2015/2016

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022


Kalendarium roku szkolnego 2015/2016

 • 24 czerwca 2016 r. - Zakończenie roku szkolnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   


   

 • 29 kwietnia 2016 r. - Pożegnanie absolwentów

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  22 kwietnia 2016 r. mury naszej szkoły opuścili maturzyści – uczniowie kl. IV TŻiUD i IV TMR, wychowankowie pani Małgorzaty Ulanowskiej oraz pana Zbigniewa Wlazia. W imieniu społeczności szkolnej pożegnali ich młodsi koledzy z klas III – Kasia Oleszek, Anna Kostek i Dawid Mach.

  Po wysłuchaniu życzeń trzecioklasistów absolwenci zaprezentowali część artystyczną, złożoną z wierszy, piosenek, humorystycznych historii, poświęconych szkole, nauczycielom, koleżankom i kolegom. Słowa podziękowania skierowali do dyrekcji, grona pedagogicznego, pracowników obsługi i wszystkich osób, w gronie których spędzili kilka lat szkolnego życia. Dyrektor Eugeniusz Klucha w obecności wychowawców wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych a także za aktywną pracę w kołach zainteresowań.

     

     

     


   

 • 28 kwietnia 2016 r. - Święto Konstytucji III Maja

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  28 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji III Maja.

   


   

 • 25 kwietnia 2016 r. - Sukces Sylwii Kocik - nagroda: wyjazd do PE w Strasburgu.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  25 kwietnia 2016 r. w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Biłgoraju odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzywojewódzkiego Konkursu „1050 lat Chrześcijaństwa w Polsce”, w którym wzięło udział kilkaset uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z województw: lubelskiego i podkarpackiego.
  W konkursie plastycznym zwyciężyła nasza uczennica Sylwia Kocik z klasy IV TŻiUG, której opiekunem był pan Marian Kucharczuk. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Dr. Mariana Rojka, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego, posłów do Sejmu RP i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

  Jury postanowiło - oprócz nagrody rzeczowej przyznać Sylwii nagrodę specjalną - wyjazd do PE w Strasburgu, ufundowaną przez europosła prof. Mirosława Piotrowskiego.

  Cała społeczność szkoły jest dumna z sukcesu Sylwii, który świadczy, że oprócz bardzo dobrych wyników w kształceniu zawodowym nasi uczniowie mogą rozwijać swoje pasje.

  Poprosiliśmy Sylwię o udzielenie mini- wywiadu.
  1. Kiedy ujawnił się Twój talent artystyczny?
  Jeszcze w podstawówce i gimnazjum w Cieszanowie, ale miałam szerokie zainteresowania. Tańczyłam w grupie tanecznej w Cieszanowskim Domu Kultury. Grałam w żeńskim zespole piłki nożnej prowadzonym przez księdza katechetę. Jako uczennica ZSCKR w Różańcu wygrałam konkurs plastyczny w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Tańczyłam w Zespole Tańca Ludowego prowadzonym przez panią Małgorzatę Ułanowską.
  2. Szczerze, czy spodziewałaś się I nagrody?
  Byłam zaskoczona, że jury z panią Anną Świcą wybrało moją pracę pt. „Kapliczka na trasie Zamość - Biłgoraj”. Do tej pory nie mogę w to uwierzyć. Przeżyłam głęboko moment wręczenia pierwszej nagrody przez Ks. Biskupa i certyfikatu na wyjazd do Strasburga w dn. 07-10 V 2016 r. przez asystenta europosła prof. Piotrowskiego.
  3. Jakie masz plany na przyszłość?
  Dalej się kształcić być może w kierunku artystycznym. Trudno mi określić co życie przyniesie. Kończę Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, które daje mi pewny zawód.
  Marian Kucharczuk- opiekun kółka historycznego.


   

 • 22 kwietnia 2016 r. - sukces Klaudii Krzyszowicz

   

   

  W Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyły się Eliminacje Okręgowe XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Uczennica naszej szkoły Klaudia Krzyszowicz zdobyła I miejsce w bloku tematycznym gastronomia i zakwalifikowała się do Eliminacji Centralnych Jubileuszowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbędą się 3 i 4 czerwca 2016 r. w Trzciance, powiat Nowy Tomyśl.
  W ubiegłym roku uczennica również uczestniczyła w eliminacjach centralnych OWiUR w Olsztynie w bloku tematycznym żywienie i gospodarstwo domowe. Opiekunami uczennicy są panie Józefa Sadoń i Monika Piróg. Społeczność szkolna jest dumna z osiągnięć naszej uczennicy.


   

 • 22 kwietnia 2016 r. - Dzień Otwartych Drzwi.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu 22 kwietnia 2016r. zorganizował Dzień Otwartych Drzwi. Szkołę odwiedziło ok. 200 uczniów klas trzecich gimnazjów z Łukowej, Obszy, Księżpola, Tarnogrodu, Cieszanowa i Nowego Lublińca.
  Jak co roku zaplanowano dla odwiedzających wiele atrakcji. Gimnazjaliści wraz z opiekunami zwiedzali budynki szkolne oraz piękne otoczenie. Zapoznali się z wyposażeniem i bazą dydaktyczną szkoły. W pracowni żywienia i obsługi konsumenta goście obejrzeli pokaz wypieków oraz sposoby sporządzania napojów ciepłych. Młodzież zwiedzała również internat i warsztaty szkolne z profesjonalnym parkiem maszynowym.
  Na placu manewrowy młodzież mogła pod okiem instruktorów wypróbować jazdę samochodem i ciągnikiem rolniczym.
  Dużą atrakcją i zainteresowaniem cieszył się pokaz pracy ciągnika sterowanego za pomocą nawigacji satelitarnej.
  Po zakończeniu pokazów i zwiedzania, wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie uroczyście i oficjalnie powitał ich dyrektor Eugeniusz Klucha, a uczniowie zaprezentowali przygotowaną na tę okazję część artystyczną. Złożyły się na nią występy szkolnego zespołu tanecznego, scenki kabaretowe oraz prezentacja proponowanych przez szkołę kierunków kształcenia .
  Po części artystycznej odbyło się ognisko zorganizowane w szkolnej harcówce. Spotkanie było bardzo udane, towarzyszyła mu miła atmosfera oraz piękna słoneczna pogoda.
   

