2016/2017

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

Kalendarium z wcześniejszych lat:

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022

 

Kalendarium roku szkolnego 2016/2017


 • 23 czerwca 2017 r. - Zakończenie roku szkolnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w naszej szkole rozpoczęło się uroczystą mszą świętą. Po niej wszyscy przeszli do świetlicy internatu, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły Eugeniusz Klucha. W swoim przemówieniu nawiązał on do wydarzeń mijającego roku szkolnego, a także do nadchodzących wakacji. Następnie wręczył nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie, oraz aktywnie działającym w kołach zainteresowań. Najwyższe wyniki w nauce uzyskała uczennica klasy II TŻiUG Ivanna Mach, która oprócz nagrody rzeczowej, została również zgłoszona do stypendium Prezesa Rady Ministrów. W drugiej części uroczystości wystąpili uczniowie klasy I TMRiA, którzy słowami wierszy i piosenek przywitali lato i wakacje. Na zakończenie złożyli podziękowania wszystkim nauczycielem, składając na ich ręce symboliczne kwiaty. Po ceremonii uczniowie udali się do swoich sal, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa.


   

 • 19 czerwca 2017 r. - Młodzież z Różańca na szlaku walk i męczeństwa Narodu Polskiego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Koło Historyczne z ZSCKR im W. Witosa w Różańcu z opiekunem na czele wyruszyło 19.06.2017r. śladami zbrodni niemieckich i walk partyzanckich. Uczciliśmy pamięć ofiar modlitwą, złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy. Najpierw na cmentarzu w Osuchach, gdzie spoczywają Żołnierze AK i Bch polegli w największej bitwie partyzanckiej. Później złożyliśmy hołd mieszkańcom zamordowanym w pacyfikacji Szarajówki i Soch oraz Dzieciom Zamojszczyzny pod pomnikiem Na zakończenie zwiedziliśmy Muzeum Ziemi Biłgorajskiej z jego bogatymi zbiorami: militariów, sztuki ludowej i wiernie odtworzoną klasą szkolną z okresu międzywojnia. Była to ciekawa lekcja historii i patriotyzmu, którą odbyliśmy w miejscach uświęconych krwią partyzantów i ludności cywilnej. Wyjazd uświadomił nam, jak ważną kartą w historii jest Powstanie Zamojskie z lat 1942-1944 w obronie wysiedlanych i pacyfikowanych wsi. Pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach powinniśmy wszyscy, a zwłaszcza młode pokolenie. Podejmowane są bowiem próby rewizji historii, czego dowodem są zniesławiające nas w świecie „ Polskie obozy koncentracyjne” czy oskarżający Polaków o antysemityzm serial niemiecki „ Nasze matki, nasi ojcowie”. Próbie zrównania katów z ofiarami w polityce historycznej innych państw powinniśmy zdecydowanie przeciwstawić się i odważnie bronić polskości. Opiekun koła- Marian Kucharczuk


   

 • 8 czerwca 2017 r. - Wycieczka dydaktyczna do Zwierzyńca

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W ramach zajęć praktycznych z gastronomii uczniom klasy II TŻIUG/TMR zorganizowano wyjazd do Zwierzyńca. W programie wycieczki było głównie zwiedzanie Muzeum Browarnictwa oraz karczmy „Młyn”. Młodzież miała również okazję podziwiać piękno przyrody Roztoczańskiego Parku Narodowego w okolicach stawu „Echo”. W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili zajazd „Gajówka” k. Panasówki, gdzie mogli zobaczyć różne gatunki zwierząt i ptaków krajowych i egzotycznych.

  Wyjazd młodzieży utrwalił i poszerzył wiedzę zdobytą w szkole, jego celem była także, jakże zawsze potrzebna, integracja klasy. Pogoda, która dopisała, zdecydowanie pomogła realizacji tych zadań.


   

 • 1 czerwca 2017 r. - Dzień Sportu w ZSCKR w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbył się Dzień Sportu, podczas którego uczniowie rywalizowali między sobą w konkurencjach sprawnościowych oraz rozgrywkach międzyklasowych. Zadbano o uczestników zawodów i ich kibiców, przygotowując dla nich ognisko, przy którym pieczono kiełbaski i podawano bigos. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem w pracowni obsługi konsumenta, gdzie uczennice klasy II TŻiUG serwowały kawę i ciasta tortowe, które samodzielnie upiekły. Był to dzień integracji dla całej społeczności szkolnej, pełen relaksu, radości i miłych wrażeń.


   

 • 1 czerwca 2017 r. - INTERNAT –  Zajęcia wychowawcze „Aktywnie po zdrowie”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dzisiejszy słoneczny dzień dostarczył mieszkańcom internatu wielu miłych, pozytywnych wrażeń. Wiedzeni chęcią spędzenia czasu wolnego w pięknym otoczeniu naszej szkoły i internatu (park i stawy retencyjne), postawili na ruch, zabawę i rekreację na świeżym powietrzu. Wychowawcy internatu zaproponowali wychowankom spacer po terenach przyszkolnych oraz rozgrywki sprawnościowo – zwinnościowe dla dziewcząt i chłopców na szkolnym boisku. Tu nie chodziło o zwycięzców, ale o kreatywnie spędzone popołudnie. Wśród licznych zabawnych konkurencji, każdy znalazł coś dla siebie. Podczas zająć promowano zdrowy tryb życia, motywowano do wypoczynku na łonie przyrody i rozmawiano o wpływie aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. W nawiązaniu do dzisiejszych zajęć, kilka dni temu, wykonano w internacie gazetkę ścienną pod tytułem „Aktywnie po zdrowie”, ukazującą zalety ruchu, uprawiania sportu i gimnastyki, z której hasła zostały dziś wcielone w życie. Na zakończenie uczestnicy spotkania za pełne zaangażowanie zostali obdarowani słodkimi upominkami. Na kolację w internacie czekała na nich pyszna pizza. Organizatorzy: pani Beata Jaworowska, pani Iwona Spustek


   

 • 31 maja 2017 r. - Wędrówka po Roztoczu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Uczestnikami dzisiejszej wycieczki byli głównie mieszkańcy internatu i uczennice klasy II technikum w zawodzie TŻiUG, które szczególnie aktywnie włączają się w życie szkoły. Na wycieczkę wyjechaliśmy o godz. 12:30 zastanawiając się cały czas, czy pogada nie popsuje nam wędrówki. Przed wyjazdem troszeczkę kropił deszcz, po niebie przesuwały się chmury, ale pojechaliśmy… Pierwszym etapem naszej wyprawy był rezerwat ,,Szumy’’. Trzej uczniowie doskonale znają tą część Roztocza, tu się urodzili, tu mieszkają i z dumą oprowadzali nas po urokliwych zakątkach. W Suścu oglądaliśmy panoramę okolicy z wieży widokowej, wcześniej uczeń Adrian Bondyra pokazał nam dom, w którym mieszkał znany reżyser i rzeźbę przedstawiającą Kargula i Pawlaka. Potem był spacer po Kamieniołomach (tu leciutki deszczyk dla ochłody...) i wreszcie dotarliśmy do rezerwatu ,,Czartowe Pole”. Wędrując wzdłuż rzeki spotykaliśmy uczestników innych wycieczek, tak jak my podziwiających piękno przyrody. Niesamowite wrażenie robiło na nas ukształtowanie tego terenu, szum wody, majestat starych drzew i urok wiosennych kwiatów. Uczniowie Oskar Wójtowicz i Bartosz Skiba zadbali o to, abyśmy po tej wędrówce mogli upiec kiełbaski – przygotowali drewno na ognisko. Przy ognisku był czas na zapoznanie się z historią tego terenu, z legendami jakie przez wieki opowiadali mieszkańcy. Ciekawą legendę przywołał Adrian, opowiedział o duchach straszących w ruinach starej papierni. Kolejnym etapem był Krasnobród. Tutaj zaplanowaliśmy zwiedzenie zabytków sakralnych, dlatego pierwszym obiektem zwiedzanym przez nas był barokowy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia NMP. Ze względu na uroczystości jakie tam się odbywały weszliśmy do kościoła tylko na krótka modlitwę, ale potem swobodnie mogliśmy przejść na Kalwarię Krasnobrodzką i podziwiać rzeźbione stacje Drogi Krzyżowej. Obok kościoła znajduje się małe ZOO, jeden z jego mieszkańców – dostojny paw specjalnie dla nas zaprezentował piękno swego ogona. Następnie zwiedziliśmy muzeum ze starymi narzędziami i ekspozycją zwierząt i ptaków Roztocza. Na koniec odwiedziliśmy ,,Kaplicę na Wodzie’’ i „Kaplicę Świętego Rocha”, choć tam trochę już brakowało nam sił. Podczas naszej wycieczki udało nam się zobaczyć żywych mieszkańców lasu: sarnę, łosia i zaskrońca. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, wbrew obawom, pogoda okazała się doskonała do wędrówki. Często podziwiamy piękno innych części kraju zapominając, że u nas jest naprawdę ładnie.


