2019/2020

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

Kalendarium z wcześniejszych lat:

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022

 

Kalendarium roku szkolnego 2019/2020


 • 26 czerwca 2020 r. - Zakończenie roku szkolnego

     

   


   

 • 19 stycznia 2020 r. - Młodzież z Różańca na „urodzinach” Witosa.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  19 stycznia 2020 r. delegacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu wzięła udział w ogólnopolskich obchodach 146. rocznicy urodzin Patrona w Jego rodzinnej wsi Wierzchosławicach pod Tarnowem.

  Uroczystość zorganizowała Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność”, a gościem honorowym był Pan Andrzej Duda Prezydent RP. Obchody rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup Andrzej Jeż Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej. Piękną oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowały zespoły ludowe. Następnie uczestnicy udali się w pochodzie na cmentarz gdzie przy grobie Witosa odśpiewali Hymn Narodowy, odmówili modlitwę, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Uroczystość rozpoczęła konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej, którą otworzył Wojciech Włodarczyk szef Małopolskiej Rady RI „Solidarność”. Po nim zabrała głos Pani Poseł Teresa Hałas przewodnicząca Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”, która powitała gości i podziękowała naszej szkole za przybycie. Wszyscy jednak czekali na wystąpienie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Podkreślił On zasługi Wincentego Witosa jako wielkiego męża stanu i jednego z sześciu Ojców Niepodległości, który „chciał budować Polskę wolną, suwerenną, niepodległą, silną”. Zacytował słowa Witosa: „Polska mogła się odrodzić dzięki temu, że polski chłop zachował ziemię, wiarę i swoją narodowość”. Przywołał też Witosowe przesłanie: „Fundamentem silnego państwa jest człowiek wolny, świadomy, zadowolony z poziomu swojego życia.” Przemawiał również Janusz Wojciechowski, Komisarz UE ds. rolnictwa, który uznał gospodarstwa rodzinne za podstawę naszego rolnictwa i zadeklarował wsparcie dla nich. Po nim Pan Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi powiedział: ”państwo powinno dbać o polskie rolnictwo”. Konferencję zamknęło wystąpienie dr. Mateusza Szpytmy zastępcy Prezesa IPN. Z naszego regionu obecny był Senator Jerzy Chróścikowski z Zamościa, Tomasz Obszański z Tarnogrodu, przewodniczący Lubelskiej Rady NSZZ RI „Solidarność”, Andrzej Dobrowolski, Krzysztof Maciocha i Maciej Kurowski działacze Rolniczej Solidarności.

  Dzięki sztandarowi i pięknym banerom widoczna była obecność naszej delegacji, której przewodniczyli: dyrektor Zbigniew Wlaź, kierownik administracyjno-gospodarczy Marian Dołomisiewicz i opiekun Koła Historycznego Marian Kucharczuk. Uwieńczeniem naszego udziału było spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą, czwarte w ostatnich dwóch latach. Mieliśmy okazję do zrobienia zdjęć z Głową Państwa i podziękowania za dotychczasowe pełnienie urzędu. Panu Prezydentowi życzyliśmy zwycięstwa w wyborach oraz dalszej owocnej służby dla Polski i Polaków. Wydarzenia z Wierzchosławic pozostaną na zawsze w naszej pamięci.


   

