2013/2014

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022


Kalendarium roku szkolnego 2012/2013

 • 27 czerwca 2013 r. - Zakończenie roku szkolnego 2013/2014.

       Ławko szkolna - ławko stara
       Niewygodna i niemodna  
       Moje troski i zmartwienia
       Dziś ci mówię: DO WIDZENIA

   

  27 czerwca to najbardziej oczekiwana przez uczniów data kalendarza tego roku szkolnego - zakończenie zajęć szkolnych. To także czas podsumowania owoców wspólnej pracy oraz powitania upragnionych wakacji.

  O godz. 10.00 na hali sportowej naszej szkoły odbył się uroczysty apel. Po przemówieniu pana dyrektora Eugeniusza Kluchy, który podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za wspaniały rok szkolny, pełen ciężkiej i owocnej pracy, wręczono nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, udzielali się społecznie lub w sposób szczególny reprezentowali naszą szkołę na zewnątrz.

  Po części oficjalnej uczniowi udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami klas, gdzie zostały wręczone im świadectwa.

  Życzymy wszystkim miłego wypoczynku, wakacji spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.


   

 • 6 i 7.06.2014r. - Sukces Agnieszki Osuch

  6 i 7 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej, odbyły się centralne eliminacje XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

  W olimpiadzie uczestniczyła uczennica klasy III TŻiGD ZSCKR w Różańcu, Agnieszka Osuch, która uzyskała tytuł laureata. Gratulujemy!!!

   

 • 3.05.2014r. - Udział młodzieży ZSCKR w Różańcu w uroczystych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

   

  Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami, p. Małgorzatą Pydą, Małgorzatą Ułanowską oraz Joanną Skubisz-Martins, włączyli się aktywnie w obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, zorganizowane przez władze miasta i gminy Tarnogród.`

  3 maja 2014r. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury nasza młodzież zaprezentowała widowisko o tematyce patriotyczno - historycznej, zatytułowane „Między dawnymi a nowymi laty”. W oryginalnej i niekonwencjonalnej formie występujący uczniowie przybliżyli obecnym na sali widzom wydarzenia sprzed 223 lat. Przywołane teksty z epoki oświecenia - wiersze okolicznościowe, piosenki i pieśni, fragmenty utworów publicystycznych - nie tylko przypomniały postanowienia konstytucji majowej, ale przede wszystkim zobrazowały oczekiwania i nastroje Polaków, towarzyszące jej uchwaleniu.

  Spektakl stał się niezwykłą lekcją historii zarówno dla publiczności, jak i dla występujących uczniów, zadbano bowiem nie tylko o odpowiednie treści w scenariuszu, ale również o oprawę sceniczną, m.in. o stroje z epoki i rekwizyty. Uczniowie zaprezentowali się znakomicie, potrafili pokonać tremę i towarzyszący występom przed publicznością stres.

  Aplauz widowni i słowa uznania z ust wielu osób są dla młodzieży nagrodą i dowodem na to, że potrafi godnie reprezentować ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu w środowisku lokalnym.

  Małgorzata Ułanowska

 • 30.04.2014r. - Pokaz dla mechanizatorów. 

   

30 kwietnia 2014r. dla uczniów technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa odbył się polowy pokaz precyzyjnego siewu kukurydzy. Wysiew miał miejsce na areale szkolnym o powierzchni 2,6 ha  i jego celem było  zapoznanie mechanizatorów z nowoczesnym sprzętem rolniczym. Uczniowie wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych obserwowali cały proces z wielkim zainteresowaniem.

 • 29.04.2014 - Dzień Otwartych Drzwi - Część artystyczna.

   

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z części artystycznej w wykonaniu uczniów naszej szkoły, uświetniającej obchody Dnia Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.

 • 29.04.2014 - Dzień Otwartych Drzwi w „ Rolniczaku”. (Pobierz prezentację)

   

  29 kwietnia 2014 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu zorganizował Dzień Otwartych Drzwi dla gimnazjalistów.

  Szkoła  istnieje już 55 lat i posiada długoletnią tradycję. Jest prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dysponuje bardzo dobrą bazą  dydaktyczną. Zapewnia młodzieży solidne wykształcenie, dobre przygotowanie do dorosłego życia.

  Oferuje na rok szkolny 2014/2015 następujące kierunki kształcenia:

  • w Technikum – zawód technik mechanizacji rolnictwa, zawód technik żywienia i usług gastronomicznych;

  • w Zasadniczej  Szkole Zawodowej -zawód ogrodnik oraz mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych;

  • w Szkole Policealnej dla dorosłych – zawód technik turystyki wiejskiej i na kursach kwalifikacyjnych – zawód rolnik oraz technik rolnik.

