2012/2013

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022


Kalendarium roku szkolnego 2012/2013

 • 28 czerwca 2013r. - Zakończenie roku szkolnego.

W hali sportowej naszej szkoły odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2012/2013, której przewodniczył p. Dyrektor Eugeniusz Klucha.
Wzięli w niej udział uczniowie klas: I, II i II technikum różnych zawodów oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.
Tego dnia uczniowie odebrali swoje świadectwa (niektórzy z nich także nagrody książkowe za rożne osiągnięcia), po czym oficjalnie rozpoczęli wakacje.

 

 

U progu rozpoczynających się wakacji składamy wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom życzenia: wspaniałych, słonecznych wakacji i udanego wypoczynku.

Drodzy uczniowie: wracajcie we wrześniu do szkoły pełni humoru, energii i zapału do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

 • 11 czerwca 2013r. - wycieczka 13 członków Koła Przyrodniczego do Zamościa pod opieką p. Danuty Kluchy.

  Głównym celem wycieczki było zwiedzenie tamtejszego Ogrodu Zoologicznego oraz poznanie historii i zabytków Zamościa. Autokar szkolny zawiózł uczestników wycieczki do Zamościa, gdzie mogli oni m.in. :

  • zwiedzić zoo,

  • zwiedzić Starówkę Zamościa,

  • przejść trasą turystyczną w nadszańcu,

  • podziwiać panoramę Zamościa z tarasu widokowego.

   

  Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła wiele niezapomnianych wrażeń. Wszyscy jej uczestnicy wrócili z miłymi upominkami, pamiątkowymi zdjęciami i przede wszystkim pięknymi wspomnieniami.

 • 7 maja 2013r. - Matury 2013 czas zacząć...

 

 

O godzinie 9.00 nasi abiturienci przystąpili do egzaminu maturalnego z języka polskiego (część pisemna). Po 4 latach zmagań z językiem ojczystym w naszej szkole, dziś, w I części egzaminu, musieli wykazać się rozumieniem czytanego tekstu, w części II - napisać własny tekst w związku z tekstem literackim zamieszczonym w arkuszu egzaminacyjnym.

Jutro maturzystów czeka rozgrywka z liczbami - pisemny egzamin maturalny z matematyki, już od paru lat obowiązkowy. Życzymy powodzenia.

 

Drogi Maturzysto! Nie możemy za Ciebie wziąć na swoje barki trudów egzaminów maturalnych. Jedynie, co możemy, to mocno trzymać kciuki za pozytywny ich wynik. Co zresztą już robimy...

                                                                                          Twoi nauczyciele i młodsi koledzy

 • 29 kwietnia 2013r.- uroczyste obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej, po amerykańskiej w świecie.

  Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego wszyscy zebrani - dyrekcja, grono nauczycielskie i młodzież odśpiewali Hymn Narodowy i wysłuchali montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez kółko historyczne. Rozpoczął go Hymn Szkoły Rycerskiej - „Do miłości Ojczyzny” biskupa Ignacego Krasickiego. Montaż składał się ze znanych pieśni patriotycznych oraz wierszy i myśli największych twórców kultury narodowej z Adamem Mickiewiczem i Marią Konopnicką na czele. W końcowej części przypomniano słowa bł. Jana Pawła II, które dla nas - współczesnych są najważniejszym przesłaniem: „Wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze. Przychodzi jako dar ale utrzymuje się przez zmaganie”. Na zakończenie społeczność szkoły oddała hołd twórcom Konstytucji 3 Maja i bohaterom walk o Niepodległość Polski wspólnym odśpiewaniem „Roty”.

  Z pewnością tegoroczne uroczystości trzeciomajowe pozostaną w pamięci ich uczestników i przyczynią się do ukształtowania tak potrzebnych dziś w wychowaniu młodzieży postaw patriotycznych i obywatelskich. Podobnie jak udział członków kółka historycznego w miejsko - gminnych uroczystościach ku czci Konstytucji, które odbyły się 3 maja w Tarnogrodzie.

