2014/2015

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022


Kalendarium roku szkolnego 2014/2015

Kalendarium roku szkolnego 2014 / 2015

 

 • 26 czerwca 2015 r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego w szkołach

  dziennych. Rozdanie świadectw w szkołach zaocznych.

     


   

 • 19 maja 2015 r. - Smaki kuchni włoskiej (warsztaty)

   

  W drugiej połowie maja w naszej szkole odbyły się cykliczne warsztaty kulinarne „Potrawy kuchni włoskiej”, zorganizowane przy współpracy z LGD Ziemia Biłgorajska. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie klas I-III, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.
  Nasza młodzież miło wspomina współpracę z prawdziwymi Mistrzami kuchni, a ich cenne rady z pewnością wykorzysta w domu i przyszłym życiu zawodowym.
   

     

     

   

 • 18 - 19 maja 2015 r. - Wycieczka do Strasbourga

   

  Dnia 16 maja 2015r. sześcioro uczniów naszej szkoły: Anna Kostek, Katarzyna Oleszek, Justyna Paszko, Anita Utkała, Adam Pender i Rafał Swacha wraz z opiekunem panią Małgorzatą Pyda wyjechało na wycieczkę do Strasburga. Wyjazd ten był dla nich nagrodą za szczególne zaangażowanie w pracę Koła Historycznego, dobre wyniki w nauce i wzorową frekwencję. Organizatorem wyjazdu było biuro posła do Parlamentu Europejskiego pana prof. Mirosława Piotrowskiego. Zapraszamy do przeczytania relacji jednej z uczestniczek wycieczki.
  W sobotnie popołudnie, 16 maja wyruszyliśmy z Różańca na wycieczkę do Strasburga. W Lublinie dołączyliśmy do pozostałych uczestników wyjazdu – uczniów z różnych szkół województwa lubelskiego i podkarpackiego. Po długiej i męczącej, ale mijającej w miłej atmosferze podróży, dotarliśmy do hotelu AU CAP DE VIGNE w Innenheim. Okazał się on niezwykle przyjaznym miejscem. Po krótkim odpoczynku i pysznej kolacji wybraliśmy się na spacer po Innenheim, podczas którego mogliśmy zobaczyć typowe dla tego regionu Fachwerkhäuser czyli domy z muru pruskiego.
  W poniedziałkowy poranek, tuż po śniadaniu, pojechaliśmy do Strasburga. Tam zwiedziliśmy wspaniałą gotycką katedrę Notre Dame, stare miasto, odbyliśmy rejs statkiem spacerowym „Nuée Bleue” kanałami Strasburga, w czasie którego poznaliśmy historię miasta i zobaczyliśmy jego najpiękniejsze obiekty. Następnie udaliśmy się do Parlamentu Europejskiego. Budynek okazał się oszałamiająco duży i na każdym zrobił wrażenie. Po obiedzie w stołówce parlamentarnej uczestniczyliśmy w wykładzie oraz w spotkaniu z panem prof. Mirosławem Piotrowskim. Mieliśmy również możliwość zaobserwowania obrad sesji plenarnej. Miłym zakończeniem dnia była kolacja w nastrojowej restauracji „Le Gruber” w centrum Strasburga.
  We wtorek ze smutkiem pożegnaliśmy hotel i udaliśmy się do Obernai. Miasteczko to okazało się bardzo malownicze i ciekawe. Niestety w południe musieliśmy wyruszyć w drogę powrotną do domu. Po wycieczce każdemu pozostały zdjęcia, pamiątki, mnóstwo miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń.
   

         

       

   

 • 8 maja 2015 r. - Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny - Karolewo

   

  W dniach 7 - 8 maja 2015 r., uczennice klasy III TŻiUG, Klaudia Krzyszowicz i Lucyna Szlachta, uczestniczyły w konkursie "Smaki Wsi", który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie (woj. warmińsko - mazurskie)
  Nasze uczennice przygotowały "Pieróg z kaszy jaglanej". Oprócz zmagań uczestnicy konkursu mogli skorzystać z oferty turystycznej (zwiedzanie okolic Giżycka, pływanie statkiem po jeziorze Kisajno).
   