   

  Jak co roku zaplanowano wiele atrakcji dla odwiedzających szkołę gimnazjalistów. Młodzież zwiedzała pracownie i warsztaty szkolne oraz internat.  Goście mieli okazję wypróbować swoje umiejętności na placach manewrowych podczas prowadzenia zajęć pod okiem instruktorów, gdyż placówka prowadzi dla uczniów bezpłatną naukę jazdy samochodem osobowym, ciągnikiem rolniczym i kombajnem zbożowym.

  Gimnazjaliści z Księżpola, Łukowej, Obszy, Tarnogrodu i innych szkół mogli podziwiać nowo oddaną pracownię obsługi konsumenta, gdzie zostali poczęstowani kawą, herbatą i wypiekami przygotowanymi przez uczennice na zajęciach praktycznych.

  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu pielęgnuje tradycje ludowe, narodowe i patriotyczne. Młodzież z gimnazjów mogła w  związku z nadchodzącym Świętem Konstytucji 3-go Maja obejrzeć  w akademię przygotowaną przez  uczniów, która była dobrą lekcją historii dla wszystkich.

  Spotkanie w sali gimnastycznej zakończyło oficjalną część imprezy, po czym gimnazjaliści zostali zaproszeni na tradycyjne ognisko, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie loterii fantowej.

  Spotkanie było bardzo udane, sprzyjały temu miła atmosfera, piękne otoczenie szkoły oraz wspaniała, wiosenna pogoda.

   

 • 25.04.2014r. - Pożegnanie maturzystów.

  „ Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek (…)
    żegnaj, szkoło! Już milczy teraz
    klasa i pusty korytarz.
    Szkoło, już nigdy nas nie powitasz...”

   

  Tymi słowami uczniowie klasy IV TMR pożegnali szkołę – dyrekcję, nauczycieli, koleżanki i kolegów. W krótkim montażu słowno – muzycznym wspominali czas spędzony w murach szkoły, podziękowali pedagogom za trud włożony w przekazywanie im wiedzy. Tegorocznych absolwentów w imieniu uczniów młodszych klas żegnali Małgorzata Babicka i Maciej Mazurek z kl. III TMR/ TŻiGD.

  Po części artystycznej dyrektor szkoły pan Eugeniusz Klucha wręczył absolwentom świadectwa ukończenia szkoły a także nagrody książkowe uczniom reprezentującym szkołę w zawodach sportowych oraz na olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

   

 • 11.04.2014r. - Udział młodzieży ZSCKR w Różańcu w okręgowych eliminacjach 39 edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Kijanach.
  Tego dnia czterech uczniów naszej szkoły reprezentowało nas w dwóch blokach tematycznych tej olimpiady; w bliku mechanizacja rolnictwa - Karol Socha (zajął 6 miejsce) i Karol Osuch oraz w bloku żywienie człowieka i gospodarstwo domowe - Agnieszka Osuch i Klaudia Krzyszowicz.
  Największy sukces osiągnęła Agnieszka Osuch zajmując V miejsce, dzięki czemu awansowała do finału centralnego, który odbędzie się w maju. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszej reprezentantki.

 • 31.03.2014 - Młodzież z Różańca w Sejmie i Belwederze.

  Koło historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu w dn. 31.03 i 01.04.2014r poznawało w Warszawie historię i współczesność Polski. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Belweder z Muzeum Piłsudskiego. Wielkie wrażenie zrobiły oryginalne wnętrza
  i eksponaty związane z Marszałkiem, jak również sale w których Prezydent RP pełni obowiązki głowy państwa, m.in. przyjmuje zagranicznych gości. Niezwykłą lekcją historii była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie heroiczną i samotną walkę powstańców zobaczyliśmy w multimedialnej formie. Po pobycie w Złotych Tarasach udaliśmy się na nocleg w Niepokalanowie.

  Następnego dnia po Mszy św. w Sanktuarium NMP zwiedziliśmy Muzeum św. Maksymiliana i wyruszyliśmy do Sejmu RP na zaproszenie Pani poseł Genowefy Tokarskiej, byłej nauczycielki naszej szkoły. W czasie 2. godzinnej lekcji WOS poznaliśmy parlament, spotkaliśmy się z wicemarszałkiem Eugeniuszem Grzeszczakiem, a na zakończenie zostaliśmy gościnnie przyjęci przez Panią poseł w kawiarni sejmowej. Pod pomnikiem Patrona złożyliśmy wiązankę kwiatów. Mocnym, końcowym akcentem był Stadion Narodowy, który wzbudził zachwyt nie tylko męskiej części wycieczki.