   

 • 26 kwietnia 2013r. -  Dzień Otwartych Drzwi w ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu.

  Z zaproszenia do udziału w imprezie skorzystali uczniowie okolicznych gimnazjów (Obsza, Tarnogród, Łukowa), którzy pojawili się w zorganizowanych grupach wraz z opiekunami.

  Na przybyłych gości czekali nauczyciele i uczniowie ZSCKR. Pod ich opieką gimnazjaliści zwiedzali szkołę i jej otoczenie - mieli okazję zajrzeć do klasopracowni, zwiedzić szkolne warsztaty oraz internat, obejrzeć zgromadzone na placu manewrowym sprzęty, maszyny i urządzenia rolnicze, a w pracowni żywienia mogli skosztować wypieków, przygotowanych przez uczennice naszej szkoły w ramach zajęć praktycznych.

  Po zakończeniu zwiedzania wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej ZSCKR, gdzie uroczyście i oficjalnie powitał ich dyrektor Eugeniusz Klucha, a uczniowie zaprezentowali przygotowaną na tę okazję część artystyczną. Złożyły się na nią występy szkolnego kabaretu oraz zespołu tanecznego. Przypomniano gimnazjalistom ofertę edukacyjną szkoły na przyszły rok, zapoznano bliżej z kierunkami kształcenia - na poważnie traktowała o tym multimedialna prezentacja, z przymrużeniem oka mówili na ten temat uczniowie podczas kabaretowych występów.

  Dzień Otwartych Drzwi był jednocześnie ostatnim dniem pobytu w szkole dla grupy abiturientów z klas IV technikum. Żegnający ich w imieniu wszystkich młodszych kolegów uczniowie kl. III przygotowali z tej okazji krótki występ. Maturzyści otrzymali z rąk dyrektora ZSCKR świadectwa ukończenia szkoły, a wyróżniający się w nauce oraz działalności w szkolnych organizacjach i kołach zainteresowań - nagrody książkowe. Krótką częścią artystyczną pożegnali się ze szkołą, wychowawcami, nauczycielami i kolegami.

   
                       

  Spotkanie w sali gimnastycznej zakończyło oficjalną część imprezy. Gimnazjaliści w towarzystwie uczniów naszej szkoły indywidualnie zwiedzali budynek i jego otoczenie, spacerowali po parku i wokół szkolnych stawów.

  Chętni mogli wziąć udział w przygotowanych zabawach i konkursach, m.in. w konkursie kulinarnym.

  Zwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko, przy którym wszyscy się spotkali na pożegnanie. Delektując się przygotowanymi przysmakami mieli okazję bliżej się poznać, porozmawiać, podzielić wrażeniami.

 • 18 kwietnia 2013 r. - pożegnanie maturzystów, rozstrzygnięcie konkursu „Wychowanek na medal.

  Tego dnia cała społeczność internatu wraz z panią kierownik Józefą Padiasek oraz wychowawcami zebrała się na stołówce, by pożegnać mieszkających w internacie maturzystów. Z tej okazji przygotowano dla wszystkich słodki poczęstunek. W miłej atmosferze kończący szkołę wychowankowie wspominali czas spędzony w internacie. Wieczór ten był okazją do refleksji nad szybko upływającym czasem.

  Miłym akcentem spotkania było wręczenie nagród laureatom konkursu „Wychowanek na medal”.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  I miejsce – Mateusz Lipiński

  II miejsce – Aleksandra Wenek

  III miejsce – Łukasz Dorosz

  Wyróżnieni wychowankowie to:

  Katarzyna Ochab

  Sylwia Kocik

  Adam Dąbek

  Jakub Góra

  Daniel Kiszczak

  Małgorzata Babicka

   

 • 06 kwietnia 2013r. - V Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2013.

  Tego dnia grupa słuchaczy II semestru Szkoły Policealnej w zawodzie technik turystyki wiejskiej oraz grupa nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa w Różańcu odwiedzili odbywające się w Kielcach V Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel 2013.