 • 23 maja 2017 r. - Wycieczka do Kozłówki i Kazimierza Dolnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  23 maja grupa uczniów pod opieką p. M.Ułanowskiej i p. M.Pydy pojechała na wycieczkę, będącą formą nagrody za udział w życiu kulturalnym szkoły, reprezentowanie jej w konkursach i imprezach środowiskowych. Zamierzaliśmy dojechać przez Lublin do Kozłówki, a w drodze powrotnej zwiedzić Kazimierz Dolny. Pierwszym celem naszej podróży był Lublin, a konkretnie – Muzeum Wsi Lubelskiej. Ze względu na wielkość skansenu nie byliśmy w stanie zwiedzić go całego w czasie, którym dysponowaliśmy, dlatego przewodniczka oprowadziła nas po jednym z siedmiu sektorów tematyczno – geograficznych dawnego województwa lubelskiego, poświęconemu Roztoczu. Obejrzeliśmy zagrodę bogatej rodziny Bednarzy, zrębową chałupę małżeństwa Burdzińskich oraz wnętrze domu rodziny Książków z Teodorówki. Wnętrza domostw odzwierciedlały poziom życia, zajęcia i zamożność chłopskich rodzin. Zajrzeliśmy także do wnętrza ziemiańskiego dworu z Żyrzyna i zwiedziliśmy część skansenu, w którym powstaje rekonstrukcja prowincjonalnego przedwojennego miasteczka. Następnym etapem wyprawy było Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, mieszczące się w pałacu, otoczonym parkiem w stylu włoskim. W oczekiwaniu na wejście do rezydencji obejrzeliśmy powozownię, zwiedziliśmy unikatową Galerię Sztuki Socrealizmu i spacerowaliśmy po parku, podziwiając symetryczne klomby kwiatowe i rzędy przyciętych bukszpanów, wśród których majestatycznie przechadzały się pawie. Pałacowe wnętrza zachwyciły nas swym pięknem i elegancją. Zwiedzając je nie mieliśmy wrażenia, że jesteśmy w muzeum, bowiem dyrekcja placówki zrezygnowała z typowych dla tego typu obiektów gablot czy barierek. Z Kozłówki udaliśmy się do Kazimierza nad Wisłą. Po obiedzie wspięliśmy się na wzgórze, na którym znajdują się ruiny zamku i wieża strażnicza, nazywana popularnie „basztą”. Z jej szczytu odsłoniła się przed nami rozległa panorama Wisły, Kazimierza i okolic miasteczka. Malowniczy widok uliczek, rynku, kościołów i kamienic mogliśmy też podziwiać z Góry Trzech Krzyży. Pospacerowaliśmy potem trochę po mieście, podziwiając jego urokliwe zakątki, zaglądając do kościołów i galerii sztuki. Po zakupie pamiątkowych kazimierskich kogutów i zjedzeniu lodów ruszyliśmy w drogę powrotną, umilając czas śpiewaniem piosenek w szerokiej gamie repertuarowej - od ludowych i biesiadnych przez popowe po nastrojowe i patriotyczne. Pogoda nam dopisała, przez cały dzień było ciepło i słonecznie, więc wszyscy wracali w świetnym nastroju, życząc sobie kolejnych tak udanych wyjazdów. Dziękujemy panu dyrektorowi Eugeniuszowi Klusze za umożliwienie zorganizowania wyjazdu, pani Jolancie Mołdzie, opiekunce Spółdzielni Uczniowskiej, za finansowe wsparcie, panu kierowcy za cierpliwość i wyrozumiałość - opiekunki i uczestnicy wycieczki: p. Małgorzata Ułanowska i p.Małgorzata Pyda, Iwona Mach, Weronika Sprysak, Kasia Gałus, Ala Ostasz, Sylwia Sularz, Natalia Osuch, Ewa Gałka, Jadzia Korchowiec, Bartek Skiba, Paweł Łokaj, Wojtek Kostek i Kamil Kaproń.


   

 • 16 maja 2017 r. - ZSCKR Różaniec w telewizji!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu w programie telewizyjnym „Rolnik szuka szkoły”

  16 maja 2017 r. naszą szkołę odwiedziła ekipa telewizyjna programu TVP3. Nagrywano materiał do programu „Rolnik szuka szkoły”, w którym będą prezentowane szkoły prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  Program jest emitowany w 10 odcinkach, każdy z nich prezentuje ofertę kształcenia i bazę dydaktyczną 5 szkół. W jednym z odcinków zostanie zaprezentowany materiał nakręcony w naszej szkole.
  Krótką charakterystykę szkoły przedstawił pan dyrektor Eugeniusz Klucha, który podkreślił, że jest to szkoła z tradycjami, posiadająca bardzo dobrą bazę dydaktyczną i zaangażowanych nauczycieli. Szkoła oferuje zdobywanie dodatkowych umiejętności w ramach licznych kursów i szkoleń. Uczniowie osiągają sukcesy w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, zdobywają indeksy na wyższe uczelnie.
  W prezentację szkoły włączyło się wielu uczniów, przewodnikiem ekipy telewizyjnej była Iwona Mach, uczennica kl.II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
  Nagranie odbyło się wg scenariusza zaproponowanego przez realizatorów programu. Filmowcy skoncentrowali się na ukazaniu dwóch kierunków z naszej oferty kształcenia tj. technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.
  Nagrane zostały zajęcia praktyczne z eksploatacji maszyn rolniczych, które prowadził pan Stanisław Dyjak. Uczniowie wykonywali czynności związane z przygotowaniem do pracy kosiarki bijakowej i dyskowej.
  Następnie Iwona zaprosiła ekipę na plac manewrowy, gdzie odbywała się nauka obsługi i pracy kombajnem zbożowym. Zajęcia prowadził pan Andrzej Padiasek.
  W warsztatach szkolnych zaprezentowaliśmy pracownię obróbki mechanicznej, tam uczniowie wraz nauczycielem panem Zbigniewem Wlaziem obsługiwali tokarki i frezarki.
  Naszą chlubą są zmodernizowane i nowocześnie wyposażone pracownie żywienia – powiedziała Iwona, która spędza w nich wiele czasu ucząc się wybranego zawodu. Młodzież w pracowni pod opieką pani Józefy Sadoń przygotowała potrawy kuchni regionalnej. Natomiast w pracowni obsługi konsumenta pod okiem pani Moniki Piróg uczennice szlifowały umiejętności baristyczne, ćwiczyły nakrywanie stołu i prawidłową obsługę gości.
  Następnie uczennica wraz ekipą przeszła do internatu, gdzie odbywała się próba zespołu tanecznego, prowadzonego przez panią Małgorzatę Ułanowską. Występy zespołu uświetniają wiele imprez szkolnych i środowiskowych, są ciepło odbierane przez publiczność i dają dużą satysfakcję naszym artystom.
  Wykorzystując doskonałą pogodę, ekipa mogła sfilmować odbywające się zajęcia sportowe na nowo oddanym boisku wielofunkcyjnym, które były prowadzone przez pana Tomasza Mazurka.
  Ze względu na ograniczony czas emisji, nie mogliśmy zaprezentować wszystkich walorów naszej szkoły.

  (Odcinek programu „Rolnik szuka szkoły”, w którym będzie prezentowana nasza szkoła można będzie obejrzeć w TVP3 w dniach 3.06.2017 o godz. 15.20
  i 4.06.2017 o godz. 6.20.)


   

 • 11 maja 2017 r. - 226 Rocznica Konstytucji 3 Maja

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Młodzież z Różańca świętowała 226. Rocznicę Konstytucji 3 Maja - najpierw w Tarnogrodzie, gdzie odbyły się miejsko-gminne obchody, na które szkoła wystawiła poczet i złożyła wieniec pod Kopcem Kościuszki na Błoniu. Wzięła tez udział na Mszy św. za Ojczyznę w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego. Odprawił ją ks. Jerzy Tworek proboszcz i dziekan Dekanatu tarnogrodzkiego. Po mszy św. wszyscy udali się do TOK-u, gdzie odbyła się akademia w wykonaniu uczniów gimnazjum, koncert orkiestry strażackiej i występy zespołów. Apel 3- majowy w szkole przygotowało koło Historyczne i Samorząd. Składał się z okolicznościowych wierszy i pieśni podkreślających wyjątkowe znaczenie Konstytucji 3 Maja-pierwszej w Europie i drugiej w świecie. W konkursie o Konstytucji 3 Maja pierwsze miejsce zdobył Hubert Socha z klasy I TMRiA. Nagrody dla laureatów i słodycze dla publiczności ufundował Marian Kucharczuk opiekun koła Historycznego. Na zakończenie zabrał głos Pan Eugeniusz Klucha dyrektor szkoły, który podziękował za występ i zapowiedział przyjazd ekipy TVP Lublin, który nagra wizytówkę szkoły dla programu „Rolnik szuka szkoły”. Marian Kucharczuk- przewodniczący Koła Historycznego


   

 • 28 kwietnia 2017 r. - Pożegnanie maturzystów

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  28 kwietnia 2017 r. mury naszej szkoły opuścili maturzyści – uczniowie kl. IV TŻiUG i IV TMR. W imieniu społeczności szkolnej pożegnali ich młodsi koledzy i koleżanki z klas III. Po wysłuchaniu życzeń trzecioklasistów absolwenci zaprezentowali część artystyczną złożoną z wierszy i piosenek. Słowa podziękowania skierowali do dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników obsługi oraz wszystkich osób w gronie których spędzili kilka lat szkolnego życia. Nie obyło się bez łez i wzruszeń. Dyrektor Eugeniusz Klucha w obecności wychowawców wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody za dobre wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych, a także za aktywną pracę w kołach zainteresowań.