      

   

   

 • 29 kwietnia 2015 r. - Apel z okazji Święta Konstytucji III Maja

   

  Apel z okazji Święta Konstytucji III Maja

   

        

        

   

 • 24 kwietnia 2015 r. - Dzień Otwartych Drzwi

   

  Podczas tegorocznego Dnia Otwartych Drzwi  mury Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Różańcu odwiedzili tegoroczni absolwenci gimnazjów z Łukowej, Obszy, Tarnogrodu, Nowego Lublińca, Cewkowa wraz z opiekunami. Nasi goście mieli okazję obejrzeć budynek szkoły, internat, warsztaty, wystawę parku maszynowego oraz skosztować potraw przyrządzonych przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie ZSCKR przygotowali również część artystyczną, podczas której gimnazjaliści obejrzeli występy szkolnego zespołu tanecznego i zapoznali się z proponowanymi przez naszą szkołę kierunkami kształcenia. Po części artystycznej odbyło się ognisko zorganizowane w szkolnej harcówce. Wszyscy zostali poczęstowani pysznym bigosem. Mamy nadzieję, że gimnazjaliści będą miło wspominać dzień spędzony w ZSCKR. (Więcej zdjęć na facebook.com/zsarozaniec)
   

         

 •        

         

     

   

 • 24 kwietnia 2015 r. - Pożegnanie maturzystów

   

  Pożegnanie maturzystów.
   

        

        

 • 22 kwietnia 2015 r. - Szkolenia ARiMR

   

  W kwietniu br. w naszej szkole Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziła dwa szkolenia. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I i II ZSCKR w Różańcu. Tematami spotkań przedstawicieli ARiMR z młodzieżą było wykorzystywanie urządzeń GPS w pomiarze gruntów rolnych oraz wypełnianie E-wniosków.
   

      

       

   

 • INTERNAT: 20 i 22 kwietnia 2015 r. - impreza integracyjna w internacie.

   

  Z okazji obchodów Święta Ziemi – 22.IV – w internacie został zorganizowany „Dzień Zabaw z Przyrodą”. Impreza, przygotowana przez wychowawczynie w internacie: p. Beatę Jaworowską i p. Iwonę Spustek, miała formę grupowego konkursu. Jego celem było utrwalanie u młodzieży wiadomości o otaczającym ich środowisku, dostrzeganie otaczających zjawisk przyrodniczych oraz zdobywanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej.
  Poszczególne zespoły:
  • Fioletowi – M. Kowalczyk, P. Brankiewicz
  • Pomarańczowi – D. Smotylewicz, A. Szcząchor
  • Niebiescy – J. Korchowiec, K. Stępniowska
  • Biali – A. Brzyska, E. Gałka
  • Żółci – A. Utkała, A. Kubrak
  • Czerwoni – D. Mach, J. Góra
  • Zieloni – S. Ziojła, J. Kowal
  przeszły pierwszego dnia I etap zabawy:
  • cz. I – zagadki
  • cz. II – test wyboru
  Do II etapu, który odbył się 22.04., zakwalifikowały drużyny: Niebiescy, Biali, Żółci, Czerwoni. Czekały na nie:
  • cz. III – krzyżówka z hasłem
  • cz. IV – pytania i ustne odpowiedzi
  I miejsce zdobyła grupa Czerwonych nagrodzona mianem Mistrza Ekologii. V-ce mistrzami została grupa Niebieskich. Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, inni uczestnicy – drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy!
   

      

      

      

   

 • 17 kwietnia 2015 r. - Sukces Agnieszki Osuch z klasy IV TŻiGD
  oraz Klaudii Krzyszowicz z klasy III TŻiUG

   

  17 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w okręgowych eliminacjach
  XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się w ZSR w Kijanach.
  W eliminacjach brało udział 190 uczniów z woj. lubelskiego i podkarpackiego. Reprezentacja naszej szkoły brała udział w dwóch blokach:
  - Żywienie człowieka i gospodarstwo domowe
  - Mechanizacja rolnictwa
  Uczestnicy mieli do rozwiązania test złożony z 60 pytań i 3 zadania praktyczne.
  Uczennice: Agnieszka Osuch z klasy IV TŻiGD oraz Klaudia Krzyszowicz z klasy III TŻiUG wykazały się dużą wiedzą teoretyczną z zakresu żywienia człowieka oraz umiejętnościami praktycznymi dzięki czemu zakwalifikowały się do eliminacji centralnych, które odbędą się w maju w Olsztynie.
  Trzymamy kciuki za nasze finalistki i życzymy powodzenia na szczeblu krajowym.
   

