2018/2019

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

Kalendarium z wcześniejszych lat:

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022

 

Kalendarium roku szkolnego 2018/2019


 • 06 - 07 lipca 2019 r. - Targi rolnicze w Sitnie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniach 06 – 07 lipca 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Mogliśmy zaprezentować na stoisku ofertę edukacyjną szkoły. Prezentowane przez naszą placówkę stoisko wystawowe cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających i pozytywnymi opiniami. Wielu absolwentów naszej szkoły odwiedziło stoisko i z sentymentem wspominało naukę w szkole, a rolnicy dopytywali o zaplecze rolnicze, które posiada nasza placówka.

   


   

 • 19 czerwca 2019 r. - Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły rozpoczęli od uczestnictwa we mszy świętej. Następnie społeczność szkolna zgromadziła się w świetlicy internatu, gdzie wysłuchali krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas pierwszych. Po wystąpieniu młodzieży p.o. dyrektora pani Renata Smoter – Pionke wręczyła nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie oraz aktywnie działającym w kołach zainteresowań. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie otrzymali świadectwa z rąk wychowawców i udali się na zasłużony wypoczynek.

   


   

 • 26 kwietnia 2019 r. - Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów historycznych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Podczas naszej wielkiej uroczystości - Jubileuszu 60-lecia istnienia naszej szkoły - odbyło się też wręczenie nagród zwycięzcom dwóch konkursów historycznych, które zorganizowało koło historyczne. W XXIII Konkursie o Patronie: „Wincenty Witos - przywódca chłopów polskich, Ojciec Niepodległości i wielki mąż stanu” zwyciężył Szymon Wielgosz z kl. II TMRiA/TŻiUG. W IV Konkursie o Żołnierzach Niezłomnych - Wyklętych: „Żołnierze wolnej Polski, wierni do końca” zwyciężył Hubert Socha z kl. III TMRiA. Cenne nagrody tablety i akcesoria elektroniczne oraz puchary i albumy ufundowali sponsorzy: Marszałek Województwa Lubelskiego, Wojewoda Lubelski, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie, Prezes Grupy Azoty Puławy S.A., starosta biłgorajski i opiekun szkolnego Koła Historycznego. W imieniu całej społeczności szkolnej chcemy bardzo serdecznie podziękować naszym darczyńcom. Młodzieży gratulujemy wiedzy i patriotycznego zaangażowania w kole historycznym.

   


   

 • 31 maja 2019 r. - Jubileusz 60-lecia istnienia ZSCKR w Różańcu część 1.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu to szkoła o wieloletniej, bogatej tradycji. 31 maja 2019 r. odbył się jubileusz 60-lecia placówki połączony ze zjazdem absolwentów. Poprzedzone długimi i starannymi przygotowaniami obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą św. w pobliskim kościele p.w. Św. Stanisława Kostki, podczas której został poświęcony nowy sztandar szkoły. Poprzedni sztandar służył społeczności szkolnej ponad 30 lat.


   

 • 31 maja 2019 r. - Jubileusz 60-lecia istnienia ZSCKR w Różańcu część 2.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Oficjalna część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie p.o. dyrektora pani Renata Smoter - Pionke powitała wszystkich przybyłych gości. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że nie byłoby tej uroczystości, gdyby nie wysiłek i praca kilku pokoleń dyrektorów i nauczycieli, którzy dbali o to, by szkoła zapewniła młodzieży solidne wykształcenie i dobre przygotowanie do dorosłego życia. Tę misję kontynuują także obecni pracownicy szkoły. Dzięki wsparciu finansowemu organu prowadzącego, którym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dbają oni o wzbogacanie i unowocześnianie bazy dydaktycznej, oferują atrakcyjne kierunki kształcenia, dają wiele możliwości rozwijania zainteresowań i talentów uczniów.

  Następnie na ręce p.o. dyrektora gratulacje złożyli zaproszeni goście m. in. pani poseł Agata Borowiec, pani poseł Genowefa Tokarska, pan senator Jerzy Chróścikowski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w MRiRW - pan Robert Jakubik, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół prowadzonych przez MRiRW. W imieniu absolwentów głos zabrała pani Leokadia Komosa. W dalszej części uroczystości nastąpiło wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewce nowego sztandaru szkoły przez przedstawicieli jego sponsorów, którymi są: firma Agro Market Jaryszki, firma Usługowo - Handlowa w Różańcu Marcin Śmiałko, Hurtownia Materiałów Elektrycznych i Elektromontaż - Ordecki Kazimierz, hurtownia materiałów budowlanych Mat Bud, Rada Pedagogiczna i pracownicy ZSCKR w Różańcu.

  Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów ZSCKR w Różańcu oraz wręczenie nagród laureatom konkursów historycznych. Po części oficjalnej absolwenci zwiedzali budynek szkoły i internatu, spacerowali po parku, oddawali się wspomnieniom. Można było skonfrontować obraz szkoły, zapisany w pamięci lub na czarno-białych fotografiach, z jej obecnym wyglądem. Spotkanie po latach zakończyła trwająca do rana zabawa w pobliskim zajeździe.

