2017/2018

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

Kalendarium z wcześniejszych lat:

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022

 

Kalendarium roku szkolnego 2017/2018


 • 22 czerwca 2018 r. - Zakończenie roku szkolnego.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  22 czerwca w świetlicy internatu naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Jak zwykle przy takiej okazji najlepszym uczniom wręczono nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem.
  Dyrektor szkoły, pan Eugeniusz Klucha pogratulował wszystkim wyróżnionym i wyraził nadzieję, że w przyszłości do tego grona dołączą kolejni uczniowie. Pan Dyrektor złożył również życzenia społeczności szkolnej udanych, pogodnych, aktywnych i bezpiecznych wakacji.


   

 • 5 czerwca 2018 r. - Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

     

  Dzień ten obchodzimy w Polsce i na całym Świecie od 1972 r. w dniu 5 czerwca. Głównym celem jego powołania było zwrócenie uwagi na to, że człowiek nie jest świadomy tego, jak bardzo jego celowe i przypadkowe działania mają wpływ na pogarszanie się stanu przyrody.
  Udział w akcji może wziąć każdy, wystarczy tego dnia posprzątać okolicę, posadzić drzewo, pojechać do pracy rowerem, oszczędnie gospodarować wodą i energią elektryczną w swoim domu.
  Nasz internat również włączył się w obchody tego święta. Późnym popołudniem wychowankowie wraz z wychowawcą p. Iwoną Spustek udali się na spacer połączony z mini akcją ,,sprzątania świata’’, polegającą na zbieraniu śmieci wokół budynku internatu i szkoły. Podczas spaceru prowadzone były rozmowy zachęcające do nabywania (stosowania) nawyków proekologicznych oraz do podejmowania działań na rzecz dbania o naturalne środowisko. Pamiątkowe zdjęcie wykonane przy wieloletnim dębie, pomniku przyrody rosnącym w pobliskim sąsiedztwie szkoły zakończyło akcję podjętą tego dnia.


   

 • 27 kwietnia 2018 r. - Pożegnanie maturzystów. Sadzenie "Dębów Niepodległości".

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Za nami bardzo ważny dla maturzystów moment. Uczniowie klasy IV TMR/TŻiUG oraz klasy IV TMR spędzili ostatnie chwile w szkolnych ławkach. Uroczyste pożegnanie odbyło się w piątek 27 kwietnia. Tegorocznych absolwentów w imieniu społeczności szkolnej żegnali uczniowie z klasy III TMR/TŻiUG. Następnie klasy IV w krótkim montażu słowno-muzycznym wspominały czas spędzony w murach szkoły, podziękowały pedagogom za trud włożony w przekazywanie im wiedzy. Po części artystycznej wspólnie z wychowawcami udały się do szkolnego parku, aby zasadzić „Dęby Niepodległości”. W ten sposób absolwenci włączyli się w akcję rozpoczętą przez Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka, której celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły pan Eugeniusz Klucha wręczył czwartoklasistom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe za dobre wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz za pracę w kołach zainteresowań. Dla maturzystów nauka w technikum zakończyła się, ale rozpoczyna się nowy etap w ich życiu. Mamy nadzieję, że będą oni zawsze miło wspominać czas spędzony w naszej szkole.


   

 • 26 kwietnia 2018 r. - Dzień Otwartych Drzwi w ZSCKR w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  26 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Gościliśmy młodzież z nauczycielami i opiekunami z gimnazjów z Obszy, Tarnogrodu, Lipin Dolnych, Księżpola, Cieszanowa, Łukowej i Cewkowa. Dla gości przygotowaliśmy m.in. pokazy kuchni molekularnej i układania serwetek, konkurs rozpoznawania potraw oraz prezentację oferty edukacyjnej szkoły na rok szkolny 2018/2019, w tym nowych kierunków kształcenia (technik weterynarii oraz pszczelarz). Uczniowie mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły, zwiedzić internat. W przerwach dla gości był dostępny poczęstunek (kawa, herbata, napoje, ciastka). Chętni mogli skorzystać z symulatora pracy kombajnu zbożowego, obejrzeć pokaz jazdy ciągnikiem wyposażonym w GPS oraz pokaz pracy sprzętu rolniczego, przejechać się - w obecności instruktora nauki jazdy – samochodem osobowym, ciągnikiem, kombajnem. Dzień zakończył się ogniskiem, przy którym wszyscy częstowali się bigosem.


   

 • 26 kwietnia 2018 r. - Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 26 kwietnia 2018 r. drużyna w składzie: Bartosz Skiba, Hubert Socha i Mirosław Postrzech wraz z opiekunem Józefem Kluchą wzięła udział w finale Powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Uczestnicy pisali testy z przepisów ruchu drogowego i historii motoryzacji, prezentowali umiejętność udzielania pierwszej pomocy, dokonywali codziennej obsługi samochodu oraz rywalizowali w jeździe sprawnościowej samochodem z talerzem stewarda. Drużyna ZSCKR w Różańcu zajęła bardzo dobre trzecie miejsce za co otrzymała puchar, dyplom i nagrody. W klasyfikacji indywidualnej Hubert Socha został również sklasyfikowany na trzecim miejscu. Dziękujemy organizatorom zmagań turniejowych, którymi byli: Uczniowski Klub Sportowy "Moto - Kart" Energetyk, Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej oraz Starostwo Powiatowe w Biłgoraju.


   

 • 24 kwietnia 2018 r. - INTERNAT - Obchody Światowego Dnia Ziemi

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  24 kwietnia 2018 r. młodzież internacka wraz z zaproszonymi gośćmi – podopiecznymi świetlicy socjoterapeutycznej w Różańcu, wzięła udział w zajęciach dydaktyczno – wychowawczych. Głównym celem zajęć było uświadamianie i popularyzacja zachowań proekologicznych w stosunku do naszej planety, a także integracja środowisk lokalnych. Uczestnicy wzbogacili i utrwalili swoją wiedzę o terminy związane z Ziemią i ochroną środowiska oraz wspólnie wykonali pracę plastyczną pt. „Ziemia – naszą planetą”. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, rozdano dyplomy wraz z upominkami, które będą przypominały uczestnikom o doniosłym charakterze tego wyjątkowego dnia.