 • 15 grudnia 2019 r. - Różaniec też pamięta o Józefie Krzysztofie Gizie.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  15 grudnia 2019 r. odbyły się w Tarnogrodzie wojewódzkie obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i śmierci J.K.Gizy górnika z Tarnogrodu zamordowanego w czasie pacyfikacji kopalni „Wujek”. Wzięła w nich udział delegacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im.W.Witosa w Różańcu w składzie: dyrektor Zbigniew Wlaź, kierownik Marian Dołomisiewicz i opiekun Koła Historycznego Marian Kucharczuk. Wystawiliśmy na tę uroczystość poczet szkoły, a młodzież z Koła Historycznego wystąpiła z banerem i biało czerwonymi flagami. Wzięliśmy udział w marszu spod TOK-u do kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego w asyście górniczej orkiestry z kopalni Bogdanka w Łęcznej. W marszu uczestniczyli: parlamentarzyści, władze państwowe, samorządowe i związkowe z NSZZ „Solidarność”, instytucje i organizacje społeczne oraz mieszkańcy Tarnogrodu i okolic. Uczestniczyliśmy we Mszy św. za Ojczyznę, J.K.Gizę oraz ofiary stanu wojennego, którą sprawował ks. dziekan Jerzy Tworek, w koncelebrze z ks. kanonikiem Grzegorzem Pruszkowskim i ks. Andrzejem Niedużakiem, który wygłosił patriotyczną homilię i przywiózł na rekolekcje relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. 7 grudnia b.r. delegacja naszej szkoły oddała hołd Męczennikowi za Wiarę i Ojczyznę na Tamie we Włocławku w trakcie wycieczki do Torunia. Po mszy wystąpiła młodzież z okolicznościowym apelem, a potem przeszliśmy na cmentarz, aby po odśpiewaniu hymnu narodowego i krótkiej modlitwie złożyć wieńce i zapalić znicze na grobie J.K.Gizy. Z cmentarza udaliśmy się do Pensjonatu Nad Złotą Nitką gdzie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu o J.K.Gizie, który po raz trzeci zorganizowało Koło Historyczne z ZSCKR im.W.Witosa w Różańcu. Cieszył się on wielkim zainteresowaniem młodzieży. Miejsca od 1 do 10 zajęli: Adrian Sereda, Benedykt Borek, Szymon Wielgosz, Katarzyna Kowal, Klaudiusz Papież, Nadiia Kobylniak, Jakub Smutek, Natalia Lizut, Amelia Świerzko i Kornel Federkiewicz. Sponsorami byli: senator Jerzy Chróścikowski, poseł Sławomir Zawiślak, posłanka Beata Strzałka, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, wojewoda lubelski Lech Sprawka, przewodniczący Regionu Środkowowschodniego NSZZ Solidarność Marian Król, dyrektor IPN/Oddział Lublin Marcin Krzysztofik, prezes Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Artur Wasil, prezes Grupa Azoty Puławy Krzysztof Bednarz, burmistrz miasta Tarnogród Paweł Dec oraz dyrektor ZSCKR im.W.Witosa w Różańcu Zbigniew Wlaź. Nowy wojewoda lubelski Lech Sprawka doceniając wkład ZSCKR im. W.Witosa w Różańcu w organizację obchodów skierował list gratulacyjny na ręce dyrektora Zbigniewa Wlazia, który został odczytany i wręczony na zakończenie uroczystości.


   

 • 9 grudnia 2019 r. - Internat – Spotkanie integracyjno – wychowawcze

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Spotkanie integracyjno – wychowawcze „Kultura i życzliwość na co dzień”. W grudniowy wieczór zebrani na świetlicy wychowankowie internatu uczestniczyli w zajęciach promujących życzliwość i kulturę osobistą. Były nawiązaniem do obchodzonego corocznie w internacie Światowego Dnia Życzliwości. Tego dnia młodzież wysłuchała referatu przypominającego zasady kulturalnego zachowania oraz wykonała pracę plastyczną pod hasłem „Kodeks człowieka życzliwego i kulturalnego”. Uzupełnieniem spotkania był mini konkurs „Kto więcej”. Jego zwycięzca wypisał na kartce najwięcej synonimów słowa: życzliwość. Na zakończenie odbyła się zabawa ruchowa z balonami, podczas której uczono przestrzegania zasad fair play. Zajęcia uświadomiły młodzieży, że zawsze trzeba być wobec siebie uprzejmym i życzliwym. Nieść bezinteresowną pomoc i miłe słowo.


   

 • 8 grudnia 2019 r. - Szkolenie dla szkół zaocznych - nawożenie roślin uprawnych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W ramach zajęć dydaktycznych słuchacze SP w zawodzie technik turystyki wiejskiej i kursanci KKZ, zawód rolnik uczestniczyli w wykładzie na temat " Dolistne dokarmianie roślin chelatami i aminokwasami w aspekcie pogłębiających się warunków suszy". Wykład prowadził pan Waldemar Cisek, przedstawiciel firmy ARKOP. Podczas spotkania słuchacze z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawych i przydatnych informacji w/w temacie. Zapoznali się z bogatą ofertą nawozów Activ, które gwarantują wysokie plony w każdych warunkach, dzięki składnikom które dożywiają i wzmacniają rośliny. Dostali również na płytach CD ” Programy mineralnego żywienia roślin uprawnych”, a także drobne upominki.


