. Obecny był także reprezentant Terenowego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju - Krzysztof Blacha, który również wręczył upominki laureatom i pozostałym zawodnikom ufundowane przez Prezesa Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Wydarzenie zakończyło się poczęstunkiem dla wszystkich przybyłych gości, co dało możliwość nawiązania nowych znajomości i wymianę doświadczeń związanych z rolnictwem wśród uczniów szkół rolniczych oraz ich nauczycieli.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za liczne przybycie oraz udział w konkursie.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji, jaką niezaprzeczalnie jest rolnictwo!
 

                                                                        

 

                                                                         

 

                                              

 

 • 13 kwietnia 2022r.

Nasi uczniowie kolejny raz stanęli na podium! 13 kwietnia 2022 r. odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców, w której zajęli III miejsce.

 

 

                                                                                                                                          

 

 • 5 kwietnia 2022r.

 

5 kwietnia 2022 r. odbyła się wystawa „Książki i Prasy Rolniczej” , zorganizowana przez nauczyciela bibliotekarza i opiekuna Koła Młodych Ekologów. Zostały zaprezentowane: książki, broszury i czasopisma dot. nowoczesnej uprawy roślin, hodowli zwierząt, mechanizacji rolnictwa oraz rolnictwa ekologicznego. Młodzież miała okazję poznać literaturę dotyczącą ekologicznej produkcji polowej i ogrodniczej: nowe technologie, bezpieczeństwo produktów ekologicznych oraz ich wpływu na zdrowie człowieka.

 

                                                                                                                        

 • 18 marca 2022r.

„Rasy rodzime naszym dobrem narodowym”

Powyższe motto to tytuł konferencji, która odbyła się 18 marca 2022 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego organizatorami byli nauczyciele oraz uczniowie przy współpracy z NSZZ Solidarność RI i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem ,,Wieprz Polski”.

W konferencji wzięli udział poza społecznością szkolną - rolnicy, mieszkańcy obszarów wiejskich, doradcy oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa.

Rozpoczynając wydarzenie uczestników powitał Dyrektor ZSCKR w Różańcu – pan Zbigniew Wlaź. Następnie głos zabrał pan Tomasz Obszański -   przewodniczący NSZZ RI Solidarność Województwa Lubelskiego, a także z ramienia MRiRW pan Jan Golba - zastępca Dyrektora Departamentu Rolnictwa Ekologicznego i Jakości Żywności.

Formą, jaką przybrała konferencja była debata, do której zaproszono przedstawicieli świata nauki (Instytut Zootechniki PIB w Balicach, Zakład Doświadczalny w Kołudzie Wielkiej), doradztwa rolniczego (CDR Oddział Radom, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego), polityki (przewodniczący senackiej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz praktyków (BioBazar Fabryka Norblina), w tym także najmłodszego pokolenia pasjonatów, którym są uczniowie szkoły rolniczej.

Głównym celem zorganizowania wydarzenia stało się przybliżenie cech ras rodzimych oraz wskazanie możliwości wykorzystania ich w kontekście m.in. Zielonego Ładu, bezpieczeństwa białkowego, sposobów promocji i dystrybucji, wykorzystania istniejących znaków jakościowych, a przede wszystkim zastosowania ich w rolnictwie ekologicznym. Zaznaczyć należy, że ostatnie z zagadnień jest najbliższym sercu organizatorów, gdyż szkoła certyfikuje swoje gospodarstwo w rolnictwie ekologicznym.

 

 

                                                                             

 

 

                                                                             

                    

 

 

 • 13-26 marca 2022 r. - Erasmus

13-26.03.2022 Uczniowie klas trzecich technikum spędzili dwa tygodnie na praktykach w Grecji w ramach programu ERASMUS +. Zdobywali nowe doświadczenia w swoich zawodach oraz zwiedzali okoliczne atrakcje u podnóża masywu Olimp.
 

 

 

 

                                                                                                                         

 

 

 

 

 

                                                                                                                        

 

 

 • 11 marca 2022 r.