     

     

     
   

  Wszystkie zdjęcia z imprezy, są dostępne na  facebook.com/zsarozaniec

  Dzień Otwartych Drzwi cz. 1

  Dzień Otwartych Drzwi cz. 2

  Dzień Otwartych Drzwi  - picture slide show


   

 • 1 kwietnia 2016 r. - Spotkanie z Rojem w Biłgoraju

   

   

  Kółko historyczne z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu jako pierwsze w powiecie wybrało się 01.04.2016r. do Biłgorajskiego Centrum Kultury na „Historię Roja”- pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Bohaterem jest Mieczysław Dziemieszkiewicz „Rój”, młody dowódca NSZ i NZW, który po wojnie przez 6 lat walczył przeciw dyktaturze komunistycznej narzuconej przez Moskwę. Już za życia stał się legendą podnoszącą na duchu ludność Mazowsza i spędzającą sen z powiek funkcjonariuszom UB i NKWD. Zginął w wieku 26 lat zdradzony przez narzeczoną broniąc się z kolegą do końca przed 300-osobową obławą wspieraną przez samolot. Jego ciało zbezcześciło UB ciągnąc za samochodem i grzebiąc w nieznanym miejscu. Wolna Polska spłaca dziś dług wdzięczności Rojowi i innym Niezłomnym takim jak rotmistrz Pilecki, generał Fieldorf „Nil” czy Danuta Siedzikówna „Inka”. Poszukiwane są ich groby, ekshumowane kości i urządzane uroczyste pogrzeby. Pośmiertnie nagradzani są wysokimi odznaczeniami, jak Rój w 2007r. Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Z inicjatywy prezydentów: Lecha Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego ustanowiono przed 5 laty 1 Marca- Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Film wiernie odtwarza realia powojennej Polski i demaskuje lewicowe kłamstwa, że Niezłomni byli członkami pospolitych band, które często tworzyło UB w celu ich zdyskredytowania. Film pokazuje też ciągłość walki o wolność- dla nich nie było ważne czy wrogiem jest Niemiec czy Sowiet, walczono z każdym okupantem. Reżyser Jerzy Zalewski stworzył kino wolnych Polaków w polemice z polską szkołą filmową. Nie ma w nim obowiązkowego dobrego komunisty, duchowych rozterek sowieckich kolaborantów czy prób usprawiedliwienia zdrady. Tytułowego bohatera gra debiutant Krzysztof Zalewski, hardkorowiec z Lublina- zwycięzca „Idola”, chłopak delikatnej, wręcz dziewczęcej urody. Jego kolegów- młodzi aktorzy o mniej znanych nazwiskach. Pozwala to widzom bardziej utożsamić się z antykomunistycznymi partyzantami i lepiej zrozumieć sens ich samotnej walki. My też byliśmy pod wrażeniem tego filmowego epitafium dla młodych bohaterów. Sceny w których pełni biologicznej siły zmieniają się w duchy za życia ściskały za gardło. Wracaliśmy z przekonaniem, że „Historia Roja” to filmowa lektura obowiązkowa- inspirująca do rozważań, jaki byłby nasz wybór w tamtych trudnych czasach i skłaniająca do złożenia hołdu Niezłomnym:
  „Cześć i chwała bohaterom!”
  Marian Kucharczuk- opiekun kółka historycznego


   

 • 22 marca 2016 r. -Dzień Patrona Szkoły i Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  22.03.2016r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu obchodzony był Dzień Patrona połączony z Konkursem o Żołnierzach Wyklętych, których Narodowy Dzień Pamięci po raz 5-ty obchodzimy w tym roku. Jak Witos chcieli Oni wolnej i sprawiedliwej Polski walcząc po wojnie z narzuconą przez Moskwę komunistyczną dyktaturą.
  Z okazji Dnia Patrona kółko historyczne przygotowało apel złożony z montażu słowno-muzycznego i prezentacji multimedialnej o Witosie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu Hymnu Narodowego Marian Kucharczuk, opiekun kółka przywitał Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, pracowników administracji i licznie zebraną młodzież. Szczególne powitanie skierował do gościa specjalnego - Jarosława Piskorskiego, wicestarosty biłgorajskiego, który przez 20 lat był nauczycielem w naszej szkole. Pamiętając o swoich korzeniach zawsze przyjeżdża na ważne uroczystości do Różańca, jeśli pozwalają na to obowiązki gospodarza powiatu.

  Rozpoczął się apel, który był jednym wielkim peanem na cześć Witosa- wybitnego przywódcy ludowego i męża stanu. Najważniejsze autorytety- św. Jan Paweł II i kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia, najczęściej cytowali Go spośród polskich polityków. Obdarzony przez Stwórcę wielkim talentem i osobowością ciężko pracując podźwignął się z galicyjskiej biedy i został 3- krotnym premierem. Był samoukiem, który po 4 klasach wiejskiej szkoły kształcił się nadal aż stał się erudytą. Był dumny, że jest chłopem, chłopów kochał i do Polski prawdziwie ludowej dążył. Chciał chłopów podnieść z kolan i uczynić świadomymi swoich praw i obowiązków obywatelami. Gdy po pracy w Warszawie wracał do Wierzchosławic stawał za pługiem, budował z sąsiadami młyn spółdzielczy czy drogę. Chodził nie w pantoflach, ale w butach z cholewami i nie nosił krawata.
  Apel przekonał wszystkich, że Witos to patriota, który realnym działaniem, a nie pustym gadaniem służył Ojczyźnie, choć mówcą był znakomitym. W czasie wojny nie zgodził się na współpracę z Niemcami za co trafił do więzienia, a jego córkę zesłano do obozu. Po wojnie tak samo postąpił wobec nowych- sowieckich okupantów. Apel udowodnił też, że Witos był demokratą, który bronił Konstytucji w czasie zamachu majowego i stał się więźniem sumienia skazanym przez dyktaturę sanacyjną, która odebrała Mu nawet Order Orła Białego przyznany za zwycięstwo nad bolszewikami. Do tej pory nie skasowano wyroku na Witosa- 70 lat po śmierci musi toczyć z Piłsudskim i jego współczesnymi zwolennikami walkę o rząd dusz Polaków.
  Apel oparty na dobrym scenariuszu i prezentacji oraz właściwym doborze wierszy i pieśni został życzliwie przyjęty przez publiczność.