   

 • 7 grudnia 2019 r. - Młodzież z Różańca składa hołd bł. ks. Jerzemu Popiełuszce i odwiedza prastary Toruń.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec


  7 grudnia b.r. młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu wyruszyła o północy do Włocławka i Torunia na wycieczkę przedmiotową Szlakiem Walk i Męczeństwa Polaków. Co roku oddajemy cześć bohaterom Ziemi Biłgorajskiej-ofiarom pacyfikacji Różańca, Szarajówki oraz żołnierzom AK i BCh poległym pod Osuchami. Kontynuując patriotyczną tradycję nad ranem dotarliśmy do Tamy we Włocławku, gdzie mordercy bł. ks. Jerzego Popiełuszki rzucili Jego zmasakrowane ciało do Wisły. W strugach ulewnego deszczu, w krótkiej modlitwie złożyliśmy hołd Męczennikowi za Wiarę i Ojczyznę, dzięki któremu możemy żyć w wolnej Polsce. Po przyjeździe do Torunia wzmocnieni studenckim śniadaniem zwiedziliśmy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej mając za przewodnika najlepszego studenta tej uczelni. Poznaliśmy ofertę programową tej słynnej uczelni i byliśmy w głównej auli, z której roztacza się najpiękniejszy w Toruniu widok na Port Drzewny. Zobaczyliśmy też nowoczesne sale wykładowe i salę fitness co jest normą we współczesnych europejskich uczelniach. Na koniec nawiedziliśmy studencką Kaplicę Zawierzenia. Potem udaliśmy się do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, gdzie największe wrażenie zrobiła na nas kaplica z tabliczkami z nazwiskami Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie Holocaustu. Podziwialiśmy też Panteon naszych bohaterów od Mieszka I do marszałka Józefa Piłsudskiego i św. Jana Pawła II. Ze względu na złą pogodę musieliśmy skrócić zwiedzanie Starego Miasta, które wpisane jest na światową listę UNESCO. Mamy nadzieję wrócić do Torunia w lutym 2020 r. na warsztaty w WSKSiM. Nasz szkoła, jak LO im. ONZ nawiązała kontakty z tą znaną w Polsce i świecie uczelnią. Korzystając z okazji wzięliśmy udział w obchodach 28.rocznicy powstania Radia Maryja, które odbywały się w hali Widowiskowo-Sportowej. Interaktywne radio toruńskie jest fenomenem na skalę światową, który można porównać jedynie do amerykańskich stacji chrześcijańskich. W rozmowach ze słuchaczami dodaje im sił i przez wspólną modlitwę budzi wiarę, nadzieję i miłość. Radio jest także uniwersytetem, który uczy historii, patriotyzmu i społeczeństwa obywatelskiego. Z przyjemnością wysłuchaliśmy pięknego koncertu Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej z solistami i aktorami polskich scen. Włączyliśmy się też w modlitwę wynagradzającą Matce Bożej za profanację Jej Jasnogórskiego wizerunku i przepraszaliśmy za grzech bluźnierstwa przeciwko naszym katolickim świętościom. Mszę św. odprawił i profetyczną homilię wygłosił ks. abp Wacław Depo Metropolita Częstochowski, były Pasterz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Po mszy zakupiliśmy pierniki z których- prócz Kopernika- zasłynął Toruń już w dawnej Polsce. Dowiedzieliśmy się, że mówiono wówczas iż najlepsze w Polsce są: „gdańska wódeczka, krakowska dzieweczka, warszawski trzewiczek i toruński pierniczek”. Zostaliśmy wprost zauroczeni miastem założonym przez Krzyżaków, bogacącym się w Hanzie, ale zawsze wiernym Polsce, w którym „gotyk jest na dotyk”. Wróciliśmy w niedzielę nad ranem zmęczeni nocnymi przejazdami i fatalną pogodą. Ale nikt nie narzekał- wspólne przeżycia zintegrowały naszą grupę: uczniów, kierownika Mariana Dołomisiewicza i opiekuna Koła Historycznego Mariana Kucharczuka.
   