  Agrotravel - żywa oferta turystyczna i żywa lekcja

  Program targów obejmował między innymi prezentację ofert atrakcyjnego wypoczynku na wsi, jarmark rękodzieła, degustację potraw, konkursy dla wystawców i zwiedzających.

  Targi okazały się rajem dla najbardziej wybrednych smakoszy. Stoły uginały się od wiejskich smakołyków: ciast, miodów, wędlin, regionalnych potraw, doskonałych win i nalewek swojskiego wyrobu. Można było skosztować sękacza z Podlasia, ciasteczek anyżowych a także naszego rodzimego pieroga biłgorajskiego. Nie zabrakło występów licznych zespołów ludowych, zabawiających gości. Spotkaliśmy też „rycerstwo” i „szlachtę”.

  Mogliśmy się delektować bogactwem ludowej twórczości, podziwiać misterne koronki, bukiety barwnych kwiatów, biżuterię i rzeźby w drzewie.

  W myśl porzekadła „świat jest mały” spotkaliśmy naszych znajomych, prezentujących swój dorobek - właścicieli gospodarstwa agroturystycznego w Guciowie, absolwentkę naszej szkoły Monikę Nizio prowadzącą własne gospodarstwo agroturystyczne i słuchaczki Szkoły Policealnej w Różańcu prezentujące ofertę pobliskiej Karczmy Roztocze.

  Targi były dla nas cennym źródłem wiedzy na temat możliwości promowania własnego regionu, gospodarstwa i samego siebie. Zobaczyliśmy, jak przekazywać i pielęgnować lokalne tradycje. Poznaliśmy możliwości, jakie daje posiadanie własnego gospodarstwa. Każde gospodarstwo prezentowało bowiem niepowtarzalną ofertę bogatą w swoiste pomysły.

 • 4-5 kwietnia 2013r. - Wolontariat w ZSCKR w Różańcu.

  Szesnastoosobowa grupa uczniów klas I i II brała udział w szkoleniu dla wolontariuszy, zorganizowanym w ramach projektu „Aktywność- moją marką” przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk” w Biłgoraju.

  Tego typu warsztaty odbyły się w naszej szkole po raz kolejny i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży.

  Prowadząca była pod wrażeniem pomysłowości, zaangażowania i kreatywności uczniów.

  Uczestniczący w warsztatach zapoznali się z ideą wolontariatu, obowiązkami i kodeksem etycznym wolontariusza, zasadami przygotowywania i realizowania projektów.

 • 22 i 23 marca 2013r. - Próbne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik rolnik. W egzaminie wzięli udział słuchacze VI semestru Technikum Uzupełniającego oraz IV semestru Szkoły Policealnej. Zdający rozwiązywali test teoretyczny z etapu pisemnego egzaminu oraz projekt z etapu praktycznego. Egzamin miał na celu ukazanie słuchaczom formy i przebiegu egzaminu - wszystkich zasad, które będą musieli przestrzegać na egzaminie w czerwcu tego roku. Wyniki próbnego egzaminu posłużą nauczycielom jako informacja, na jakim poziomie przygotowania zawodowego znajdują się obecnie słuchacze; jakie wiadomości i umiejętności już posiadają. Ewentualne braki należy uzupełnić w najbliższym czasie.

 • 21 marca 2013r - Dzień wagarowicza.

  W tym szczególnym dniu zorganizowano imprezy sportowe na sali gimnastycznej, aby nasi uczniowie atrakcyjnie spędzili czas. Pan Jarosław Piskorski - nauczyciel wychowania fizycznego - zaproponował kilka konkursów, w których uczniowie wzięli udział z wielkim zaangażowaniem.