   

 • 25 kwietnia 2017 r. - „Dni Otwartych Drzwi w ZSCKR w Różańcu"

     

  W dniu 26 kwietnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole Dni Otwartych Drzwi. W programie m. in.: pokaz w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej - Garnizon Jarosław, pokaz dekoracji z owoców i warzyw z elementami carvingu, pokazy i doświadczenia w salach lekcyjnych, wypieki ciasteczek w pracowni żywienia oraz w warsztatach szkolnych takie wydarzenia jak: pokaz nauki jazdy samochodem osobowym, ciągnikiem rolniczym i kombajnem, pokaz pracy maszynami rolniczymi.

           
           

     

   

  Wszystkie zdjęcia z imprezy, są dostępne na  facebook.com/zsarozaniec

  Dzień Otwartych Drzwi

  Dzień Otwartych Drzwi - pokaz rekonstrukcji historycznej 

  Dzień Otwartych Drzwi  - pokaz dekoracji z owoców i warzyw

   


   

 • 21 kwietnia 2017 r. - Finał Powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Biłgoraju

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 21 kwietnia 2017 r. drużyna w składzie: Adam Pender (kl. III TMR), Krystian Czercowy i Bartosz Skiba (kl. II TMR) - wzięła udział w Finale Powiatowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, którego organizatorem był UKS Moto - Kart "Energetyk" wspólnie z KPP w Biłgoraju i RCEZ. Uczniowie rozwiązywali test obejmujący przepisy ruchu drogowego i historię motoryzacji, udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzali obsługę codzienną samochodu oraz jeździli samochodem z talerzem stewarda na czas. Ostatecznie drużyna ZSCKR w Różańcu zajęła szóste miejsce. Uczniowie i opiekun Józef Klucha czują niedosyt i już nie mogą doczekać się rewanżu w roku następnym.


   

 • 20 kwietnia 2017 r. - INTERNAT – Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi (3 edycja)

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Międzynarodowy Dzień Ziemi to święto, które co roku obchodzone jest 22 kwietnia. Jego zadaniem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi – zwłaszcza jej zanieczyszczenia – i domagać się odpowiednich działań. Z tego powodu w szkołach i innych placówkach przygotowuje się różnego ulotki, plakaty i banery, na których umieszcza się hasła dotyczące środowiska i promujące ekologiczny styl życia. Organizuje się tematyczne apele i akcje, które mają uświadomić społeczeństwo, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, poczynając od środowiska lokalnego.

  Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszym internacie odbyły się już po raz kolejny. Obecna młodzież wysłuchała wykładu nt. niebezpieczeństw zagrażających Ziemi ze strony człowieka oraz profilaktyki ekologicznej, a następnie uczestniczyła w zajęciach wychowawczych. Tutaj wychowankowie mogli się zmierzyć w zespołowym turnieju wiedzy ekologicznej „Z ekologią na Ty”. Oto zwycięzcy konkursu: Sylwia Sularz, Oskar Wójtowicz, Mateusz Kowalczyk. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Dziękujemy wszystkim za dzisiejsze zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska. Był to Wasz czynny udział w obchodach Dnia Ziemi. Postarajmy się jednak pomagać Ziemi codziennie. Bądźmy jej przyjaciółmi. Organizatorzy: Beata Jaworowska, Iwona Spustek.


   

 • 10 kwietnia 2017 r. - Wycieczka do Warszawy

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  10 kwietnia 2017 r. młodzież ZSCKR im. W. Witosa zwiedziła Sejmu i Senat RP poznając dokładnie mechanizmy władzy ustawodawczej. Duża w tym zasługa młodej, ale kompetentnej przewodniczki której lekcja wos-u pozostanie na długo w naszej pamięci. Młodzież włączyła się także w obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 7. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Za zgodą BOR-u złożyliśmy kwiaty pod tablicami smoleńskimi w Sejmie i przy Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, gdzie była strefa strzeżona. Dotarliśmy tam „skąpani w słońcu” po 4-kilometrowym marszu Traktem Królewskim. Złożyliśmy też wieniec ku czci ofiar Katynia na Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego, a w drodze do Warszawy pod Pomnikiem Katyńskim w Tarnogrodzie. Nie zapomnieliśmy o patronie – wielkim mężu stanu składając kwiaty pod pomnikiem Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży gdzie wyryto Jego przesłanie :„… a Polska winna trwać wiecznie!”. Oddaliśmy też hołd Prezydentowi Ronaldowi Reaganowi pod pomnikiem naprzeciw ambasady USA. Z woli Opatrzności Bożej wraz z św. Janem Paweł II Wielkim, doprowadził on do upadku komunizmu w Polsce i innych państwach Europy Środkowej, zdradzonych przez aliantów w Jałcie. Wiosenna pogoda, znakomita przewodniczka i życzliwy BOR zapewniły sukces wycieczce. Wyjazd potwierdził, że nasza szkoła umie łączyć nowoczesność z tradycją, wiedzę z patriotyzmem. Marian Kucharczuk - opiekun Koła Historycznego


   

 • 10 kwietnia 2017 r. - „Wielkanocne zwyczaje żywieniowe" – zajęcia techniczne dla gimnazjalistów z Łukowej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Przed Świętami Wielkanocnymi naszą szkołę odwiedziła młodzież z Łukowej, która uczestniczyła w lekcji otwartej nt. „Wielkanocnych zwyczajów żywieniowych”. Spotkanie obejmowało prezentację multimedialną na ww. temat oraz warsztaty obejmujące przygotowanie potraw i wypieków świątecznych. Gimnazjaliści wspólnie z uczennicami naszej szkoły pod okiem nauczycieli uczących przedmiotów gastronomicznych przygotowali przekąski na bazie jaj oraz baby i babeczki wielkanocne. Poznali również sztukę nakrywania i dekorowania świątecznego stołu. Uwieńczeniem spotkania była wspólna degustacja przygotowanych potraw.


   

 • 10 kwietnia 2017 r. - Kiermasz wielkanocny

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W naszej szkole odbył się coroczny kiermasz stroików i symboli świątecznych. Ozdoby na stół, okna i drzwi z motywami wiosny i Wielkanocy zostały własnoręcznie wykonane przez wychowanków i wychowawców internatu. Atmosfera w tym dniu była radosna i wyjątkowa, a wszystko to za sprawą kupujących: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na bieżące potrzeby internatu. Wszystkim, którzy dokonali zakupu, dziękujemy za wsparcie akcji.


   

 • 9 kwietnia 2017 r. - Wykład dla słuchaczy kursu kwalifikacyjnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W ramach zajęć dydaktycznych dla słuchaczy kursu R.03. odbył się wykład dotyczący mineralnego żywienia roślin uprawnych, prowadzony przez pana Waldemara Ciska, przedstawiciela firmy ARKOP. Wykładowca omówił program mineralnego żywienia roślin nawozami dolistnymi z uwzględnieniem nawozów na bazie chelatów, które pozwalają osiągnąć najwyższą przyswajalność składników pokarmowych. Słuchacze również zapoznali się z bogatą ofertą produktów Activ, opartych na najnowszych rozwiązaniach biotechnologicznych. Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali ww. wykładu, po którym nastąpiła żywa dyskusja i wymiana poglądów.


   

 • 7 kwietnia 2017 r. - Spotkanie z dr Ireneuszem Siudemem

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  7 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie z doktorem Ireneuszem Siudemem – psychologiem, terapeutą, adiunktem w Zakładzie Psychologii społecznej UMCS, specjalistą do spraw uzależnień, prezesem Towarzystwa Nowa Kuźnia w Lublinie. Psycholog w ciekawy sposób, oparty na przykładach z własnej praktyki, przekazał młodzieży informacje o zagrożeniach wynikających z używania dopalaczy i narkotyków, a także konsekwencje sięgania po alkohol.


   

 • 4 kwietnia 2017 r. -  INTERNAT – Obchody Światowego Dnia Zdrowia

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. W tym roku po raz pierwszy również wychowankowie internatu wzięli udział w obchodach tego święta zorganizowanych przez panią Małgorzatę Pyda i panią Beatę Jaworowską. Młodzież miała możliwość sprawdzić oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia biorąc udział w quizie wiedzy o zdrowiu.

  Następnie wspólnie wykonano gazetkę ścienną pod hasłem „Dbam o zdrowie”. W nawiązaniu do Światowego Dnia Zdrowia oraz obchodzonego w listopadzie Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia pani Beata Jaworowska przygotowała rozgrywki konkursowe, podczas których wychowankowie mieli okazję wykazać się znajomością zasad poprawnego odżywiania i składników zdrowej diety. Po kilku konkurencjach typu krzyżówki, wykreślanki, pytania, rozsypanki sylabowe itp., zwycięzcami okazały się uczennice: I miejsce – Katarzyna Stępniowska, II miejsce – Jadwiga Korchowiec, III miejsce – Angelika Kubrak i Katarzyna Wawryszko. Wielkie gratulacje zwycięzcom.


   

 • 1 kwietnia 2017 r. - Szkolenie dla słuchaczy przeprowadzone przez ARiMR
  w Biłgoraju

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  1 kwietnia 2017 r. przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biłgoraju w naszej szkole przeprowadzili szkolenie z zakresu działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz płatności bezpośrednich. Uczestniczyli w nim słuchacze Szkoły Policealnej i Kursu Kwalifikacyjnego. Na spotkaniu omówiono zmiany dotyczące przyznawania płatności bezpośrednich oraz zasady wypełniania wniosków obszarowych na rok 2017. Następnie zapoznano zebranych z harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2017 r. oraz przybliżono zasady programów unijnych, tj.: - restrukturyzacja gospodarstw rolnych, - premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej , - premie dla młodych rolników. Wykład zakończył się przedstawieniem wymogów w zakresie systemu identyfikacji i rejestracji zwierząt w 2017 r. Interesująca tematyka pozwoliła poszerzyć i uaktualnić wiadomości słuchaczy dotyczące ww. problemów i zagadnień.