  Pragniemy podziękować Pani poseł za zaproszenie do Sejmu, kancelarii Prezydenta za udostępnienie Belwederu, a profesorowi Marianowi Kucharczukowi i Jarosławowi Piskorskiemu za opiekę.

  Przewodnicząca koła: Agnieszka Osuch

 • 28.03.2014r. - Wycieczka do Zagrody Roztocze. Tego dnia  słuchacze IV semestru  Szkoły Policealnej w zawodzie technik turystyki wiejskiej zwiedzili Zagrodę Roztocze w Obszy. Celem wycieczki było zapoznanie z  funkcjonowaniem stadniny koni, jako jednej z atrakcji turystycznych. Słuchacze wysłuchali wykładu oraz mieli okazję jeździć konno, co sprawiło im wiele przyjemności i zapewniło o słuszności tego typu działalności w gospodarstwie.

 • 8.03.2014r. - Dzień Kobiet. Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Zebrane na sali Panie usłyszały wiele ciepłych słów od uczniów z klasy II TMR, którzy specjalnie dla nich, przygotowali program słowno - muzyczny pod opieką wychowawcy, pana Zbigniewa Wlazia. Życzenia, upominki i inne liczne, miłe gesty ze strony męskiej części społeczności szkolnej, wprawiały nasze Panie w świąteczny nastrój i wywołały duży uśmiech na twarzach wszystkich Kobiet.

   

 • 17.02.2014R. - „Niezwykła lekcja historii”

  Dziś do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu przybyła grupa rekonstrukcyjna „Garnizon Jarosław” znana z wielu uroczystości historycznych w regionie, m.in. Obchodów września’39 i Katynia w Tarnogrodzie. Młodzież z „zapartym tchem” wysłuchała wykładu szefa grupy, z zawodu rusznikarza. Największe emocje wywołało bezpośrednie poznanie uzbrojenia wojsk polskich, niemieckich i sowieckich z okresu II wojny światowej. Młodzież mogła wziąć do ręki oryginały i repliki broni, nałożyć na głowy autentyczne hełmy. Członkowie grupy- pasjonaci historii, wśród nich nasz rodak Gustaw Pawłowski z Tarnogrodu wystąpili w pełnym umundurowaniu i odpowiadali na dziesiątki pytań. Tak niezwykła lekcja historii i patriotyzmu minęła szybko i zgodnie z wolą młodych zostanie powtórzona w przyszłym roku. 

 

 • 12.02.2014r. - 151 rocznica Powstania Styczniowego.

  Tego dnia w Biłgoraju odbyły się powiatowe obchody kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego. Uczestniczyło w nich również nasze koło historyczne. Po mszy św. w kościele pw. Marii Magdaleny zebrani złożyli wieńce pod tablicą upamiętniającą powstańców i odmówili modlitwę. Następnie odbyła się interesująca sesja popularno – naukowa w auli franciszkańskiej, która dostarczyła młodzieży wiedzy na temat przebiegu powstania na Ziemi Biłgorajskiej – w naszej małej Ojczyźnie. Udało się również spotkać z głównym organizatorem - wicestarostą Stanisławem Schodzińskim, który podziękował za stałą obecność naszej szkoły na uroczystościach patriotycznych w powiecie. Po uroczystościach młodzież udała się na tradycyjne zapiekanki i powróciła do szkoły zadowolona z ciekawej lekcji historii.

   

 • 11. 02. 2014r. - Dzień patrona szkoły.