   

   

 • INTERNAT: 25 marca 2015 - Zakończenie quizu wiedzy o szkole „Nasza szkoła”

   

  Uhonorowanie zwycięzców; wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz nagród.

     

   

 • 6 marca 2015 r. -  Dzień Kobiet

   

  Z okazji Dnia Kobiet, uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawców, przygotowali część artystyczną, w której z humorem przedstawili współczesne typy kobiet. Podczas uroczystości Panie otrzymały kwiaty i słodki upominek wraz z życzeniami.
   

       

       

       

       

   

 • 5 marca 2015 r. -  Olimpiada Teologii Katolickiej

   

  Uczniowie naszej szkoły brali udział w XXI Olimpiadzie Teologii Katolickiej Łomża 2015 – „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”. Anna Kostek – uczennica kl. III TŻiUG – zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego, który odbył się w Zamościu 5 marca 2015r.
   

     

   

 • INTERNAT: 2 i 4 marca 2015 r. - internacki quiz o szkole „Nasza szkoła"

   

  W Internacie odbył się konkurs, w którym, chętna do czynnego spędzania wolnego czasu i wspólnej zabawy młodzież internacka, mogła zaprezentować swoją wiedzę o naszej szkole i internacie. Organizatorzy konkursu – wychowawczynie w internacie: p. Beata Jaworowska i p. Iwona Spustek, przygotowały na tę część imprezy pytania testowe, m.in.: Podaj adres internetowy naszej szkoły, jakiej kategorii kursy nauki jazdy możesz odbyć w naszej szkole bezpłatnie, podaj nazwisko osoby, która pełni funkcję kierownika praktycznej nauki zawodu, podaj imiona pań – kucharek pracujących w internacie. Test okazał się niezbyt trudny. Uczestnicy wykazali się dobrą znajomością realiów życia szkoły. Niektóre pytania zaskakiwały, inne rozbawiały wszystkich.
  W tym etapie najlepsi byli uczniowie: Ewa Gałka (kl. II TŻiUG), Jolanta Kawa (kl. III TŻiUG), Katarzyna Stępniowska (kl. II TŻiUG), Katarzyna Ochab (kl. III TŻiUG) i Jakub Góra (kl. IV TMR). Po drugiej rundzie quizu (części ustnej) ostatecznymi zwycięzcami teleturnieju okazali się:
  • I miejsce: Ewa Gałka
  • II miejsce: Katarzyna Stępniowska
  • III miejsce: Jakub Góra
  Wszystkim uczestnikom gratulujemy spostrzegawczości i wiedzy.
   

       

   

       

   

 • 2 - 5 luty 2015 r. - Kurs kelnerski

   

  Podczas ferii zimowych w naszej szkole odbył się kurs kelnerski. W kursie uczestniczyła młodzież z TŻiGD, TŻiUG, absolwenci naszej szkoły oraz młodzież z lokalnego środowiska.
  Kurs prowadziła autorka książki "Obsługa gości (konsumentów)" Renata Szajna. Uczestnicy otrzymali certyfikat ukończenia kursu w języku angielskim i polskim wydanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie.
   

          

          

          

           

   

 • 28 stycznia 2015 r. - Spotkanie z poezją

   