  Odbyły się:

  •       SZKOLNY KONKURS RZUTÓW OSOBISTYCH DO KOSZA, w którym zwycięstwo odnieśli:

  I miejsce: Rafał Pękala - IV TMR

  II miejsce: Łukasz Danaj - IV TMR

  III miejsce: Paweł Nieścior - IV TMR

  •       SZKOLNY KONKURS SIŁACZA - podnoszenie ciężarka 17,5kg na czas, w którym zwycięstwo odnieśli:

  I miejsce: Rafał Pękala- IV TMR

  II miejsce: Patryk Radzik - IV TMR

  III miejsce: Robert Łuszczak - IV TMR

  •       SZKOLNY KONKURS SIŁACZA - siłowanie na rękę, w którym zwycięstwo odnieśli:

  I miejsce: Patryk Radzik - IV TMR

  II miejsce: Rafał Pękala - IV TMR

  III miejsce: Łukasz Kraczek - III TMR

  •       SZKOLNY TURNIEJ UNIHOCKA, w którym zwycięstwo drużynowe odnieśli:

  I miejsce: drużyna Pawła Nieściora - IV TMR

  II miejsce: drużyna Roberta Łuszczaka - IV TMR

  III miejsce: drużyna Huberta Kidy - II TMR

   

  Uczniowie IV klasy nie dali szans na zwycięstwo młodszym kolegom w żadnej z konkurencji, jednak walka była zaciekła i młodsi koledzy starali się dorównać czwartoklasistom -doświadczonym sportowcom. Zwycięzcom gratulujemy!

 • 13 marca 2013r. - Uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Apel, którego głównym celem było okazanie szacunku wszystkim paniom i koleżankom oraz uświadomienie, jak ważną rolę w różnych dziedzinach życia pełnią kobiety, przygotowali uczniowie klasy II TMR/TŻiGD pod kierunkiem wychowawcy p. Andrzeja Padiaska.

  Najciekawszym fragmentem tej uroczystości były wybory Miss Szkoły, które wprowadziły w radosny nastrój wszystkich uczestników akademii.
     
   

   

   

  W czasie uroczystości Pan dyrektor Eugeniusz Klucha wręczył, obecnym na sali, zwycięzcom szkolnego turnieju tenisa stołowego pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

 • 7 marca 2013r.- Szkolny turniej tenisa stołowego.

  W rozgrywkach, których organizatorem  był nauczyciel wychowania fizycznego p. Jarosław Piskorski, wzięło udział 25 uczestników: 9 dziewcząt i 16 chłopców różnych klas. Trzy pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców przedstawiają się następująco:

      I miejsce Diana Kwiatkowska - IV TŻiGD

        II miejsce Aleksandra Bil- IV TŻiGD

         III miejsc Agnieszka Osuch - II TŻiGD

   

      I miejsce: Przemysław Paczwa IV TMR

        II miejsce: Grzegorz Jonak - IV TMR

          III miejsce: Paweł Mudło - IV TMR

   

  Zwycięzców pozdrawiamy, gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

   

 • 16 lutego 2013r. - Zajęcia praktyczne w terenie studium policealnego –  technik turystyki wiejskiej pod opieką pani Beaty Zabłotni.

  W ramach tych zajęć w roku szkolnym 2012/2013 zorganizowano już wyjazdy dydaktyczne:

  - zwiedzanie Warszawy,

  - organizacja bazy noclegowej na przykładzie Roztoczańskiego Centrum Konferencyjnego „Perła Tanwi” w Pisklakach,

  - atrakcje turystyczne Zamościa,

  - skansen „Zagroda Sitarska” w Biłgoraju,

  - degustacja miodu w pasiece ”Pszczelarz Kozacki” w Kozakach,

  - zwiedzanie muzeum zagrody wiejskiej w Guciowie,

  - organizacja gospodarstwa agroturystycznego „Agro u Gargusia” w Borowinie,

  - organizacja gospodarstwa agroturystycznego „Kwatera Pod Lasem” w Sochach,

  - zwiedzanie skansenu w gospodarstwie pasiecznym „Ulik” w miejscowości Mokrolipie.

  Ponadto szkolny bus zawiezie naszych słuchaczy jeszcze:

  - na targi agroturystyczne „Agrotravel” w Kielcach,

  - do zagrody „Roztocze” w Obszy.