  Pracownicy i uczniowie ZSCKR w Różańcu dziękują za pomoc w organizacji jubileuszu i hojność swoim sponsorom, do których należą: Bank Spółdzielczy w Tarnogrodzie, Konieczna Halina - sklep z artykułami przemysłowymi, Inter Auto test s.c., Bio - Concern Gardenia, AGRO-TECH Obsza, Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego KAPKA T. i B. Kapka Sp.j., Pensjonat Roztocze Obsza Henryk Kaproń, P.P.H.U. BIO Garden Magdalena Koncewicz - Obszańska, Hurtownia artykułów spożywczych POLADEX w Lubaczowie, Barwy Zdrowia ekologiczne gospodarstwo Tarnogród - Tomasz Obszański.


   

 • 26 kwietnia 2019 r. - Pożegnanie absolwentów

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Na uroczystym apelu cała społeczność szkolna pożegnała tegorocznych absolwentów Technikum w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych. Z tej okazji maturzyści przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny, wyrażający podziękowanie za wkład pracy włożony w ich naukę, wychowanie i przygotowanie do dorosłego życia. W czasie tej uroczystości uczniowie klasy III TMRiA podziękowali za wspólne spędzone lata i wręczyli pamiątkowe upominki. W części oficjalnej p. o. dyrektora pani Renata Smoter-Pionke wyróżniła uczniów szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz szkoły oraz reprezentowanie jej w środowisku lokalnym. Życzyła abiturientom wielu sukcesów i realizacji swoich życiowych planów. Po przemówieniu nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia szkoły oraz rozdanie licznych nagród.

   


   

 • 16 kwietnia 2019 r. - 228 Rocznica Konstytucji 3 Maja

     

  Z tej okazji już 16 kwietnia b.r. w ZSCKR im. W. Witosa odbył się uroczysty apel przygotowany przez Koło Historyczne. Rozpoczął się wejściem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez społeczność szkolną. Później zebrani wysłuchali patriotycznych wierszy Marii Konopnickiej i śpiewali słynny Mazurek 3 Maja. Młodzież przedstawiła też jak świętowano rocznicę Konstytucji w czasie zaborów i w wolnej Polsce. Przypomniała jak z narażeniem życia Polacy świętowali rocznicę Konstytucji w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej. A po II wojnie światowej w kraju zniewolonym przez Sowietów i ich polskich sług-komunistów tylko w kościołach można było złożyć hołd twórcom Konstytucji. Dopiero po odzyskaniu niepodległości w 1989 r. przywrócono Święta Narodowe- 11 listopada i 3 Maja oraz godło: Orła w koronie. Świąteczny nastrój tworzyły takie elementy dekoracji jak godło, flaga narodowa oraz wielka reprodukcja znanego obrazu Jana Matejki „Uchwalenie Konstytucji 3 Maja”. Apel zakończył się wspólnym, odśpiewaniem Roty i wezwaniem do wywieszenia 2 i 3 maja biało-czerwonej flagi. Po apelu wręczono nagrody Ivannie Mach z klasy IV TMR/TŻiUG- zwyciężczyni konkursu o Konstytucji 3 Maja i pozostałym laureatom. Publiczność tradycyjnie otrzymała świąteczne słodycze. Marian Kucharczuk, opiekun koła historycznego.

   


   

 • 16 kwietnia 2019 r. - Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach

     

  12 kwietnia 2019 r. - Sukces Huberta Sochy na Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach.

  Uczeń zajął czwarte miejsce na olimpiadzie i zakwalifikował się do następnego etapu (centralnego). Gratulujemy i życzymy powodzenia!


   

 • 15 kwietnia 2019 r. - Telewizja w naszej szkole.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  15 kwietnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził przedstawiciel TVP 3 z Bydgoszczy. Nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz p.o. dyrektora szkoły pani Renata Smoter - Pionke w materiale filmowym przedstawili ofertę edukacyjną na rok 2019/2020.

   


   

 • 12 kwietnia 2019 r. - Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  12 kwietnia 2019 r. drużyna w składzie: Jakub Kufera, Łukasz Wlaź i Grzegorz Rój wraz z opiekunem Józefem Kluchą wzięła udział w finale Powiatowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczestnicy pisali testy z przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, prezentowali umiejętność udzielania pierwszej pomocy, dokonywali codziennej obsługi samochodu oraz rywalizowali w jeździe sprawnościowej samochodem z talerzem stewarda. Drużyna ZSCKR w Różańcu zajęła trzecie miejsce za co otrzymała puchar, dyplom i nagrody. W klasyfikacji indywidualnej Jakub Kufera został sklasyfikowany na miejscu drugim. Dziękujemy organizatorom zmagań turniejowych, którymi byli: Uczniowski Klub Sportowy "Moto - Kart" Energetyk, Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej oraz Starostwo Powiatowe w Biłgoraju


   

 • 11 kwietnia 2019 r. - Spotkania w ramach doradztwa zawodowego.

     

  Kwiecień dla klas kończących szkołę to ostatni moment na przygotowanie do matury i podjęcie dalszych decyzji dotyczących kariery zawodowej. Młodzież przygotowywała się do tych wyborów uczestnicząc w spotkaniach z doradczą zawodowym z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Biłgoraju i pracownikiem Wojewódzki Urząd Pracy w Zamościu.
  W ciągu roku uczniowie klas IV wielokrotnie spotykali też się z przedstawicielami wyższych uczelni. W kwietniu gościliśmy w naszej szkole żołnierzy z 3 Zamojskiego batalionu zmechanizowanego, którzy w ciekawy sposób przedstawili młodzieży możliwości pełnienia zawodowej służby wojskowej.
   


   

 • 3 kwietnia 2019 r. - Spotkanie z przedstawicielami Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Biłgoraju.