Finał Wojewódzki XXXIX Olimpiady Młodych Producentów Rolnych

     W dniu 11 marca 2022r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Finale Wojewódzkiej  XXXIX  Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Olimpiada została zorganizowana przez Zarząd Województwa Lubelskiego Związku Młodzieży Wiejskiej, patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szkołę reprezentowało 5 uczniów z klasy III i IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. Byli to: Paweł Klecha, Łukasz Wlaź, Kamil Skiba, Hubert Solski i Bartłomiej Pieczonka. 

Olimpiada ma na celu zweryfikowanie wiedzy rolniczej, doskonalenie się młodych rolników, promocję zawodu rolnika oraz osiągnięć w rolnictwie. Pogłębianie wiedzy i umiejętności rolniczych przyczyniających się do stałego unowocześniania polskiego rolnictwa oraz rozwijania idei współzawodnictwa i konkurencji.

Tegoroczna edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych opierała się na następujących zagadnieniach:

 • Produkcja roślinna, nawożenie i ochrona roślin;

 • Produkcja zwierzęca;

 • Mechanizacja rolnictwa;

 • Ochrona środowiska, odnawialne źródła energii i zmiany klimatu;

 • Ekonomika i zarządzanie, system ubezpieczeń rolniczych;

 • Bezpieczeństwo i higiena pracy. 

Do części ustnej finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Hubert Solski i Paweł Klecha.

Niewiele brakowało naszym uczniom do przejścia do ścisłego finału. Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i rozwijania wiedzy w tym kierunku.

 

                                                                                        

 

                                                                                           

 

 

 

 

 • 27 stycznia 2022 r. - Propozycja na nadchodzące Walentynki

 

 

Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

Walentynkowa kolacja wymaga specjalnej oprawy. Oprócz wykwintnych potraw powinniśmy też zadbać o odpowiednią dekorację stołu. Elegancki obrus, zastawa stołowa i czerwone dodatki - to propozycja uczniów klasy III TŻiUG na walentynkową kolację.

 


 

 • 22 stycznia 2022r. - Ogólnopolskie obchody 148. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  22 stycznia 2022 r. delegacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu wzięła udział w ogólnopolskich obchodach 148. rocznicy urodzin swojego Patrona. Uroczystość została zorganizowana przez NSZZ RI „Solidarność” w  Wierzchosławicach – rodzinnej wsi Wincentego Witosa i objęta była Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej w intencji Ojczyzny i polskich rolników w kościele parafialnym w Wierzchosławicach, pod przewodnictwem Krajowego Duszpasterza Rolników ks. bp. Leszka Leszkiewicza. Następnie poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny, gdzie na grobie Wincentego Witosa złożono wieńce i kwiaty. W obchodach uczestniczyli m.in. wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk oraz zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP minister Piotr Ćwik.
   


 • 21 stycznia 2022 r. - Nasi uczniowie na nartach w Chrzanowie.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W ostatni piątek uczniowie naszej szkoły wyjechali do Chrzanowa na szkolenie narciarskie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Mazurka oraz Pani Beaty Zabłotni. Warunki do jazdy były świetne, pogoda i humory wszystkim dopisywały, co poskutkowało tym, że wszyscy nauczyli się jeździć na nartach. Przed nami kolejny wyjazd, którego nie możemy się już doczekać.

   


   

 • 17 stycznia 2022 r. - Akcja "Góra Grosza" w ZSCKR w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej pt. ,,Góra Grosza''. Zebraliśmy łącznie ponad 20 kg monet o wartości 346,96 zł. Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!!!

   


   

 • 17 stycznia 2022 r. - Światowy Dzień Pizzy

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W różnych krajach świata święto pizzy celebruje się w innych terminach. 17 stycznia Światowy Dzień Pizzy obchodzony jest we Włoszech, czyli w ojczyźnie tej potrawy. Tego dnia warto pozwolić sobie na wielki kawałek pizzy z ulubionymi składnikami. Nasze uczennice z klasy I TŻiUG proponują pizzę "4 sery" z pomidorkami koktajlowymi i szpinakiem. Smacznego!