   

 • 23 kwietnia 2018 r. - INTERNAT - Pożegnanie maturzystów

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Piękny wiosenny kwiecień jest ostatnim miesiącem, w którym wychowankowie klas czwartych mieszkają w internacie. Wyczekiwany z niecierpliwością przez każdego ucznia koniec szkoły przyszedł niespodziewanie szybko. Aby umilić absolwentom ostatnie chwile w naszej placówce młodsi współmieszkańcy wraz z wychowawcami internatu: panią Małgorzatą Pyda i panią Iwoną Spustek, przygotowali uroczyste spotkanie. Wszyscy obecni na świetlicy internatu zostali ugoszczeni słodkim poczęstunkiem, a nasi goście obdarowani drobnym upominkiem i pamiątkowym zdjęciem. Pyszny tort był idealnym uzupełnieniem wspomnień z czteroletniego pobytu w szkole i internacie oraz „towarzyszem” rozmów o przyszłości. Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w samodzielnym dorosłym życiu.


   

 • 20 kwietnia 2018 r. - Sukces Huberta Sochy!

     

  20 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
  Do eliminacji w siedmiu blokach tematycznych przystąpiło 156 uczniów ze szkół z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Naszą szkołę w Olimpiadzie reprezentowali: w dziale gastronomii Angelika Kubrak, uczennica klasy IV TŻiUG oraz w dziale mechanizacji rolnictwa Hubert Socha z klasy II TMRiA. Uczeń ten zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu centralnego XLII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbędzie się w czerwcu na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Sukces Huberta to także sukces nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy wspierali ucznia w przygotowaniach do olimpiady.


   

 • 13 kwietnia 2018 r. - "Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość"

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  13 kwietnia 2018 r. - nasza szkoła wzięła udział w kilkugodzinnej imprezie adresowanej głównie do uczniów gimnazjów oraz klas VII szkół podstawowych. Jej celem była promocja szkolnictwa zawodowego. Na spotkaniu szkoła zaprezentowała ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019 (w tym nowe kierunki kształcenia: technik weterynarii i branżowa szkoła pierwszego stopnia – zawód pszczelarz) oraz nowoczesną bazę dydaktyczną do wszystkich proponowanych kierunków kształcenia.

   

   

 • 10 kwietnia 2018 r. - INTERNAT – Światowy Dzień Zdrowia

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W roku obchody Światowego Dnia Zdrowia w internacie zaplanowano na dwa dni. Pierwszego dnia pani Małgorzata Pyda zorganizowała w świetlicy internackiej „Turniej zdrowia”. Podczas turnieju wychowankowie, podzieleni na trzyosobowe zespoły, mogli nie tylko sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia, ale także wykazać się refleksem i dobrą kondycją fizyczną w konkurencjach sprawnościowych. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali nagrodzeni zdrowymi upominkami w postaci owoców, jogurtów i soków warzywnych. Drugiego dnia młodzież pod opieką p. Justyny Pracoń aktywnie spędziła czas na świeżym powietrzu podczas wspólnego spaceru i zajęć sportowych na szkolnym boisku wielofunkcyjnym.


   

 • 27 marca 2018 r. - Kiermasz ozdób świątecznych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić świąteczne dekoracje m.in.: pisanki, stroiki, baranki. Na kolorowym stole, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

   


   

 • 24 marca 2018 r. - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu wspiera odbudowę zniszczonych domów w Syrii.

     

  Celem akcji charytatywnej „Lubelszczyzna dla Syrii”, która została zainaugurowana we wrześniu 2017 roku na Zamku Lubelskim, jest uwrażliwienie mieszkańców województwa lubelskiego na rozmiar tragedii jaka rozegrała się wśród bezbronnych ludzi w Aleppo i innych syryjskich miastach oraz zebranie funduszy na remont i odnowę zrujnowanych domów.
  Niniejsze przedsięwzięcie jest rezultatem spotkania syryjskiego duchownego, ojca Ibrahima Al-Sabbagh’a, z wojewodą lubelskim. Opowiedział on o losach chrześcijan w Syrii i przedstawił ich trudną sytuację. Opisał okoliczności, w jakich wiele budynków zostało zniszczonych przez pociski i bomby, w wyniku czego mieszkańcy tych domów musieli je opuścić. Teraz chcą wrócić do normalnego życia, ale wsparcie płynące od organizacji humanitarnych jest nadal niewystarczające.
  W związku z tym uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu, aktywnie włączyli się w działania wspierające Syryjczyków. Od października na terenie szkoły codziennie zbierali pieniądze do specjalnych puszek. Za zgodą księdza proboszcza, zorganizowano również zbiórkę datków w miejscowych kościołach. W akcji wzięli udział zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pozostali pracownicy placówki.
  Pieniądze trafią do syryjskich rodzin za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z organizacją kościelną Pomoc Kościołowi w Potrzebie, której dyrektorem jest ksiądz prof. Waldemar Cisło.
  Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wesprzeć niniejsze działania, organizatorzy serdecznie dziękują.


   

 • 23 marca 2018 r. - INTERNAT – Światowy Dzień Wody

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W marcu mieszkańcy internatu już po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych z okazji Światowego Dnia Wody, obchodzonym na całym świecie 22 marca. Celem zajęć było ukazanie młodzieży pozytywnego wpływ wody na organizm człowieka oraz wyrobienie w nich nawyku codziennego jej spożywania. Te i inne zalety wody – niezbędnego składnika naszej diety – ukazała prowadząca zajęcia wychowawca internatu, pani Iwona Spustek.
  Następnie wychowankowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu omawianego zagadnienia w teoretycznych zadaniach konkursowych. Po części pisemnej młodzież podzielona na trzyosobowe grupy, przystąpiła do wykonania pracy plastycznej pod tytułem „Pijemy wodę, bo …”.
  Tegorocznymi laureatami z części pisemnej zostali: Szymon Wielgosz z kl. I TMRiA, Karol Trześniowski z kl. I TMRiA, Bartosz Skiba z kl. III TMR i Rafał Soluch z kl. I TMRiA. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy biorący udział w zajęciach zostali nagrodzeni symboliczną butelką wody.