  W świetlicy internatu ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli oraz wychowawców z panem Piotrem Kupczakiem – poetą, teologiem, autorem książki „Paciorki Różańca”.
  Piotr Kupczak jest absolwentem naszej szkoły. Studiował teologię w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Debiutował tomikiem „Nieba otwarte” w 2003r., potem opublikował jeszcze dwa tomy poezji – „Ukołysz prześnieniem” (2005) i „Przechodząc w cień własny” (2013). Dał się również poznać jako regionalista, osadzony w lokalnej społeczności piewca „małej ojczyzny”. W 2014 r. ukazała się jego książka „Paciorki Różańca”. Autor opisuje w niej dzieje parafii w Różańcu, umiejętnie wplatając w nie ważne dla miejscowej wspólnoty wydarzenie, osadzając je w historii całego regionu i kraju.
  Po powitaniu zabranych pani Małgorzata Ułanowska w kilku zdaniach przedstawiła obecnym gościa wieczoru, po czym oddała mu głos.
  Spotkanie miało kameralny charakter. Oświetlone blaskiem świec wnętrze rozjaśniał dodatkowo refleksami srebrzysty ekran, na którym pojawiały się slajdy, prezentujące uroki kamieniczek i zaułków starego miasta. Ciepłe, przytłumione światło, delikatne dźwięki muzyki, odświętna atmosfera – to wszystko złożyło się na stworzenie nastrojowej przestrzeni, sprzyjającej wspomnieniom i rozważaniom gościa o życiu oraz poezji. Wszystkich oczarował klimat tego spotkania. Po jego zakończeniu Kasia Oleszek, uczennica kl. II TŻiUG, podziękowała gościowi za spotkanie, wręczając bukiet róż i życząc dalszych sukcesów.

  Małgorzata Ułanowska
   

      

   

       

   

   

   

 • INTERNAT: 27 stycznia 2015 r. - Wycieczka integracyjna

   

  W ramach czasu wolnego, wychowankowie internatu wraz z wychowawczynią p. Justyną Pracoń wyjechali na wycieczkę. Program obejmował wizytę w Sieniawie oraz udział w seansie filmowym. Po zwiedzeniu kompleksu pałacowego w Sieniawie, wyjechali do Rzeszowa, żeby w kinie Helios obejrzeć film pt. "Wkręceni 2".

      

   

 • INTERNAT: 21 stycznia 2015 r. - Spotkanie opłatkowe.

     

  W spotkaniu wzięli udział wychowawcy, wychowankowie internatu, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez młodzież, zgromadzeni podzielili się opłatkiem i zasiedli do kolacji. Wieczór zakończył się wspólnym kolędowaniem.
   

   

 • 19 grudnia 2014 r. - Jasełka

   

  Spektakl w wykonaniu uczniów klasy IV TMR/TŻiGD; przygotowane piękne stroje, świąteczna scenografia, zachwycił zebranych gości. Przedstawienie wprowadziło wszystkich w bożonarodzeniowy nastrój, czas oczekiwania i świętowania.

    

        

   

 • 17 grudnia 2014 r. - "Konkurs Najładniejszy świąteczny stół"

   

  W dniu 17.12.2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs „Najładniejszy stół świąteczny Gwiazdka 2014” W konkursie brały udział wszystkie klasy o profilu żywieniowym.
  Wszystkie przygotowane stoły miały ciekawe aranżacje, jednak komisja I miejsce przyznała klasie IV TŻiGD, pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni.
  Dzień wcześniej odbyło się spotkanie wigilijne klasy II TMR/TŻiUG. Uczennice tej klasy na zajęciach praktycznych przygotowały potrawy wigilijne którymi mogli ugościć swoich kolegów.

        

        

        

 • 12 grudnia 2014 r. - Kurs baristyczny

   

  W dniach 05-07 grudnia 2014r., odbył się kurs baristyczny I stopnia dla wszystkich chętnych uczniów jak również absolwentów szkoły. Prowadzony przez panią Renatę Lebiedzką z Małopolskiej Szkoły Baristów z Krakowa.
  Kurs odbył się w dwóch częściach teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z rodzajami kawy oraz sposobami jej parzenia. Szkolenie zakończyło się egzaminem a uczestnicy otrzymali certyfikaty.
  Wiadomości przekazane podczas kursu baristycznego pozwalają uczestnikom na profesjonalne przygotowanie i podanie pysznej kawy, a zdobyte umiejętności zwiększają ich szanse na rynku pracy.
   

      

      

      

      

   

 • 10 grudnia 2014 r. - Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

     

  W tym dniu odbył się szkolny etap II edycji Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool” organizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Przystąpiło do niego pięciu uczniów naszej szkoły. Najlepszy wynik punktowy uzyskała uczennica kl. II TŻiUG Anna Kostek, za którą trzymamy kciuki w kwalifikacjach do etapu II – międzyszkolnego. Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego otrzymają upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską.
   