   


   

 • 11 stycznia 2022 r. - "Pyzy" dla ptaków

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Za oknami robi się coraz chłodniej, a temperatura powietrza spada poniżej zera. W związku z tym członkowie Szkolnego Koła Młodych Ekologów przygotowali tzw. “pyzy” dla ptaków. Samodzielnie przygotowali mieszanki tłuszczowo-nasienne i rozwiesili je na drzewach w szkolnym parku.

   


   

 • 20 grudnia 2021 r. - Święta tuż, tuż...

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W wielu domach trwają już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy III TŻiUG przygotowali propozycje nakryć stołów na kolację wigilijną. Być może staną się one dla Was inspiracją na ten wyjątkowy wieczór.
  Życzymy wszystkim dużo zdrowia, wiele radości i świętowania w rodzinnym gronie.

   


   

 • 7 grudnia 2021 r. - zajęliśmy V miejsce!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  7 grudnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich zawodach Szkół LZS i średnich w piłce nożnej halowej chłopców w Potoczku. Po wyrównanych i zaciętych pojedynkach (wszystkie mecze zakończyły się jednobramkową różnicą), z bilansem dwóch meczy wygranych oraz dwóch przegranych, zajęliśmy V miejsce.

   


   

 • 3 grudnia 2021 r. - spotkanie z psychologiem z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju

     

  Początkiem grudnia odbyło się spotkanie uczniów z psychologiem z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju na temat ,,Przemoc i agresja’’. Prowadzące zwracały uwagę słuchaczy na sytuacje jakie mogą zdarzyć się w szkole, środowisku i domu. Uwrażliwiały na skutki zachowań agresywnych i stosowania przemocy. Prelekcja zainteresowała uczniów, z uwagą słuchali wykładu.
  Zajęcia uczące jak poprawnie komunikować się i radzić sobie z agresja będą kontynuowane w małych grupach w styczniu.


 • 6 grudnia 2021 r. - Mikołajki

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dzisiaj naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Wszystkich grzecznych uczniów, a także nauczycieli i pracowników nagrodził słodkim poczęstunkiem.


 • 23 listopada 2021 r. - Olimpiada ZUS ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

  Dnia 23 listopada 2021 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Olimpiadzie ZUS ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
  Spośród 24 prac, wyłoniono 3 z najwyższymi wynikami i jak się okazało, ich autorki zostały zakwalifikowane przez komisję do II wojewódzkiego etapu Olimpiady, który odbędzie się 11 stycznia 2022 r.
  Laureatki Olimpiady to:
  Małgorzata Grasza z klasy II,
  Anna Pękala z klasy III
  i Wiktoria Szostak z klasy III.

  Opiekunem uczennic jest pani Dominika Abramek.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!


 • 11 listopada 2021 r. - Święto Niepodległości w ZSCKR  im. Wincentego Witosa w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Już 10 listopada w wigilię święta nasza szkoła obchodziła 103. rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Z inicjatywy MEiN o symbolicznej godzinie 11.11 odbyło się po raz 4-ty w historii wspólne śpiewanie hymnu narodowego przez zgromadzoną na sali gimnastycznej społeczność szkoły. Młodzież przedstawiła też historię Mazurka Dąbrowskiego, obok flagi i godła najważniejszego symbolu narodowego. Później odbył się patriotyczny Apel przygotowany przez uczniów z Koła Historycznego, na który złożyły się najpiękniejsze wiersze i pieśni towarzyszące Polakom w drodze do wolności.

  Zebrani z przejęciem wysłuchali poezji Marii Konopnickiej i zaśpiewali Jej słynną Rotę, które umacniały Naród podczas zaborów. Młodzież z wielkim zaangażowaniem przeczytała poezję i śpiewała pieśni legionowe z „Pierwszą Brygadą” na czele. Następnie przypomniano słynny „Dekalog Polaka” Zofii Kossak-Szczuckiej i złożono hołd Ojcom Niepodległości, których łączyła miłość do Polski i wierności ideałom „Bóg, Honor i Ojczyzna”, którymi przepojona jest nasza historia i kultura. Apel zakończono słowami: „Boże błogosław wolną Ojczyznę” i hymnem „Boże coś Polskę”. Zaapelowano o pełne zaangażowanie w obchody święta Niepodległości przez wywieszenie biało-czerwonej flagi, udział we Mszy św. za Ojczyznę czy złożenie kwiatów na grobach bohaterów narodowych.

