2011/2012

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022


Kalendarium roku szkolnego 2011/2012

 • 29 czerwca 2012r. - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012. Po wielu miesiącach nauki nastały wakacje. Życzymy wszystkim miłego i udanego wypoczynku. Spotkamy się we wrześniu.

 • 09 – 11 maja 2012r. - Wycieczka do Krakowa i Zakopanego.

  Dnia 09. 05. 2012r. ok. godz. 5.30 w 16 osobowym składzie wyjechaliśmy spod szkoły na długo oczekiwana wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Kraków: Wawel, Rynek, Kościół Mariacki. Następnie pojechaliśmy na nocleg do Zakopanego.  W czwartek (10.05.) udaliśmy się do Doliny Kościeliskiej. Pod czujnym okiem przewodnika przeszliśmy dnem doliny do Polany Pisanej, następnie przez Wąwóz Kraków do jaskini Smocza Jama a w dalszej kolejności zwiedziliśmy Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Tu rozstaliśmy się z przewodnikiem i udaliśmy się na Krupówki, skąd  kolejką linową wjechaliśmy na Gubałówkę. Przed powrotem na nocleg odwiedziliśmy jeszcze kościół na Krzeptówkach. Wieczorem miło spędziliśmy czas na ognisku zorganizowanym dla nas przez właścicieli pensjonatu. W piątek (11.05.) przeszliśmy szlakiem z Palenicy Białczańskiej nad Morskie Oko. Ku naszemu zdumieniu był tam jeszcze śnieg! Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Ok. godz. 23 dotarliśmy do Różańca. Po wycieczce każdemu pozostały zdjęcia, mnóstwo miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń. Więcej zdjęć TUTAJ

   

 • 02 kwietnia 2012r. - Dzień Otwartych Drzwi.

  Jak co roku młodzież z okolicznych gimnazjów przybyła do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, aby z bliska przyjrzeć się szkole, poznać nauczycieli i pracowników.

  Gimnazjaliści zwiedzili szkołę i jej otoczenie. Mieli okazję obejrzeć nowocześnie wyposażone, zadbane klasopracownie, warsztaty szkolne, pomieszczenia internatu. Specjalnie dla nich z okazji Dnia Otwartych Drzwi zorganizowane zostały liczne konkursy i wystawy, m.in. konkurs fotograficzny, wystawa sprzętu rolniczego, wystawy i kiermasze wyrobów rękodzielniczych, wykonanych przez uczniów ZSCKR w ramach kół zainteresowań, działających w szkole i internacie.

  Po zakończeniu zwiedzania wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie zostali serdecznie powitani przez dyrektora szkoły Eugeniusza Kluchę oraz młodzież z ZSCKR, która przygotowała dla gimnazjalistów krótką część artystyczną. Złożyły się na nią humorystyczne piosenki i skecze, reklamujące poszczególne typy szkół, oraz występy działającego w szkole od lat zespołu tańca ludowego. Na zakończenie tej części spotkania dyrektor wręczył zwycięzcom konkursów nagrody i wyróżnienia oraz zaprosił wszystkich na poczęstunek do szkolnej harcówki. Tam, przy ognisku, delektując się bigosem i wypiekami przygotowanymi przez uczennice technikum żywienia, można było się bliżej poznać, porozmawiać, wymienić uwagami i spostrzeżeniami na temat szkoły.

   
   

   

  W ramach promocji szkoły pani Lucyna Szwedo i pani Danuta Klucha zorganizowały konkurs fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych pod hasłem „Świat wokół nas”.

  Celem konkursu było:

 • uwrażliwienie młodzieży na piękno otaczającej przyrody,

 • ukazanie piękna i bogactwa przyrodniczo – kulturowego swojej „małej ojczyzny”,

 • promowanie sztuki fotografowania oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród młodzieży gimnazjalnej,

 • odkrycie i wspieranie młodych talentów fotografii przyrodniczej.

  Laureatami konkursu zostali:

 • miejsce I:  Natalia Skwarek – uczennica Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym,

 • miejsce II: Kamila i Diana Róg – uczennice Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym,

 • miejsce III: Magdalena Pionke i Kinga Wajler – uczennice Publicznego Gimnazjum w Tarnogrodzie.

  Wyróżnienie przyznano: Katarzynie Ratuj i Justynie Demko – uczennicom Zespołu Szkół im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym.