     

   

 • 5 grudnia 2014 r. - Mikołajki

   

  Samorząd szkolny zaprosił do nas Św. Mikołaja, który odwiedził społeczność szkolną podczas zajęć. Za wykonanie polecenia: odśpiewanie piosenki, recytację wiersza czy ćwiczenie gimnastyczne, oczekujący wyjątkowego gościa otrzymywali słodkie upominki. Ci nieliczni, którzy nie podjęli próby wykonania zadania, otrzymywali rózgi. Wizyta Świętego sprawiła wszystkim wiele radości.

      

      

      

   

   

 • 28 listopada 2014 r. - Warsztaty z mistrzem

   

  28 listopada w Zespole szkół nr 5 w Lublinie odbyły się „Warsztaty z mistrzem” Tomaszem Jakubiakiem, znanym kucharzem młodego pokolenia. Warsztaty zorganizowała firma Smarten oraz Agencja Rynku Rolnego oddział w Lublinie.

  W wydarzeniu uczestniczyły Agnieszka Osuch - uczennica klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz Klaudia Krzyszowicz - uczennica klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką pani Józefy Sadoń.

  Warsztaty obejmowały dwie części: teoretyczną i praktyczną. Część pierwsza była poświęcona produktom lokalnym, tradycyjnym i ekologicznym. Część praktyczną warsztatów prowadził Tomasz Jakubiak wraz ze swoimi współpracownikami. Szkolenie rozpoczęło się od krótkiej charakterystyki zgromadzonych surowców, które rzadko wykorzystywane są w kuchni polskiej do sporządzania potraw.

  Zgromadzeni uczniowie pod opieką kucharzy sporządzali między innymi: nerki cielęce ze szpinakiem, buraczkami i sosem vinaigrette z maślanki, pieczone gołąbki, pierogi z mięsem i soczewicą, pierogi leniwe z dyni z sosem waniliowym, zupa krem z dyni, zupa rybna, turbot pieczony z puree z białych warzyw i sałatka z brukselki. Nasze uczennice wykonały potrawkę z mięsa ogonów wołowych z warzyw, soczewicą i rydzami oraz sajgonki z warzyw.

  Na zakończenie młodzież od organizatora warsztatów otrzymała fartuchy z logo, pamiątkowe dyplomy i albumy „Księga szefów kuchni”. Opiekunowie uczniów również zostali obdarowani albumami.

      

      

   

   

 • 27 listopada 2014 r. - Andrzejki w szkole

   

  W tym magicznym dniu samorządy klasowe zorganizowały tradycyjne spotkanie andrzejkowe na sali gimnastycznej. Każdy uczeń i nauczyciel mógł wywróżyć sobie swoją przyszłość. Zebrani chętnie brali udział w zabawie, humory dopisywały i wszyscy miło spędzali czas.

        

       

       

       

   

 • 25 listopada 2014 r. - Internat: Wieczorek andrzejkowy

   

  Na ten wieczór przygotowana została moc atrakcji. Był to wieczór pełen magii oraz wesołych, tradycyjnych wróżb i przepowiedni. Nie obyło się bez szpilek prawdy, wróżenia z kart, magicznej kuli, wróżby z butów i wielu innych.
  Impreza mająca na celu nie tylko zainteresowanie wychowanków tradycyjnymi wróżbami i zabawami andrzejkowymi, ale także integrację wychowanków i wychowawców poprzez wspólną zabawę, kształtowanie poczucia humoru i zaangażowanie młodzieży w aktywny sposób spędzania czasu wolnego, cieszyła się dużym zainteresowaniem.
  W miłej atmosferze bawiliśmy się aż do kolacji. Cały wieczór dostarczył wszystkim uczestnikom wielu emocji i przeżyć, a wspólnie spędzony czas był okazją do dobrej zabawy. Ponadto zabawę umiliła słodka niespodzianka

         

         

         

   

 • 19 listopada 2014 r. - Internat: teleturniej "Boss wiedzy 2014"

   