  Delegacja szkoły z Pocztem Sztandarowym wzięła udział w miejskich obchodach 11 XI Święta Niepodległości w Tarnogrodzie. Przed Mszą św. za Ojczyznę przedstawiciele szkoły na czele z Panem Dyrektorem złożyli wieniec w hołdzie Ojcom Niepodległości, a następnie obejrzeli uroczystą akademię w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.
   


   

 • 09 listopada 2021 r. - Koło Młodzi Ekolodzy w gospodarstwie agroturystycznym

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dnia 09 listopada uczniowie należący do koła wraz z opiekunami odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne Międzyczas w Cieplicach i tamtejszą Zagrodę Edukacyjną usytuowaną w budynkach starej leśniczówki. Właścicielka gospodarstwa p. Elżbieta Starzak przybliżyła młodzieży procesy zachodzące w naturalnym środowisku gospodarstwa wiejskiego, podkreślając iż nieodłącznym elementem edukacji związanej z ochroną środowiska powinna być ekologia. Młodzież spędziła wyjątkowy dzień pośród drzew, zwierząt, ziół i traw. Spacerując po gospodarstwie uczniowie obserwowali zwierzęta hodowlane, między innymi liczne gatunki drobiu, różne rasy owiec, w tym kameruńską, duże stado kóz również zróżnicowane rasowo. W zagrodzie można było zobaczyć także inne zwierzęta: króliki, lamy oraz bydło rasy Jersey i Highland cattle.

  Na koniec pobytu w Zagrodzie Edukacyjnej wszyscy udali się do tamtejszego małego muzeum, aby obejrzeć dawniej używane sprzęty. Były wśród nich maszyny rolnicze i rzemieślnicze, narzędzia codziennego użytku, meble oraz eksponaty sztuki ludowej.
  Wycieczka była wspaniałą okazją do poznania, co tak naprawdę znaczy ekologia w zagrodzie, a przede wszystkim jakie znaczenie ma środowisko naturalne i produkcja zdrowej żywności.
  Dziękujemy właścicielce za miłe przyjęcie i ogromną wiedzę, która na pewno będzie u nas w przyszłości owocowała.
   


   

 • 5 listopada 2021 r. - Zawody w badmintona - etap szkolny

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 5 listopada w ZSCKR w Różańcu odbyły się szkolne zawody w badmintona dziewcząt i chłopców. W rywalizacji brało udział 16 chłopców i 12 dziewcząt wyłonionych w eliminacjach klasowych. Po zaciętej rywalizacji najlepsi w szkole okazali się:
  Kategoria chłopców:

  I miejsce - Grzegorz Cios,

  II miejsce - Patryk Szkołut,

  III miejsce - Sebastian Szymanik.

  Kategoria dziewcząt:

  I miejsce - Kinga Wasiowska,

  II miejsce - Natalia Wasiowska,

  III miejsce - Anna Ivanets.


  Najlepsi uczniowie ze szkoły w dniu 16. listopada wezmą udział w zawodach powiatowych.
   


   

 • 28 października 2021 r. - Wychowankowie w kinie Helios w Rzeszowie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  We wtorkowe popołudnie wychowankowie Internatu ZSCKR w Różańcu w ramach zagospodarowania czasu wolnego obejrzeli film „Venom 2: Carnage” w kinie Helios w Rzeszowie.
  Aby nabrać energii do oglądania filmu akcji, młodzież odwiedziła przed seansem filmowym Mc Donalds.
  Uczestnikami wyjazdu byli wychowankowie klas I-IV. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni i wyrazili ogromną chęć powtórnego wyjścia. Poza wzmocnieniem więzi koleżeńskiej mogli też utrwalić nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.