  Emocje jeszcze wzrosły gdy ogłoszono wyniki jubileuszowego, bo XX Konkursu o Patronie, którego organizatorem od początku jest kółko historyczne, a jego opiekun fundatorem nagród.
  Tym razem główną był tablet, który wywalczył Grzegorz Mielniczek z kl. IV TMR, pozostałe to książki i akcesoria komputerowe. W zorganizowanym po raz pierwszy Konkursie o Żołnierzach Wyklętych zwyciężyła Klaudia Krzyszowicz z kl. IV TŻiUG otrzymując drukarkę komputerową i piękny album wydany przez IPN poświęcony bohaterom powojennego podziemia niepodległościowego.
  Pozostałym laureatom przypadły w udziale książki, repliki orderu i ryngrafu noszonego przez Niezłomnych oraz gadżety komputerowe. Nie zabrakło nagród pocieszenia i słodyczy dla publiczności. Na zakończenie zabrał głos Eugeniusz Klucha, dyrektor szkoły- podziękował za zorganizowanie apelu i konkursów oraz zwrócił uwagę na rolę historii w patriotycznym wychowaniu młodzieży. Złożył również tradycyjne życzenia wielkanocne- „Wesołego Alleluja”

  Dzień Patrona i konkursy historyczne, jak również liczne wyjazdy do Miejsc Pamięci Narodowej, Sejmu czy Parlamentu Europejskiego w Strasburgu są przykładem tak potrzebnego dziś patriotycznego wychowania młodzieży. Dowodzą, że nasza szkoła, której organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi właściwie łączy tradycję z nowoczesnością. Zainteresowanych jej pełną ofertą edukacyjną i wspaniałą bazą dydaktyczną zapraszamy na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się 22 kwietnia 2016r.
  Marian Kucharczuk- opiekun kółka historycznego


   

 • 18 marca 2016 r. - Świąteczny kiermasz wielkanocny.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Kiermasze przedświąteczne już na stałe wpisały się w kalendarz uroczystości naszej szkoły. Tego dnia już od rana czuliśmy w szkole odświętną atmosferę, choć przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się dużo, dużo wcześniej. Wystawiane i sprzedawane były rękodzieła przygotowane przez uczniów – mieszkańców internatu wraz z wychowawcami i z nauczycielami.  Każdy mógł zakupić kolorowe pisanki, ozdoby, a nawet stroiki po okazyjnych cenach. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji.


   

 • 11 marca 2016 r. – „Cztery niezwykłe lekcje w Lublinie”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Kółko historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu zorganizowało 11.03.2016r. wycieczkę do Lublina, który w przyszłym roku obchodzi 700-lecie założenia. Ze względu na bogatą historię i wielokulturowe tradycje nazywany jest miastem magicznym, porównywanym do Wilna.
  Rozpoczęliśmy lekcją historii w lubelskim IPN z ciekawym wykładem dr Marcina Dąbrowskiego i prezentacją multimedialną o „Fenomenie Solidarności”. Następnie Szlakiem Jagiellońskim Unii Lubelskiej przeszliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego na lekcję WOS-u. Przywitała nas Anna Augustyniak- Sekretarz Województwa, a po urzędzie oprowadzał Karol Hołówkowski- Kierownik Oddziału Spraw Społecznych. Zwiedziliśmy gabinet Przewodniczącego Sejmiku z laską i sztandarem województwa. Największe wrażenie zrobiła jednak sala obrad Sejmiku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, jedna z najnowocześniejszych w Europie. LCK to obiekt z XXI wieku, z 9 kondygnacjami- 6 nad ziemią i 3 pod ziemią. Wewnątrz- 11 sal z ruchomymi ścianami, multimedialna fontanna i żywe, bambusowe drzewa, na zewnątrz- szklane ściany. Byliśmy zgodni- to architektoniczne „cacko” zbudowane za- bagatela- 120 mln zł. warte jest tych pieniędzy!
  Z żalem rozstaliśmy się z wygodnymi fotelami radnych i obdarowani prezentami wyruszyliśmy na Zamek. Tam zwiedziliśmy słynną Kaplicę św. Trójcy ze wschodnimi freskami- jeden z najcenniejszych zabytków sztuki średniowiecznej. Obejrzeliśmy też niezwykłą wystawę „Bezpośrednie mówienie snu” złożoną z prac Zdzisława Beksińskiego, jednego z najczęściej wystawianych twórców sztuki współczesnej. Mocne wrażenie zrobiły utrwalone na płótnach jego senne wizje pełne mroku, grozy i perwersji oraz świadomość fatum ciążącego nad rodziną artysty- został zamordowany, żona zmarła na raka, a syn popełnił samobójstwo. „Jak to jest nie być?”- to pytanie dręczyło go przez całe życie. W genialnych obrazach i fotografiach łączył biologię z duchowością, chciał pokazać świat niewidzialny „po drugiej stronie lustra”- zapewniając sobie sławę i nieśmiertelność.
  Po lekcji WOK-u przyszła kolej na lekcję j. polskiego w Muzeum Literackim im. Józefa Czechowicza. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy wystawę i wysłuchaliśmy wykładu o największym lubelskim poecie- katastrofiście, który zginął młodo na początku wojny pod gruzami zburzonej przez bombę kamienicy. Zwiedziliśmy jeszcze Stare Miasto kończąc 5-kilometrowy marsz po Lublinie 5 szlakami: Jagiellońskim, zabytków architektury, wielokulturowym, sławnych Polaków i nowo otwartym- Żołnierzy Wyklętych. Wieczorem w Galerii Felicity czekały na nas nagrody, m.in. „Historia Roja” Jerzego Zalewskiego- pierwszy film fabularny zrealizowany w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Podziwialiśmy Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja”, legendarnego młodego dowódcę z Mazowsza, który przez 5 lat walczył przeciw ujarzmieniu Polski przez posłuszną Moskwie dyktaturę komunistyczną. Przeżywaliśmy tragizm jego śmierci- zdradzony przez narzeczoną ginie w samotnym boju, a jego ciało bezcześci UB ciągnąc za samochodem i grzebiąc w nieznanym miejscu. Jeszcze długo pod powiekami mieliśmy obrazy z filmu, a w uszach brzmiał okrzyk: „Cześć i chwała bohaterom!”
  Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale również wzruszeni kinem wolnych Polaków i usatysfakcjonowani zaliczeniem „4 niezwykłych lekcji w Lublinie”.
  Marian Kucharczuk- opiekun kółka historycznego
  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego (zdobywcy naród: I miejsce Jadwiga Korchowiec, II miejsce Sylwia Kocik, III miejsce Weronika Sprysak) o tej stałej matematycznej.