   

 • 31 marca 2017 r. - Zajęcia techniczne dla gimnazjalistów z Cewkowa

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  31 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach zajęć technicznych. Tym razem odwiedzili nas gimnazjaliści z Cewkowa, dla których przygotowano prezentację na temat „Wielkanocnych zwyczajów żywieniowych” oraz warsztaty obejmujące przygotowanie potraw i wypieków świątecznych.

  Gimnazjaliści wspólnie z uczennicami naszej szkoły pod okiem nauczycieli uczących przedmiotów gastronomicznych przygotowali przekąski na bazie jaj oraz baby i babeczki wielkanocne. Poznali również sztukę nakrywania i dekorowania świątecznego stołu.

  Na zakończenie spotkania odbyła się wspólna degustacja przygotowanych specjałów. Zdobyte umiejętności przydadzą się do wykorzystania w czasie nadchodzących Świąt Wielkanocnych.


   

 • 23 marca 2017 r. - Różaniec czci Wincentego Witosa i Żołnierzy Polski Podziemnej.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  23 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa obchodzono Dzień Patrona.

  Składał się z apelu słowno-muzycznego, prezentacji multimedialnej i XXI Konkursu o Patronie, wybitnym przywódcy ludowym i mężu stanu. „Kiedy nie było Polski dążyć do Niej, gdy przyszła- pracować dla Niej, a gdy była w potrzebie - bronić Jej”- tak brzmiało Jego credo życiowe. Był najczęściej cytowanym politykiem przez Św. Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Pochodził z biednej galicyjskiej rodziny, dlatego skończył tylko 4 klasy szkoły powszechnej. Talentu otrzymanego od Stwórcy nie zmarnował, dokształcał się, stał się erudytą i 3-krotnym premierem. Był dumny, że jest chłopem. Nie nosił krawata, chodził w butach z cholewami, stawał za pługiem i jak na wójta Wierzchosławic przystało, z sąsiadami budował młyn spółdzielczy czy drogę. Przez reformę rolną chciał chłopów podnieść z kolan i uczynić świadomymi obywatelami. Był demokratą, który bronił konstytucji w czasie zamachu majowego i stał się więźniem sumienia skazanym w procesie brzeskim. Został przez sanację pozbawiony wszystkich funkcji. Nawet Orderu Orła Białego, który otrzymał za zwycięstwo nad bolszewikami. Do tej pory nie skasowano haniebnego wyroku i 72 lat po śmierci toczy z Piłsudskim i jego współczesnymi zwolennikami walkę o rząd dusz Polaków. Zmuszony do emigracji powrócił, aby wezwać chłopów do obrony Ojczyzny. Nie zgodził się na kolaborację z Niemcami, za co trafił do wiezienia, a jego jedyną córkę zesłano do obozu. Po wojnie tak samo postąpił wobec nowych – sowieckich okupantów. Witos jest dla nas wzorem patrioty, podobnie jak Żołnierze Polski Podziemnej. Tak pierwszej konspiracji walczącej z Niemcami, jak drugiej powojennej walczącej z Sowietami i ich polskimi sługami.18 marca szkoła uczestniczyła w podniosłych obchodach 74 rocznicy pacyfikacji Różańca. 22 marca z inicjatywy dyrektora Eugeniusza Kluchy odbył się w sali gimnastycznej pokaz filmu „Wszystko dla Polski. Powstanie Zamojskie 1942-1944”, który zrealizowała TVP Lublin na zlecenie Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Zamość. Spotkał się z wielkim zainteresowaniem społeczności szkolnej. Wspólne przeżycie tych tragicznych, ale bohaterskich wydarzeń- obrony przez żołnierzy AK i BCH wsi zamojskich przed wysiedleniem i pacyfikacją, zintegrowało wszystkich wokół najcenniejszych wartości: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Oddano też cześć powojennej antykomunistycznej partyzantce i rozegrano II Konkurs o Żołnierzach Wyklętych. W obu konkursach zwyciężył Hubert Socha uczeń I klasy technikum w zawodzie: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Laureaci otrzymali dyplomy i zostali nagrodzeni przez Lubelski IPN książkami i patriotycznymi gadżetami, a przez opiekuna Koła Historycznego Mariana Kucharczuka nagrodami rzeczowymi. Pojadą też na wycieczkę do Parlamentu RP i zwiedzą Warszawę. Nasza szkoła ma prawie 60 lat. Od 2007r. organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który nie szczędzi sił i środków, aby unowocześnić ją na miarę XXI wieku. Oferujemy atrakcyjne kierunki kształcenia dostosowane do rynku pracy. Mamy kompetentną kadrę, nowoczesną bazę dydaktyczną, warsztaty i internat. Szkoła jest przyjazna i otwarta na potrzeby młodzieży. Rozwija talenty i pasje w licznych kołach zainteresowań, a także podczas wycieczek krajowych i zagranicznych np. do Parlamentu Europejskiego. Łączymy nowoczesność z tradycją, wiedzę z patriotyzmem zgodnie z Witosowym : „… a Polska winna trwać wiecznie!” . Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły 25, 26 i 27 kwietnia 2017 r. Marian Kucharczuk Opiekun Koła Historycznego


   

 • 19 marca 2017 r. - Targi AGROTECH Kielce 2017

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  19 marca 2017 r. słuchacze Kursu Kwalifikacyjnego R.03. odwiedzili XXIII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. Wystawiano tam ciągniki, maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, pasze i wiele innych produktów potrzebnych w nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Nie zabrakło liderów światowego rynku rolniczego z ciekawymi ekspozycjami. Wyjazd miał na celu zapoznanie się słuchaczy z współczesnymi technologiami uprawy i ochrony roślin oraz nowymi rozwiązaniami stosowanymi w ciągnikach i maszynach rolniczych.


   

 • 17 marca 2017 r. - Mechanizatorzy na AGROTECH 2017 w Kielcach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Uczniowie Technikum w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki 17 marca 2017 r. wzięli udział w XXIII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W ramach zajęć wyjazdowych mogli zapoznać się z nowoczesnymi ciągnikami, maszynami, narzędziami i urządzeniami do produkcji zwierzęcej i roślinnej. Dodatkowych informacji na temat nowych technologii udzielali im liczni wystawcy i przedstawiciele firm z branży rolniczej. Uczniowie mogli się przekonać, że nowinki technologiczne oraz innowacyjne rozwiązania ułatwiają dziś produkcję rolną. Stosowane coraz powszechniej sterowanie komputerowe pracą urządzeń, maszyn i ciągników wykorzystywanych w produkcji rolnej staje się dziś normą, a z rolnika czyni postępowego przedsiębiorcę. Wycieczka była cenną lekcją dla młodych mechanizatorów, głównie z zakresu agrotroniki.


   

 • 16 marca 2017 r. -  INTERNAT: Wiwat Liczba Pi!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W ramach drugiej edycji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, pani Beata Jaworowska przygotowała dla młodzieży internackiej zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, mające głównie na celu promowanie nauk matematyczno – przyrodniczych. Tego dnia wszyscy nasi wychowankowie zostali zmotywowani do kreatywnego spędzenia czasu wolnego poprzez wspólną naukę i zabawę. Młodzież pracowała w grupach.

  Ta forma zajęć zmniejszała stres, integrowała, a poza tym uczyła komunikacji i wspólnej odpowiedzialności za powierzone zadania. Organizator dziękuje młodzieży za pełne zaangażowanie. Udowodniliście, że przy tak poważnej dziedzinie wiedzy, jaką jest matematyka, można się doskonale bawić i mile spędzać czas. Prowadząca zajęcia pozdrawia wszystkich wychowanków oraz zwycięzców przeprowadzonego tego dnia konkursu, zespołowi w składzie: Agnieszka Brzyska, Katarzyna Stępniowska, Oskar Wójtowicz i Sebastian Ziojła. Tego dnia byliście NAJLEPSI! Wielkie gratulacje.


   

 • 14 marca 2017 r. - II edycja szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  "Liczba Pi – fascynująca, nieskończona i oryginalna na tyle, żeby stać się tematem wierszy." Od tysiącleci fascynuje naukowców, ma swoich wielu wielbicieli. Nic więc dziwnego, że doczekała się swojego święta. Na datę obchodów Dnia Liczby Pi wybrano 14 marca, w nawiązaniu do wartości liczby Pi w zaokrągleniu do 2 miejsc po przecinku. Dziś w naszej odbył sie szkole kolejny Dzień Matematyki. Tym razem były to obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. W ramach drugiej edycji obchodów tego święta pani Jolanta Mołda przygotowała dla młodzieży konkurs wiedzy oraz konkurs plastyczny z liczbą Pi w roli głównej. Oto zwycięzcy konkursów: w konkursie wiedzy na temat liczby Pi I miejsce zdobyła Katarzyna Oleszek, natomiast najciekawszą pracę plastyczną wykonała Katarzyna Gałus. Organizator konkursów serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, którzy aktywny sposób przyczynili się do obchodów tego święta. Wielkie gratulacje zwycięzcom.