   

 • 27 października 2021 r. - Otrzęsiny w internacie
   

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Wzorem lat ubiegłych końcem października odbyło się oficjalne powitanie młodzieży klas I w internacie. Starsi wychowankowie przygotowali wesołą uroczystość, podczas której nasi nowi mieszkańcy sprawdzili się manualnie i ruchowo. Wyjątkowo dobrze wypadła im konkurencja porządkowa oraz quiz wiedzy nt. realiów życie w internacie. Cała impreza, która miała na celu włączenie naszych młodszych kolegów w społeczność internacką, zakończyła się rozdaniem drobnych upominków oraz wykonaniem pamiątkowego zdjęcia.
  Cieszymy się, że uroczystość wszystkim się podobała, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach uczestników i liczne okrzyki dopingujące ze strony publiczności.


   

 • 23 października 2021 r. - Wykład „Mineralne nawożenie roślin uprawnych”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  23.10.2021 r. - Wykład „Mineralne nawożenie roślin uprawnych” dla kursantów szkoły zaocznej.
  Kursanci KKZ w zawodzie rolnik wraz z opiekunami 23 października wysłuchali wykładu „Mineralne nawożenie roślin uprawnych”. Wykład prowadził przedstawiciel firmy ARKOP pan Waldemar Cisak. Omówił gamę nawozów opartych o najnowsze rozwiązania biotechnologii, w szczególności wysokiej klasy chelatów. Udzielił także cennych informacji o tym, jak powinny być dostarczane pierwiastki chemiczne wchodzące w skład nawozów, tak aby dały bardzo dobry efekt w plonowaniu rośliny.


   

 • 20 października 2021 r. - Wycieczka po Roztoczu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dnia 20 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w integracyjnej wycieczce po Roztoczu.
  Pierwszym punktem programu był spacer po kamieniołomie Babia Dolina w Józefowie oraz wejście na stojącą na wzgórzu basztę, ze szczytu której można podziwiać panoramę miasteczka i okolicy. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Suśca, aby stamtąd wyruszyć na pieszą wyprawę szlakiem szumów i podziwiać małe wodospady utworzone na rzece Tanew. Po dość intensywnym marszu, który wszystkim zaostrzył apetyt, zjedliśmy pyszne, pieczone kiełbaski.
  Idealna pogoda oraz magia i urok pięknej polskiej złotej jesieni sprawiły, że wszystkim uczestnikom wycieczki żal było wracać do domu.


   

 • 13 października 2021 r. - Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, nieoficjalnie zwany Dniem Nauczyciela. Jest on doskonałą okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud nauczania i wychowania. W bieżącym roku szkolnym, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, takie podziękowania złożyli uczniowie klas IV i klas III 5-letnich, którzy przygotowali część artystyczną.


   

 • 12 października 2021 r. - Warsztaty - Desery restauracyjne

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dnia 12 października po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Marcina Misiurę, który przeprowadził dla uczniów warsztaty z deserów restauracyjnych.

   

  Uczestnicy pod okiem prowadzącego przygotowali następujące desery: Czekoladowa doniczka, Sernik orzechowy, Chrupiący naleśnik waniliowy, Eton Mess.


 • 11 października 2021 r. – Rajd rowerowy

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W poniedziałkowe przedpołudnie grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego. Miejscem docelowym była zapora na Tanwi w Borowcu, gdzie wszyscy posilili się pieczonymi kiełbaskami. Świeże powietrze i piękna jesienna pogoda sprawiły, że humor dopisywał wszystkim, a kiełbaski smakowały wyśmienicie.
  Uczestnicy rajdu korzystali ze sprzętu (rowery, kaski ochronne, kamizelki odblaskowe) zapewnionego przez szkołę.