  Zdjęcia wykonano w Szopowym, przy stoku narciarskim, gdzie grupa słuchaczy, po zakończonych zajęciach praktycznych, zorganizowała sobie integracyjną atrakcję turystyczną, jaką był kulig w lasach józefowskich i ognisko.

  Inne pamiątkowe zdjęcia z zajęć praktycznych w terenie.

 • 26 stycznia 2013r. - Spotkanie opłatkowe producentów zdrowej żywności z województwa podkarpackiego i lubelskiego.

  Zebrani, m.in. ok. 100 rolników - ekologów zrzeszonych w spółce BIO-FOOD Roztocze oraz słuchacze naszego studium policealnego, po tradycyjnym już, corocznym podzieleniu się opłatkiem,  uczestniczyli w szkoleniu tematycznym pt. "Gleba bez tajemnic". 

  Ww. spotkanie uwieńczył uroczysty obiad w stołówce przyszkolnego internatu, podczas którego uczniowie naszej szkoły z technikum żywienia i gospodarstwa domowego obsługiwali naszych miłych gości, prezentując swoje nabyte w zawodzie umiejętności kelnerskie.
   

 • 20 grudnia 2012r.- wieczór wigilijny w internacie.

        

   

  Piękna jest radość  w święta, ciepłe są myśli o bliskich.

  Niech pokój, miłość i szczęście, otoczy dzisiaj Was wszystkich.

   

  Wigilia w internacie to jeden z wielu corocznych zwyczajów, a nawet tradycji, który na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości w internacie. Grupa młodzieży internackiej (M. Babicka, S. Borsuk, J. Góra, J. Kawa, S. Kocik, K. Ochab, P. Ochab, Ł. Siek) swoim wystąpieniem wprowadziła zebranych wychowanków, wychowawców i zaproszonych gości w świąteczny nastrój. Wspólne dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i śpiewanie kolęd jednoczyło społeczność szkolną i internacką.

  Podczas uroczystej kolacji, na pięknie udekorowanych stroikami stołach, nie zabrakło tradycyjnych potraw takich, jak: śledzie, krokiety z kapustą, pierogi z kaszą, barszcz czerwony oraz ciasta z makiem.

  Miłym zaskoczeniem dla zebranych była degustacja pięknie przyozdobionych pierniczków, które wykonali wychowankowie (dziewczęta i chłopcy) wraz z opiekunem panią Joanną Skubisz-Martins na zajęciach kulinarnych w internacie.

   

 • 20 grudnia 2012r. - Kiermasz ozdób i potraw świątecznych.

  Jak co roku w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie w naszej szkole zorganizowany został kiermasz wyrobów świątecznych takich jak: ozdoby choinkowe, stroiki,  kartki świąteczne. Prezentowane prace wykonane zostały przez uczniów w ramach pracy Koła Artystycznego prowadzonego przez p. Małgorzatę Ułanowską oraz przez mieszkańców internatu na zajęciach Koła Dekoracyjnego pod opieką p. Iwony Spustek i p. Doroty Chmiel.

  Dodatkowo w tym roku uczennice klasy IV TŻiGD pod czujnym okiem p. Józefy Sadoń przygotowały kiermasz potraw świątecznych. Uczniowie i nauczyciele mogli, za niewielką opłatą, delektować się krokietami lub pierogami z kapustą i grzybami, tzw. pierogami tarnowskimi z kaszą gryczaną oraz tradycyjnym barszczem czerwonym.

 • 6 i 7 grudnia 2012r. - Młodzież ZSCKR w Różańcu na wycieczce w Warszawie i Niepokalanowie.

     

  „STOLICA, ŚW. MIKOŁAJ I MY”

  W dn. 6-7.12.2012r. Kółko Historyczne, maturzyści i słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie technik turystyki wiejskiej uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Warszawy i Niepokalanowa. Świąteczny klimat nadał jej trwający Adwent i patron pierwszego dnia - św. Mikołaj. Podczas pobytu w Sejmie poznawaliśmy jego funkcjonowanie oprowadzani przez Posłankę Genowefę Tokarską, b. Wojewodę Lubelską, wcześniej nauczycielkę naszej szkoły. Była to bardzo ciekawa lekcja WOS, zakończona tradycyjnie zaproszeniem do kawiarni sejmowej na ciastka i kawę. Znakiem czasu była wzmożona kontrola pirotechniczna, której nie uniknęły również „nasze bombki”- mikołajkowe prezenty dla Pani Poseł i Pani Marszałek.