   

 • 22 marca 2018 r. - INTERNAT - Finał konkursu „Wiwat Liczba π!”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Już po raz trzeci w internacie obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby π, święto jedynej liczby, która ma swój corocznie obchodzony, wyjątkowy dzień. Wzorem lat ubiegłych tą popularną stałą matematyczną uczciliśmy na poważnie i na wesoło w lekkiej pogadance tematycznej oraz w grupowych rozgrywkach konkursowych. Zebrana na świetlicy internackiej młodzież musiała wykazać się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami matematycznymi związanymi z bohaterką dnia. Finał konkursu przedstawił się następująco: I miejsce – Szymon Wielgosz, Rafał Szymanik, Mateusz Kowalczyk, II miejsce – Grzegorz Książek, Piotr Nowak, Karol Trześniowski. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim wychowankom, którzy wzięli udział w kolejnym Dniu Matematyki w naszej szkole, zechcieli kreatywnie spędzić czas, efektywnie pracować, a przy tym dobrze się bawić, traktując całe to święto z lekkim przymrużeniem oka.


   

 • 22 marca 2018 r. - Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 22 marca 2018 r., szesnaścioro uczniów ZSCKR w Różańcu wzięło udział w eliminacjach szkolnych Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Po sprawdzeniu rozwiązanych testów jednokrotnego wyboru Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Zbigniew Antoniak-przedstawiciel KRUS oraz nauczyciele Andrzej Padiasek i Józef Klucha, wyłoniła cztery najlepsze osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe. Zwyciężyła uczennica klasy I TMRiA Klaudia Krzyszycha i zakwalifikowała się na etap centralny, a kolejne miejsca zajęli: Hubert Socha (2TMRiA), Paweł Łokaj (3TMRiA) i Szymon Wielgosz (1TMRiA). Organizatorami Konkursu są: Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, redakcja dwumiesięcznika „Magazyn Technologii Bezorkowych Bez Pługa”, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


   

 • 22 marca 2018 r. - Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

     

  W ramach trzeciej edycji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi pani Jolanta Mołda przygotowała konkurs plastyczny. Jak co roku uczestnicy konkursu mieli zrobić pracę plastyczną z liczbą Pi w roli głównej. Oto zwycięzcy konkursu: I miejsce Angelika Kubrak kl.IV TŻIUG, II miejsce Jadwiga Korchowiec kl.IV TŻIUG, III miejsce Ivanna Mach i Natalia Osuch kl.III TŻIUG. Wielkie gratulacje zwycięzcom.

 

 


 

 • 4 marca 2018 r. - Targi Rolnicze AGRO - PARK Lublin 2018 - szkoła policealna TTW

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 04.03.2018 r. słuchacze Szkoły Policealnej TTW w ramach zajęć praktycznych brali udział w zwiedzaniu Targów Rolniczych AGRO - PARK w Lublinie. Mogli tam zobaczyć i poznać oferty firm z branży rolniczej: ciągniki, maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, pasze i wiele innych produktów potrzebnych w nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Wyjazd miał na celu zapoznanie słuchaczy z nowymi technologiami uprawy roślin i nowoczesnym chowem zwierząt oraz nowymi rozwiązaniami stosowanymi w ciągnikach i maszynach rolniczych. Słuchacze mieli też okazję odwiedzić jedną z największych hodowli alpak w kraju, którą prowadzi pan Janusz Woć z Józefowa - Pociechy koło Lublina. Hodowca z ogromną pasją opowiedział jak doszło do zainteresowania tymi zwierzętami i rozwinięcia chowu w swoim gospodarstwie. Ciekawie omówił zagadnienia dotyczące żywienia, pielęgnacji i rozrodu tych zwierząt. Powodem coraz większego zainteresowania w Polsce tymi zwierzętami jest wełna o specyficznej strukturze, która jest uważana za najszlachetniejszą na świecie. Z uwagi na interesujący i ciekawy wygląd oraz łagodny charakter alpak, można je także wykorzystywać w agroturystyce, rekreacji oraz alpako - terapii. Przy okazji pobytu w Lublinie słuchacze zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej - jeden z największych skansenów w Polsce, które prezentuje kulturową różnorodność województwa, dzięki połączeniu bogatej kolekcji architektury. Zobaczyli przedmioty związane z dawnym życiem wsi, dworów oraz miasteczek, a także utrwalili wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów i tradycji.


   

 • 3 marca 2018 r. - Targi Rolnicze AGRO - PARK Lublin 2018 - Kurs R.03

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 03.03.2018 r. słuchacze Kursu Kwalifikacyjnego R.03 w ramach zajęć praktycznych brali udział w zwiedzaniu Targów Rolniczych AGRO - PARK w Lublinie. Mogli tam poznać i obejrzeć bogatą ofertę produktów wielu firm z branży rolniczej m.in. z produkcji roślinnej: środki ochrony roślin, nawozy mineralne, materiał siewny oraz z produkcji zwierzęcej: pasze i dodatki paszowe, a także nowoczesne wyposażenia budynków inwentarskich. Dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszyły się stoiska firm oferujących nowoczesne ciągniki , urządzenia i maszyny rolnicze. Poza tym mogli skorzystać z fachowych porad, a także nabyć materiały informacyjne i publikacje związane ze współczesnymi technologiami stosowanymi w produkcji rolnej.