  Dziś obchodziliśmy Dzień Patrona Wincentego Witosa. Ze względu na 140 rocznicę jego urodzin, która minęła 21 stycznia – podczas ferii, obchody miały szczególnie uroczysty przebieg. Głównym punktem był apel, który rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru i hymnu narodowego, składał się z wierszy, pieśni i tańców, zakończył się wspólnie odśpiewaną Rotą. Młodzież z koła bibliotecznego zaprezentowała poezję i pieśni patriotyczne, z koła artystycznego – piękne układy choreograficzne. Prawdziwie wirtuozowski pokaz gry na akordeonie dał Łukasz Siek z kl. II TMR/TŻIGD. Po apelu nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie wiedzy o Patronie, tradycyjnie organizowanym przez koło historyczne – zwyciężył Paweł Mantycki z kl. III TMR/TŻIGD. Dzień Patrona potwierdził, że młodzież nie tylko zdobywa w szkole wiedzę i umiejętności, ale również kształtuje postawy patriotyczne i obywatelskie. Pamięta o swoich ludowych korzeniach, o swoim patronie – wielkim Polaku i mężu stanu. Jest dumna, że jego myśli najczęściej cytowali Prymas Kardynał Stefan Wyszyński i wkrótce Święty Jan Paweł II. Młodzież z koła historycznego co roku uczestniczy w Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach. Od dwóch lat 11 listopada bierze udział w Prezydenckim „Marszu dla Niepodległej” w Warszawie i składa wieniec pod pomnikiem W. Witosa. Nasza szkoła daje możliwość rozwijania pasji i talentów w kołach zainteresowań, sprawdzenia się w konkursach  i olimpiadach oraz poznania ważnych miejsc i osób podczas atrakcyjnych wycieczek. Dla młodzieży gimnazjalnej stanowi dobry wybór.

   

 • 17 styczeń 2014  - Wycieczki dydaktyczne słuchaczy SP.

  Słuchacze Szkoły Policealnej technik turystyki wiejskiej w semestrze pierwszym uczestniczyli w wycieczkach programowych zorganizowanych przez Panie: Danutę Kluchę i Beatę Zabłotni.

  Celem wyjazdu było pokazanie wybranych obiektów turystycznych oraz zapoznanie z działalnością związaną z organizacją wiejskiej bazy noclegowej na wsi.

  Wyjazdy miały miejsce w następujących miesiącach:

  - październik 2013r. - Fundacja Kresy 2000 Dom Służebny Polskiej Sztuce Słowa, Muzyki i Obrazu w Nadrzeczu, Zajazd Nadrzecze, Miasteczko Sitarzy w Biłgoraju,

  - listopad 2013r. - Edukacyjne Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod Lipą" w Przychojcu, Muzeum Zamek w Łańcucie, Podziemna trasa turystyczna w Rzeszowie,

  - listopad 2013r. - Zagroda Guciów w Guciowie, Karczma Roztocze w Obszy.

 • 15.12.2013r. - Koło Historyczne na Obchodach 32 Rocznicy Stanu Wojennego.

  15.12.2013r.w Tarnogrodzie odbyły się uroczystości upamiętniające młodego górnika Józefa Krzysztofa Gizę- mieszkańca Tarnogrodu, który „za chlebem” wyjechał na Śląsk i 16.12.1981r. zginął w czasie pacyfikacji kopalni „Wujek”. W uroczystościach wzięli udział górnicy z „Wujka” i Łęcznej, delegacje „Solidarności” z przewodniczącym Marianem Królem, władze państwowe i samorządowe z Panią Poseł Genowefą Tokarską na czele, młodzież ze szkół na terenie gminy. Po Mszy św. w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, której przewodniczył ks. Dziekan Jerzy Tworek, nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny. Delegacje złożyły hołd poległemu górnikowi składając na Jego grobie kwiaty i zapalając znicze pamięci. Przewodniczący M. Król i starosta Marian Tokarski wygłosili przemówienia podkreślając zasługi J.K. Gizy dla odzyskania Niepodległości. Ostatnią częścią uroczystości była akademia: „Walczyli o lepsze jutro”, przygotowana przez młodzież z Tarnogrodzkiego Gimnazjum i spotkanie wspomnieniowe, podczas którego przemawiała Pani Poseł i legendarny Kapelan z kopalni „Wujek”- ksiądz B. Bolczyk. Dla naszej młodzieży z Koła Historycznego była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu, która zaowocuje lepszym poznaniem najnowszych dziejów Polski.

   

 • 13.12.2013r.-Sukces Grzegorza Mielniczka w konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.   

                                             

  13.12.2013r. w Biłgoraju odbył się Powiatowy Etap III Konkursu o Samorządzie Terytorialnym. Jego gospodarzem było Starostwo Powiatowe, a głównym organizatorem Marszałek woj. lubelskiego i Wydział Politologii UMCS Lublin. Do konkurencji z 20 kolegami z innych szkół ponadgimnazjalnych stanęła trójka naszych reprezentantów: Grzegorz Mielniczek, Paweł Mantycki i Krzysztof Lipka. Najlepiej wypadł Grzegorz, uczeń kl. II TMR, Stypendysta Prezesa Rady Ministrów. Zajął 3 miejsce i zakwalifikował się do finału wojewódzkiego w Lublinie, który zostanie rozegrany 07.03.2014r. na Wydziale Politologii UMCS. Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego otrzymali od Starosty Wydawnictwa Regionalne i cenne Monety Powiatowe.