   

 • 14 marca 2017 r. - Wyjazdowe zajęcia dydaktyczne dla słuchaczy szkół dla dorosłych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Słuchacze Szkoły Policealnej oraz Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego w zakresie kwalifikacji R.03 – prowadzenie produkcji rolniczej, uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Werbkowicach. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia przez dyrektora RZD dr Piotra Kozerę struktury organizacyjnej i bieżącej działalności zakładu. Poruszone zostały problemy współczesnego rolnictwa, a także wymieniono się doświadczeniami związanymi z pracą w rolnictwie. Zajęcia w zakresie części praktycznej odbyły się na terenie gospodarstwa. Słuchaczom pokazano owczarnię, w której są prowadzone doświadczenia hodowlane we współpracy z SGGW w Warszawie. W wyniku prac doświadczalnych wytworzono syntetyczną linię owiec plenno-mięsnych „Wrober”. Na fermie w Kotorowie dyrektor omówił metodykę prac w chowie bydła mlecznego, zaprezentował pomieszczenia dla poszczególnych grup wiekowych oraz halę udojową. Pokazał nowatorskie rozwiązania organizacyjno-technologiczne w zakresie gospodarki paszowej i omówił dawkowanie pasz. Wyjazd do zakładu był interesującym doświadczeniem dla słuchaczy, chętnie wysłuchali informacji i wskazówek przedstawionych przez dyrektora zakładu. Ponadto słuchacze odwiedzili Gospodarstwo Agroturystyczne Państwa Barbary i Tadeusza Prusińskich, w którym prowadzona jest hodowla strusi afrykańskich. Zwiedzili również Olejarnię Świąteczną w miejscowości Ruszów, która zajmuje się produkcją oleju metodą z przed 100 lat. Zakład prowadzi również działalność rolniczą, turystyczną i edukacyjną. Na terenie gospodarstwa znajduje się skansen olejarski, w którym prowadzone są zajęcia i pokazy bicia oleju na dwustuletnich maszynach.


   

 • 8 marca 2017 r. - Eliminacje szkolne IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy
  o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W naszej szkole odbył się I etap Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Wzięło w nim udział 22 uczniów. Organizatorami konkursu są Wydział Inżynierii Produkcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Redakcja dwumiesięcznika „Magazyn Technologii Bezorkowych. Bez Pługa”, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs był poprzedzony szkoleniem z zakresu zasad bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, które przeprowadził pracownik oddziału KRUS w Biłgoraju - Mariusz Łysiak. Był on również członkiem komisji konkursowej i wręczył nagrody zwycięzcom, które zostały zakupione przez Oddział KRUS. Zwycięzcami etapu szkolnego są uczniowie: I miejsce - Hubert Socha uczeń I klasy Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki II miejsce - Michał Zdanowski uczeń I klasy Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki III miejsce - Jakub Mielnik uczeń III klasy Technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Do etapu II centralnego, który odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zakwalifikował się uczeń Hubert Socha.


   

 • 6 marca 2017 r. - Lekcje otwarte z kuchni włoskiej i baristyki w ramach zajęć technicznych dla gimnazjalistów

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Na przełomie lutego i marca w naszej szkole odbyły się 4 lekcje pokazowe dla gimnazjalistów klas III z Obszy i Tarnogrodu. Zajęcia poprzedziła prezentacja multimedialna na temat kuchni włoskiej. Gimnazjaliści pod okiem nauczycieli uczących przedmiotów gastronomicznych pani Józefy Sadoń i pani Moniki Piróg oraz uczennic naszej szkoły mogli samodzielnie sporządzać potrawy kuchni włoskiej. Przygotowywali m.in. pizzę, pikantne spaghetti z pomidorami koktajlowymi, makaron z włoskim sosem pomidorowym i warzywami, cannelloni nadziewane mięsem i warzywami. Przeszli również krótki kurs baristyczny z zakresu technik parzenia i zasad podawania kawy. Wykorzystywali do tego celu ekspres przelewowy i ciśnieniowy. Podsumowaniem była wspólna degustacja przygotowanych potraw i napojów. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć nowoczesne wyposażenie naszych pracowni gastronomicznych oraz nabyć nowe wiadomości i umiejętności sporządzania potraw kuchni włoskiej i napojów kawowych.


   

 • 5 marca 2017 r. - Targi Agro – Park w Lublinie dla słuchaczy szkół dla dorosłych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Początkiem marca słuchacze ze Szkoły Policealnej kształcący się w zawodzie technik turystyki wiejskiej dnia uczestniczyli w Targach Agro-Park w Lublinie. Słuchacze mieli okazję zapoznania się z najnowszymi maszynami i urządzeniami stosowanymi w rolnictwie oraz sadownictwie. W ramach ekspozycji środków do produkcji rolniczej, prezentowane były między innymi nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny i pasze przemysłowe. Bardzo interesujące okazały się innowacyjne technologie i rozwiązania z branży rolnej oraz rolno-spożywczej. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie, które jest jednym z największych skansenów w Polsce. Muzeum gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem wsi, przekazuje wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Dla słuchaczy wyjazd był ciekawą lekcję na temat współczesnego rolnictwa jak również możliwością poznania dawnych tradycji.


   

 • 16 lutego 2017 r. - Wystawa książki i prasy rolniczej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W bibliotece szkolnej odbyła się wystawa pod hasłem „Luty-Miesiącem Książki i Prasy Rolniczej”, którą przygotowały: pani Lucyna Szwedo i pani Beata Gałka. Zaprezentowano prasę rolniczą oraz literaturę z następujących dziedzin: gospodarstwo domowe, mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin, chów i hodowla zwierząt, doradztwo rolnicze. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i słuchaczy.


   

 • 8 lutego 2017 r. - Góra grosza

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Na przełomie listopada i grudnia została przeprowadzona w naszej szkole ogólnopolska akcja zbiórki „Góra grosza”. Dzięki hojności i zaangażowaniu wszystkich klas oraz nauczycieli zebraliśmy kwotę: 219,54 zł!!! Każda klasa zbierała pieniądze na swoje konto w celu zdobycia tytułu „Najbardziej pomocnej klasy”. Najbardziej ofiarną okazała się klasa III TMR – 41,23 zł!!! Kolejne klasy wg zebranych kwot: II. IV TMR – 41,07 zł III. III TMR/TŻ – 37,36 zł IV. II TMR – 28,18 zł V. IV TMR/TŻ – 26,71 zł VI. II TMR/TŻ – 16,77 zł VII. I TMRiA – 10,01 zł Dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu tych, których wsparliście swoimi datkami, czyli dzieci wychowujących się poza własną rodziną.


   

 • 4 lutego 2017 r. - Studniówka

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  „Bo coś w szaleństwach jest młodości Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu”. Tymi słowami Leopolda Staffa maturzyści z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu 4 lutego 2017 roku rozpoczęli bal studniówkowy, który odbył się w Roztoczańskim Centrum Konferencyjnym „Perła Tanwi” w Pisklakach. Tradycyjnie młodzież rozpoczęła zabawę polonezem. W balu uczestniczyli maturzyści i rodzice, oraz zaproszeni przez nich nauczyciele i Wicestarosta Powiatu Biłgorajskiego p. Jarosław Piskorski. Zabawa była świetna i trwała do białego rana.


   

 • 13 stycznia 2017 r. - Warsztaty literackie w bibliotece szkolnej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  11 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie młodzieży i nauczycieli z Piotrem Kupczakiem, poetą, regionalistą, absolwentem naszej szkoły.
  Spotkanie miało miejsce w czytelni biblioteki szkolnej. Gościa przywitał pan dyrektor Eugeniusz Klucha, wspominał, że będąc on uczniem angażował się w życie kulturalne szkoły m.in. brał udział w spektaklach koła teatralnego oraz konkursach recytatorskich.
  W warsztatach uczestniczyły uczennice klas II, III, IV TŻiUG, które poprzez ćwiczenia odkrywały tajniki słowa poetyckiego zwracając szczególną uwagę na bogactwo metafor. Dziewczęta podjęły udaną próbę analizy wiersza zatytułowanego „Tancerka”.
  Autor gościł w naszej szkole po raz kolejny. W 2014 r. w świetlicy internatu odbyło się kameralne spotkanie autorskie, gdzie przy świetle świec i dźwiękach muzyki prezentował swoją twórczość.
  W tym samym roku podczas ogólnopolskich warsztatów dla nauczycieli nt. „ Aktywnych form turystki edukacyjnej” dał się poznać jako regionalista, przedstawił historię Różańca, opowiadając w barwny sposób o najciekawszych miejscach i wydarzeniach.
  Piotr Kupczak ma w swoim dorobku następujące tomiki wierszy: „Niebo otwarte” (2003), „Ukołysz prześnieniem” (2005), „Przechodząc w cień własny”, jest autorem książki „Paciorki Różańca”, która została wydana w 2014 r.
  Jego publikacje znajdują się w „Kwartalniku Tarnogrodzkim”, „Aspektach” i „ Nestorze”.


   

 • 11 stycznia 2017 r. - Uczniowie ZSCKR na nartach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Jeszcze przed feriami nasi uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Mazurka oraz pani Beaty Zabłotni mieli okazję uczyć się oraz doskonalić jazdę na nartach. Na jednodniowy wyjazd na stok do Chrzanowa zdecydowało się 14 uczniów, którzy świetnie się bawili i już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu. Oby jeszcze w tym roku pogoda na to pozwoliła :)


   

 • 21 grudnia 2016 r. - INTERNAT – Spotkanie wigilijne

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Spotkanie wigilijne to najważniejsza impreza w roku szkolnym organizowana w internacie. Już na wiele dni przed planowanym spotkaniem młodzież wraz z wychowawcami przygotowuje się na ten wieczór – wykonywane są dekoracje, odbywają się próby części artystycznej. Podobnie było i w tym roku. Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem wychowanków oraz modlitwą poprowadzoną przez księdza proboszcza Wiesława Banasia. Następnie zebrani podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy, na którą serwowane były tradycyjne potrawy wigilijne. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem przy akompaniamencie księdza proboszcza.