   

 • 23 lutego 2018 r. - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

     

  W dniu 23 lutego 2018 r. pięciu uczniów ZSCKR w Różańcu wraz z opiekunem Józefem Kluchą, wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
  Każda z trzech grup wiekowych pisała w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury test jednokrotnego wyboru, który wyłonił zwycięzców kwalifikujących się na szczebel powiatowy.
  W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Hubert Socha (kl.II TMRiA), a kolejne miejsca zajęli: Krystian Czercowy, Michał Zdanowski, Marcin Gołąb i Bartosz Skiba.


   

 • 21 lutego 2018 r. - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w internacie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Z okazji obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia języka Ojczystego wychowankowie internatu uczestniczyli w zajęciach wychowawczych zorganizowanych przez panią Małgorzatę Pyda. Podczas zajęć wychowankowie zapoznali się z genezą tego święta, zastanawiali się, w jaki sposób oni sami mogą dbać o język ojczysty, zapoznali się z wyrazami, które sprawiają najwięcej kłopotów nie tylko obcokrajowcom, ale także rodzimym użytkownikom języka polskiego. Wychowankowie mogli również sprawdzić swoją znajomość naszego języka w Konkursie Poprawnej Polszczyzny. Laureaci, którymi zostali Elżbieta Pomykała, Mateusz Kowalczyk i Rafał Soluch, zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami rzeczowymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.


   

 • 21 stycznia 2018 r. - Młodzież z Różańca na „urodzinach” Witosa

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  21 stycznia br. Koło Historyczne z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu brało udział w ogólnopolskich obchodach 144. rocznicy urodzin Patrona w Jego rodzinnej wsi Wierzchosławicach pod Tarnowem. Zorganizowała je Rada Krajowa NSZZ RI „Solidarność” , której przewodniczy pani poseł Teresa Hałas. Gościem honorowym był Andrzej Duda, Prezydent RP. Uroczystość wpisała się w uchwalony przez Sejm RP Jubileusz Stulecia Odzyskania Niepodległości. Rozpoczęła ją Msza Św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników w Kościele Parafialnym, której przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Pomocniczy Diecezji Tarnowskiej Leszek Leszkiewicz. Piękną oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowały zespoły góralskie. Następnie uczestnicy udali się w pochodzie na pobliski cmentarz, by przy grobie W. Witosa odmówić modlitwę, złożyć kwiaty i zapalić znicze. Uroczystość zakończyła konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej, podczas której wygłosił przemówienie prezydent Andrzej Duda. Stwierdził, że nie byłoby wolnej Polski, gdyby nie Wincenty Witos, jeden z sześciu wielkich Polaków, których nazywamy ojcami naszej niepodległości. Pani poseł Teresa Hałas mówiła o Witosowym dziedzictwie i pochwaliła naszą młodzież za udział w uroczystościach. Wystąpił też m. in. Ryszard Zarudzki wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Widoczna była też 15-osobowa delegacja ZSCKR z Różańca, rozpoznawalna dzięki sztandarowi szkoły i pięknym banerom. Uwieńczeniem naszego udziału było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, przed Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Była okazja do zrobienia zbiorowego zdjęcia z Głową Państwa i selfi, do których Pan Prezydent pozował z anielską cierpliwością. Łatwo nawiązywał kontakt z uczniami i pozyskiwał ich sympatię. Przed odjazdem opiekun podziękował Panu Prezydentowi w imieniu naszej grupy za tak miłe przyjęcie i życzył dalszej owocnej służby dla Polski i Polaków. Wydarzenia z Wierzchosławic pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Marian Kucharczuk- Opiekun Koła Historycznego


   

 • 20 grudnia 2017 r. - Młodzież z Różańca na „Opłatku Kombatanckim w Bondyrzu”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  20 grudnia 2017 r. Koło Historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu uczestniczyło w obchodach 75. Rocznicy Powstania Zamojskiego. Zorganizował je Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość na terenie Muzeum w Bondyrzu. Obchody miały świąteczny charakter. Po Mazurku Dąbrowskiego zaproszeni goście z p. Przemysławem Czarnkiem Wojewodą Lubelskim na czele, kombatanci i młodzież wysłuchali Ewangelii, zaśpiewali kolędę i przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Później obejrzeli wystawę i film „Wszystko dla Polski”. Mróz i śnieg nie osłabiły ducha - można było wypić gorącą herbatę i ogrzać się przy ogniskach, a w namiotach spożyć wigilijne potrawy. Na zakończenie poseł Sławomir Zawiślak prezes ŚZŻAK o/Zamość wręczał podziękowanie za udział w projekcie „Zachować w pamięci”, współfinansowanym przez MON. Nasza szkołę godnie reprezentowała delegacja 12 uczniów i 2 opiekunów: Marian Kucharczuk i Tomasz Mazurek. Piękny baner koła i towarzyszące mu 2 flagi: biało-czerwona i sojusznicza – amerykańska wzbudziły zainteresowanie i zostały uwiecznione na zdjęciach uczestników i reporterów Panoramy Lubelskiej. Podziękowaliśmy organizatorom za udaną uroczystość i pełni patriotyczno-religijnych przeżyć wróciliśmy do Różańca już w ściśle zimowej aurze. (Marian Kucharczuk- opiekun koła)


   