   

 • 6 grudnia 2013r - Mikołajki.

  Tego dnia do wszystkich grzecznych dzieci z naszej szkoły przyszedł św. Mikołaj. Ci mniej grzeczni dostali rózgi, ci bardziej słodkości. Uczniowie na życzenie Mikołaja śpiewali piosenki, recytowali wiersze i chwalili się swoją sprawnością fizyczną. W każdej klasie Mikołaj witany był uśmiechami uczniów i nauczycieli. Największą radość sprawił słuchaczom szkół zaocznych. Każdy chciał mieć pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                Samorząd Uczniowski

 • 2 grudnia 2013r. - Wieczór andrzejkowy.
  Andrzejki to wieczór wróżb, a także wspaniała okazja do zorganizowania wspólnych zabaw, mająca na celu poznanie i kultywowanie ludowych zwyczajów i tradycji andrzejkowych oraz integrowanie grupy poprzez wspólne przeżywanie wrażeń.
  Na wychowanków, którzy skorzystali z zaproszenia czekało wiele atrakcji. Ci odważniejsi, ciekawi swej przyszłości, oblegali "wróżki", by poznać m.in. swój stan cywilny, zawód, imię swojej „drugiej połówki”. Na wszystkich czekał też słodki upominek w postaci napoju i pysznego, lukrowanego pączka.
  Mimo, że dzisiejsze przepowiednie traktowane były z przymrużeniem oka, młodzież doskonale się bawiła i z pewnością na długo zapamięta ten szczególny wieczór.

   

 • 14 listopada 2013r. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbyła się impreza poświęcona obchodom Dnia Walki z Cukrzycą, zorganizowana przez Koło Diabetyków w Tarnogrodzie.

  Już po raz kolejny do współpracy przy organizacji imprezy zaproszono młodzież z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu. Uczniowie - członkowie Koła Artystycznego, działającego w szkole- przygotowali z tej okazji część artystyczną, na którą złożyły się wiersze i scenki o tematyce związanej z promocją zdrowia i zdrowego stylu życia oraz występy grupy tanecznej.

  Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony publiczności oraz organizatorów imprezy. Za wsparcie i pomoc w jej przygotowaniu dyrektor szkoły, opiekun Koła Artystycznego oraz uczniowie otrzymali z rąk przedstawicieli Stowarzyszenia Diabetyków podziękowania oraz dyplomy uznania „za szczególne zasługi w rozwoju Stowarzyszenia oraz niesienie szczytnej idei pomocy ludziom chorym na cukrzycę w Polsce”.

     /zdjęcia pochodzą z portalu regionalnego: www.bilgoraj.com.pl/
 • 10, 11 listopada 2013r. - Wycieczka członków Koła Historycznego do Wierzchosławic i Warszawy.

  zdjęcie p. Wojciecha Olkusnika, zapożyczone z oficjalnej strony Prezydenta RP

  "Młodzież z Różańca na Zaduszkach Witosowych i Marszu Razem dla Niepodległej".

  10 listopada 2013r. Koło Historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu brało udział w Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach. Zorganizowano je w rodzinnej wsi naszego Patrona w 68. rocznicę Jego śmierci. Jako pierwszy z Prezydentów RP uczestniczył w nich Bronisław Komorowski, który 2 lata temu przywrócił Witosowi Order Orła Białego, przyznany za zwycięstwo nad bolszewikami w 1920r., a zabrany przez sanację w 1932r. Po Mszy św. sprawowanej przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża nastąpiło spotkanie przy grobie Witosa w asyście pocztów sztandarowych. Prezydent Komorowski wygłosił patriotyczne przemówienie sławiące zasługi Witosa jako wielkiego Polaka i męża stanu. O zasługach Witosa dla odbudowy Niepodległej Polski mówili także prezes PSL, wicepremier Janusz Piechociński i prawnuk Witosa Marek Steindel. Na zakończenie złożono kwiaty i zapalono znicze.