     

  Początkiem kwietnia uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w warsztatach na temat zachowań agresywnych. Pani psycholog uczyła właściwej komunikacji i budowania poprawnych relacji. Natomiast uczniom klas starszych, którzy często biorą pod uwagę wakacyjną lub stałą pracę za granica, ponownie został przedstawiony problem handlu ludźmi.


   

 • 28 marca 2019 r. - Pierwszy etap konkursu: Projekt ekonomiczny: „Kuźnia młodego przedsiębiorcy”.

     

  28 marca 2019r 30 uczniów ZSCKR w Różańcu wzięło udział w pierwszym etapie konkursu - Projekt ekonomiczny: „Kuźnia młodego przedsiębiorcy”.
  Konkurs
  został przeprowadzony wśród uczniów uczestniczących w projekcie w 47 szkołach rolniczych, których organem prowadzącym i nadzorującym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  Test ekonomiczny obejmujący zadania zamknięte i otwarte wyłonił troje zwycięzców: Nadia Kobylniak, Kamil Skiba i Jakub Wołoszyn.
  W drugim etapie konkursu zwycięska drużyna współpracując z opiekunem Józefem Kluchą opracuje biznesplan własnej działalności, który zostanie oceniony przez komisję konkursową w ZSCKR w Janowie. Pięć najlepszych prac zostanie nagrodzonych.

   


   

 • 28 marca 2019 r. - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje powiatowe.

     

  W dniu 28 marca 2019 r., Michał Zdanowski - uczeń kl.III TMRiA ZSCKR w Różańcu wraz z opiekunem Józefem Kluchą wziął udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju. Po sprawdzeniu testu napisanego przez 44 zwycięzców eliminacji miejsko- gminnych okazało się, że Michał nie zakwalifikował się na etap wojewódzki.

   


   

 • 19 marca 2019 r. - Góra Grosza

     

  Na przełomie listopada i grudnia została przeprowadzona w naszej szkole ogólnopolska akcja zbiórki „Góra grosza”. Dzięki hojności i zaangażowaniu wszystkich klas oraz nauczycieli zebraliśmy kwotę:
  218,99 zł!!!

  Każda klasa zbierała pieniądze na swoje konto w celu zdobycia tytułu „Najbardziej pomocnej klasy”.
  Najbardziej ofiarną okazała się klasa I TMRiA – 81,17 zł!!!
  Kolejne klasy wg zebranych kwot:
  II. II TMRiA – 53,96 zł
  III. I TMRiA/TŻ – 43,44 zł
  IV. IV TMR – 12,50 zł
  V. II TMRiA/TŻ – 12,40 zł
  VI. IV TMR/TŻ – 11,35 zł
  VII. III TMRiA – 4,17 zł

  Dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu tych, których wsparliście swoimi datkami, czyli dzieci wychowujących się poza własną rodziną.


   

 • 19 marca 2019 r. - INTERNAT – Światowy Dzień Wody

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Już po raz kolejny młodzież mieszkająca w naszym internacie uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Wody, który w kalendarzu przypada na dzień 22 marca. Obecni na zorganizowanych zajęciach wychowankowie wysłuchali mini wykładu przygotowanego przez prowadzącą na temat: zalet picia wody, potrzeby i sposobach jej oszczędzania. W dalszej części spotkania uczniowie wzięli udział w konkursowych rozgrywkach grupowych ph. ,,Rachunkowe zmagania z wodą”. Laureatami konkursu została drużyna wychowanek w składzie: Iwona Brzyska, Nadiia Kobylniak. Wychowanki otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami.


   

 • 17 marca 2019 r. - ZSCKR im. W. Witosa uczcił pamięć Ofiar pacyfikacji Różańca.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  17 marca 2019 r. odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy pacyfikacji Różańca przez Niemców. Brali w nich udział nasi uczniowie z pocztem sztandarowym.

  Na początku uczestnicy wraz z delegacją naszej szkoły złożyli wieńce i zapalili znicze pod Krzyżem i pomnikami, które upamiętniają Ofiary pacyfikacji. Następnie w Kościele Parafialnym p.w. św. Antoniego Padewskiego obejrzeli wzruszającą akademię w wykonaniu uczniów z miejscowej Szkoły Podstawowej im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W uroczystej Mszy św. modlono się za mieszkańców, którzy 18 marca 1943 r. zginęli z rąk niemieckiego okupanta i tych, którzy zostali wywiezieni do obozów lub na roboty przymusowe. W latach 1939-1944 zginęło 284 mieszkańców Różańca, a ponad 1000 osób było wysiedlonych. Na uroczystościach obecne były władze samorządowe szczebla powiatowego i miejskiego, kombatanci, szkoły, organizacje oraz mieszkańcy Różańca i okolic. Przed mszą zabrał głos Marian Kurzyna, przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego, który przedstawił krótki rys historyczny miejscowości, złożył hołd pomordowanym i wezwał młodych do kultywowania pamięci o przodkach.