 • 17 grudnia 2017 r. - ZSCKR im W. Witosa z Różańca pamięta o Józefie Krzysztofie Gizie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  17 grudnia 2017r. odbyły się w Tarnogrodzie uroczystości upamiętniające Józefa Krzysztofa Gizę, mieszkańca Tarnogrodu, który w wieku 24 lat zginął w czasie pacyfikacji Kopalni „Wujek”. Koło Historyczne i delegacja szkoły wzięły w nich aktywny udział. W pochodzie spod Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury do Kościoła Parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego widoczny był Poczet Szkoły i nasza delegacja z banerem i biało-czerwoną flagą. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny i poległych górników, uformował się pochód na Cmentarz Parafialny. Na czele szła orkiestra górnicza z KWK „Bogdanka” z Łęcznej, rodzina J. K. Gizy, władze państwowe i samorządowe, związkowcy z Solidarności, przedstawiciele oświaty, organizacji instytucji oraz mieszkańcy Tarnogrodu i okolic. Przy grobie J. K. Gizy odśpiewano Hymn Narodowy i po krótkiej modlitwie poprowadzonej przez ks. Dziekana Jerzego Tworka, złożono kwiaty i zapalono znicze. Następna odsłona uroczystości nastąpiła w TOK-u : najpierw odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie, a później podsumowanie I Konkursu o Józefie Krzysztofie Gizie, który zorganizowało nasze Koło Historyczne. Wygrał Hubert Socha, uczeń kl. II TMRiA z naszej szkoły. Nagrody zwycięzcom wręczali: p. Małgorzata Cierkos - siostra poległego górnika, p. Ryszard Golec Wicekurator Lubelski i p. Eugeniusz Klucha Dyrektor ZSCKR w Różańcu. Fundatorami byli: IPN Oddział Lubelski, Region Środkowo-Wschodni NSZZ Solidarność i Koło Historyczne ZSCKR w Różańcu. Uroczystości zakończyły przemówienia zaproszonych gości i wspomnienia uczestników tragicznych wydarzeń sprzed 36 lat. (Marian Kucharczuk – opiekun Koła Historycznego)


   

 • 15 grudnia 2017 r. - Wizyta przedstawiciela Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  15 grudnia odbyło się spotkanie naszej młodzieży z przedstawicielami Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Przedstawiona została oferta edukacyjna uczelni oraz odbył się wykład i prezentacja nt. bioinżynierii. Zaprezentowano wiedzę z zakresu wpływu szkodliwości środków ochrony roślin na produkty żywnościowe pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, a także omówiono wpływ mikroorganizmów na zdrowie człowieka.


   

 • 14 grudnia 2017 r. - „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Wzorem roku ubiegłego, również i w tym młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Wielka zbiórka darów odbyła się w markecie Kaufland w Biłgoraju. Naszymi wolontariuszami, którzy zachęcali klientów sklepu do okazania wsparcia ubogim dzieciom byli: Aneta Kaproń, Elżbieta Pomykała, Ewa Gałka, Jakub Mielnik, Patryk Kuczyński, Patryk Szkołut i Marcin Komornik wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Sylwią Siek-Rębacz. Hojnych darczyńców nie zabrakło. Ludzie przynosili przede wszystkim produkty spożywcze, ale również chemię gospodarczą. Zebrane artykuły będą przeznaczone dla potrzebujących dzieci z Biłgoraja oraz wychowanków Domu Dziecka w Zwierzyńcu.


   

 • 14 grudnia 2017 r. - Zajęcia praktyczne na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  14.12.2017 r. w ramach zajęć praktycznych klasa III technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa wyjechała do Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z wyposażeniem wydziału Techniki Rolniczej i Leśnej oraz udział w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie uczestniczyli w ćwiczeniach:
  • w pracowni analizy paliw wykonali badania składu i jakości przywiezionych próbek oleju napędowego;
  • w laboratorium elektroniki i automatyki zapoznawali się z zasadą działania wyłącznika różnicowoprądowego, który rozłącza obwód po wykryciu, że prąd elektryczny z niego wypływający nie jest równy prądowi wpływającemu (ogranicza to skutki uszkodzenia urządzeń, w tym możliwość powstania pożaru, służy do ochrony ludzi przed porażeniem prądem elektrycznym);
  • w hamowni obserwowali badanie stacjonarnego silnika spalinowego z zapłonem samoczynnym (pomiar mocy i momentu obrotowego);
  • w dziale badania opryskiwaczy zapoznali się z metodą kalibracji końcówek rozpylaczy;
  • w pracowni transportu wewnętrznego uczestniczyli w pokazie wszelkiego rodzaju przenośników stosowanych w gospodarstwie rolnym jak i w zakładach produkcyjnych. Cel zajęć został zrealizowany, uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, podczas których nabyli nowe umiejętności oraz zapoznali się z najnowszymi metodami badawczymi.


   

 • 9 - 10 grudnia 2017 r. - Szkolenie „Nauka Usługiwania: Kelner – Barman – Kelner od win”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniach wolnych od zajęć lekcyjnych, uczniowie oraz słuchacze naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu „Nauka usługiwania”. Szkolenie prowadził Grzegorz Górnik, dyrektor Akademii Kelnerskiej w Puławach. Różnorodna tematyka spotkań, oparta była na ćwiczeniach praktycznych i konwersacjach. Ich celem było pobudzenie wyobraźni, rozwijanie zaangażowania, wzbogacenie umiejętności praktycznych oraz nabywania pewności siebie. Kurs zakończył się testem sprawdzającym oraz rozdaniem certyfikatów (w języku polskim i angielskim).


   

 • 6 grudnia 2017 r. - Mikołaj w ZSCKR

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Jak już wiemy, w tym roku Św. Mikołaj niezwykle hojnie obdarował naszą szkołę przywożąc nam nowy ciągnik rolniczy. Ale Święty miał coś nie tylko dla amatorów motoryzacji i rolnictwa. Odwiedził uczniów każdej klasy podczas lekcji i wręczył im pyszne słodycze.