  Ideą konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów, zaprezentowanie ich wiadomości z różnych dziedzin wiedzy i życia, krzewienie zdrowej rywalizacji, a także ukazanie czynnej formy spędzania wolnego czasu w internacie. Organizatorzy konkursu - wychowawczynie w internacie: p. Iwona Spustek i p. Beata Jaworowska  przygotowały łącznie ok. 300 pytań dostosowanych do poziomu edukacyjnego uczniów, m.in. o naszym kraju, świecie, z literatury czy tzw. od kuchni. Ciekawym elementem zabawy były zakłady, w których każdy z uczestników, publiczności, dyrekcji, wychowawców i innych pracowników internatu mógł typować zwycięzcę. Poprawne wytypowanie mistrza wiedzy oznaczało miły upominek.
  W konkursowej rywalizacji udział wzięło 14 wychowanków. Największą wiedzą wykazał się – jak przystało na maturzystę – Jakub Góra, zdobywając zaszczytne I miejsce. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Traczowi, III – Danielowi Smotylewiczowi. Dla wszystkich uczestników czekają nagrody, najciekawsze oczywiście zgarną zwycięzcy. Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów już wkrótce.
  Quiz spodobał się nie tylko uczestnikom, ale też zebranej widowni.

       

       

   

   

 • Młodzież z Różańca na marszu Razem dla Niepodległej.

   

            11 listopada 2014r. kółko historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu po raz trzeci uczestniczyło w prezydenckim marszu Razem dla Niepodległej. Złożyliśmy hołd Twórcom i Obrońcom Wolnej Polski. Wyraziliśmy również wdzięczność całej społeczności szkolnej dla Prezydenta Bronisława Komorowskiego za przywrócenie rodzinie naszego patrona Orderu Orła Białego. Został on przyznany Witosowi za obronę Ojczyzny przed bolszewikami w 1920r. i odebrany przez sanację po zamachu majowym.

            Nasza szkoła współpracuje z Kancelarią Prezydencką m. in. przy organizacji wycieczek do Muzeum Marszałka Piłsudskiego w Belwederze. 26 października byliśmy na Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach, gdzie Pan Prezydent wygłosił patriotyczne przemówienie. Głos zabrał również Premier Janusz Piechociński, prezes PSL, z którym spotkaliśmy się po uroczystościach. Wcześniej, 14 października mieliśmy zaszczyt spotkać się osobiście z Głową Państwa w Zamościu podczas sadzenia 23-ciego z planowanych 25-ciu Dębów Wolności na 25. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

        

     

            11 listopada braliśmy udział razem z Prezydentem RP we Mszy św. za Ojczyznę w Katedrze pw. Jana Chrzciciela w Warszawie. Później ze specjalnego sektora na Placu Piłsudskiego obejrzeliśmy złożenie wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza i paradę wojskową. Wysłuchaliśmy apelu poległych i okolicznościowego przemówienia Prezydenta. Było nam miło, że na początku marszu -po złożeniu hołdu Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu Pan Prezydent zauważył nasz baner i pozdrowił Różaniec. Pod pomnikiem Witosa złożyliśmy wieniec w hołdzie patronowi razem z delegacjami ludowców z całego kraju, za co otrzymaliśmy podziękowania od Premiera J. Piechocińskiego. Atrakcją marszu był cadillac z 1935r. przeznaczony dla Piłsudskiego, którego zagrał Daniel Olbrychski. Komentatorem był Tomasz Zimoch, mistrz dziennikarstwa sportowego. Po zakończeniu marszu pod 8 pomników Wielkich Polaków skorzystaliśmy z zaproszenia Pana Prezydenta na prawdziwą wojskową grochówkę.  Powróciliśmy do domu w poczuciu dobrze spełnionego patriotycznego obowiązku.

               

                                                                                           Marian Kucharczuk

                                                                                     opiekun koła historycznego

   

   

   

 • 14 listopada 2014 r. - Pokaz zbioru kukurydzy

   

  W dniu 14 listopada, odbył się pokaz pracy i obsługi kombajnu do zbioru kukurydzy.