   

 • 20 grudnia 2016 r. - Ciągnik pod choinkę

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W grudniu 2016 roku, w ramach modernizacji bazy dydaktycznej dla zawodu technik mechanizacji rolnictwa i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, szkoła zakupiła nowy mikrociągnik rolniczy NEW HOLLAND T 3040 o mocy 39,9 KW. Na zajęciach praktycznych młodzież będzie wykorzystywała ciągnik do lekkich prac polowych, ogrodniczych i komunalnych. Posłuży on również jako pomoc dydaktyczna w nowym zawodzie ze względu na swoje nowoczesne wyposażenie.


   

 • 19 grudnia 2016 r. - Kiermasz kartek, ozdób i stroików bożonarodzeniowych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Jak co roku w szkole, w okresie przedświątecznym, odbył się kiermasz wyrobów świątecznych wykonanych przez szkolne koło artystyczne i jego opiekuna oraz wychowanków i wychowawców internatu.

  Do sprzedaży ogólnej dołączono sprzedaż elementów dekoracyjnych, z których dochód przeznaczony będzie na potrzeby misyjne. Od wielu lat nasza szkoła angażuje się w pomoc misyjną, co roku otrzymujemy podziękowania za podjętą inicjatywę od Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

  Podczas obecnego kiermaszu zebraliśmy na ten cel ponad 60 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania funduszy, a w szczególności prowadzącym sprzedaż Natalii Osuch i Iwonie Mach z klasy II TŻiUG.


   

 • 19 grudnia 2016 r. - INTERNAT – Rozstrzygnięcie konkursu „Czy znasz swój kraj?

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Już po raz drugi wychowankowie internatu wzięli udział w konkursie „Czy znasz swój kraj?”, zorganizowanym przez wychowawców internatu: panią Beatę Jaworowską i panią Małgorzatę Pydę. Celem rozgrywek było uzupełnienie i sprawdzenie wiedzy uczniów nt. swojej ojczyzny oraz ukazanie piękna i bogactwa kulturowego oraz zabytków polskich miast.

  Konkurs składał się z dwóch części; plastycznej (rywalizacja zespołowa) i teoretycznej (indywidualnej). W konkursach tych zwyciężyli: a) konkurs plastyczny: Katarzyna Stępniowska, Jadwiga Korchowiec, Sebastian Ziojła, b) konkurs teoretyczny: I miejsce - Katarzyna Stępniowska, II miejsce – Ewa Gałka, III miejsce – Sylwia Sularz. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.


   

 • 18 grudnia 2016 r. - Różaniec pamięta o Józefie Krzysztofie Gizie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  18 grudnia 2016 r. odbyły się w Tarnogrodzie uroczystości ku czci Józefa K. Gizy, 24-letniego mieszkańca tego miasteczka, który wyjechał „za chlebem” na Śląsk i zginął od kul zomowców w czasie pacyfikacji kopalni „Wujek”.

  Rozpoczęte w Świdniku i Lublinie, a zakończone w Tarnogrodzie wojewódzkie obchody 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego były doniosłym wydarzeniem, w którym Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu miał znaczący udział. Na początku przeszedł pochód spod Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury do Kościoła Parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego. Składał się z rodziny Józefa K. Gizy, władz państwowych i samorządowych, związkowców z „Solidarności”, górników z „Bogdanki” i „Wujka”, przedstawicieli instytucji, organizacji i szkół z pocztami sztandarowymi oraz mieszkańców Tarnogrodu i okolic.

  Obecna była również młodzież z Koła Historycznego i delegacja naszej szkoły z dyrektorem Eugeniuszem Kluchą na czele. Wzięła ona udział we Mszy Św. w intencji Ojczyzny, Józefa K. Gizy i pozostałych ofiar stanu wojennego, której przewodniczył i homilię wygłosił Bp Marian Rojek, Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

  W koncelebrze oprócz ks. Jerzego Tworka, miejscowego proboszcza i dziekana Dekanatu Tarnogrodzkiego uczestniczył m.in. gość specjalny - ks. Henryk Bolczyk, legendarny kapelan górników z „Wujka”. Odczytano listy: Andrzeja Dudy, Prezydenta RP i Beaty Szydło, Premier RP. Oprawę liturgiczną zapewnili górnicy z Łęcznej i ich zakładowa orkiestra. Po Mszy Św. wszyscy przemaszerowali na cmentarz parafialny gdzie po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i krótkiej modlitwie przy grobie Józefa K. Gizy złożono kwiaty i zapalono znicze.

  Rocznicowe uroczystości kontynuowano w TOK – u, gdzie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem polonistki Małgorzaty Ułanowskiej. Nagrodą za trud przygotowań i brawurowo zagrany spektakl były długie brawa i łzy wzruszenia publiczności. Przyczyniła się do tego również przejmująca scenografia: duży krzyż z biało – czerwoną flagą, 9 płonących świec ku czci górników poległych w „Wujku” i wiązanka biało - czerwonych kwiatów w hołdzie dla wszystkich ofiar stanu wojennego. Teresa Misiuk, Kurator Lubelski poprosiła o powrót na scenę młodzieży z ich nauczycielką i serdecznie podziękowała za wspaniałą lekcję historii, a dyrekcji szkoły za tak potrzebne dzisiaj łączenie procesu dydaktycznego z wychowaniem patriotycznym i obywatelskim młodzieży. Do podziękowań dołączył się Marian Król, przewodniczący Regionu Środkowo – Wschodniego NSZZ „Solidarność” oraz Stanisław Płatek, jeden z przywódców strajku w „Wujku” oraz budowniczych 33 – metrowego krzyża przy którym złożono urny z ziemią z grobów dziewięciu poległych górników. Zaprosił również naszą młodzież do odwiedzenia Muzeum Izby Pamięci Kopalni „Wujek” w Katowicach.

  Na zakończenie zabrał głos ks. Henryk Bolczyk, który dziękując młodzieży zwrócił uwagę na głęboką symbolikę krzyży – tych z Poznania, Gdańska i „Wujka” oraz krzyża stojącego na scenie – wykonanego w Różańcu, które mówią o wertykalnym, zbawczym wymiarze życia chrześcijanina. Podzielił się też wspomnieniami z tragedii w „Wujku”, udzielił błogosławieństwa obecnym i z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzył obfitych łask Bożych. Uroczystość pozostanie na długo w pamięci uczestników, a cała społeczność naszej szkoły jest dumna, że przyczyniła się do tego młodzież z Różańca.

  Marian Kucharczuk – opiekun Koła Historycznego


   

 • 8 i 15 grudnia 2016 r. - Akcja charytatywna ,,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę’’

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  8.12.16 r. i 15.12.16 r. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Dorotą Chmiel, panią Jolantą Mołdą i panem Krzysztofem Iwańcem, zbierali żywność dla podopiecznych Domu Dziecka w Zwierzyńcu i osób niepełnosprawnych. Zbiórka odbywała się w hipermarketach Kaufland i Tesco w Biłgoraju. Pomimo mroźnej aury, dzień był bardzo wesoły i gorący. Nasi wolontariusze obdarowywali wspomagających akcję uśmiechami i słoneczkami, życząc wszystkim „wesołych świat”.


   

 • 13 grudnia 2016 r. - Różaniec uczcił ofiary stanu wojennego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Tego dnia w ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu odbył się uroczysty apel w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Był on próbą generalną przed występem naszej młodzieży na wojewódzkich obchodach tej rocznicy, które miały miejsce 18 grudnia w Tarnogrodzkim Ośrodku kultury.

  Okolicznościowy montaż słowno – muzyczny uczniowie przygotowali pod kierunkiem swojej polonistyki Małgorzaty Ułanowskiej. Z opracowanym przez nią scenariuszem doskonale współgrała przejmująca scenografia: duży krzyż z biało – czerwoną flagą, 9 świec ku czci naszego rodaka Józefa Krzysztofa Gizy i jego kolegów poległych w czasie pacyfikacji kopalni „Wujek” oraz symboliczna róża w hołdzie dla wszystkich ofiar stanu wojennego. Brawurowa gra „aktorów” dopełniła dzieła.

  Zapadła dłuższa chwila ciszy, a potem rozległy się gromkie brawa szkolnej publiczności. Na zakończenie zabrał głos dyrektor Eugeniusz Klucha i serdecznie podziękował zespołowi i jego opiekun ceza wspaniałą lekcję historii. Podzielił się też swoimi wspomnieniami z 13 grudnia 1981 roku, które zrobiły na wszystkich zgromadzonych silne wrażenie. Próba generalna wypadła więc bardzo dobrze i potwierdziła, że nasza szkoła właściwie łączy proces dydaktyczny z wychowaniem patriotycznym i obywatelskim młodzieży. Jest nowoczesną szkołą, która pielęgnuje ojczystą historię i tradycje narodowe.

  Marian Kucharczuk – opiekun Koła Historycznego


   

 • 9 grudnia 2016 r. - Spotkanie z Krzesimirem Dębskim

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Młodzież i nauczyciele ZSCKR w Różańcu na spotkaniu autorskim z Krzesimirem Dębskim.