   

 • 14 marca 2016 r. – Wiwat liczba π!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  W kalendarzu świąt nietypowych liczba π od kilku lat ma swoje święto. Jest nim Światowy Dzień Liczby Pi, który corocznie przypada na 14 marca. W nasze szkole i internacie to wyjątkowe święto obchodzono 14 – 15 marca. Panie: Beata Jaworowska i Jolanta Mołda zaplanowały dla uczniów konkursy i zabawy.
  Pierwszego dnia w szkole odbył się konkurs wiedzy (zdobywcy naród: I miejsce Mateusz Regiel, II miejsce Daniel Bździuch, III miejsce Łukasz Dworniczak) oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego (zdobywcy naród: I miejsce Jadwiga Korchowiec, II miejsce Sylwia Kocik, III miejsce Weronika Sprysak) o tej stałej matematycznej.
  Obchody Dnia Liczby Pi w internacie zaplanowano na 15 marca. Wychowankowie internatu wzięli udział w dwóch konkursach: zabawie relaksacyjnej polegającej na oszacowaniu czasu 3min 14s – konkurs indywidualny (zdobywcy naród: I miejsce Ewa Gałka, II miejsce Bartosz Skiba) oraz na największą ilość użytych sylab „pi” w wyrazach – konkurs drużynowy (zdobywcy naród: I miejsce Mateusz Kowalczyk, Grzegorz Książek, Piotr Nowak, II miejsce Krystian Czercowy, Bartosz Skiba, Oskar Wójtowicz). Dla laureatów czekały nagrody, a dla wszystkich uczestników konkursów – dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom.
  Chociaż liczba π to całkiem poważna stała, w dniach, w których obchodziliśmy jej święto było bardzo wesoło. Korytarze i hol w szkole i internacie przystrojono kolorowymi gazetkami tematycznymi i plakatami. Wyeksponowano tablicę, na której przedstawiono wszystkie prace zgłoszone do ww. konkursu plastycznego.
  Celem imprezy było pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby i wzory, ale również możliwość pokazania swoich zdolności i wspaniałej zabawy.


   

 • INTERNAT: 10 marca 2016 r. – Konkurs ortograficzny

   

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  W tym roku przypadał on w czasie trwania w naszym województwie ferii zimowych. Jednak nie przeszedł on bez echa w naszej szkole. Pani Małgorzata Pyda przygotowała w internacie gazetkę ścienną, na której umieszczone zostały najważniejsze zasady ortograficzne języka polskiego.  Wychowankowie mogli również sprawdzić swoją znajomość języka ojczystego podczas konkursu ortograficznego, który przeprowadzony został 10 marca 2016r. Jego laureatami zostali:

  I miejsce – Stępniowska Katarzyna

  II miejsce – Kubrak Angelika

  III miejsce – Czercowy Krystian

  Gratulujemy!!!


   

 • INTERNAT: 19 stycznia 2016 r. - Dzień Zdrowego Jedzenia

   

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Z okazji ww. dnia wychowawcy internatu: p. Beata Jaworowska i p. Małgorzata Pyda we współpracy z RMI zorganizowały zajęcia edukacyjno – wychowawcze pod hasłem „Jak zdrowo się odżywiać?”, których głównym założeniem było promowanie zdrowego sposobu odżywiania wśród młodzieży. Spotkanie zostało podzielone na dwie części z odrębnymi celami:
  część I teoretyczna (edukacyjna) – prelekcja tematyczna i quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu, której cele obejmowały:

  - uświadomienie wychowankom zależności pomiędzy sposobem odżywiania a stanem zdrowia,
  - zachęcanie wychowanków do podjęcia decyzji o zmianie nawyków żywieniowych i troszczenie się o własne zdrowie.
  część II praktyczna (wychowawcza) – konkurs zdobienia kanapek „Kanapki smaczne, zdrowe, kolorowe” oraz wspólne przygotowanie i degustacja sałatki owocowej, której zadaniem było:
  - wykorzystanie przez wychowanków zdobytej wiedzy w praktyce,
  - integracja wychowanków przez wspólną zabawę i działalność prozdrowotną,
  - kształtowanie u wychowanków motywacji twórczej i zasad zdrowej rywalizacji konkursowej,
  - zapewnienie wychowankom aktywnej formy spędzania czasu wolnego w internacie.
  Wieczór tego wyjątkowego dnia minął w przyjaznej atmosferze, pełnej humoru i zabawy. Nie zabrakło pomysłów na ciekawe, zdrowe i smaczne kanapki. Zwycięzcami ww. konkursu zostały zespoły w następującym składzie:
  - miejsce I: Angelika Kubrak, Katarzyna Stępniowska, Marcin Szpak,
  - miejsce II: Krystian Korchowiec, Jakub Kowal, Wojciech Gontarz,
  - miejsce III: Ewa Gałka, Katarzyna Wawryszko, Krystian Czercowy.
  Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zwycięzcom oraz dyplomy wszystkim uczestnikom spotkania zostaną wręczone wkrótce.
  Organizatorzy imprezy dziękują wszystkim za miło spędzony czas.


   

 • 18 grudnia 2015 r. - Kiermasz ozdób świątecznych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Jak co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie w naszej szkole zorganizowany został kiermasz wyrobów świątecznych takich jak: ozdoby choinkowe, stroiki, kartki świąteczne. Prezentowane prace wykonane zostały przez mieszkańców i wychowawców internatu oraz przez p. Dorotę Chmiel.