   

 • 16 listopada 2019 r. - Zajęcia terenowe w szkołach zaocznych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  16 listopada 2019 r. kursanci kwalifikacyjnego kursu zawodowego - Prowadzenie produkcji rolniczej oraz słuchacze szkoły policealnej w zawodzie technik turystyki wiejskiej uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach praktycznych. Odwiedziliśmy IUNG- PIB Rolniczy Zakład Doświadczalny w Werbkowicach i prywatne gospodarstwo rolne w Rogowie. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z historią powstania i obecną działalnością RZD, poznaliśmy działy produkcji roślinnej i zwierzęcej. Głównym kierunkiem produkcji zwierzęcej zakładu jest chów i hodowla: • bydła mlecznego rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, • owiec rasy WROBER, powstałej w wyniku krzyżowania owiec ras- berrichon du cher z wrzosówką, • koni małopolskich. Produkcja roślinna opiera się uprawie roślin towarowych: pszenicy i buraka cukrowego oraz kukurydzy, a także kukurydzy i mieszanki motylkowo -trawiastej jako uzupełnienie bazy paszowej dla bydła. Gospodarstwo posiada też liczne pastwiska. Odwiedziliśmy również prywatne gospodarstwo rolne Pana Wiesława Gryna w Rogowie. Tu zapoznaliśmy się z inną technologią uprawy tzw. bezorkowej. Właściciel omówił technologie upraw tą metoda, pokazał poletka uprawne oraz bogaty park maszynowy.


   

 • 9 listopada 2019 r. - INTERNAT- Święto Niepodległości.

     

  Z okazji Święta Niepodległości wychowankowie z klas pierwszych wzięli udział w zajęciach wychowawczych. W pierwszej części spotkania wychowankowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat drogi Polaków do wolności oraz genezy Święta Odzyskania Niepodległości. Następnie uczestnicy zajęć, podzieleni na drużyny, rywalizowali w turnieju „101 lat Niepodległości”, podczas którego mieli okazję wykazać się wiedzą na temat życia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz znajomością pieśni legionowych. Zarówno zwycięzcy turnieju, jak i pozostali uczestnicy zajęć otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez opiekuna Szkolnego Koła Historycznego, pana Mariana Kucharczuka.


   

 • 9 listopada 2019 r. - Szkolenie i konkurs „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie" dla słuchaczy w szkole zaocznej.

     

  W dniu 09 listopada 2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej TTW i Kursu RL03 wzięli udział w szkoleniu zakończonym konkursem- „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie” zorganizowanym przez KRUS w Biłgoraju. Po sprawdzeniu rozwiązanych testów jednokrotnego wyboru Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Mariusz Łysiak- przedstawiciel KRUS oraz nauczyciele Renata Smoter- Pionke i Józef Klucha, wyłoniła cztery najlepsze osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe. Zwyciężył Kamil Cios, a kolejne miejsca zajęli: Karolina Hyz, Paweł Krzyszycha i Rafał Bzdyra.


   

 • 8 listopada 2019 r. - Święto Niepodległości w ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  8 listopada 2019 r. świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. Włączyliśmy się w akcję MEN-u „Szkoła do Hymnu” i wspólnie z tysiącami szkół w Polsce i placówkami polonijnymi w całym świecie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Wcześniej dyrektor Zbigniew Wlaź odczytał list Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej, a młodzież przedstawiła historię Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie odbył się okolicznościowy apel przygotowany przez Koło Historyczne pod kierunkiem swego opiekuna-Mariana Kucharczuka. Na montaż słowno- muzyczny złożyły się wiersze Marii Konopnickiej, Kazimierza Wierzyńskiego i słynny „Dekalog Polaka” Zofii Kossak z 1940 r. Młodzież wykonała kanon pieśni legionowych i patriotycznych z „Rotą” na czele. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali hymn religijny „Boże coś Polskę”. Ważną rolę pełniła dekoracja sceniczna z flaga narodową, banerem „Ojcowie Niepodległości” oraz symbolicznym banerem „Polonia semper Fidelis!” z krzyżem i godłem Polski- białym orłem z lat 1919-1927. Po apelu zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu „ Wrzesień’39. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej”. Zwyciężył Adrian Sereda z kl. I TMRiA- sprawił wielką niespodziankę zostawiając w pokonanym polu faworytów: Szymona Wielgosza z kl. III TMRiA/TZiUG, Nadię Kobylniak i Natalię Lizut z kl. II TMRiA/TŻiUG. Za wykazaną dużą wiedzę i umiejętności historyczne 11 laureatów otrzymało cenne nagrody rzeczowe i biało-czerwone flagi samochodowe. Fundatorem nagród był opiekun Koła Historycznego. Nagrodzono również zwycięzców szkolnego konkursu „Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech”. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Sebastian Osetek z kl. III TMRiA/TŻiUG i Sebastian Jabłoński z kl. II TMRiA/TŻiUG, drugie miejsce Podpora Grzegorz z kl. I TMRiA, trzecie miejsce Nadiia Kobylniak z kl. II TMRiA/TŻiUG.. Publiczność jak zwykle otrzymała świąteczne słodycze.