  Spotkanie ze światowej sławy kompozytorem i autorem książki „Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia” odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnogrodzie. Autor zapoznał zebranych z historią swojej rodziny, której losy wiązały się z tragicznymi losami Polaków mordowanych przez ukraińskich sąsiadów i członków UPA.
  Na spotkaniu obecni byli także kresowianie, którzy podzielili się z zebranymi swoimi tragicznymi wspomnieniami z tamtych czasów.
  Dla wszystkich zebranych była to niezapomniana i pouczająca lekcja historii.
  Książka autora wraz z dedykacją znajduje się w bibliotece szkolnej.


   

 • 7 grudnia 2016 r. - Halowa Piłka Nożna - sukces!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  7 grudnia 2016 roku w Potoczku odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w Halowej Piłce Nożnej. Wystartowało 10 reprezentacji z województwa lubelskiego. Zawody rozegrane zostały systemem grupowym.

  Uczestników w wyniku losowania podzielono na trzy grupy. ZSCKR w Różańcu zmierzył się w grupie z Zespołem Szkół w Jabłoniu remisując 2-2 oraz z ZS Piotrowice zwyciężając 2-0. Do wyłonienia zwycięzcy grupy potrzebne były rzuty karne ponieważ drużyna z Różańca i Jabłonia miały taki sam bilans punktowy i bramkowy. Lepsza okazała się nasza drużyna wygrywając w karnych 5-4. Następnie zwycięzcy grup utworzyli grupę finałową, do której oprócz Różańca awansowały jeszcze reprezentacje Biłgoraja i Nałęczowa.

  W pierwszym meczu ZSCKR Różaniec uległ ZSL Biłgoraj 3-0. Przed kolejnym meczem pewne już było że ,,Leśnik” został zwycięzcą turnieju a naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć o drugie miejsce z Nałęczowem. W regulaminowym czasie gry był remis 2-2 i do wyłonienia zwycięzcy a zarazem zdobycia drugiego miejsca potrzebne były po raz kolejny rzuty karne. Ponownie nasza drużyna wygrała po zaciętym konkursie 13-12 ostatecznie ustalając kolejność drużyn w zawodach.

  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu reprezentowali: Damian Zdunek, Grzegorz Chamik, Grzegorz Rój, Kamil Kaproń, Jakub Kołodziej, Łukasz Dworniczak, Patryk Kuczyński, Jakub Mielnik, Dawid Podlecki, Adam Pender.

  Trener: Tomasz Mazurek

  ZSCKR Różaniec- ZSCKR Jabłoń 2-2 bramki (Mielnik, Kaproń) ZSCKR Różaniec- ZS Piotrowice 2-0 bramki (Kaproń 2x) ZSCKR Różaniec- ZS Nałęczów 2-2 bramki ( Mielnik, Kaproń)


   

 • 6 grudnia 2016 r. - Mikołajki

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Początkiem miesiąca grudnia wszyscy z niecierpliwością oczekują wizyty Świętego Mikołaja. Ten wyjątkowy gość naszą szkolę odwiedził 6 grudnia. Mikołajkowe prezenty w postaci słodkich upominków dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zorganizował Samorząd Uczniowski oraz ze swoim opiekunem. Tego dnia w szkole panowała świąteczna atmosfera, było wesoło i uroczyście.


   

 • 21 listopada 2016 r. - Obchody Światowego Dnia Życzliwości

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Ideą tego święta jest rozsyłanie pozytywnej energii wśród ludzi za pomocą dobrego, kojącego uśmiechu, miłego słowa czy bezinteresownego uczynku. W naszej szkole i internacie, dnia 21 i 24 listopada, już po raz kolejny obchodziliśmy ten szczególny dzień. Korytarze zdobiły afisze zatytułowane „Kodeks człowieka życzliwego”, którego zasady promowały kulturalne, serdeczne normy współżycia społecznego, zawsze modne – ponadczasowe. Dla tych uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły, którzy w szczególny sposób chcieli utożsamić się z akcją przygotowano słoneczne, żółte emblematy. Uśmiechnięte buźki na ich bluzach, swetrach i koszulach były symbolem ludzi życzliwych i przyjaźnie nastawionych do innych.
  W internacie zorganizowano zajęcia wychowawcze, podczas których młodzież wykonała projekt „Nasz pociąg do Życzliwości”. Uroczyście ozdobił on hol placówki.
  Organizatorzy święta: pani Beata Jaworowska i pani Iwona Spustek dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody tego dnia, w szczególności dwóm wychowankom internatu: Angelice Kubrak i Katarzynie Stępniowskiej.


   

 • 18 listopada 2016 r. - Targi HORECA w Krakowie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Po raz kolejny uczennice klas II-IV TŻ i UG mogły uczestniczyć w Międzynarodowych Targach Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA w Krakowie. W tym roku targi odwiedziliśmy 18 listopada. Można tam było zobaczyć najnowsze trendy w gastronomii, zasmakować nowości i poznać nowe technologie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcyjne pokazy i warsztaty odbywające się w Kuchni Mistrzów.


   

 • 10 listopada 2016 r. - Święto Niepodległości w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Obchody 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu miały szczególnie uroczysty przebieg. W wigilię święta 10 listopada 2016 r. odbył się apel przygotowany przez młodzież z Koła Historycznego, który składał się z montażu słowno – muzycznego połączonego z prezentacją multimedialną ilustrującą dramat rozbiorów i 200 lat polskiej drogi do Niepodległości.

  Przedstawiona została radość z jej odzyskania 11 listopada 1918 r., tragedia ponownej utraty w wyniku najazdu Niemiec i Sowietów we wrześniu 1939 r., walka w kraju i na wszystkich frontach II wojny światowej o jej odzyskanie, zdrada Zachodu w Jałcie, tragedia Żołnierzy Wyklętych i pół wieku sowieckiego zniewolenia zakończonego wyborem Papieża – Polaka, powstaniem „Solidarności” i, mimo stanu wojennego, obaleniem komunizmu w 1989 roku. Po wejściu pocztu sztandarowego wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy, później „Rotę” – symbol oporu narodu podczas zaborów, następnie pieśni legionowe ze słynną „Pierwszą Brygadą” na czele.

  O tym, że my Polacy jesteśmy narodem kawalerzystów przypomniały znane pieśni ułańskie i mniej znane, nieco rubaszne „Żurawiejki na pułki kawalerii”, które okazały się hitem apelu. Nie zabrakło też słynnych „Czerwonych maków na Monte Cassino”. Na zakończenie po słowach „Niech żyje Polska!” i „Boże błogosław wolną Ojczyznę” wszyscy odśpiewali hymn „Boże coś Polskę”. Dużą rolę odegrała też odpowiednia scenografia – wielki baner z portretami Twórców naszej Niepodległości, w tym patrona szkoły Wincentego Witosa. Po apelu wszyscy otrzymali materiały historyczne i mapki naszej „Małej Ojczyzny” – Ziemi Lubelskiej oraz – tradycyjnie - „świąteczne słodycze”. 98. rocznicę Odzyskania Niepodległości uczciliśmy w Różańcu w sposób godny, ale również radosny - jak na charakter tego wielkiego wydarzenia przystało.

  Marian Kucharczuk – opiekun Koła Historycznego


   

 • 25 października 2016 r. Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, 9 listopada 2016 r. - Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 25.10.2016 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców, który był poprzedzony eliminacjami klasowymi. W ścisłym finale szkolnym brało udział 8 chłopców i osiem dziewcząt. Zawody rozgrywano systemem do dwóch przegranych.

  Końcowa klasyfikacja; dziewczęta: I miejsce – Jadwiga Korchowiec, II miejsce – Anita Utkała, III miejsce – Jagoda Osuch, a w przypadku chłopców: I miejsce – Patryk Gontarski, II miejsce – Jakub Mielnik, III miejsce – Mateusz Sieniawski.

  Najlepsi z naszej szkoły mieli okazję wykazać się w Powiatowym turnieju, który odbył się w ZSBiO w Biłgoraju dnia 9.11.2016 r. W tym turnieju udział wzięły następujące osoby: Jadwiga Korchowiec, Agnieszka Brzyska, Patryk Gontarski, Jakub Mielnik, Mateusz Sieniawski oraz Adam Pender.
   


   

 • 6 listopada 2016 r. - Zaduszki Witosowe

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Koło Historyczne z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu razem z pocztem sztandarowym brało udział jak co roku w Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach. Z okazji 71. rocznicy śmierci Wincentego Witosa i 31. rocznicy śmierci Jego przyjaciela Stanisława Mierzwy uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Wierzchosławicach w intencji śp. Wincentego Witosa, Stanisława Mierzwy, Wincentego Stawarza i ludowców pomordowanych przez władze komunistyczne w latach 1945 – 1947.

  Po Mszy Św. uczestnicy przeszli na cmentarz parafialny, gdzie w asyście pocztów sztandarowych złożyli kwiaty na grobach Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy. Wśród obecnych byli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, posłowie do Sejmu RP i Parlamentu Europejskiego oraz liczne delegacje instytucji i szkół im. W. Witosa. Swoim aktywnym udziałem młodzież z Różańca zaświadczyła jak wielkim szacunkiem otaczany jest w naszej szkolnej społeczności patron Wincenty Witos – największy przywódca chłopski i wielki mąż stanu.

  Jesteśmy dumni, że Jego myśli najczęściej cytowali w swoim nauczaniu największe nasze autorytety: Św. Jan Paweł II Wielki i Prymas Tysiąclecia Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński.