  Mszę św. sprawował miejscowy proboszcz ks. dr Wiesław Banaś, a profetyczną homilię wygłosił ks. prof. Stanisław Koczwara. (zdjęcia: portal bilgoraj.com.pl)


   

 • 15 marca 2019 r. -Wyjazd uczniów i słuchaczy na Targi AGROTECH w Kielcach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Uczniowie Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie technik turystyki wiejskiej 15 marca 2019 r. wzięli udział w Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach.
  W
  ramach zajęć wyjazdowych mogli zapoznać się z nowoczesnymi ciągnikami, maszynami, narzędziami i urządzeniami do produkcji zwierzęcej i roślinnej. Dodatkowych informacji na temat nowych technologii udzielali im liczni wystawcy i przedstawiciele firm z branży rolniczej. Uczniowie mogli się przekonać, że nowinki technologiczne oraz innowacyjne rozwiązania ułatwiają dziś produkcję rolną. Stosowane coraz powszechniej sterowanie komputerowe pracą urządzeń, maszyn i ciągników wykorzystywanych w produkcji rolnej staje się dziś normą, a z rolnika czyni postępowego przedsiębiorcę. Wycieczka była cenną lekcją dla młodych mechanizatorów.


   

 • 14 marca 2019 r. -  – Dzień Liczby Pi

     

  Po raz czwarty w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, święto jedynej liczby. Wzorem lat ubiegłych tą popularną stałą matematyczną uczciliśmy organizując konkurs plastyczny z liczbą Pi w roli głównej. Oto zwycięzcy konkursu: I miejsce Katarzyna Gałus kl.IV TŻIUG, II miejsce Alicja Ostasz kl.IV TŻIUG, III miejsce Ivanna Mach i Natalia Osuch kl. IV TŻIUG. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w kolejnym Dniu Matematyki w naszej szkole.


   

 • 14 marca 2019 r. - INTERNAT – Wiwat liczba π!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Tradycją ubiegłych lat wychowankowie internatu uczestniczą w obchodach Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. W tym roku chętni uczniowie wzięli udział w teoretycznym konkursie drużynowym ph. „Wiwat liczba π!”, w którym nie zabrakło zabawnych ćwiczeń i matematycznych poleceń oraz konkursie indywidualnym „Najdłuższe rozwinięcie liczby π”. Laureaci pierwszego konkursu – Piotr Nowak i Jakub Wołoszyn oraz drugiego – Nadiia Kobylniak (bezbłędnie podała rozwinięcie liczby z dokładnością do 54 miejsc po przecinku – BRAWO!), otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Spotkanie miało za cel integrację młodzieży internackiej oraz popularyzowanie matematyki.


   

 • 12 marca 2019 r. - Młodzież w Różańcu złożyła hołd Patronowi i Żołnierzom Niezłomnym

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  12 marca b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa obchodzono Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się apel słowno-muzyczny i XXIII Konkurs o Patronie-największym przywódcy polskiego ruchu ludowego i wybitnym mężu stanu. Witos był klasycznym self-made manem. Dzięki talentowi i ciężkiej pracy Witos przeszedł drogę od oracza i drwala na szczyty władzy - został 3-krotnym premierem. Jest jednym z 6-ciu Ojców Niepodległości, obrońcą demokracji i konstytucji w czasie autorytarnych rządów sanacji. Stał się więźniem sumienia skazanym przez obóz sanacyjny na więzienie. Do tej pory nie skasowano tego wyroku i 75 lat po śmierci musi toczyć z Piłsudskim i jego współczesnymi zwolennikami walkę o rząd dusz Polaków. Miarą wielkości Witosa jest fakt, że jego myśli były najczęściej cytowane przez prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża św. Jana Pawła II. Młodzież przypomniała w apelu, że Witos nie zgodził się na współpracę z okupantem niemieckim, a po wojnie z okupantem sowieckim. Podobnie jak żołnierze Polski Podziemnej, którzy najpierw walczyli z Niemcami, a później z sowietami i ich polskimi sługami. Dla uczczenia Bohaterów odbył się również IV konkurs o Żołnierzach Niezłomnych- Wyklętych. Razem z apelem konkurs był najlepszą lekcją patriotyzmu, która zjednoczyła całą społeczność szkoły wokół naszych najcenniejszych wartości: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział prawie 100 uczniów. W konkursie o W. Witosie największą wiedzą wykazał się Szymon Wielgosz z kl. II TMRiA, w konkursie o Żołnierzach Niezłomnych- Wyklętych Hubert Socha kl. III TMRiA. Dla wszystkich laureatów cenne nagrody w postaci książek, pucharów, tabletów i innego sprzętu elektronicznego ufundowali sponsorzy: Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego, prof. Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, prof. Tomasz Panfil Naczelnik z IPN/ Oddział Lublin, Krzysztof Bednarz Prezes Grupy Azoty Puławy S.A., Andrzej Szarlip Starosta Biłgorajski. Organizatorzy- młodzież z Koła Historycznego z opiekunem Marianem Kucharczukiem i wszyscy uczestnicy pragną szlachetnym darczyńcom podziękować serdecznym „Bóg zapłać!”.


   

 • 11 marca 2019 r. - INTERNAT – wyjazdowe zajęcia integracyjno – sportowe

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Poniedziałkowy wieczór wychowankowie internatu spędzili aktywnie na kręgielni w Obszy. Celem wyjazdu była integracja oraz poznanie swoich możliwości w celnym rzucie kulą. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, humory dopisywały. Młodzież wykazała się znajomością zasad zdrowej rywalizacji i dziecinną wręcz beztroską. Zakończeniem pobytu w Obszy była smaczna pizza w pobliskiej karczmie.