   

 • INTERNAT: 17 grudnia 2015 r. - Wieczór wigilijny

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Wigilia to jeden z wielu corocznych zwyczajów, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości w internacie. Na ten odświętny wieczór grupa wychowanków pod opieką p. Małgorzaty Pyda przygotowała krótki montaż słowno-muzyczny. Swoim wystąpieniem młodzież wprowadziła zebranych wychowanków, wychowawców i zaproszonych gości w świąteczny klimat. Po połamaniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń, zebrani zasiedli do stołu pełnego pysznych wigilijnych potraw. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości. Teraz jego radosny nastrój wszyscy zaniosą do swoich domów i rodzin.


   

 • 17 grudnia 2015 r. - III miejsce ZSCKR w Halowych Mistrzostwach

  Powiatu w Piłce Nożnej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  W drugiej połowie grudnia w ZSBiO w Biłgoraju zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w piłce nożnej halowej z udziałem naszych uczniów. W rozgrywkach wzięło udział 7 szkół rozlosowanych w dwóch grupach:

  Grupa A: ZSBiO Biłgoraj, LO im ONZ Biłgoraj, ZSCKR Różaniec, ZSOiZ Turobin

  Grupa B: ZSZiO Biłgoraj, RCEZ Biłgoraj, ZSL Biłgoraj

  Nasza drużyna w teoretycznie silniejszej grupie pierwszy mecz rozegrała ze szkołą z Turobina. W tym spotkaniu swoją wyższość pokazali nasi uczniowie pewnie wygrywając 4-0. W kolejnym spotkaniu w tej grupy przyszło nam się zmierzyć z ubiegłorocznymi mistrzami województwa tzn. z ,,budowlanką”. Po bardzo zaciętej walce i grze do ostatnich sekund wygrała drużyna z Biłgoraja chociaż nasi uczniowie wygrywali już 2-0 by ostatecznie przegrać 2-3. W ostatnim meczu w tej grupie mieliśmy do rozegrania mecz z także silną reprezentacją LO im. ONZ. Przed meczem było już wiadomo że zwycięzca tego pojedynku zajmie drugie miejsce w grupie a ostatecznie trzecie w całym turnieju. Walka rozpoczęła się od pierwszego gwizdka. W tym starciu lepsi okazali się nasi uczniowie pokonująć szkołę z Biłgoraja 3-1. Cały turniej wygrała ,,Budowlanka” pokonując w finale ,,Leśnik”. Nasi uczniowie zajęli bardzo dobre, trzecie miejsce.

  Naszą szkołę reprezentowali: Damian Zdunek, Jakub Mielnik, Jakub Kołodziej, Patryk Rój, Kaproń Kamil, Kaproń Marcin, Kuczyński Patryk, Parzych Jakub, Kozyra Damian, Dworniczak Łukasz.
  Opiekun: Tomasz Mazurek


   

 • 16 grudnia 2015 r. - Konkurs nakrycia i dekoracji stołów świątecznych
   „Gwiazdka 2015”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  W tym roku w konkursie uczestniczyły uczennice kl. III TŻiUG. W dwuosobowych grupach przygotowywały świąteczne nakrycia stołów do różnych potraw. Propozycje dekoracji i nakryć były ciekawe i różnorodne. Miejsce pierwsze zajęły: Kasia Oleszek i Ania Kostek.

   


   

 • INTERNAT: 14 grudnia 2015 r. - „Z kulturą mi do twarzy”

   

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  W związku z narastającą wulgaryzacją języka polskiego wśród młodzieży a chęcią pielęgnowania w środowisku uczniowskim kultury słowa, p. Beata Jaworowska zorganizowała w internacie zajęcia wychowawcze pod hasłem „Z kulturą mi do twarzy”. Spotkanie dotyczyło ogólniej kultury osobistej człowieka, ale szerzej obejmowały aspekt kultury wysławiania się. Zajęcia odbyły się na kilka dni przed Dniem Bez Przekleństw, który przypada na dzień 17 grudnia.
  W czasie spotkania uzmysławiano młodzieży, że ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, by trafnie i dosadnie wyrażać ludzkie emocje, przez co kształtowano wizerunek kulturalnego ucznia. Uczestnikom zajęć ukazywano negatywny odbiór wulgaryzmów wśród postronnych ludzi i przestawiano metody zwalczania chęci ich używania. Na zakończenie zajęć wychowankowie internatu stworzyli plakat zamienników wulgaryzmów, które zdeklarowali się używać. Afisz nazwano: „Z kulturą mi do twarzy. Wulgaryzmom mówię: NIE".


   

 • 13 grudnia 2015 r. - RÓŻANIEC PAMIĘTA!

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Kółko historyczne z ZSCKR im. Wincentego Witosa w Różańcu brało udział 13 XII 2015r. w uroczystościach ku czci Józefa Krzysztofa Gizy- górnika z Tarnogrodu, który zginął w wieku 24 lat podczas pacyfikacji kopalni „Wujek”. Pierwszym punktem był pochód, który wyruszył spod Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury do Kościoła Parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego. Składał się z pocztów sztandarowych „Solidarności”, szkół i organizacji, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych oraz orkiestry górniczej z kopalni „Bogdanka” z Łęcznej. Nasza 25- osobowa delegacja, której przewodniczył Dyrektor Eugeniusz Klucha maszerowała w zwartej grupie z biało- czerwonymi flagami pod banerem kółka historycznego. Mszy św. w intencji J. K. Gizy i innych ofiar stanu wojennego przewodniczył ks. Jerzy Tworek, Dziekan Tarnogrodzki. Piękną, patriotyczną homilię wygłosił ks. Robert Struś, Dyrektor Gimnazjum Katolickiego w Zamościu. Oprawę liturgiczną przygotowali górnicy z Łęcznej a ich orkiestra wykonała utwory religijne i patriotyczne. Na zakończenie Mszy św. zabrał głos przewodniczący „Solidarności” Marian Król i Wojewoda Przemysław Czarnek, który podziękował wszystkim za udział w uroczystościach, szczególnie naszej młodzieży z Różańca i harcerzom z gimnazjum w Tarnogrodzie. Później zebrani przemaszerowali na Cmentarz Parafialny do grobu J.K. Gizy, gdzie po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i krótkiej modlitwie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Ostatnim punktem była okolicznościowa akademia w TOK-u przygotowana przez uczniów miejscowego gimnazjum, wspomnienia internowanych i przemówienia zaproszonych Gości. Po oficjalnych obchodach uczestniczyliśmy we wspólnym, integracyjnym posiłku dzieląc się pierwszymi wrażeniami. Do Różańca wracaliśmy z poczuciem dumy. Pomimo złej pogody- dokuczliwego deszczu i wiatru dzielnie reprezentowaliśmy naszą szkołę do końca uroczystości. Oddaliśmy należny hołd rodakowi- J.K. Gizie i innym działaczom „Solidarności”, którzy polegli abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce.
  CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!