   

 • 6 grudnia 2017 r. - Św. Mikołaj odwiedził uczniów ZSCKR w Różańcu

     

  Wzorem lat ubiegłych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W Witosa w Różańcu, 6 grudnia pojawił się Św. Mikołaj. Nie zawiódł on oczekiwań uczniów i w tym roku. Dotarł na czas i sprawił olbrzymią radość społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali nowy ciągnik rolniczy o mocy 145 KM wyposażony w system automatycznego prowadzenia AutoTrac. Jest on wyposażony w najnowszą technologię pozwalającą na komunikację między maszynami rolniczymi.
  Wykorzystywany będzie jako pomoc dydaktyczna dla uczniów technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Będzie pozwalał na wdrażanie rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. Pomimo niesprzyjającej aury zainteresowanie „prezentem” było ogromne.
  W ubiegłym roku Św. Mikołaj dostarczył naszym uczniom mikrociągnik i rozsiewacz do nawozów wyposażony w komputer. Widząc ogromne zainteresowanie młodzieży i chęć do poszerzania wiedzy, postanowił spełnić ich marzenia i oczekiwania. Prezentom w tym roku nie będzie końca, gdyż na gwiazdkę szkoła otrzyma przyczepę skorupową o ładowności 12 ton, która pozwoli na transport płodów rolnych. W rozmowach z uczniami Św. Mikołaj zdradził, że uzyskał znaczną pomoc w pozyskiwaniu środków na zakupy od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


   

 • 21 - 23 listopada 2017 r. - Przyłączamy się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Końcem listopada w ponad 180 krajach na całym świecie obchodzi się nietypowe w swoim założeniu święto – Dzień Życzliwości. Jego ideą jest okazanie przyjaznego nastawienia innym w przeróżny sposób np.: poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, drobny gest. W naszej szkole i internacie, dnia 21 i 23 listopada, już po raz kolejny obchodziliśmy ten szczególny dzień. Pierwszego dnia u progu szkoły wszystkich uczniów i pracowników witali ubrani w żółte koszulki wolontariusze kampanii. Ich zadaniem było zachęcenie wchodzących do tworzenia swojego ogniwa żółtego łańcucha ludzi życzliwych. Na swojej części pozostawiali oni swoje imię oraz wybrany synonim słowa: życzliwy. Kontynuację szkolnych obchodów Dnia Życzliwości przeniesiono do internatu, gdzie zebrani na świetlicy wychowankowie uczestniczyli w integracyjnych zajęciach ph. „Znajdź się wśród życzliwych”. Popołudniowe spotkanie promowało uprzejmość i życzliwe nastawienie do drugiego człowieka. Jego uczestnicy stworzyli swój własny symbol dnia. Chętnych, którzy utożsamiali się z akcją, nie brakowało, w związku z tym powstałe w tych dniach wspaniałe, kolorowe i długie łańcuchy życzliwości mogły ozdobić korytarze naszej szkoły i internatu. W kilku miejscach wisiały też afisze zatytułowane „Kodeks człowieka życzliwego”, którego zasady promowały kulturalne, serdeczne normy współżycia społecznego. Organizatorzy imprezy pani Beata Jaworowska i pani Iwona Spustek, dziękują wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do popularyzacji tego wyjątkowego święta w naszej szkole.


   

 • 17 listopada 2017 r. - Targi HORECA/GASTROFOOD w Krakowie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W tym roku nasi uczniowie z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych kolejny już raz odwiedzili Targi HORECA/GASTROFOOD w Krakowie, które cieszą się sporym zainteresowaniem w branży. Bogata oferta targów i świetna organizacja pozwoliła na zapoznanie z nowościami oraz udział uczniów w warsztatach kulinarnych. Na targach mogliśmy podejrzeć kuchnię Mistrzów i spróbować potraw w ich wykonaniu. Czekamy na kolejną edycję.


   

 • 16 listopada 2017 r. - "O mój rozmarynie!" - czcimy Święto Niepodległości

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  ZSCKR im W. Witosa w Różańcu uczcił 99. rocznicę odzyskania Niepodległości uroczystym apelem, przygotowanym przez Koło Historyczne i samorząd. Montaż słowno-muzyczny był panoramą dziejów Polski od rozbiorów przez odrodzenie i ponowną utratę niepodległości - okupację niemiecką i sowiecką po odzyskanie wolności w 1989r. Po wprowadzeniu sztandaru wszyscy odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, później „Rotę” i „Pierwsza Brygadę”, na zakończenie hymn „Boże coś Polskę”. Zespół pięknie wykonał wiązankę hitów legionowych i pieśń „Ojczyzno ma! ”- znaną za stanu wojennego. Solista Dawid Litkowiec zaśpiewał „O mój rozmarynie!” wzbudzając zachwyt publiczności i burzę oklasków. Przejmująco wygłosił też wiersz Oppmana o obronie Lwowa „O matko, otrzyj oczy”, a jego koleżanki kanon poezji patriotycznej. Słowami „Część i chwała Bohaterom!” oddano hołd twórcom i obrońcom II RP, bohaterom II wojny światowej i Żołnierzom Niezłomnym, których Podziemna Armia teraz powraca. Przypomniano zasługi Prymasa Wyszyńskiego i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, a szczególnie św. Jana Pawła II. Odtworzona homilia papieska z Zakopanego 1997r. – „Brońcie Krzyża!” zrobiła na słuchaczach silne wrażanie. Podobnie jak kończąca apel prośba „ Boże błogosław wolną Ojczyznę!”. Po apelu wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów: o Bł. Ks. Jerzym Popiełuszce i Marszałku Józefie Piłsudskim w 150 lecie Jego narodzin. W obu zwyciężył Szymon Wielgosz z kl. I TMRiA/TŻUiG. Nagrody ufundował Oddział Lubelski IPN - książki i gadżety patriotyczne. Ppiekun Koła Historycznego zasponsorował nagrody rzeczowe oraz słodycze dla publiczności, które tradycyjnie kończą szkolne obchody Świąt Narodowych.


   

 • 16 listopada 2017 r. - INTERNAT – Obchody Światowego Dnia Zdrowego Jedzenia

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowego Jedzenia na terenie internatu zostały przeprowadzone zajęcia wychowawcze pt.: „Czas na zdrowe odżywianie”. Ich celem było promowanie dobrych nawyków żywieniowych wśród mieszkających tu uczniów naszej szkoły. Prowadząca zajęcia, pani Beata Jaworowska, przypomniała zebranym o ważnej roli owoców i witamin w naszej codziennej diecie, motywując ich do wykonania konkursowych prac plastycznych pt.: „Właściwości zdrowotne owoców i warzyw”. Spotkanie zakończył quiz wiedzy. Tutaj młodzież mogła m. in. wykazać się znajomością znaczenia najważniejszych dla człowieka witamin oraz produktów, w których można je znaleźć. Na zwycięzców obu konkursów czekały dyplomy i ciekawe nagrody. W nawiązaniu do ww. święta w internacie została wykonana gazetka tematyczna „10 przykazań zdrowotnych na Dnia Zdrowego Jedzenia”, której hasła zachęcają do zdrowego, wartościowego odżywiania.