       

     

   

 • 7 listopada 2014 r. - Konkurs Wiedzy o Spółdzielczości Rolniczej

   

  Tego dnia, uczeń kl. I TMR Adam Pender, wziął udział w Konkursie Wiedzy o Spółdzielczości Rolniczej i Grupach Producentów Rolnych. Organizatorem konkursu było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi co wpłynęło na jego wysoką rangę i dobrą organizację. Uczeń przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów ekonomicznych Józefa Kluchy. Najmłodszy uczestnik konkursu musiał uznać wyższość starszych kolegów, ale zdobyte doświadczenie pozwoli mu lepiej przygotować się do przyszłej rywalizacji. Zachętą do dalszej pracy były nagrody w postaci aparatu fotograficznego i dyplomu wręczone wszystkim uczestnikom konkursu. Ponadto wyróżnieniem była możliwość zwiedzenia budynku Ministerstwa i zrobienia sobie zdjęcia przed gabinetem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi :)

     

   

 • 27 października 2014 r. - Degustacja soków tłoczonych z jabłek

   

  W dniu 22 października 2014 r., w naszej szkole odbyła się degustacja wyprodukowanych soków. Wzięli w niej udział uczniowie, pracownicy i nauczyciele.

         

       


 

 • 22 października 2014 r. - Pokaz tłoczenia soków owocowo - warzywnych

   

  W dniu 22 października 2014 r., odbył się pokaz tłoczenia soków owocowo-warzywnych z wykorzystaniem mobilnej linii produkcyjnej austriackiej firmy KREUZMAYR.
  Do produkcji wykorzystane zostały jabłka zakupione z zaprzyjaźnionej szkoły - ZSCKR w Sandomierzu i marchew zakupiona od lokalnego producenta.
  W pokazie uczestniczyli uczniowie ze szkoły w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik żywienia i gospodarstwa domowego oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych.
  W szkole w dniu 27.10.2014 r. odbyła się degustacja wyprodukowanych soków. Wzięli w niej udział uczniowie, pracownicy i nauczyciele.
  Celem akcji była popularyzacja przetwórstwa płodów rolnych w małych gospodarstwach z wykorzystaniem środków w ramach PROW 2007-2013.

         

       

       


 

 

 • 20 października 2014 r. - Pokaz pracy prasy i owijarki

   

  W ramach zajęć praktycznych, odbył się pokaz pracy prasy zwijającej oraz owijarki do bel.

   

       

       

       


   

 • 12 października 2014 r. - Piknik edukacyjny i dożynki szkół rolniczych

   

  12 października - Piknik edukacyjny i dożynki szkół rolniczych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Pułtusku.

  Młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami, wzięła udział w dożynkach organizowanych przez MRiRW w Pułtusku.

  W imprezie brały udział wszystkie szkoły rolnicze podlegające Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Założeniem dożynek było przedstawienie wieńca z elementami PROW oraz zaprezentowanie szkoły na stanowisku. Nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali wyżej wymienione elementy oraz serwowali potrawy regionalne. Wraz z reprezentacją szkoły w dożynkach brali udział przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska”. Panowie przedstawili pokaz obrabiania łub do sit i przetaków.

  Wyjazd był bardzo ciekawym doświadczeniem, szczególnie dla naszych uczniów. Mieli oni możliwość zintegrowania się z przedstawicielami z innych szkół z całej Polski.

  Monika Piróg
   

   

       

       
       


 

 • 11 października 2014 r. - Zjazd absolwentów

   

  11 października 2014r. w ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu odbył się zjazd absolwentów, zorganizowany w związku z jubileuszem 55-lecia placówki.

  Grupa byłych uczniów znalazła czas, by odwiedzić szkolne mury i spotkać się z kolegami, nauczycielami, wychowawcami. Po mszy w pobliskim kościele uczestnicy zjazdu przeszli do budynku szkoły, gdzie mieli okazję obejrzeć część artystyczną, przygotowaną przez młodzież szkolną i jej opiekunów, a następnie rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami. Później była okazja do zwiedzenia pracowni przedmiotowych, warsztatów, do spacerów po parku i rozmów z towarzyszami ze szkolnych ław, do wspomnień. Można było skonfrontować obraz szkoły, zapisany w pamięci lub na czarno-białych fotografiach, z jej obecnym wyglądem.

  Spotkanie po latach zakończyła trwająca do rana zabawa w pobliskim zajeździe.