   

 • 30 października 2019 r. - "Szkoła pamięta” – wycieczka do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W roku ważnych wydarzeń – m.in. 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klasy IV TMRiA wraz z nauczycielami j. polskiego i historii, zwiedzili znajdujące się w niewielkiej odległości Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu – niemiecki nazistowski obóz zagłady. Był on ośrodkiem eksterminacji ludności żydowskiej, w którym od marca do grudnia 1942 r. wymordowano około 450 tysięcy osób, przede wszystkim Żydów z Polski, ale też z Niemiec, Austrii, Czech i Słowacji. Wśród ofiar, które zginęły w stacjonarnych komorach gazowych byli również mieszkańcy okolicznych miejscowości, m.in. Tarnogrodu, Biłgoraja, Zamościa. Dla wszystkich uczestników wycieczki była to żywa i przejmująca lekcja historii pielęgnująca pamięć o tych, którzy ginęli i byli mordowani za wolną Polskę. Wizyta w muzeum ułatwiła również młodzieży zrozumienie trudnej tematyki obozowej obowiązkowych lektur szkolnych. Uczniowie uczcili pamięć pomordowanych wiązanką kwiatów i zapaleniem zniczy.


   

 • 22 października 2019 r. - ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu na spotkaniu z Prezydentem RP

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  2 października 2019 r. młodzież z Koła Historycznego brała udział w spotkaniu z Andrzejem Dudą, Prezydentem RP w hali MOSiR w Biłgoraju. Była to pierwsza w historii miasta i powiatu biłgorajskiego wizyta głowy państwa. Andrzej Szarlip starosta biłgorajski witając prezydenta podkreślił ten historyczny fakt. Przedstawił też prezydenta jako polityka wartości- polskich i chrześcijańskich. W przemówieniu prezydent odwołał się do wiary i miłości Ojczyzny jako źródeł naszej tożsamości w historii. Zrobiło to na zebranych wielkie wrażenie. Tak samo słowa prezydenta o przełomowym znaczeniu aktualnych wydarzeń dla naszego państwa i regionu. Nasi przedstawiciele- uczniowie wraz z opiekunami Justyną Pracoń i Marianem Kucharczukiem mogli osobiście podziękować prezydentowi za wspaniałe przemówienie, zrobić pamiątkowe zdjęcia i umówić się na tradycyjne spotkanie 11 listopada w Warszawie na Placu Trzech Krzyży pod pomnikiem naszego patrona- Wincentego Witosa. Wspólnie z prezydentem złożymy wieńce i zaśpiewamy Rotę, a później weźmiemy udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę w Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie. W drodze z tego historycznego spotkania w Biłgoraju wstąpiliśmy na pyszne zapiekanki a’la Pyznarski i z bagażem jak najlepszych wspomnień wróciliśmy do Różańca.

  Marian Kucharczuk, opiekun Koła Historycznego


   

 • 21 października 2019 r. - Otrzęsiny w internacie

     

  Tradycją lat ubiegłych, końcem października wychowankowie klas pierwszych zostali publicznie powitani w naszym internacie.
  Tzw. otrzęsiny były dla nich okazją do wykazania się w różnych konkurencjach, co pozwoliło na przyjęcie w poczet społeczności internatu. Tego dnia wychowankowie klas pierwszych przyjęli także na siebie wszystkie prawa i obowiązki wynikające z racji zamieszkania w tej placówce.
  Oficjalna uroczystość dostarczyła zebranym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.


   