  11 listopada 2013r. Koło Historyczne uczestniczyło w obchodach Święta Niepodległości w Warszawie. Brało udział razem z Prezydentem i dowódcami wojska we Mszy św. w intencji Ojczyzny, odprawionej przez biskupa polowego Józefa Guzdka w Katedrze p.w. Jana Chrzciciela. Następnie młodzież zwiedziła Zamek Królewski i udała się na uroczystą odprawę wart, złożenie wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz paradę wojskową na Placu Piłsudskiego. Po przejściu kontroli BOR i zajęciu miejsca w sektorze dla Korpusu Dyplomatycznego młodzież mogła z bliska obserwować przebieg uroczystości. Po przemówieniu Prezydenta ruszył Marsz Razem dla Niepodległej, na którego czele jechał legendarny czołg Renault. Uczestnicy Marszu: Prezydent i Jego Małżonka, przedstawiciele władz państwowych i kościelnych, wojsko i służby mundurowe, kombatanci, grupy rekonstrukcyjne, szkoły i mieszkańcy złożyli hołd twórcom Niepodległej Polski pod ich pomnikami na trasie marszu. Pod pomnikiem Witosa młodzież złożyła kwiaty i z dumą wysłuchała słów, że nasz Patron był najczęściej cytowanym politykiem przez Prymasa Wyszyńskiego i wkrótce Świętego Jana Pawła II. Dużym przeżyciem dla młodzieży było spotkanie z Parą Prezydencką i przedstawicielami życia publicznego, których znali dotychczas z mediów. Marsz zakończył się przy pomniku Piłsudskiego w pobliżu Belwederu. Mimo zmęczenia fizycznego młodzież wracała wzbogacona żywą lekcją historii i patriotyzmu.

  Koło Historyczne pragnie podziękować ministrowi, zastępcy Kancelarii Prezydenta RP Dariuszowi Młotkiewiczowi, dyrektorowi Biura Administracyjnego Michałowi Leszczyńskiemu i dyrektorowi BCK Stefanowi Szmidtowi za pomoc w organizacji wyjazdu na uroczystości w Warszawie.      

                                                                                                           Opiekun koła: Marian Kucharczuk          

 • 25 października  2013r. - Wycieczka dydaktyczna słuchaczy SP.

  Słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie technik rolnik wzięli udział w wycieczce programowej z produkcji zwierzęcej zorganizowanej przez Panią Renatę Smoter-Pionke do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego IUNG PIB w Werbkowicach.

  Celem wyjazdu było zapoznanie słuchaczy z działalnością zakładu, o którym dokładnie i interesująco opowiadał  Dyrektor dr inż. Piotr Kozera. Zwiedziliśmy obiekty należące do zakładu - obory, owczarnie i poletka doświadczalne. Zapoznaliśmy się  z działalnością związaną z chowem i hodowlą bydła mlecznego HF, chowem owcy wrzosówki. Obserwowaliśmy proces produkcji kiszonki z ziarna kukurydzy. Wycieczka miała również na celu pokazanie nowatorskich rozwiązań organizacyjno - technologicznych w zakresie organizacji gospodarki paszowej i produkcji mleka.    

 • 19 października 2013r. - Konkurs wypieku chleba.

     
       

  Tego dnia na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie, z udziałem przedstawicieli szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbyło się Wydarzenie pod hasłem "Spotkanie przy stole - łączy nas chleb".

  Każda szkoła rolnicza miała za zadanie przygotować stoisko informacyjno - promocyjne oraz wziąć udział w konkursie na wypiek najpiękniejszego chleba zawierającego elementy PROW 2007-2013 i logotyp PROW 2007-2013.

  Naszą szkołę reprezentowali: dyrektor szkoły p. Eugeniusz Klucha, Nauczyciel p. Józefa Sadoń oraz przedstawiciele młodzieży: Katarzyna Ochab, Kamil Leja, Justyna Paszko i Marzena Skomro. Wyjazd ten był dla wszystkich uczestników miłym i niezapomnianym wydarzeniem.

   

 • 15 października 2013r. - Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Już od niepamiętnych czasów dzień 14 października obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej, znany również nieoficjalnie jako Dzień Nauczyciela. Eleganckie stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty i życzenia powodują, że święto to upływa pod znakiem radości i w ciepłej atmosferze. Dzień ten jest również wyśmienitą okazją do podziękowania wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud nauczania i wychowania. W tym roku, w imieniu całej społeczności uczniowskiej, takie podziękowania złożyli uczniowie klasy IV TMR, którzy przygotowali część artystyczną oraz słodkie upominki.

       
     

   

 • 8 października 2013r. - Dzień gier i zabaw.