   

 • 6 grudnia 2015 r. - Mikołajki w szkole i w internacie.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  6 i 7 grudnia ZSCKR w Różańcu odwiedził Święty Mikołaj. Czekali na niego wychowankowie internatu i wszyscy uczniowie w szkole. Mikołajkowe prezenty w postaci słodyczy ucieszyły każdego.


   

 • 26 listopada 2015 r. - spotkanie z przedstawicielem KPP w Biłgoraju.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Zaproszony gość przedstawił zebranym zagrożenia związane z uzależnieniami od dopalaczy, narkotyków i innych używek. Po oficjalnym wystąpieniu miała miejsce ożywiona dyskusja dotycząca omawianego tematu.
  W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole wraz z nauczycielami.


   

 • 23 listopada 2015 r. - Wycieczka dydaktyczna słuchaczy szkół zaocznych.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  W drugiej połowie listopada słuchacze KKZ w ramach zajęć praktycznych wyjeżdżali do Instytutu Uprawy Nawożenia Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Celem wyjazdu było uczestnictwo w konferencji podsumowującej realizację planu wieloletniego pt. „Wsparcie działań w zakresie kształtowania środowiska rolniczego i zrównoważonego rozwoju produkcji rolniczej w Polsce w latach 2011 – 2015”. Podczas konferencji słuchacze wysłuchali wykładów na temat:
  • gospodarka nawozowa i jej wpływ na żyzność gleb i środowisko przyrodnicze,
  • zagrożenia dla środowiska glebowego w Polsce oraz sposoby ich eliminowania i ograniczania,
  • zmiany w polskim rolnictwie i ich wpływ na środowisko przyrodnicze oraz możliwości zrównoważonego rozwoju gospodarstw o różnych kierunkach produkcji z uwzględnieniem specyfiki regionalnej.
  Dzięki temu mogli poszerzyć wiedzę dotycząca zagadnień nawożenia, uprawy i zrównoważonych sposobów prowadzenia produkcji rolniczej. Uczestnicy konferencji dostali materiały przedstawiające wyniki prowadzonych badań oraz mogli zaopatrzyć się w najnowsze instrukcje wdrożeniowe.
  Korzystając z pobytu w Puławach słuchacze zwiedzili także miejscowe Muzeum Czartoryskich.


   

 • 20 listopada 2015 r. - Światowy Dzień Życzliwości w ZSCKR w Różańcu.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  20 listopada w naszej szkole po raz pierwszy obchodzono to niezwykłe święto, które w kalendarzu przypisane jest do dnia 21 listopada. Główną ideą obchodów tego dnia jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, jak ważne są miłe gesty, słowa, czy chociażby zwykły uśmiech kierowany do innych.
  Przygotowania do imprezy rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Wprowadzeniem do tematu było wykonanie, wraz z uczniami, gazetki ściennej oraz innych materiałów dekoracyjnych. Zostały one wyeksponowane na korytarzach w szkole i internacie. Wykonano baner „Znajdź się wśród życzliwych”, dzięki któremu młodzież szkolna utożsamiała się z życzliwymi. W internacie wykonano i rozwieszono plakat „Krąg życzliwych w internacie ZSCKR w Różańcu”. Uczniowie podpisywali afisz: Kodeks człowieka życzliwego. Cała scenografia w szkole i internacie nawiązywała do pozytywnych uczuć i relacji interpersonalnych. Zawierała życzliwe hasła, dobre zachowania i maniery. Ponadto w sklepiku uczniowskim sprzedawano „Cegiełki Życzliwości”, z których dochód wspomoże inne akcje charytatywne organizowane w szkole np. „Góra grosza” lub „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.
  Dzień minął w miłej atmosferze. Nie zabrakło pozdrowień i uśmiechów. Następny taki dzień dopiero za rok. Mamy nadzieję, że jego przesłanie pozostanie z nami na dłużej.
  Inicjatorem i organizatorem tego, wyjątkowego w kalendarzu imprez szkolnych i jakże ważnego w codziennym życiu, dnia była p. Beata Jaworowska we współpracy z p. Iwoną Spustek i RMI.


   

 • 13 listopada 2015 r. - Święto Niepodległości w Różańcu.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Tegoroczne obchody 97. rocznicy odzyskanie Niepodległości miały bardzo uroczysty przebieg. Uczestniczył w nich Wicestarosta biłgorajski Jarosław Piskorski, który przez 20 lat był nauczycielem w naszej szkole. Młodzież z kółka historycznego przygotowała montaż słowno – muzyczny w formie panoramy dziejów ojczystych od rozbiorów po współczesność. Złożyła hołd twórcom i obrońcom Niepodległej Polski – J. Piłsudskiemu , R. Dmowskiemu, I.J. Paderewskiemu i W. Witosowi, Patronowi szkoły. Ich portrety ozdobiły biało – czerwony baner z godłem narodowym w centrum sceny. Młodzież przypomniała też walkę żołnierzy polskich na wszystkich frontach II wojny światowej i w podziemiu w kraju oraz zasługi papieża św. Jana Pawła II i prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego dla powstania Solidarności i odzyskania wolności w 1989 roku. Apel rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego”, później była „Rota” i pieśni legionowe z „Pierwszą Brygadą” na czele, na koniec „Żeby Polska była Polską”. Wiele z nich zostało wspólnie wykonanych przez zespół i publiczność.
  Po apelu Dyrektor Eugeniusz Klucha podziękował młodzieży za udany występ. Zwrócił uwagę, że nasi bohaterowie pomimo różnic potrafili się porozumieć i wywalczyć wolność w 1918 roku. Zaapelował również o pielęgnowanie pamięci o regionalnych wydarzeniach – pacyfikacji Różańca i Szarajówki czy bitwie pod Osuchami.
  Na zakończenie zabrał głos Wicestarosta Jarosław Piskorski dziękując młodzieży za wspaniałą lekcję historii, a Dyrekcji i Gronu Nauczycielskiemu za patriotyczne wychowanie młodego pokolenia.