   

 • 8 marca 2019 r. - Akademia z okazji Dnia Kobiet

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  8 marca to od ponad 100 lat Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia panie - i te starsze i te młodsze - świętują na całym świecie i cieszą się z tego, że są kobietami! Zgodnie z tą tradycją uczniowie klas II TMRiA i II TMRiA/TŻiUG wspólnie z wychowawcami przygotowali akademię. Uczniowie złożyli życzenia oraz podarowali słodkie upominki wszystkim paniom pracującym w szkole oraz koleżankom.


   

 • 6 marca 2019 r. - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje gminne. W dniu 06 marca 2019r trzech uczniów ZSCKR w Różańcu wraz z opiekunem Józefem Kluchą wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Każda z trzech grup wiekowych pisała w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury test jednokrotnego wyboru, który wyłonił zwycięzców kwalifikujących się na szczebel powiatowy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Michał Zdanowski (kl.IIITMRiA), drugi był Hubert Socha (kl.IIITMRiA), a trzeci Bartłomiej Solak (kl.IITMRiA).


   

 • 1 marca 2019 r. - Wycieczka dydaktyczna słuchaczy Szkoły Policealnej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 01.03.2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie Technik Turystyki Wiejskiej uczestniczyli w Europejskim Forum Gospodarczym zorganizowanym w Jasionce, k. Rzeszowa. Głównym tematem Europejskiego Forum Gospodarczego były innowacje i zastosowanie nowych technologii w rolnictwie. Słuchacze wysłuchali debaty nt. Wspólnej Polityki Rolnej UE w nowej perspektywie budżetowej z udziałem m.in. Komisarza UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Phila Hogana oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Jana Krzysztofa Ardanowskiego, a także przedstawicieli resortów rolnictwa, m.in. z Hiszpanii, Słowacji, Węgier oraz Czech. Podczas Forum słuchacze mieli okazję wysłuchać także dyskusji nt. „Efektywnej produkcji rolniczej, a realizacji celów środowiskowych i społecznych” oraz zwiedzić ekspozycje nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie. Wykorzystując sąsiedztwo położenia słuchacze zwiedzili również Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka", jako najdalej wysunięte na południowy-wschód lotnisko komunikacyjne Polski z nowo otwartym terminalem pasażerskim.


   

 • 9 luty 2019 r. - Studniówka

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W pensjonacie „Nad Złotą Nitką” w Tarnogrodzie odbył się bal studniówkowy czwartoklasistów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu. Po pięknie odtańczonym polonezie i przemówieniach przyszli maturzyści rozpoczęli prawdziwą zabawa. Wspólnie z nimi bawili się zaproszeni goście, p.o. pani dyrektor szkoły, wychowawcy klas, nauczyciele oraz rodzice. Zabawa był wspaniała i trwała do białego rana.


   

 • 25 - 26 stycznia 2019 r. VIII Konferencja Ekologiczna w ZSCKR w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  25 - 26 stycznia 2019 r. – VIII Konferencja Ekologiczna w ZSCKR w Różańcu Końcem stycznia w naszej szkole odbyła się Konferencja Ekologiczna pt. „Nowoczesne i innowacyjne metody produkcji ekologicznej owoców i warzyw” oraz seminarium dla sadowników ekologicznych. Było to ważne wydarzenie dla naszej szkoły, w przygotowanie którego zaangażowani byli pracownicy oraz młodzież szkolna. Uczniowie uczący się w zwodzie TŻiUG w pracowni obsługi konsumenta serwowali zimne i gorące napoje. Przygotowali również dla uczestników konferencji bufety kawowe. W stołówce internatu młodzież pod okiem nauczycieli przygotowała nakrycia stołów i bufety, podawała potrawy w trakcie obiadu i kolacji. Uczniowie w ciągu tych dwóch dni mieli możliwość szkolenia swoich umiejętności w obsłudze tak dużej imprezy, nabywając nowe doświadczenia zawodowe. W konferencji uczestniczyli także słuchacze i nauczyciele szkół zaocznych, funkcjonujących w ZSCKR w Różańcu. Mogli oni wysłuchać cyklu wykładów o innowacyjnych metodach uprawy i sposobach ochrony owoców jagodowych. Poruszono zagadnienia przyszłości rolnictwa ekologicznego oraz doradztwa finansowego. W trakcie konferencji była również możliwość zapoznania z ofertą firm proponujących różne środki ochrony roślin oraz nawozy ekologiczne, których produkcja oparta jest na nowych rozwiązaniach biotechnologicznych. Swoje stoiska zaprezentowali także producenci materiału szkółkarskiego posiadający szeroki asortyment sadzonek, odmian truskawek, malin oraz jeżyn. Dzięki takim spotkaniom producenci i słuchacze mogli zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie produkcji ekologicznej warzyw i owoców. Szkolenie organizowane w naszej szkole po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem.