 • 18 października 2019 r. - Szkolenie Lubelskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W związku z „Dniem Krajobrazu” przypadającym na 20 października 2019 r. w naszej szkole w dniach 18 – 19 października 2019 r. odbyło się szkolenie nt.: „Rolnictwo w dobie zmian – poprawa jakości gleb, środowiska i zasobów wodnych” zorganizowane przez ZSCKR w Różańcu we współpracy z Lubelskim Oddziałem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Udział w szkoleniu wzięli uczniowie szkół dziennych i słuchacze szkół zaocznych oraz rolnicy z okolicznych terenów. Celem szkolenia było zwrócenie uwagi na rolnictwo w dobie zmian klimatycznych oraz ograniczenia stosowania azotanów w rolnictwie zagrażające środowisku wodnemu. Szkolenie otworzył dyrektor ZSCKR w Różańcu pan Zbigniew Wlaź. Pan Krzysztof Kurus z LODR omówił znaczenie wapnowania i próchnicy w przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatycznych oraz możliwości korzystania z dofinansowania. Tematy dotyczące małej retencji jako sposób poprawy gospodarowania wodą na obszarach rolniczych i ochronę środowiska w programie azotanowym i rolnośrodowiskowo – klimatycznym przedstawił pan Dariusz Krzywiec. Natomiast pan Karol Kłopot zapoznał uczestników szkolenia z systemami nawadniania w rolnictwie i możliwości finansowania inwestycji nawodnieniowych w gospodarstwach rolnych. Uczestnicy szkolenia z ciekawością wysłuchali przedstawionych zagadnień i utwierdzili się w przekonaniu wdrażania rozwiązań w swoich gospodarstwach rolnych.


 • 11 października 2019 r. - Dzień Edukacji Narodowej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  "Szkoła naszym życiem jest, w szkole mamy z życia test. Potem życie szkołą jest i do końca życia test". W tym wyjątkowym dniu uczniowie słowem i piosenką wyrazili wszystkim pracownikom szkoły swoją wdzięczność za ich pracę i serce. Również słowa podziękowania i moc życzeń za zaangażowanie na rzecz szkoły przekazał swoim pracownikom pan dyrektor Zbigniew Wlaź. To oni wraz ze społecznością uczniowską tworzą właściwy klimat i relacje w placówce.


 • 30 września 2019 r. - Dzień Chłopaka w internacie

     

  Końcem września z okazji „Dnia Chłopaka“ w naszym internacie odbyły się wybory „Siedmiu wspaniałych“, czyli wyjątkowych wychowanków spośród wszystkich chłopców mieszkających w placówce. Dziewczyny wybierały tych „najlepszych“ w siedmiu kategoriach: Super kolega, Zawsze uśmiechnięty, Dusza towarzystwa, Mega uprzejmy, Pasjonat rolnictwa, Miłośnik sportu, Fan motoryzacji. Najwięcej głosów, a tym samym tytuł:
  • Super kolega otrzymał - Mateusz Marczak z klasy I TMRiA,
  • Zawsze uśmiechnięty otrzymał - Hubert Solski z klasy II TMRiA,
  • Dusza towarzystwa otrzymał - Arkadiusz Smyła z klasy III TMRiA,
  • Mega uprzejmy otrzymał - Grzegorz Podpora z klasy I TMRiA,
  • Pasjonat rolnictwa otrzymał - Łukasz Sitarz z klasy I TMRiA,
  • Miłośnik sportu - Karol Trześniowski z klasy III TMRiA,
  • Fan motoryzacji - Jakub Wołoszyn z klasy II TMRiA.
  Wszyscy chłopcy otrzymali słodkie upominki.


   

 • 29 września 2019 r. - Nasza szkoła upamiętniła wydarzenia września 1939

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 09 listopada 2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej TTW i Kursu RL03 wzięli udział w szkoleniu zakończonym konkursem- „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie” zorganizowanym przez KRUS w Biłgoraju. Po sprawdzeniu rozwiązanych testów jednokrotnego wyboru Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Mariusz Łysiak- przedstawiciel KRUS oraz nauczyciele Renata Smoter- Pionke i Józef Klucha, wyłoniła cztery najlepsze osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe. Zwyciężył Kamil Cios, a kolejne miejsca zajęli: Karolina Hyz, Paweł Krzyszycha i Rafał Bzdyra.


 • 4 września 2019 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego

     

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Wszystkim uczniom życzymy wiary w siebie i swoje możliwości oraz osiągania wysokich wyników w nauce.

   

   


   

 • 06 - 07 lipca 2019 r. - Targi rolnicze w Sitnie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniach 06 – 07 lipca 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Mogliśmy zaprezentować na stoisku ofertę edukacyjną szkoły. Prezentowane przez naszą placówkę stoisko wystawowe cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających i pozytywnymi opiniami. Wielu absolwentów naszej szkoły odwiedziło stoisko i z sentymentem wspominało naukę w szkole, a rolnicy dopytywali o zaplecze rolnicze, które posiada nasza placówka.


 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                              Aktualizacja: B. Jaworowska