 • 8 listopada 2015 r. - Nasza szkoła na Zaduszkach

  Witosowych w Wierzchosławicach.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Kółko historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu uczestniczyło w tradycyjnych Zaduszkach w rodzinnej wsi Patrona. W tym roku Zaduszki miały szczególnie uroczysty przebieg ze względu na 70. rocznicę śmierci W. Witosa i 30. rocznicę śmierci Stanisława Mierzwy Jego najbliższego współpracownika. W Mszy św. w Kościele Parafialnym w intencji W. Witosa i zmarłych Ludowców wzięły udział władze państwowe i samorządowe, liczne delegacje ludowców i szkół z pocztami sztandarowymi, wojsko i strażacy. Z kościoła wszyscy przemaszerowaliśmy na Cmentarz Parafialny aby złożyć kwiaty na grobie W. Witosa i St. Mierzwy. Po hymnie narodowym odbył się Apel Poległych i wojsko oddało salwę honorową. Przemawiali: nowy prezes PSL minister Władysław Kosiniak - Kamysz i były wicepremier Janusz Piechociński. Na zakończenie uroczystości wspólnie zaśpiewaliśmy Rotę. Później pojechaliśmy do Muzeum Wincentego Witosa aby wzbogacić wiedzę o życiu i działalności Patrona - wielkiego przywódcy ludowego i męża stanu. Do domu wróciliśmy w doskonałych humorach, do czego przyczyniła się również słoneczna, choć wietrzna pogoda.


 • INTERNAT: 3 listopada 2015 r. - Konkurs wiedzy o Polsce.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Z okazji zbliżającego się narodowego Święta Odzyskania Niepodległości wychowawcy internatu
  p. Beata Jaworowska i p. Małgorzata Pyda zorganizowały turniej wiedzy o Polsce pod hasłem „Czy znasz swój kraj?” Konkurs adresowany był do wszystkich mieszkańców internatu.

  W dniu 3 listopada 2015r. odbył się pisemny etap turnieju, w którym wzięło udział sześć dwuosobowych drużyn. Każdy uczestnik rozwiązywał test, który zawierał pytania dotyczące ogólnej wiedzy o naszym kraju. Cztery drużyny z najwyższą średnią uzyskanych punktów zakwalifikowało się do etapu II, który odbył się 05 listopada 2015r. Miał on formę ustną. Zespoły odpowiadały na pytania dotyczące stolic Polski.

   

  Laureatami zostali:
  I miejsce – Ewa Gałka (kl. III TŻIUG) i Katarzyna Wawryszko (kl. I TŻIUG),
  II miejsce – Krystian Czercowy (kl. I TMR) i Grzegorz Książek (kl. I TMR).
  Nagrodę dodatkową za najlepszy indywidualny wynik punktowy z części pisemnej otrzyma Piotr Nowak (kl. I TMR).

  Zwycięzcom konkursu gratulujemy. Wręczenie nagród odbędzie się podczas szkolnego apelu upamiętniającego rocznicę odzyskania niepodległości.
  Pozostali uczestnicy zabawy otrzymają słodkie upominki oraz pamiątkowe dyplomy.


 • 3 listopada 2015 r. - Pamięć poległym

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Ciszą cmentarną ukołysani,
  z dala od życia i znoju,
  dobiwszy wreszcie cichej przystani,
  odpoczywają w pokoju.
  Elżbieta Daniszewska "Zaduszki" [fragm.]

  Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli. To święto było także powodem odwiedzenia przez wychowanków internatu, pod opieką pani Justyny Pracoń, cmentarzy w Szarajówce, Osuchach i Łukowej. Uczcili tam pamięć poległych podczas II wojny światowej. W dowód wdzięczności za ich postawę i męstwo w ciszy odmówili modlitwę i zapalili znicze.


 • 29 października 2015 r. - Turniej tenisa stołowego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Końcem października (29 - 30.10) został rozegrany szkolny turniej tenisa stołowego. W czwartek trwała rywalizacja wśród chłopców, w której chęć udziału wyraziło 29 osób. Natomiast w piątek do rywalizacji wśród dziewczyn przystąpiło osiem uczennic.

  Zarówno u chłopców, jak i u dziewczyn, po wstępnym losowaniu rozpoczęto rozgrywki w drabince do dwóch przegranych. Najlepsi uczniowie w rozegranym turnieju wezmą udział w indywidualnych zawodach powiatowych w Biłgoraju. Oto nasi zwycięzcy:

  Chłopcy: Dziewczyny:
  I miejsce – Jakub Mielnik I miejsce – Jadwiga Korchowiec
  II miejsce – Wojciech Osuch II miejsce – Sylwia Kocik
  III miejsce – Patryk Gontarski III miejsce – Diana Jabłońska

   


 • 26 października 2015 r. - Dzień Papieski

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Apel z okazji XV Dnia Papieskiego pod hasłem: Jan Paweł II – Patron Rodziny.

   


 • 20 października 2015 r. - Wycieczka klas I w Bieszczady.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  W drugiej połowie października odbyła się wycieczka „Poznaj swój kraj” - Bieszczady. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas pierwszych TŻiUG/TMR i TMR oraz wychowawcy. Mimo deszczowej pogody zatrzymaliśmy się w Krasiczynie, by podziwiać piękny pałac i park otaczający pałac.

  Następnie ruszyliśmy w kierunku Majdanu obok Cisnej. Tam czekał na nas parowóz, którym ruszyliśmy trasą Majdan – Balnica – Majdan. Z Majdanu wyjechaliśmy w kierunku Zapory wodnej na Solinie. Z okien autokaru podziwialiśmy piękny, jesienny krajobraz Bieszczad. Wnętrze zapory zwiedziliśmy z przewodnikiem, który ciekawie opowiadał historię powstania zapory oraz pozyskiwanie energii odnawialnej. Późnym popołudniem ruszyliśmy w drogę powrotną.