  Marian Kucharczuk – opiekun Koła Historycznego.


   

 • 27 października 2016 r. - Nasza szkoła na targach Warsaw Gastro Show 2016

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 27 października 2016 r. uczennice klasy II, III i IV kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami uczestniczyli w targach. Targi Warsaw Gastro Show 2016 odbyły się w dniach 27-29 października 2016 r. w Centrum Kongresowo – Wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

  W ramach międzynarodowego wydarzenia Warsaw Gastro Show 2016 utworzone były następujące strefy: • Napojów i żywności • Urządzeń gastronomicznych • Wyposażenia hoteli i restauracji Program wydarzenia obejmował różnorodne pokazy, warsztaty, szkolenia oraz seminaria tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tego dnia odbyły się: • seminaria pod patronatem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, • wykłady z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka dotyczące żywienia w stołówkach szkolnych i przedszkolach, • promocja kawy najwyższej jakości oraz najlepsza receptura drinka, na bazie espresso, • konkursy kulinarne, • szkolenia z procesu obsługi kelnerskiej, zastawy stołowej, bielizny stołowej, a także sposobów serwowania dań w restauracjach, • pokazy barmańskie w wykonaniu wicemistrza świata, • warsztaty dotyczące przygotowania sushi, • pokazy gotowania świeżej brytyjskiej jagnięciny prowadzone przez KEVINA AISTONA, • pokaz rozbioru tuńczyka, • pokaz – ceremonia parzenia herbaty, • prezentacja win z różnych stron świata – otwieranie, prezentacja i degustacja win z różnych regionów europejskich (Węgry, Chorwacja, Niemcy, Włochy, Austria, Francja, Hiszpania, Gruzja, Portugalia, Polska), • degustacja kawy włoskiej oraz czekolady na gorąco.

   

  Uczennice aktywnie uczestniczyły w prowadzonych warsztatach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również prezentowane pokazy. Wszyscy wyszli z targów usatysfakcjonowani.


   

 • 21 października 2016 r. - Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – eliminacje szkolne.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Tego dnia w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – w bloku gastronomia. Eliminacje obejmowały dwa etapy; cześć pisemną i praktyczną.
   

  Do etapu pisemnego przystąpiło dwanaście uczennic z klas II, III i IV TŻiUG. Uczennice, które uzyskały największą ilość punktów i zakwalifikowały się do etapu praktycznego, to: Katarzyna Oleszek, Anna Kostek z klasy IV TŻiUG oraz Diana Jabłońska, Angelika Kubrak z klasy III TŻiUG.
   

  Ostatecznie w szkolnych eliminacjach zwyciężyły: Katarzyna Oleszek, Angelika Kubrak i Anna Kostek. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


   

 • 12 października 2016 r. - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Tego dnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji – przypadającego na 14 października Dnia Edukacji Narodowej. Wspólnie ze społecznością szkoły świętował wicestarosta Jarosław Piskorski. Akademię przygotowały klasy maturalne pod kierunkiem swoich wychowawców.


   

 • INTERNAT:  28 września 2016 r. – Dzień chłopaka!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Tego dnia w świetlicy internackiej wychowanki internatu zorganizowały swoim miłym kolegom imprezę, której celem było uczczenie tego wyjątkowego, ww. dnia.
  Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem zebranej męskiej części społeczności internackiej humorystycznym wierszem, następnie uczniów klas I zaproszono do konkursowej rywalizacji polegającej m.in. na rozpoznawaniu elementów damskiej kosmetyczki, wykonaniu damskiego wizażu. Starsze klasy rywalizowały między sobą w konkurencjach taneczno – wokalnych. Wszystkie konkurencje konkursowe miały swoich finalistów, którzy otrzymali nagrody.
  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, które własnoręcznie przygotowały dziewczyny.
  Opiekę nad całością uroczystości sprawowała wychowawczyni internatu pani Iwona Spustek.


   

 • 4 października 2016 r. - Wykład z zakresu pszczelarstwa

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Początkiem października odbyło się na świetlicy internatu spotkanie z panem Cezarym Krukiem, specjalistą od pszczelarstwa. Tematem przewodnim był rozwój pszczelarstwa w Polsce. Na wykład zaproszono wszystkich uczniów i pracowników szkoły.


   

 • INTERNAT:  29 września 2016 r. – Wiwat Matematyka!

   

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  30 września 2016r. na świecie obchodzi się Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszym internacie już dziś królowała Matematyka. Nauczyciele przedmiotów ścisłych: pani Beata Jaworowska i pani Jolanta Mołda zorganizowały imprezę dla młodzieży pod hasłem „Matma da się lubić” w formie konkursów pamiętając, że to właśnie one w niezawodny sposób integrują. Uczniowie sprawdzili się w następujących drużynowych, dwuosobowych rozgrywkach m.in.: „Mini igrzyska olimpijskie w matematyce”, „Łamigłówki arytmetyczne” , „Popraw błędy”. Zwycięzcami po wszystkich konkurencjach okazali się uczniowie: I miejsce – Katarzyna Stępniowska i Adrian Bondyra, II miejsce – Katarzyna Wawryszko i Bartosz Skiba, III miejsce – Angelika Kubrak i Piotr Nowak. Laureatom gratulujemy wygranej. Wychowanka internatu Jadwiga Korchowiec wykonała tematyczną gazetkę ścienną, która potem uroczyście ozdobiła korytarz szkolny. Celem obchodów tego święta było popularyzowanie matematyki wśród młodzieży i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Pomysłodawcy imprezy dziękują wszystkim wychowankom, którzy aktywnie i z zaangażowaniem brali udział w tym święcie.


   

 • 26 września 2016 r. - Pokaz orki

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Końcem września odbył się pokaz orki, organizowany przez firmę Rolmax ze Świdnika – dealera New Holland. Do pokazu wykorzystano ciągnik New Holland T6 177 o mocy 140KM z możliwością zwiększenia mocy do 175KM oraz czterokorpusowe pługi odwracalne Unia Ibis.

                W pokazie, który przyniósł wymierne korzyści zebranym, udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Mogli oni w sposób praktyczny zapoznać się z ww. ciągnikiem i z ustawieniami pługa. Chętni spróbowali swoich sił w wykonaniu orki.


   

 • 26 września 2016 r. - Dzień Języków Obcych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy.

   

  Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje. W naszej szkole z tej okazji zorganizowana została akademia, której celem było pokazanie uczniom dlaczego warto uczyć się języków obcych. Odbył się również Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech. Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Rafał Wilczak, kl. II TMR Krystian Czercowy, kl. II TMR II miejsce: Diana Jabłońska, kl. III TŻiUG Agnieszka Brzyska, kl. IV TŻiUG III miejsce: Bartosz Skiba, kl. II TMR Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


   

 • 18 września 2016 r. - Różaniec pamięta!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W 77. rocznicę wzięcia do sowieckiej niewoli oficerów i podchorążych 14DP Armii Poznań, straconych później w Katyniu odbyły się 18 września w Tarnogrodzie uroczystości religijno-patriotyczne. Uczestniczył w nich poseł Piotr Olszówka oraz władze samorządowe na czele z burmistrzem Eugeniuszem Stróżem i przewodniczącym Rady Piotrem Marczakiem. Pochód złożony z pocztów sztandarowych, władz, kombatantów, organizacji, szkół i mieszkańców w asyście orkiestry dętej wyruszył spod TOK-u do kościoła parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego.

  Mszy św. w intencji Ojczyzny, żołnierzy Września i ofiar Katynia, również mieszkańców Tarnogrodu przewodniczył ks. Jerzy Tworek, miejscowy proboszcz i dziekan Dekanatu Tarnogrodzkiego. Okolicznościowy referat wygłosiła Anna Kuziak, wiceprzewodnicząca Rady. Po Eucharystii wszyscy przeszli pod Pomnik Katyński w Bramie Korchowskiej, gdzie po hymnie i salwie honorowej delegacje, również naszej szkoły złożyły wiązanki kwiatów.

  Ze względu na deszczową pogodę dalsze uroczystości odbyły się w TOK. Rozpoczęły się montażem słowno-muzycznym w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej i występem orkiestry dętej. Zakończyły – przemówieniem płk. Stanisława Maciąga, prezesa Związków Kombatantów
  i Inwalidów Wojennych oraz wręczeniem odznaczeń i dyplomów przez płk. Jana Rybaka.

  Z okazji 25 lecia kapłaństwa Honorowy Krzyż Zasługi otrzymał ks. dziekan Jerzy Tworek, a Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż i niżej podpisany zostali wyróżnieni dyplomem uznania za pielęgnowanie tradycji narodowych. Pani Agnieszka Jaczyńska, Kierownik Referatu Edukacji Historycznej w OBEP IPN
  w Lublinie i Region Środkowo-Wschodni NSZZ Solidarność ufundowali upominki, które otrzymali wszyscy uczestnicy uroczystości. Dla starszych były one przypomnieniem dawnych dni, a dla młodych najlepszą lekcją historii i patriotyzmu. Marian Kucharczuk - Opiekun Koła HistorycznegoMR Krystian Czercowy, kl. II TMR II miejsce: Diana Jabłońska, kl. III TŻiUG Agnieszka Brzyska, kl. IV TŻiUG III miejsce: Bartosz Skiba, kl. II TMR Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


   

 • 1 września 2016 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

 

 

 

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                              Aktualizacja: B. Jaworowska