  Spotkanie integracyjne młodzieży internackiej odbyło się na boisku szkolnym. Jako że zabawa jest jednym z podstawowych czynników integrujących każdą grupę, popołudniową porą wychowawcy internatu zorganizowali swoim podopiecznym konkursy w formie zabawy. W pełnej śmiechu atmosferze, zostało rozegranych 10 zabawnych konkurencji, w których zwycięzcy zostali obdarowani uroczymi upominkami. Spotkanie uwieńczyło ognisko, przy którym wszyscy częstowali się pięknie zarumienionymi, upieczonymi kiełbaskami. Podczas wieczornej już biesiady, nie zabrakło śpiewu przy dźwiękach akordeonu.

   

        Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Tego dnia wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas.

   

 • 2 października 2013r - Ognisku integracyjne klas pierwszych.

  Tego pięknego jesiennego dnia uczniowie klas pierwszych: TMR i TMR/TŻiUG, pod opieką swoich wychowawców: p. Danuty Kluchy i p. Jolanty Mołdy, wzięli udział w spotkaniu, którego celem było bliższe poznanie się.  Impreza zorganizowana została na dziedzińcu staropolskiej Karczmy Roztocze w Obszy, gdzie wszyscy zostali dowiezieni szkolnym busem. Pomimo jesiennego chłodu, przy płomieniach ogniska było bardzo ciepło. Oprócz ognia i gorących kiełbasek uczestników rozgrzewały wesołe harce na pobliskim placu. Czas beztroskiej przyjemności szybko minął i po paru godzinach wspaniałej zabawy wszyscy z uśmiechem na twarzach wrócili do szkoły.

 • 1 października 2013r. - Z wizytą u marszałka i w PZL Świdnik

  Koło historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu uczestniczyło 1 października w wycieczce do Lublina i Świdnika. Pierwszym celem był PZL Świdnik, którego właścicielem od 2010r. jest włosko - angielski koncern Agusta Westland, zatrudniający 70tys., a w Polsce 3 tys. pracowników. Dzięki pomocy starosty świdnickiego Mirosława Króla uzyskaliśmy zgodę na zwiedzanie ściśle strzeżonego zakładu. Niestety, poznaliśmy tylko produkcję części do samolotów i helikopterów. Ze względu na tajemnicę wojskową nie mogliśmy obejrzeć gotowych maszyn, zwłaszcza AW-149, który staje do przetargu na helikopter dla polskiej armii. W Lublinie czekał już na nas marszałek Krzysztof Hetman. Niespełna 40 -letni szef samorządu wojewódzkiego swoją kompetencją, bezpośredniością- hand - shaking i poczuciem  humoru zrobił na nas ogromne wrażenie. Przedstawił ogólną strategię rozwoju Lubelszczyzny w oparciu o środki z unijnego programu Rozwoju Polski Wschodniej, a w szczegóły wprowadzili nas dyrektorzy Urzędu Marszałkowskiego. Po znakomitej lekcji WOS przyszedł czas na historię. Na Placu Litewskim oddaliśmy hołd marszałkowi Piłsudskiemu i twórcom Unii Lubelskiej. Szlakiem Jagiellońskim dotarliśmy na Stare Miasto, gdzie na Trasie Podziemnej poznaliśmy wielokulturową historię magicznego miasta Lublina. Na zakończenie obejrzeliśmy w Plazie film „W imię” Małgosi Szumowskiej nagrodzony na festiwalach w Berlinie i Gdyni z rewelacyjną rolą Andrzeja Chyry, najlepszego aktora na Festiwalu Polskiego Filmu w Gdyni. Pragniemy podziękować profesorom: Marianowi Kucharczukowi, Jarosławowi Piskorskiemu za zorganizowanie wyjazdu.

                                                                                            Przewodnicząca koła - Agnieszka Osuch 

 

 • 26 września 2013r. - Europejski Dzień Języków.

 

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką część artystyczną. W tym roku skupiliśmy się na dwóch krajach, czyli Wielkiej Brytanii i Niemczech. Podczas apelu, uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w interaktywnej prezentacji na temat wymienionych państw. Mogli się dowiedzieć wielu ciekawych informacji oraz poznać sławnych brytyjczyków i niemców. Zabraliśmy naszych widzów do Berlina, Londynu, na Octoberfest czy też na uniwersytet Oxford. Po drodze spotkaliśmy między innymi Robin Hooda, Jamesa Bonda, Angele Merkel oraz piłkarzy z Bayer Monachium. Nie zabrakło rówież scenek, które podkreślały jak ważna jest nauka języków w dzisiejszych czasach. Na koniec spotkania dyrektor szkoły rozdał nagrody oraz dyplomy za udział w konkursie pt. Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Lipka z kl. II TMR/TŻiUG, drugie - Maciej Mazurek z kl. III TMR/TŻiGD, trzecie - Klaudia Krzyszowicz oraz Katarzyna Ochab z kl. II TMR/TŻiUG. Część nagród oraz gadżety i ulotki informacyjne dla wszystkich uczniów zostały ufundowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Komisję Europejską. Konkurs oraz część artystyczną przygotowały panie Joanna Skubisz-Martins oraz Małgorzata Pyda.