 • 15 października 2015 r. - Apel - Dzień Edukacji Narodowej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  15 października w naszej szkole obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie klas maturalnych: IVTMR/TŻiUG i IVTMR, pod opieką swoich wychowawców, przygotowali z tej okazji uroczysty apel. Podziękowali oni nauczycielom i pracownikom szkoły za ich pracę. W dowód wdzięczności wręczyli kwiaty oraz poczęstowali wszystkich tortem.

  Podczas apelu Dyrektor szkoły wręczył nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

  Na zakończenie uroczystości laureaci szkolnego konkursu wiedzy o Australii i Szwajcarii otrzymali dyplomy i nagrody.
  Laureaci ww. konkursu, to: 1 miejsce - Lucyna Szlachta IV TMR/TŻiUG, 2 miejsce - Anna Kostek III TMR/TŻiUG i Kamil Leja IV TMR/TŻiUG, 3 miejsce - Katarzyna Oleszek III TMR/TŻiUG i Jakub Mielnik II TMR/TŻiUG.


 • 10 października 2015 r. - Ogólnopolski Zjazd Szkół im. W.Witosa

   

   

  10 października, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu odbył się Ogólnopolski Zjazd Szkół im. Wincentego Witosa, który został zorganizowany z okazji 70. rocznicy śmierci Wincentego Witosa oraz 120. rocznicy powstania zorganizowanego Polskiego Ruchu Ludowego.

  W spotkaniu uczestniczyły delegacje z 14 szkół z całej Polski, noszących imię Wincentego Witosa wraz z pocztami sztandarowymi. Wśród obecnych gości byli między innymi Pani poseł Genowefa Tokarska, z-ca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Pani Agnieszka Miszczak - Płuciennik, Pan Ryszard Ochwat z Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, Pani wicekurator Anna Dudek - Janiszewska oraz Pan Jan Lelonek przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty, wicestarosta biłgorajski Jarosław Piskorski, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Jan Kowalik, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie ZSCKR w Różańcu.

  Uroczystości rozpoczęła Msza św., następnie odbyła się część oficjalna. Dyrektor szkoły Pan Eugeniusz Klucha przybliżył zebranym historię i sylwetkę patrona szkoły. Głos zabrali również zaproszeni goście. Spotkanie uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów ZSCKR w Różańcu pod opieką nauczycieli. Na zakończenie zjazdu zostały rozdane nagrody i wyróżnienia uczniom szkół ponadgimnazjalnych biorącym udział w Konkursie Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym, a także uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjów za udział w konkursach plastycznych: Wincenty Witos w oczach dzieci oraz 120 lat Polskiego Ruchu Ludowego.

  Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do internatu na uroczysty obiad w stołówce internackiej.


  Zdjęcia z imprezy, są dostępne na  facebook.com/zsarozaniec

  Ogólnopolski Zjazd Szkół im. W.Witosa - Msza święta

  Ogólnopolski Zjazd Szkół im. W.Witosa - Rozstrzygnięcie konkursów

  Ogólnopolski Zjazd Szkół im. W.Witosa - Część oficjalna

  Ogólnopolski Zjazd Szkół im. W.Witosa - Część artystyczna

   


 • 3 października 2015 r. - Piknik edukacyjny szkół MRiRW 2015

   - Jabłoń (woj. lubelskie)

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w takim wydarzeniu. Tegoroczne spotkanie 45 szkół ministerialnych przebiegało pod hasłem „Rolnictwo ekologiczne i produkty rolne wysokiej jakości przyszłością polskiej wsi – PROW 2014 – 2020”. Na imprezie odbyła się prezentacja ww. szkół oraz degustacja potraw regionalnych z całej Polski. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Klaudia Krzyszowicz, Katarzyna Krzyszowicz,  Rafał Swacha i Krzysztof Lipka pod opieką p. Józefy Sadoń oraz p. Lucyny Szwedo i p. Doroty Chmiel.


 • INTERNAT: 29 września 2015 r. - Dzień Chłopaka

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  We wtorkowy wieczór odbył się w internacie Dzień Chłopaka. Męska część społeczności internackiej uczestniczyła w specjalnie dla niej przygotowanych konkursach. Chłopcy mieli okazję sprawdzić się w takich konkurencjach, jak: krojenie cebuli, składanie koszulki, obieranie ziemniaka, ubijanie białek oraz rozpoznawanie zawartości damskiej kosmetyczki. Wszyscy świetnie się bawili, humory dopisywały. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy zabawy – słodkie upominki.


   

 • 26 września 2015 r. - Europejski Dzień Języków

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  W tym roku już po raz czternasty obchodzimy Europejski Dzień Języków. Jego idea zrodziła się z inicjatywy Komisji Europejskiej podczas Europejskiego Roku Języków w 2001 roku. W tym dniu szkoły, uczelnie i inne placówki oświatowe z krajów członkowskich Unii Europejskiej organizują różne imprezy związane z nauką języków.
  W naszej szkole w ramach obchodów tego dnia nauczyciele języków obcych przygotowali gazetkę ścienną nt. historii Europejskiego Dnia Języków i roli języków w życiu każdego z nas oraz zorganizowali III edycję konkursu wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Konkurs odbył się w czwartek, 24 września, i wzięło w nim udział 16 uczniów, którzy odpowiadali na pytania dotyczące Australii i Szwajcarii.
  Ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród odbędzie się podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


   

 • INTERNAT: 15 września 2015 r. - Ognisko integracyjne mieszkańców

  internatu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

  Tego pięknego jesiennego popołudnia wychowankowie internatu pod opieką wychowawców– p. Justyny Pracoń i p. Małgorzaty Pyda wzięli udział w ognisku zorganizowanym w szkolnej harcówce.
  Celem tego spotkania było bliższe poznanie się podczas wspólnego pieczenia kiełbasek. Świeże powietrze i ciepły jesienny wiatr sprawiły, że humor dopisywał wszystkim, a kiełbaski smakowały wyśmienicie.


   

 •  1 września 2016 r. - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach

  dziennych.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

   

 

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                              Aktualizacja: B. Jaworowska