  Laureatom konkursu zostały wręczone nagrody i dyplomy podczas Dnia Otwartych Drzwi a prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 • 8 marca 2012r. – Dzień Kobiet.

  Dla uczczenia święta wszystkich pań grupa uczniów z klasy II TMR, pod opieką wychowawcy p. Małgorzaty Pyda, przygotowała krótki montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Naprawdę jaka jesteś…”. Podczas występu uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie, jaka naprawdę jest kobieta? Mogliśmy usłyszeć m.in. wiersz Ludwika Jerzego Kerna "Wiersz na Dzień Kobiet", piosenkę Alicji Majewskiej „Być kobietą” oraz piosenkę zespołu Ich Troje „Kochać kobiety”. Po akademii pracującym w szkole kobietom wręczono kwiaty, a uczące się  kobietki poczęstowano cukierkami.

  Ciekawostka:      

  Dzień Kobiet przeważnie kojarzy nam się z goździkami i czekoladopodobną bombonierką. Duże grono osób postrzega to święto jako wytwór komunizmu, jednak nie ma nic bardziej mylnego, bo pierwsze wzmianki o specjalnym święcie tylko dla kobiet odnajdujemy już w starożytności. Tam w Grecji, mężatki o nienagannej reputacji organizowały festyn ku czci bogini życia i śmierci. Świętowały trzy dni w październiku, tuż przed jesiennymi siewami.

  Po raz pierwszy Dzień Kobiet zaczęto obchodzić w Stanach Zjednoczonych. 20 lutego 1829 roku został uznany jako pierwszy dzień wyzwolonych kobiet. W tym dniu Amerykanki wyszły na ulice, domagając się praw politycznych dla wszystkich blondynek, a od 1909 dzień 20 lutego ogłosiły  Międzynarodowym Dniem Kobiet. Dwa lata później do obchodów przyłączyły się panie z Danii, Austrii, Szwajcarii i Niemiec.

  Datę 8 marca przyjęto w 1922 roku ma pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 roku. Bardzo długo Dzień Kobiet stanowił uroczystość szczególną, obchodzoną niezwykle hucznie i z wielką pompą.

   

 • 23 lutego 2012r. - Dzień Patrona Szkoły.

  W tym roku nietypowo, bo dopiero w lutym, obchodziliśmy Święto Patrona. Jest nim W. Witos, działacz ruchu ludowego, wybitny mąż stanu i polityk.

  Uroczystą akademię rozpoczęła część artystyczna, na którą złożyły się montaż słowno – muzyczny i występ grupy tanecznej. Uczniowie przybliżyli zebranym sylwetkę W. Witosa. Etapy jego życia i działalności politycznej ilustrowały wiersze Jana Pocka, poety chłopskiego pochodzenia, związanego z Lubelszczyzną.. Potrafi on w niezwykle subtelny sposób wyrazić w swoich utworach miłość i przywiązanie do ziemi, chłopskiej tradycji i kultury.

  Część artystyczną prowadzili: Diana Kwiatkowska (III TŻiGD) i Robert Łuszczak (III TMR).

  Wiersze przygotowali uczniowie klasy I TMR/TŻiGD i III TMR – Małgorzata Babicka, Justyna Paszko, Maciej Mazurek, Rafał Mruk, Dawid Goch, Jakub Góra, Sławomir Borsuk, Paweł Marczak, Michał Kądziołka, Wojciech Szamik, Albert Majda.

  W składzie grupy tanecznej zaprezentowali się: Małgorzata Babicka, Alicja Kaproń, Diana Kwiatkowska, Anna Buńko, Dorota Małek, Agnieszka Paluch, Łukasz Witko, Łukasz Muł, Łukasz Larwa, Łukasz Kraczek, Maciej Mazurek, Waldemar Łokaj.

  Po części artystycznej odbył się finał ustny XII. szkolnego konkursu wiedzy o patronie szkoły. Po eliminacjach pisemnych z udziałem ponad 30. uczniów zakwalifikowali się do tego finału tylko tylko najlepsi z najlepszych znawców życia i działalności Wincentego Witosa. Po zaciętej i emocjonującej rywalizacji zwyciężyła Magda Nowak z kl. IV TŻiGD pozostawiając w pokonanym polu: Pawła Mantyckiego kl. I TMR (II miejsce), Sylwię Typek kl. III TŻiGD (III miejsce) i Honoratę Ostasz kl. III TŻiGD (IV miejsce). Drużynowo wygrała kl. III TŻiGD/TMR przed kl. IV TŻiGD i kl. III TMR.