  Z Sejmu udaliśmy się do, multimedialnego Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym ogromne wrażenie zrobiły interaktywne ekspozycje i pełnowymiarowa replika bombowca Liberator B-24. Opuszczaliśmy Muzeum pełni podziwu dla Powstańców’ 44, ale również z bolesną świadomością, że ich walka z góry skazana była na klęskę gdyż zachodni sojusznicy już w Teheranie w 1943r. zdecydowali o utworzeniu II frontu we Francji, a nie w Grecji- de facto o oddaniu Polski w strefę wpływów Stalina. Za próbę zdobycia suwerenności zapłaciliśmy straszliwą cenę- zginęło ok. 15 tys. powstańców i ok. 150 tys. ludności cywilnej, nastąpił exodus i zburzenie milionowego miasta.                                                                

  Później w Złotych Tarasach poznaliśmy jak funkcjonuje nowoczesne centrum handlowe. Następnie wyruszyliśmy do Niepokalanowa, gdzie nocowaliśmy w Domu św. Teresy, profesjonalnie zarządzanym przez Siostry Franciszkanki.

  Następnego dnia po Mszy św. zwiedziliśmy Muzeum Św. Maksymiliana Kolbe i powróciliśmy do Warszawy, aby poznać Belweder- w II RP siedzibę Marszałka Piłsudskiego, w III RP- prezydentów Polski. Dzięki uprzejmości Ministra Chodkiewicza z Kancelarii Prezydenta Komorowskiego i pomocy dyrektora BCK Stefana Szmidta mogliśmy zwiedzić Muzeum Piłsudskiego i główne sale Pałacu, gdzie prezydent przyjmuje zagranicznych gości, wygłasza orędzia i wręcza nominacje. Poczuliśmy oddech wielkiej historii oglądając oryginalne wnętrza w których żył, pracował i zmarł Józef Piłsudski. Prawdziwym odkryciem było dla nas, odnotowane przez Jego kancelarię, przybycie na audiencję w dn. 11.12.1918r., naszych rodaków – Antoniego Gałki z kolegą  z ówczesnej gminy Wola Różaniecka. Było to zaledwie w miesiąc po odzyskaniu Niepodległości.                                                                    

  Z Belwederu przez ośnieżone Łazienki i świątecznie udekorowany Plac Zamkowy dotarliśmy do serca stolicy - na Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachwyt wzbudziły z pietyzmem odbudowane kamieniczki i Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany na wzór znanych od wieków w Niemczech i Austrii pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi St. Kalemby, Marszałka A. Strózika i Metropolity Warszawskiego Kardynała  K. Nycza. W świątecznej scenerii szopki i choinki na 78 straganach wystawili swoje towary kupcy z kraju i zagranicy. Pachniały ciasta, sery, wędliny, węgierski kołacz, holenderskie placki, polskie podpłomyki i grzane wino. Różnorodność produktów mogła zadowolić wszystkich - od ceramiki, biżuterii i ozdób przez odzież wełnianą po dewocjonalia katolickie i piękne ikony z Prawosławnego Klasztoru św. Elżbiety z Mińska.

   

  Wzmocnieni na ciele i duchu, bogaci w wiedzę i wspomnienia oraz zauroczeni świątecznym klimatem żegnaliśmy Warszawę z jednakowym żalem - młodzież, dyrektor Eugeniusz Klucha i opiekunowie: Danuta Klucha, Lucyna Szwedo i niżej podpisany.

   

                                                                                     Opiekun Kółka Historycznego

                                                                                     Marian Kucharczuk   

   

 • 6 grudnia 2012r.- internackie Mikołajki.