 
          

Również z okazji ww. święta uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu oraz konkursie zorganizowanym w Galerii Twierdza w Zamościu przy współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji oraz Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct. W tym dniu na uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa czekało wiele atrakcji, takich jak prezentacje multimedialne o wybranych krajach Unii Europejskiej, ciekawostki językowe, oraz taneczne i kulinarne niespodzianki. Uczniowie oraz ich opiekunowie mieli możliwość obejrzenia takich tańców jak walc angielski czy pasodoble oraz skosztowania europejskich przekąsek. Mogli również poznać i porozmawiać ze sławnym Hiszpanem Conrado Moreno, znanym z programu ‘Europa da się lubić’, który był obecny podczas całego dnia i opowiadał o Hiszpanii, a także o swoich przygodach z różnymi kulturami i językami. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał mały upominek oraz dyplom.

 • 20 września 2013r. - Wybory Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tajnym głosowaniu. Kandydowało 23 uczniów. Komisja po przeliczeniu głosów ogłosiła, że przewodniczącą szkoły ponownie została Agnieszka Osuch z kl. III TMR/TŻiGD zdobywając ponad 60% wszystkich głosów. W innym głosowaniu uczniowie zdecydowali, że opiekunką samorządu pozostanie pani Małgorzata Ułanowska. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dobrych pomysłów w roku szkolnym 2013/2014.

 • 22.09.2013R. - Kółko historyczne na obchodach rocznicy września ’39 w Tarnogrodzie.

  Tego właśnie dnia Kółko brało udział w miejskich uroczystościach 74 rocznicy najazdu Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę. Rozpoczął je przemarsz uczestników spod Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury do kościoła parafialnego p.w. Przemienienia Pańskiego. Mszy św. za żołnierzy poległych za ojczyznę przewodniczyli: ks. dziekan Jerzy Tworek i ks. kanonik Edward Ludwicki. Wzięły w niej udział władze samorządowe, kombatanci, delegacje szkół z pocztami sztandarowymi oraz członkowie wspólnoty parafialnej. Szczególną oprawę zapewniła grupa rekonstrukcyjna z Jarosławia. Po mszy św. uczestnicy liturgii udali się pod pomnik w Bramie Korchowskiej zwany Katyńskim. 27.09.1939r. w tym miejscu zostali wzięci do niewoli sowieckiej żołnierze Oddziału Zapasowego 14 Pułku Piechoty z Poznania pod dowództwem mjr Adama Solskiego. Jest on autorem słynnego pamiętnika znalezionego w Katyniu w którym opisał ostatnie chwile przed egzekucją. Pomnik upamiętnia również mieszkańców Tarnogrodu zamordowanych przed NKWD w Katyniu.

  Po hymnie zebrani złożyli wieńce i kwiaty, wysłuchali przemówień burmistrza Eugeniusza Stróża i przewodniczącego Komitetu Budowy Pomnika, Stanisława Koniecznego, absolwenta naszej szkoły. Udział kółka w uroczystościach został zauważony- „Sztandarowego” Krzysztofa Lipkę z kl. II TMR/TŻiUG przyjęto do grupy rekonstrukcyjnej-Garnizon Jarosław. Nie tylko dzięki imponującej 2 metrowej posturze, ale również autentycznej pasji historycznej.

  Kontakt ze wspomnianą grupą zaowocuje jej przyjazdem do naszej szkoły 14.02.2014r. na obchody 72 rocznicy Powstania Armii Krajowej.

   

 • 2 września 2013r. - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego. 

  Tego dnia ponad 4,5 miliona uczniów polskich szkół rozpoczęło kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie uczniów z naszą szkołą rozpoczęło się o godzinie 9.00 stosownym apelem w internacie szkolnym. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014, oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły, obecni byli również rodzice. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do pobliskiego kościoła, by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej.

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                              Aktualizacja: B. Jaworowska