  Do niespodzianek, na które zawsze czeka publiczność, należy zaliczyć występ ucznia klasy pierwszej - Pawła Mantyckiego, który przegrał z doświadczoną maturzystką, tylko z powodu gorszego wyniku z testu wstępnego. Dodatkową zachętą do kibicowania poszczególnym zawodnikom był konkurs z nagrodami dla ich fanów za trafne wytypowanie zwycięzców. . Jak co roku organizacją konkursu o patronie szkoły zajęło się koło historyczne, a jego opiekun tradycyjnie ufundował nagrody dla zawodników i publiczności.

  Obchody Dnia Patrona spełniły swoje zadanie - poezja, taniec i konkurs bawiąc jednocześnie dostarczyły wiedzy i pozwoliły społeczności szkolnej jeszcze bardziej zintegrować się wokół jej patrona, W. Witosa, największego przywódcy polskiej wsi i prawdziwego męża stanu.

 • 18 stycznia 2012r. - Prezentacja potraw regionalnych. Klasa III TŻiGD na zajęciach praktycznych z technologii gastronomicznej przygotowała stół potraw regionalnych. Na degustację zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

 • 20 grudnia 2011r. - Spotkanie wigilijne klasy III TŻiGD/TMR. Tradycyjne potrawy wigilijne przygotowali sami uczniowie na zajęciach z technologii gastronomicznej prowadzonych przez panią Józefę Sadoń. Spotkanie to było znakomitą formą nauki przygotowania i serwowania potraw oraz nakrycia świątecznego stołu.

Spotkanie to wprowadziło uczestników w świąteczny nastrój.

 • 20 grudnia 2011r. - Kiermasz ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych, w tym ozdób choinkowych, stroików oraz kartek świątecznych wykonanych przez uczniów na zajęciach Koła Artystycznego pod opieką p. Małgorzaty Ułanowskiej.

 • 16 grudnia 2011r. - Etap powiatowy II Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Gospodarzem turnieju było Starostwo Powiatowe w Biłgoraju, a głównym organizatorem wydział politologii UMCS Lublin i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Sukces naszej szkoły w II Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu rozwiązywało test składający się z 22 pytań z zakresu ordynacji wyborczej, referendum i finansów samorządowych. Z trójki naszych uczniów najlepiej wypadł Piotr Jakubas z klasy III TMR, który zajął 5 miejsce premiowane awansem do etapu wojewódzkiego w Lublinie. W nagrodę otrzymał od starosty cenne książki i monety powiatowe. Gratulujemy Piotrkowi osiągniętego wyniku i znając jego upór w zdobywaniu wiedzy wierzymy, że powiedział ostatniego słowa w tym konkursie. Wszyscy trzymamy za niego kciuki na etapie wojewódzkim w Lublinie.

 • 13 grudnia 2011r. - Kółko Historyczne na uroczystościach 30. rocznicy Stanu Wojennego w Biłgoraju.

  Tego dnia w Kościele p.w. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się powiatowe obchody 30. rocznicy Stanu Wojennego, w których naszą szkołę reprezentowała 15 - osobowa delegacja Kółka Historycznego. Okolicznościowy referat przedstawił Starosta Biłgoraju Pan Marian Tokarski, montaż słowno - muzyczny przygotowali uczniowie RCEZ, a uroczystej Mszy Św. przewodniczył i wygłosił patriotyczną homilię Ks. Biskup - Senior Jan Śrutwa.

  Dla młodzieży była to wspaniała lekcja historii najnowszej, dla starszych chwila niezapomnianych wspomnień i refleksji. Dla naszych historyków największym zaszczytem było osobiste poznanie Kombatantów Solidarności i Władz Powiatu, podczas spotkania po Mszy Św., zorganizowanego z inicjatywy Wicestarosty Biłgorajskiego, Pana Stanisława Schodzińskiego.

   

 • 23 listopada 2011r. - Wizyta uczniów w IUNG –PIB w Puławach.