   

 • 20 stycznia 2019 r. - Różaniec na „urodzinach” Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  20 stycznia 2019 r. młodzież z ZSCKR w Różańcu brała udział w ogólnopolskich obchodach 145. rocznicy urodzin patrona- jednego z 6. Ojców Niepodległości i 3-krotnego premiera II RP. Zorganizowała je w Wierzchosławicach- rodzinnej wsi Witosa rolnicza „Solidarność”, a gościem honorowym był Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. Uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, a w koncelebrze byli diecezjalni duszpasterze rolników. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz, gdzie przy grobie W. Witosa odśpiewali hymn narodowy, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Hołd patronowi oddała również nasza delegacja- nauczyciele Marian Kucharczuk i Tomasz Mazurek oraz 14 uczniów. Wystawiliśmy też poczet sztandarowy i 2 banery Koła Historycznego. Po południu wzięliśmy udział w konferencji naukowej w Centrum Kultury Wsi Polskiej, którą otworzyła Teresa Hałas, posłanka z Lubelszczyzny, przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”. Obecny był też senator Jerzy Chruścikowski z Zamościa, wiceprzewodniczący związku. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił ważne przemówienie. Mówił nie tylko o zasługach Witosa ale zaapelował też o zgodę i pojednanie narodowe po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wezwał wszystkich do odpowiedzialności za słowa, czyny i gesty. Za te słowa zebrani nagrodzili premiera długimi oklaskami. Na zakończenie wysłuchaliśmy ciekawych referatów. Poseł, prof. UJ Włodzimierz Bernacki mówił o Witosie, a dr Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN o wszystkich 6. Ojcach Niepodległości. Powodem dużej satysfakcji były skierowane do nas- w obecności premiera i ministrów słowa podziękowań posłanki Teresy Hałas za stałą obecność na uroczystościach Witosowych. Wracaliśmy do domu przekonani, że godnie uczciliśmy naszego patrona i wielkiego męża stanu. I z nadzieją, że za słowami polityków pójdą czyny, tak jak bywało to za czasów Wincentego Witosa.


   

 • 14 stycznia 2019 r. - Uczniowie ZSCKR na nartach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Nasi uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Tomasza Mazurka oraz pani Beaty Zabłotni mieli okazję uczyć się oraz doskonalić jazdę na nartach.

  Idealne warunki pogodowe i dopisujące humory zapewniły doskonałą zabawę.


   

 • 9 stycznia 2019 r. - Spotkania z p. Elwirą Lelental

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dn. 9-11.01.2019r. odbyły się w naszej szkole spotkania z p. Elwirą Lelental– prezesem Fundacji Nowe Życie, nadkomisarzem i emerytowanym kierownikiem sekcji do spraw zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Pani nadkomisarz od wielu lat odwiedza szkoły w całym kraju, spotyka się z uczniami i nauczycielami, przedstawia informacje i dzieli się doświadczeniem na temat przestępczości narkotykowej oraz sposobów walki z uzależnieniami. Podczas spotkania w naszej szkole prelegentka w obrazowy sposób przedstawiła objawy uzależnienia narkotykowego oraz wyjaśniła młodzieży, jak ogromne spustoszenie czynią środki odurzające w organizmie człowieka. Jednocześnie wskazała na prawne aspekty narkomanii. Pani Lelental spotkała się także z nauczycielami i rodzicami uczniów, przybliżając im problemem związane z dostępnością narkotyków. Rodzice zostali również zapoznani z systemem pomocy osobie uzależnionej. Poprowadzone przez panią Elwirę spotkania zostały entuzjastycznie przyjęte przez młodzież. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z panią nadkomisarz.


   

 • 17 grudnia 2018 r. - ZSCKR w telewizji TVP

     

  W dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 r. ZSCKR w Różańcu promował swoją ofertę edukacyjną na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu. Prezentację naszej szkoły, w tym przygotowane stoisko wystawowe można było zobaczyć w programie pt. „Magazyn rolniczy” emitowanym przez TVP.

  Obejrzyj film

   


   

 • 16 grudnia 2018 r. - ZSCKR uczcił Józefa Krzysztofa Gizę zamordowanego podczas pacyfikacji Kopalni „Wujek”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  16 grudnia 2018 r. odbyły się w Tarnogrodzie wojewódzkie obchody 37. rocznicy śmierci 24 letniego J. K. Gizy, jednego z 9 górników zastrzelonych przez pluton specjalny ZOMO w Kopalni „Wujek”. Wzięła w nich udział delegacja szkoły z pocztem sztandarowym. Razem z władzami, NSZZ „Solidarność”, różnymi instytucjami i mieszkańcami wyruszyliśmy spod Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury do Kościoła Parafialnego p.w. Przemienienia Pańskiego. Tam pod przewodnictwem ks. Jerzego Tworka, miejscowego proboszcza i dziekana tarnogrodzkiego sprawowana była Msza św. w intencji Ojczyzny, J. K. Gizy i innych ofiar stanu wojennego. Następnie udaliśmy się na cmentarz gdzie przy grobie górnika- po krótkiej modlitwie- złożyliśmy wieńce i zapaliliśmy znicze. W imieniu naszej społeczności p. Renata Smoter-Pionke dyrektor szkoły, p. Marian Kucharczuk- opiekun Koła Historycznego i p. Jolanta Mołda- nauczycielka matematyki. Ostatnią częścią uroczystości była okolicznościowa akademia w TOK-u przygotowana przez uczniów gimnazjum i dziecięcy zespół wokalny. Głos zabrali: senator Jerzy Chruścikowski, poseł Piotr Olszówka i inni zaproszeni goście, m.in. górnicy z Kopalni „Wujek”, żywi świadkowie historii.


   

 • 6 grudnia 2018 r. - Mikołajki

     

  Mikołajki to święto uwielbiane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Szóstego grudnia również w naszej szkole można było spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego przyniósł różne słodkości. Tego dnia kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Wszyscy byli uśmiechnięci i mieli bardzo dobry humor.

   

   


   

 • 30 listopada - 2 grudnia 2018 r. - Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  30 listopada - 2 grudnia 2018 r. – ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu.