  Małgorzata Ułanowska

      

      

      

      


   

 • 15 października 2014 r. - Dzień Edukacji Narodowej

   

  15 października 2014 r. uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej.
  Świetną zabawę zagwarantowali nam uczniowie klasy IV TMR/TŻiGD przygotowani pod kierunkiem swojego wychowawcy p. Andrzeja Padiaska.
  Tego dnia nie zabrakło również życzeń i słów podziękowań, które skierowano do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i pracowników szkoły. Swoją wdzięczność wyrazili także rodzice uczniów.
  Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla nauczycieli oraz nagrody dla uczniów, którzy brali udział w konkursie językowym z okazji Dnia Języków Obcych.

  Wyniki konkursu:
  1 miejsce - Kamil Leja III TMR/TŻiUG
  2 miejsce - Agnieszka Osuch IV TMR/TŻiGD
  3 miejsce - Klaudia Krzeszowicz III TMR/TŻiUG
   

  Nagrody dla uczniów zostały ufundowane przez Szkołę oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.

       

       

     


 • 29 września 2014 r. - Europejski Dzień Języków

   

  26 września w całej Europie, obchodzony jest Europejski Dzień Języków.
  Z tej okazji, nauczyciele języków obcych, p. Joanna Skubisz - Martins i p. Małgorzata Pyda, przygotowały gazetkę ścienną na temat historii tego dnia oraz roli języków w życiu każdego z nas. Odbyła się również II edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych. W tym roku uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz o Austrii. Laureatami konkursu zostali:
  • miejsce I – Kamil Leja (kl. III TŻiUG/TMR)
  • miejsce II – Agnieszka Osuch (kl. IV TŻiGD/TMR)
  • miejsce III – Klaudia Krzyszowicz (kl. III TŻiUG/TMR)

  Rozdanie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się podczas apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

   


   

 • 24 września 2014 r. - Wycieczka do Lublina

   

  24.09.2014 r. kółko historyczne zorganizowało wycieczkę do Lublina – miasta magicznego, w którym żyli mieszkańcy różnych religii i kultur. Miasta słynnej Unii Lubelskiej, która połączyła losy Polski i Litwy. Pierwszym punktem programu był film „Miasto 44” Jana Komasy, który obejrzeliśmy w Plazie. Nakręcony w nowoczesny sposób – szeroki plan, efekty specjalne, gra młodych aktorów zrobiły na wszystkich duże wrażenia. Później udaliśmy się na Plac Litewski pod Pomniki Marszałka Piłsudskiego i Unii Lubelskiej. Traktem Jagiellońskim przez Krakowskie Przedmieście dotarliśmy na Stare Miasto i do Zamku Lubelskiego. Poznaliśmy historię Polski z czasów największej świetności i tragicznego Powstania Warszawskiego, które zakończyło się hekatombą miasta i ludności. Wracaliśmy do Różańca pełni wrażeń i emocji.

  Opiekun – Marian Kucharczuk

   

   

   

 • 23 września 2014 r. - Wybory do SU 2014/2015

   

  Uczniowie naszej szkoły w tajnych, równych i bezpośrednich wyborach wyłonili opiekuna oraz skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego ZSCKR im. Wincentego Witosa w Różańcu.
  Członków Zarządu SU wybrano spośród 21 kandydatów. Największą liczbę głosów otrzymali uczniowie:
  1. Agnieszka Osuch z kl. IV TŻiGD - 69,3%
  2. Maciej Mazurek z kl. IV TMR - 36%
  3. Anita Utkała z kl. I TŻiUG - 25%
  Opiekunem SU został p. Andrzej Padiasek, uzyskując 49,3% głosów.Zwycięzcom gratulujemy, życzymy wspaniałych pomysłów i owocnej pracy.

   

       

     


   

 • 1 września 2014 r. - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015

   

  1 września 2014 r. o godz. 9:00, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu, rozpoczęła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Wzięli w niej udział nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.
  Po krótkim wystąpieniu dyrektora ZSCKR, Pana Eugeniusza Kluchy, nastąpiło ślubowanie rozpoczynających naukę w naszej szkole pierwszoklasistów.
  Część oficjalną spotkania zakończyło wystąpienie nauczyciela historii, Pana Mariana Kucharczuka, który przypominając zebranym dramatyczne wydarzenia sprzed 75 lat, upamiętnił przypadającą na dzień 1 września, kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  Po uroczystej inauguracji, uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

 

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                              Aktualizacja: B. Jaworowska