  W tym dniu wszyscy zebraliśmy się na świetlicy w internacie i z niecierpliwością wypatrywaliśmy odwiedzin św. Mikołaja. Około godziny 1930 z dużym, ciężkim workiem przybył do nas oczekiwany gość. Po krótkim przywitaniu i zabawnej rozmowie, zaczął rozdawać prezenty.

  Nikt nie poczuł się skrzywdzony, bowiem wszyscy zostali obdarowani uroczymi upominkami. W czasie rozpakowywania i oglądania prezentów było dużo radości i śmiechu - każdy grzeczny i niegrzeczny wychowanek dostał to, na co zasłużył. Były i rózgi...

  Tego zimowego, mikołajkowego wieczoru spędziliśmy razem miłe i niezapomniane chwile w ciepłej, rodzinnej atmosferze, czując nastrój zbliżających się bożonarodzeniowych świąt.

   

                                                                                                        M. Babicka - członek MRI

   

 • 27 listopada 2012r. - rozgrywki sportowe między młodzieżą w internacie.

  Tego dnia 11 wychowanków internatu rozegrało, poprzedzone wielotygodniowymi treningami, mecze w konkursie o tytuł "Mistrza internatu w tenisie stołowym". Młodzież wystartowała w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Do ścisłego finału zakwalifikowali się:

  • w kategorii dziewcząt: Małgorzata Babicka i Jolanta Kawa,

  • w kategorii chłopców: Sławomir Borsuk i Krystian Korchowiec.

  Tytuł Mistrza internatu przypadł wychowankom: M. Babickiej i K. Korchowcowi. Finaliści otrzymali cenne nagrody.

  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w ulubionej dziedzinie sportowej.

 

 • 4 listopada 2012r. - „A Polska winna trwać wiecznie…” - ZSCKR w Różańcu na Zaduszkach Witosowych.

   

   

   

  4 listopada 2012r. odbyły się Wierzchosławicach k. Tarnowa tradycyjne Zaduszki Witosowe, w których uczestniczyło Kółko Historyczne z ZSCKR w Różańcu składając hołd swojemu Patronowi - Wincentemu Witosowi, Wielkiemu Mężowi Stanu.

  Jeszcze przed oficjalnymi uroczystościami udało się nam spotkać z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Panem Stanisławem Kalembą. Przekonaliśmy się jak dobrze zna sprawy nowoczesnego rolnictwa i oświaty rolniczej oraz posiada wielki szacunek dla tradycji ludowych, szczególnie Patrona naszej szkoły.

  Po Mszy św. w intencji W. Witosa i zmarłych ludowców przybyłe z całego kraju delegacje z Pocztami Sztandarowymi udały się na cmentarz. Przy Kaplicy Rodziny Witosów Kompania Reprezentacyjna WP z Krakowa, poprowadziła apel i oddała salwę honorową ku czci Ludowców zmarłych i poległych za Ojczyznę.

  Kulminacyjnym momentem było złożenie w kaplicy Orderu Orła Białego, który niesłusznie został zabrany przez sanację w 1932r., a przywrócony obecnie Witosowi przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

  Zebrani wysłuchali przemówień ludowców na czele z Wicepremierem, Prezesem PSL Waldemarem Pawlakiem, złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie Witosa.

  Z cmentarza wyruszyliśmy do Muzeum Witosa, gdzie młodzież zwiedzając domostwo i oglądając pamiątki miała żywą lekcję historii.

  Zaimponował młodzieży typowo amerykański typ kariery Witosa- self made mana. Podobnie jak Prezydent Lincoln, Witos w młodości ciężko pracował na roli i jako drwal. Mimo skończonych 4 klas nieustannie poszerzał wiedzę, wydobywając się z biedy na sam szczyt -  3-krotnego Premiera Polski.

  Nie wstydził się chłopskich korzeni- ostentacyjnie nie nosił krawatów i chodził w butach z cholewami, a po powrocie z Warszawy do Wierzchosławic sam wykonywał prace polowe.