  W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. w Poznaniu odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza, która została zorganizowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W otwarciu wystawy wziął udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który przypomniał jaką rolę, odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii i jaki mieli wpływ na rozwój gospodarczy kraju. Na wystawie gościło ponad 200 wystawców, wśród nich byli: producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, instytuty badawcze, uniwersytety przyrodnicze, muzea, szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wydarzeniu uczestniczyła również delegacja naszej szkoły (7 uczniów, 3 nauczycieli oraz pani dyrektor). Na stoisku zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną i walory szkoły oraz tradycje Ziemi Biłgorajskiej – strój ludowy, używany w regionie Biłgoraja i Tarnogrodu oraz produkty regionalne: pieróg biłgorajski, cebularz lubelski, bułeczki z kaszą i kapustą, olej lniany, a także różnego rodzaju miody. W trakcie wystawy uczniowie pochwalili się też swoimi umiejętnościami kulinarnymi, zagniatali ciasto, z którego wypiekali pyszne podpłomyki, serwowane z konfiturą żurawinową. Stoisko odwiedziło wielu gości w tym: Prezydent RP Pan Andrzej Duda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski, Podsekretarz Stanu Pan Rafał Romanowski, Zastępca Dyrektora ds. oświaty rolniczej w MRiRW Pan Robert Jakubik oraz wielu innych zwiedzających, którzy próbowali naszych przysmaków, pytali o ich receptury. Prezentowane przez naszą placówkę stoisko wystawowe cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających i wieloma pochlebnymi opiniami.

         

   

 • 20 listopada 2018 r. - INTERNAT- Obchody Dnia Życzliwości

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Już po raz kolejny w naszym internacie i szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Ideę tego święta, zgromadzonym w świetlicy mieszkańcom internatu, przybliżyli wychowankowie: Sylwia, Szymon i Kamil. Zwrócili oni zebranym uwagę, że celem tego dnia jest zachęcenie do czynienia dobrych uczynków, okazywanie sobie miłych gestów i przekazywanie pozytywnych emocji. W czasie spotkania wychowankowie wykonali pracę plastyczną pt. ,,Być człowiekiem życzliwym, to znaczy…”. Pracująca w skupieniu młodzież obdarowywała się życzliwymi słowami, pomocnymi gestami i uśmiechami. Wspólnie wykonane dzieło zamieszczono w holu internatu, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a wychowanków obdarowano słodkościami. W szkole wolontariusze akcji rozwiesili afisze zawierające „Kodeks człowieka życzliwego” oraz kolorowe kartki - „złote myśli” o życzliwości. Miło spędzone popołudnie pozostanie w sercach wychowanków, którzy zapamiętają, że warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta.


   

 • 13 listopada 2018 r. - INTERNAT- obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wychowankowie wzięli udział w zajęciach wychowawczych, podczas których mogli przypomnieć sobie drogę Polaków do wolności oraz poznać genezę Święta Odzyskania Niepodległości.

  Ponadto wychowankowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat życia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz znajomością pieśni legionowych. Uczestnicy zajęć zostali nagradzani słodkimi upominkami.


   

 • 11 listopada - Różaniec z Prezydentem RP świętował w Warszawie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  11 listopada 2018 r. Koło Historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu uczestniczyło w centralnych obchodach tego wielkiego jubileuszu na specjalne zaproszenie Andrzeja Dudy, Prezydenta RP. 21 stycznia b.r. uczciliśmy 144.rocznicę urodzin Patrona w Jego rodzinnej wsi- Wierzchosławicach pod Tarnowem. Tam spotkaliśmy Prezydenta i zostaliśmy zaproszeni do Warszawy. Wczesnym, rześkim rankiem 11 listopada mieliśmy zaszczyt razem z głową państwa złożyć wieniec pod Pomnikiem Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży. Wspólnie oddaliśmy hołd Patronowi- jednemu z 6-ciu Ojców Niepodległości. W południe obejrzeliśmy państwowe uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego: odprawę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza i paradę pododdziałów wojska. Prezydent ze zgromadzonymi odśpiewał Hymn Narodowy, a na jego prośbę także miliony rodaków w kraju i za granicą. Później wygłosił okolicznościowe przemówienie. O piętnastej włączyliśmy się do Biało- czerwonego Marszu Niepodległości, który z Prezydentem i Premierem na czele wyruszył z Ronda Dmowskiego przez Most Poniatowskiego pod Stadion Narodowy. Marsz był bardzo bezpieczny: brały w nim udział nawet rodziny z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne na wózkach i sędziwi weterani walk o niepodległość. Z 250 tysiącami polskich patriotów uczciliśmy bohaterów narodowych śpiewając pieśni i wznosząc okrzyki: „Bóg, Honor, Ojczyzna!”, „Niech żyje Polska!”, „Boże błogosław wolną Ojczyznę!”. Pomimo poniesionych trudów jesteśmy dumni- uczniowie i opiekunowie: Marian Kucharczuk, Tomasz Mazurek- z udziału historycznym wydarzeniu. Zrealizowaliśmy testament Witosa wyryty na pomniku w Warszawie: „…a Polska winna trwać wiecznie!”. Wcześniej 7 listopada braliśmy udział w finale Wielkiego Testu o Niepodległości Kuriera Lubelskiego- „Warto być Polakiem” w Sali Błękitnej UW w Lublinie. 9 listopada o symbolicznej godz. 11:11 śpiewaliśmy Hymn Narodowy w akcji MEN-u „Rekord dla Niepodległej”. Godnie uczciliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