 • 06 października 2021 r. - Internat - ognisko integracyjne

   

   

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec


 • 09 października 2021 r. - Kursanci na Targach AGROTECH w Kielcach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Kursanci kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie rolnik uczestniczyli w XXVI Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach - 9.10.2021 r. W ramach prowadzonych zajęć, zorganizowano wyjazd dla grupy zainteresowanych młodych rolników, którzy zapoznali się z nowościami oraz propozycjami rozwiązań stosowanych w gospodarstwach rolnych. Kursanci mogli wzbogacić swoją wiedzę z zakresu techniki i technologii upraw, ale również produkcji zwierzęcej.


 • 08 października 2021 r. - Wyjazd uczniów na Targi AGROTECH w Kielcach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  08 października 2021 r. uczniowie Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wzięli udział w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. Podczas targów uczniowie mieli doskonałą okazję, aby porozmawiać ze specjalistami i poznać najnowsze rozwiązania technologiczne w rolnictwie. Wyjazd był dla nich ciekawą i cenną lekcją.


 • 04 października 2021 r. - Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Początkiem października w naszej szkole odbył się Test Wiedzy o Rolnictwie Ekologicznym. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 10 uczniów z klas II, III i IV technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
  Celem testu jest zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej, kształtowanie świadomości na temat pozytywnego oddziaływania rolnictwa ekologicznego na środowisko.
  Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej.
  Etap szkolny polegał na rozwiązaniu testu online składającego się z 32 pytań jednokrotnego wyboru i dwóch pytań problemowych.
  Spośród uczniów Komisja wyłoniła następujących laureatów: I miejsce – Benedykt Borek, II miejsce – Kacper Błazik i III miejsce – Sebastian Pisklak oraz dwa równorzędne wyróżnienia – Miłosz Iwaniec i Grzegorz Podpora.
  Laureat I miejsca, który uzyskał najwyższą liczbę punktów zakwalifikował się do etapu ogólnokrajowego.


 • 30 września 2021 r. - Internat - Dzień Chłopaka

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  30.09.2021 r. świętowaliśmy w internacie Dzień Chłopaka. Męska część społeczności internackiej uczestniczyła w przygotowanych przez koleżanki konkursach. Chłopcy mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach jak: krojenie cebuli, taniec, przyszywanie guzika, ubijanie białek oraz chodzenie w butach na wysokim obcasie. Wszyscy świetnie się bawili, humory dopisywały. Zwycięzcy otrzymali "cenne" nagrody m.in. deskorolkę, ekspres do kawy, maszynę do szycia, a pozostali uczestnicy zabawy – słodkie upominki.


 • 29 września 2021 r. - "Myślę więc nie śmiecę"

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  ,,Myślę więc nie śmiecę” - pod takim hasłem przebiegała wrześniowa Akcja Sprzątania Świata. Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do wspólnego sprzątania Ziemi. Posprzątaliśmy teren obejmujący kilka hektarów w otoczeniu szkoły. Organizatorami naszej akcji były koła działające w szkole: Szkolny Klub Sportowy, Wolontariat, Szkolne Koło Przyrodnicze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.


 • 28 września 2021r. - Europejski Dzień Języków

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języków obcych zorganizowali IX Szkolny  Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. W tegorocznej edycji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Australii i Szwajcarii. Laureatami zostali:

  • I miejsce: Michał Krzyszycha (kl. III TŻiUG 5-letnia)

  • II miejsce: Grzegorz Podpora (kl. III TMRiA 5-letnia)

  • III miejsce: Adrian Sereda (kl. III TMRiA 4-letnia), Kacper Błazik (kl. IV TMRiA), Bartłomiej Pieczonka (kl. IV TMRiA)

  Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbyło się podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


 • 24 września 2021 r. - Szkolenie KRUS dla KKZ - rolnik

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Kursanci kwalifikacyjnych kursów zawodowych w zawodzie rolnik, dnia 24 września 2021 r., uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez przedstawiciela Oddziału Terenowego KRUS z Biłgoraja - Pana Zbigniewa Antoniaka.
  Uczestnicy zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie, zasadami pomocy rolnikom świadczonym przez oddział. Po zakończeniu szkolenia odbył się konkurs wiedzy z zakresu bhp w rolnictwie. Nagrodzonych zostało trzech kursantów, którzy wykazali się największą wiedzą w tej dziedzinie.