   

 • 13 listopada 2017 r. - INTERNAT – Zajęcia patriotyczne

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wychowankowie wzięli udział w zajęciach wychowawczych „Patriotyzm i jego znaczenie w dniu dzisiejszym”, przygotowanych przez panią Małgorzatę Pyda. Wychowankowie, podzieleni na zespoły, starali się zdefiniować pojęcia „ojczyzna” oraz „patriotyzm”, wymieniali postawy patriotyczne, wskazywali, z jakimi postawami patriotycznymi spotykają się w życiu codziennym. Na zakończenie zajęć wszyscy mogli sprawdzić wiedzę na temat swojej ojczyzny w quizie „Co ty wiesz o Polsce?”. Wychowankowie, którzy udzieli prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie nagradzani byli słodkimi upominkami.


   

 • 11 listopada 2017 r. - Święto Niepodległości w Warszawie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Koło Historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu brało udział w centralnych obchodach 99 rocznicy odzyskaniem Niepodległości. Wyruszyliśmy o godz. 3.00 , aby po 6-godzinnej podróży w deszczu dotrzeć do stolicy. O godz. 9.00 przy słonecznej pogodzie złożyliśmy wieniec pod pomnikiem Patrona na Placu Trzech Krzyży, bezpośrednio po Prezydencie RP - Andrzeju Dudzie. Wczesnym rankiem złożył On hołd Wincentemu Witosowi, wielkiemu mężowi stanu, który z Marszałkiem Piłsudskim ocalił Polskę i Europę przed komunizmem. Prezydent powtórzył gest wdzięczności dla Witosa z 15 sierpnia b. r. - rocznicy Bitwy Warszawskiej. O godz. 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Sejmu i Senatu, które z okazji święta szeroko otworzyły drzwi dla publiczności. Poznaliśmy tajemnice parlamentu dzięki kompetentnym przewodnikom i wydawnictwom sejmowym. Spotkała nas wielka niespodzianka – zostaliśmy zaproszeni na warsztaty produkcji kotylionów i gadżetów patriotycznych. Najbardziej odważni zgodzili się na pomalowanie twarzy w biało - czerwone barwy. Dziesiątki zdjęć nie są w stanie oddać świątecznej atmosfery w parlamencie. Nie zabrakło momentów humorystycznych. Podczas kontroli bagaży u jednego z opiekunów wykryto nóż, który służył do robienia kanapek. Ze względów bezpieczeństwa trafił natychmiast do depozytu. Drugi opiekun chcąc skorzystać z toalety pozostawił bagaż wypełniony książkami o J. Piłsudskim przy drzwiach do senatu. Podejrzanie wyglądający pakunek zaniepokoił ochronę. Na szczęście wszystko się szybko wyjaśniło - odwołano alarm, a strażnicy zostali zaproszeni do odwiedzenia naszego pięknego Różańca. Przekonawszy się „na własnej skórze” jak czujna jest kontrola antyterrorystyczna obejrzeliśmy jeszcze uroczystości z udziałem Prezydenta RP. Były to - wręczenie Orderów Orła Białego, odprawa wart oraz złożenie wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Wracaliśmy zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń: 11 najwytrwalszych kółkowiczów i 2 opiekunów Józef Klucha i niżej podpisany. Marian Kucharczuk- opiekun koła


   

 • 9 listopada 2017 r. - INTERNAT – Otrzęsiny

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Tego dnia odbył się chrzest wychowanków, którzy we wrześniu dołączyli do internackiej społeczności. Aby stać się pełnoprawnymi mieszkańcami naszego internatu, najmłodsi wychowankowie zostali zobowiązani do zmierzenia się z zadaniami przygotowanymi przez członków Młodzieżowej Rady Internatu. Nowicjusze musieli wykazać się wiedzą na temat życia w internacie, talentem tanecznym, manualnymi zdolnościami artystycznymi oraz praktycznymi umiejętnościami przydatnymi w życiu codziennym takimi, jak ścielenie łóżka czy wiązanie krawata. Podzieleni na dwuosobowe zespoły przystąpili do zdrowej rywalizacji. Pewną trudnością było uzyskanie idealnie zawiązanych krawatów, najwięcej humoru dostarczyła konkurencja polegająca na przekładaniu gumy od kostek do szyi i z powrotem -bez pomocy rąk - w rytm zabawnej muzyki. Spotkanie kończyło uroczyste ślubowanie, wręczenie upominków oraz pamiątkowe zdjęcia. Na wychowanków czekała też pizza. Imprezę, którą wszyscy potraktowali z przymrużeniem oka, nadzorowali nauczyciele – wychowawcy internatu: pani Beata Jaworowska i pani Iwona Spustek.


   

 • 9 listopada 2017 r. - Zawody sprawnościowo- ratownicze

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 09 listopada 2017 r. drużyna w składzie: Adam Pender, Patryk Kuczyński i Jakub Mielnik wraz z opiekunem Józefem Kluchą wzięła udział w zawodach sprawnościowo- ratowniczych zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Toru Sportów Motorowych „AUTODROM BIŁGORAJ”. Uczniowie rywalizowali w jeździe sprawnościowej samochodem z talerzem stewarda, biegu przełajowym i udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Drużyna ZSCKR w Różańcu zajęła drugie miejsce w biegu terenowym i jeździe sprawnościowej samochodem, za co otrzymała dyplom i nagrody.