  Dla współczesnych jest wspaniałym przykładem patrioty - państwowca, który całe życie służył Ojczyźnie i Narodowi. Był też współtwórcą Niepodległej Polski odbudowanej 94 lata temu, a Jego credo życiowe jest ciągle aktualne: „Kiedy nie było Polski - dążyć do Niej, gdy przyszła pracować dla Niej, a gdy była w potrzebie bronić Jej”. Równie ważne jest Jego wskazanie: „ Potęgi i przyszłości państwa nie zabezpieczy żaden, choćby największy geniusz, uczynić to może cały, świadomy swych praw i obowiązków Naród”.

  W pełni zrozumiały jest fakt, że największy z Polaków - Bł. Jan Paweł II i Prymas Tysiąclecia Stefan Wyszyński najczęściej cytowali właśnie Witosa i mieli dla Niego wielki szacunek.

                                                                                        Opiekun kółka: Marian Kucharczuk   

   

 • 24 października 2012r. - wycieczka integracyjna wychowanków internatu.

  Pewnego jesiennego wtorku wychowankowie internatu postanowili wybrać się szkolnym busem na wycieczkę do Łańcuta, pod opieką pani Józefy Padiasek i pani Joanny Skubisz. Pogoda dopisała, a nogi same rwały się do marszu po parku przy łańcuckim pałacu. Podczas naszej wyprawy mogliśmy wsłuchiwać się w śpiew ptaków i szum drzew. Śmiech i świetna zabawa nie opuszczały nas na krok. Wspólne zabawy w kolorowych liściach, pozowanie do zdjęć, wspinanie się na drzewa, wygibasy i ploteczki to tylko część naszej jesiennej przygody.

  Mieliśmy również okazję spotkać zabawnego psa, który do zdjęć zawsze chętnie pozuje. Jego właścicielka opowiedziała nam kilka historii z życia swojego pupila, a następnie zachęcała do zrobienia pamiątkowych fotek.

  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Świeże powietrze podziałało usypiająco i w drodze powrotnej każdy smacznie spał śniąc o kolorowych jesiennych liściach.

 • 12 października 2012r. - Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Dzisiaj uczniowie klas maturalnych (kl. IV TMR i kl. IV TMR/TŻiGD) mieli okazję złożyć pracownikom oświaty podziękowania za przekazaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów.

   
 • 26 września 2012r. - Europejski Dzień Języków.

  W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodzony był Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciele języków obcych p. Joanna Skubisz i p. Małgorzata Pyda przygotowały krótką część artystyczną, na którą składały się skecze i piosenki wykonane przez uczniów naszej szkoły w języku angielskim i w języku niemieckim. Podczas akademii przedstawiono również historię Europejskiego Dnia Języków oraz przypomniano, jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa znajomość języków obcych. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną n/t „Atrakcje Wielkiej Brytanii lub Niemiec”. W kategorii Wielka Brytania I nagrodę zdobyła Sylwia Typek (kl. IV TŻiGD) a w kategorii Niemcy zwyciężyła Mariola Gancarz (kl. II TŻiGD).

   

 • 23 września 2012r. - W Różańcu odbyły się  uroczystości odpustowe ku czci Św. Stanisława Kostki w pobliskim kościele. Uroczystość ta była okazją do promocji naszej szkoły w środowisku. Po wyjściu z kościoła goście odpustowi mogli obejrzeć przygotowane przez uczniów i nauczycieli wystawy.

 • 3 września 2012r. - Powitanie nowego roku szkolnego 2012/2013.

  Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia. (Seneka Młodszy)

  Oficjalna uroczystość prowadzona przez dyrektora szkoły p. Eugeniusza Kluchę, odbyła się na sali gimnastycznej, w której zgromadzili są uczniowie szkoły, nauczyciele i rodzice. Po ceremonii uczniowie rozeszli się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami. Następnie rozpoczęła się Msza Św. w przyszkolnym kościele.

   

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                                         Aktualizacja: B. Jaworowska