 • 24 września 2021 r. - XXII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW 2021 BEDNARY

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dnia 24 września uczniowie klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych uczestniczyli w XXII Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW 2021 BEDNARY. Jest to jedna z najciekawszych imprez w Polsce, podczas, której uczniowie mieli możliwość obejrzeć nowoczesne maszyny rolnicze oraz zapoznać się z najnowszą ofertą firm obsługujących sektor rolniczy. 


 • 23 września 2021 r. - Wycieczka w Pieniny

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W połowie września uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu uczestniczyli w trzydniowej wycieczce w Pieniny.
  Pierwszego dnia, korzystając z pięknej pogody, uczniowie weszli na Trzy Korony. Drugiego dnia, wszyscy uczestniczyli w spływie pontonowym po Dunajcu, a także zaliczyli piesza wędrówkę wąwozem Homole. Punktem kulminacyjnym, jednocześnie najbardziej wyczekiwanym przez uczniów naszej szkoły był trzeci dzień wycieczki, który to spędzili w termach „Bania” w Białce Tatrzańskiej.
  Idealna pogoda, świetny pensjonat LUBAŃ i duuużo wrażeń – mówiąc krótko - wycieczka się udała!!!
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


 • 22 września 2021 r. - Międzyszkolne zawody szkół rolniczych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 22.09. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w strefowych eliminacjach do mistrzostw Polski szkół rolniczych w przeciąganiu liny, które odbyły się w Jabłoniu. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach: chłopcy, dziewczęta i drużyny mieszane. Do finałów kwalifikowały się po dwie najlepsze ekipy z każdej kategorii. Po zaciętych pojedynkach nie udało się nam awansować do finałów mistrzostw Polski. Zabrakło niewiele, choć walka była bardzo zacięta i wszyscy dali z siebie wszystko.
  Wyniki rywalizacji: Dziewczęta - III miejsce, Chłopcy - V miejsce, Mix - V miejsce.


 • 21 września 2021 r. - Warsztaty sushi

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Ww. dnia w naszej szkole odbyły się warsztaty sushi przeprowadzone przez szefa kuchni pana Marcina Misiurę (https://www.facebook.com/Modern-Cooking-Marcin-Misiura-1092825644238964). Na warsztatach uczniowie poznali historię sushi i nauczyli się przyrządzania jego podstawowych form w różnych stylach. Dowiedzieli się wielu istotnych rzeczy o produktach do sushi m.in. jak wybrać i jak rozpoznać dobre składniki do przygotowania tej azjatyckiej potrawy.  


 • 18 września 2021 r. - Wycieczka KKZ do gospodarstw rolnych

  Zdjęcia na  facebook.com/zsarozaniec

  Kursanci Kursu  kwalifikacyjnego w zawodzie rolnik odwiedzili gospodarstwa rolne w Księżpolu i Tarnogrodzie.

  Gospodarstwo rodzinne p. Tworka  w Księżpolu specjalizuje się w produkcji bydła mięsnego rasy Limousine. Kursanci mogli naocznie przekonać się, że hodowla zwierząt może przynosić określone korzyści, nie tylko materialne, ale przekłada się na organizację produkcji roślinnej. Uprawa zbóż i użytków zielonych oparta jest o wykorzystanie obornika, co przynosi wymierne korzyści dla środowiska. Bardzo otwarci gospodarze podzielili się z nami wiedzą i umożliwili zaobserwowanie technologii produkcji bydła mięsnego, przygotowanie pasz, jej konserwację  oraz pokazali uprawę polową bezorkową. Opowiedzieli o rynkach zbytu produktów rolnych.