   

 • 19 października 2017 r. - Warsztaty w ramach projektu „Z wieprzowiną za pan brat”.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych, wspólnie z przedstawicielami Związku Zawodowego Centrum Narodowego Młodych Rolników w Lublinie, zorganizowali spotkanie dla uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Spotkanie rozpoczął pokaz kulinarny przeprowadzony przez kucharza pana Andrzeja Kasprzyka, który zaprezentował jeden ze sposobów przygotowania schabu. Następnie odbyła się cześć konkursowa, podczas której uczniowie pracując w czteroosobowych zespołach, przygotowali różne potrawy z wykorzystaniem karkówki, polędwiczek i żeberek. Przygotowane dania zostały zaprezentowane komisji do oceny, która wybrała najlepsze z nich. I miejsce zajęła grupa, która przygotowała żeberka wieprzowe w sosie słodko-pikantnym. Pozostałe grupy przygotowały również pyszne dania, które wszyscy mogli spróbować. Spotkanie uzupełniła prezentacja dotycząca walorów zdrowotnych mięsa wieprzowego i jego wykorzystania w codziennym żywieniu, którą przedstawił pan Robert Kuźniarz. Na zakończenie uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie kulinarnym. Spotkanie miało na celu promocję polskiej wieprzowin, a uczniom pozwoliło zdobyć nowe doświadczenia. Przeprowadzony konkurs mobilizował do współpracy w grupie.


   

 • 13 października 2017 r. - Obchody Dnia Edukacji Narodowej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Przypadający w tym roku w sobotę Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole w piątek, 13 października 2017 roku. Aby uczcić to święto uczniowie wręczali nauczycielom kwiaty i składali życzenia, a uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami przygotowali część artystyczną. Po występie młodzieży głos zabrał dyrektor szkoły, pan Eugeniusz Klucha, który podziękował nauczycielom oraz pracownikom szkoły za ich pracę.
  Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Wojna obronna Polski w 1939 roku” .


   

 • 12 października 2017 r. - Turniej tenisa stołowego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  12.10.2017 r. odbyły się w naszej szkole zawody szkolne w tenisa stołowego. Dziewczyny jak i chłopcy grali systemem do dwóch przegranych. W finale szkolnym wzięło udział 16 uczniów oraz 8 uczennic. W tych zmaganiach najlepiej poradził sobie Jakub Mielnik który pokonał w finale Patryka Gontarskiego. Na trzecim miejscu uplasował się Kamil Dzido, natomiast w zmaganiach dziewczyn zwyciężyła Jadwiga Korchowiec. Na drugim miejscu znalazła się Klaudia Krzyszycha. Trzecie miejsce na podium zajęła Elżbieta Pomykała.


   

 • 6 października 2017 r. - Dzień papieski

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W październiku po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Papież Nadziei”. Uczniowie klasy I i III przygotowali z tej okazji apel pt. „Miejmy nadzieję”. Słowem i muzyka nawiązali do słów papieża, podkreślając znaczenie nadziei w życiu chrześcijańskim.


   

 • 6 października 2017 r. - Ognisko integracyjne klas pierwszych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  6.10.2017 r. uczniowie klasy I TMRiA i I TMRiA/TŻiUG wraz z wychowawcami zorganizowali ognisko integracyjne. Oprócz pieczenia kiełbasek pierwszoklasiści wzięli udział w zabawach i grach ruchowych. Uczniom dopisywał dobry humor i wszyscy świetnie się bawili.


   

 • 2 października 2017 r. - INTERNAT – Dzień Chłopaka

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W poniedziałkowy wieczór świętowaliśmy w internacie Dzień Chłopaka. Dziewczyny, pod opieką pani Małgorzaty Pyda, zorganizowały z tej okazji dla swoich kolegów turniej „Męskie potyczki”. Podzieleni na dwie drużyny chłopcy rywalizowali ze sobą w takich konkurencjach jak „Jeden na jednego”, „Kalambury” czy „5 sekund”. W podziękowaniu za świetną zabawę i mile spędzony wieczór chłopcy zostali nagrodzeni słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez dziewczyny.


   

 • 26 września 2017 r. - INTERNAT – Wiwat Matematyka!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  26 września na świecie obchodzi się Dzień Tabliczki Mnożenia. W nawiązaniu do tego święta, dwa dni później w naszym internacie, postanowiono uczcić królową nauk – Matematykę, podczas imprezy integracyjnej. Wychowawca internatu, pani Beata Jaworowska zachęciła wychowanków do rozwijania zainteresowań matematycznych organizując konkurs pod hasłem „Matma da się lubić”. Jego zwycięzcami okazał się zespół wychowanków w składzie: Szymon Wielgosz, Rafał Soluch i Oskar Wójtowicz. Wszystkim wychowankom internatu dziękujemy za swój wkład w obchody tego dnia, a szczęśliwym zwycięzcom gratulujemy wygranej.


   

 • 26 września 2017 r. - Dzień Języków Obcych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Na ten dzień uczniowie klasy II TMRiA przygotowali program artystyczny pt. "Warto uczyć się języków obcych". Pan Dyrektor Eugeniusz Klucha wręczył atrakcyjne nagrody zwycięzcom konkursu wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Austrii. I miejsce - Patryk Gontarski, klasa IV TMR/TŻiUG II miejsce - Gabriela Gancarz, klasa IV TMr/TŻiUG III miejsce - Damian Zdunek, klasa III TMR Gratulujemy zwycięzcom!


 

 • 4 września 2017 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  "Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna. Znów dni popłyną pracowite nad książką szkolną, nad zeszytem. Życzymy Wam wszystkim na roku szkolnego początek dużo zapału, uśmiechu i samych piątek!"

   

  4 września 2017 r. o godz. 9:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej odprawionej w kościele p.w. św. Stanisława Kostki w Różańcu. Następnie wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie zabranych powitał dyrektor ZSCKR, pan Eugeniusz Klucha. Po zakończeniu inauguracji, uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.


 

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                              Aktualizacja: B. Jaworowska