         

   

 • 6 listopada 2018 r. - INTERNAT – Otrzęsiny 2018.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Początkiem listopada internat oficjalnie powitał swoich nowych mieszkańców, uczniów klas pierwszych, którzy we wrześniu zakwaterowali się w placówce. Uroczystość została przygotowana przez starszych kolegów pod kierunkiem nauczycieli wychowawców. Nowi mieszkańcy, aby udowodnić, że już udało się im się zaaklimatyzować w internacie i poznać jego zwyczaje, musieli stawić czoła różnym zadaniom. Wśród konkurencji pojawiły się takie, które ukazywały ich zdolności sprawnościowe i zręcznościowe oraz takie, które sprawdzały wiedzę o samej placówce i jej pracownikach. Uroczystość, którą wszyscy potraktowali z przymrużeniem oka, pozwoliła bezboleśnie przejść przyjęcie „pierwszaków” do internackiej braci, przy czym mocno zintegrowała całą społeczność internatu.


   

 • 26 października 2018 r. - „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość"

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  26 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w targach edukacyjnych „Zawodowy strzał w 10!...” zorganizowanych tym razem na terenie OSiR w Biłgoraju. W czasie tego spotkania placówka miała możliwość zaprezentowania zarówno oferty edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020, jak i swoich atutów i bazy dydaktycznej.


   

 • 15 października 2018 r. - Ognisko integracyjne klas pierwszych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W poniedziałek uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w ognisku zorganizowanym w szkolnej harcówce.

  Celem tego spotkania było bliższe poznanie się podczas wspólnego pieczenia kiełbasek i zabawy w kalambury. Świeże powietrze i piękna jesienna pogoda sprawiły, że humor dopisywał wszystkim, a kiełbaski smakowały wyśmienicie.


   

 • 1 października 2018 r. - INTERNAT – Dzień Chłopaka

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W poniedziałkowy wieczór wychowankowie spotkali się w świetlicy internatu, aby uczcić obchodzony 30 września Dzień Chłopaka. Dziewczyny, pod opieką wychowawców, zorganizowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek.

  Podczas spotkania wybrano także „Super Chłopaka 2018”. Został nim wychowanek, który najlepiej sprawdził się w dwóch testach: teście technicznym i teście smaku.


   

 • 26 września 2018 r. - Europejski Dzień Języków Obcych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Końcem września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na bogactwo języków w Europie, promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcanie ludzi w różnym wieku do nauki języków. Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego wraz ze swoimi uczniami przygotowali akademię propagującą naukę języków obcych. Rozstrzygnięty został również Konkurs wiedzy o Australii i Szwajcarii.

  Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce: Jagoda Osuch (kl. IV TŻiUG), Klaudia Krzyszycha (kl. II TMRiA);

  • II miejsce: Katarzyna Gałus (kl. IV TŻiUG);

  • III miejsce: Natalia Osuch (kl. IV TŻiUG), Elżbieta Pomykała (kl. II TŻiUG), Sebastian Osetek (kl. II TŻiUG), Bartłomiej Pieczonka (kl. I TMRiA).

  Zwycięzcom gratulujemy!


   

 • 7 września 2018 r. - Udział ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu w Narodowym Czytaniu.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2018, organizowanej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem akcji jest propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa.
  W naszej szkole 7 września na sali gimnastycznej zebrała się młodzież szkolna i grono pedagogiczne. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Stanisław Dyjak i odczytał list Prezydenta RP. W liście Andrzej Duda napisał:

  „Przeżywamy szczególny czas świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. W tym jubileuszowym roku myślami często wybiegamy do tamtych dni, kiedy Polacy walczyli o odrodzenie wolnej Ojczyzny, bronili jej granic i pracowali dla odbudowania własnego suwerennego państwa. Wspominamy najważniejsze wydarzenia i postacie tamtych czasów, czcimy zasługi ojców niepodległości i niezliczonych bohaterów, dzięki którym nasz kraj po 123 latach zaborów powrócił na mapę polityczną Europy. Ale też staramy się odtworzyć, co czynili i co czuli wtedy nasi przodkowie; jakie dążenia i nadzieje nimi kierowały, do czego zmierzali i o czym marzyli. W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego”.

  Następnie wysłuchano fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie, których zainteresowały losy Cezarego Baryki kontynuowali czytanie powieści w bibliotece szkolnej.
  Nasza placówka angażuje się w lokalne inicjatywy tej szczytnej akcji. Delegacja szkoły już po raz kolejny wzięła aktywny udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się 8 września 2018 r. na rynku w Tarnogrodzie.


   

 • 4 września 2018 r. - Projekt "Kuźnia Młodego Przedsiębiorcy"

     

  Od września 2018 r. do czerwca 2019 r. uczniowie ZSCKR w Różańcu uczestniczą w realizacji projektu ekonomicznego "Kuźnia młodego przedsiębiorcy".

   


 

 • 4 września 2018 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dziś w sali gimnastycznej społeczność szkolna ZSCKR w Różańcu rozpoczęła kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Św. w pobliskim kościele. Na okolicznościowym apelu pan dyrektor Stanisław Dyjak życzył uczniom i nauczycielom wielu sukcesów i zapału do dalszej pracy. Podczas apelu pan Marian Kucharczuk przybliżył zebranym trudny okres w dziejach Polski, czas II wojny światowej. Była to niezwykła lekcja historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.


 

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                              Aktualizacja: B. Jaworowska