  W gospodarstwie rolnym Ekowar w Tarnogrodzie kursanci zapoznali się z technologią produkcji bydła mlecznego rasy HF (czarno -biała i czerwono-biała). Mogliśmy zaobserwować utrzymanie cieląt, krów dojnych i zasuszonych oraz zapoznać się z bazą paszową i metodami zadawania pasz. Pan J. Tomaszewski - kierownik gospodarstwa zapoznał nas z funkcjonowaniem hali udojowej, zbytem mleka oraz z parkiem maszynowym. Opowiedział również o produkcji roślinnej jaką prowadzi to gospodarstwo.


 • 10 września 2021 r. - Centralna inauguracja roku szkolnego szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  10 września 2021 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu miała miejsce centralna inauguracja roku szkolnego 2021/2022 szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W uroczystości wzięli udział dyrektorzy 59 szkół centrów kształcenia rolniczego z całej Polski, delegacje i poczty sztandarowe ze szkół oraz placówek prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas inauguracji naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Zbigniew Wlaź oraz poczet sztandarowy.


 • 02 września 2021 r. -  ZSCKR w Różańcu w TVP3 Lublin

  2 września 2021r. w naszej szkole gościliśmy ekipę telewizyjną TVP3 Lublin.  Emisja programu nakręconego w tym dniu nastąpi 14 września 2021r. o godz. 18.00 na kanale TVP3 Lublin.

  To nie jedyna wizyta ekipy telewizyjnej w ZSCKR w Różańcu. Pracownicy tej stacji odwiedzili nas  dwukrotnie w lipcu: podczas Witosowych Dni Pola oraz w czasie wizyty Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pana Grzegorza Pudy.

  Zapraszamy do obejrzenia materiałów z ww. wydarzeń zamieszczonych po linkami:

  https://lublin.tvp.pl/54789960/11-lipca-2021-g-1107?fbclid=IwAR3UHs3CpeiIVg5lwo9TgvU-3z87feTOAwrxtkdsjE_ox_UmBShjpOm11lU

  https://lublin.tvp.pl/55098367/minister-rolnictwa-spotkal-sie-z-lubelskimi-rolnikami?fbclid=IwAR3PtmwMISdkbL1V_Reex4whTGdU-gYqa4aNrGJMJEXAMOjernkKiRm4_YA


 • 08 września 2021 r. - INTERNAT - wyjazd integracyjny

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W środowe popołudnie zorganizowany został wyjazd integracyjny, którego celem było zacieśnienie więzi koleżeńskich i włączenie nowych mieszkańców, uczniów klas I,  do społeczności internackiej. Młodzież wraz wychowawcami wyjechała do Zagrody Roztocze w Obszy. Program wycieczki był atrakcyjny - wychowankowie obejrzeli stadninę koni, zwiedzili zabudowania znajdujące się na terenie obiektu, a następnie spędzili czas na grze w kręgle.  Spotkanie zakończyło się wspólną kolacją.


 • 06 września 2021 r. - X edycja Narodowego Czytania

     

  W bibliotece szkolnej odbyła się X edycja Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka wybrała utwór Gabrieli Zapolskiej, o którym w swoim liście Prezydent RP Andrzej Duda, napisał: "Moralność pani Dulskiej – to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji”.
  Uczniowie czytali wybrane fragmenty dramatu, które przeplatane były informacjami i ciekawostkami z życia Gabrieli Zapolskiej. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na rozwój zainteresowań czytelniczych i zmobilizuje młodzież do sięgania po utwory należące do klasyki literatury polskiej.


 • 6 września 2021 r. - Test wiedzy o rolnictwie ekologicznym

     

  04 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wezmą udział w szkolnym etapie „Testu wiedzy o rolnictwie ekologicznym”. Konkurs organizuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej. Jego celem jest zwiększenie poziomu wiedzy uczniów szkół sektora rolno-spożywczego na temat systemu rolnictwa ekologicznego oraz żywności ekologicznej. Przygotowania młodzieży do konkursu koordynuje pani Beata Gałka.
   


 • 1 września 2021 r. - Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  1 września 2021 r. o godz. 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Różańcu. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie zabranych powitał dyrektor ZSCKR, pan Zbigniew Wlaź. Po zakończeniu inauguracji uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.