     Uczniowie klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa uczestniczyli w warsztatach naukowych zorganizowanych przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa  – PIB w Puławach. Dotyczyły one tematu „Badania technologiczne a potrzeby praktyki rolniczej”. Młodzież zapoznała się z działalnością instytutu, wysłuchała wybranych z pośród wielu propozycji wykładów:

  • Wpływ czynników agrotechnicznych na jakość ziarna pszenicy,

  • Wpływ wybranych zabiegów agrotechnicznych na plonowanie tytoniu,

  • Puławska kolekcja Nicotiana bazą postępu w hodowli tytoniu.

  zdjęcia zapożyczone ze strony internetowej IUNG –PIB w Puławach

    Młodzież zwiedziła Pałac Czartoryskich, w którym mieści się instytut oraz laboratoria i poletka doświadczalne.

   

 • 22 -23 listopada 2011r. - Wizyta uczniów naszej szkoły w MRiRW.

     Młodzież z klasy II i III Technikum Mechanizacji Rolnictwa uczestniczyła w dwudniowym szkoleniu dla uczniów szkół rolniczych podległych Ministrowi Rolnictwa i  Rozwoju Wsi. Tematem szkolenia było: „ PROW 2007 – 2013. Informacja. Instrumenty wsparcia.”. Uczniowie zostali zapoznani z:

  • działaniami środowiskowymi w ramach PROW,

  • zasadami przyznawania płatności bezpośrednich w Polsce,

  • działaniami dla rolników oraz samorządowymi,

  • BHP w gospodarstwach rolnych,

  • zasadami rejestracji i ochrony produktów regionalnych i tradycyjnych.

  Podczas wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Warszawy i uczestniczyli w seansie filmowym.

   

 • 25 października 2011r. - Wycieczka do Warszawy.

  25 października 2011r. grupa uczniów – członków Koła Artystycznego – wyjechała pod opieką p. Małgorzaty Pydy i p. Małgorzaty Ułanowskiej na wycieczkę do Warszawy.

  Wyjazd był nagrodą dla najaktywniejszych członków koła za udział w życiu kulturalnym szkoły i reprezentowaniu jej w środowisku.

  Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od spaceru po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami Starówki dotarliśmy na Plac Zamkowy i udaliśmy się na Zamek Królewski. Mogliśmy podziwiać piękne, stylowe wnętrza, wspaniałe ozdoby, meble, elementy wyposażenia. Mieliśmy także okazję obejrzeć czasową wystawę poświęconą Tycjanowi i na własne oczy zobaczyć jeden z jego obrazów – „Portret mężczyzny”.

  Po opuszczeniu Zamku przeszliśmy Krakowskim Przedmieściem i Świętokrzyską do centrum. Po drodze podziwialiśmy znane budowle i miejsca, m. in. Uniwersytet Warszawski, Pałac Prezydencki, Pałac Staszica. Doszliśmy do Ogrody Saskiego, którego alejki doprowadziły nas przed Grób Nieznanego Żołnierza. Stąd przeszliśmy do Muzeum Etnograficznego – kolejnego celu naszej wyprawy.

  W Muzeum Etnograficznym podziwialiśmy niezwykle bogate i interesujące zbiory poświęcone kulturze różnych grup etnicznych i narodów całego świata – od Europy przez Azję, Indonezję, Afrykę po Oceanię i Australię.

  Naszą uwagę przykuły ekspozycje poświęcone polskiej kulturze ludowej – rzemiosłu, dawnej i współczesnej sztuce (rzeźbie, malarstwu, rękodziełu), zwyczajom i obyczajom związanym z rokiem liturgiczno – obrzędowym. Z zachwytem przyglądaliśmy się zgromadzonym na wystawie „Polskie stroje ludowe” zbiorom: tkanym spódnicom, ręcznie haftowanym bluzkom, misternie zdobionym kaftanom i serdakom.

  Pełni wrażeń opuściliśmy mury muzeum. Wróciliśmy w okolice Traktu Królewskiego. Przeszliśmy Chmielną i Nowym Światem w stronę Krakowskiego Przedmieścia, a stamtąd na Plac Zamkowy. Mieliśmy za sobą cały dzień zwiedzania. Trochę zmęczeni wsiedliśmy do szkolnego busa. Z jego okien rzuciliśmy jeszcze okiem na mijane miejsca – m.in. na Stadion Narodowy i ruszyliśmy w drogę powrotną. Humory nam dopisywały. Do domu wróciliśmy tuż przed północą mając za sobą dzień pełen wrażeń.

                                                                                                        M. Pyda, M. Ułanowska

  Stare Miasto

  Pałac Prezydencki

  Grób Nieznanego Żołnierza

  Muzeum Etnograficzne

  Muzeum Etnograficzne

 • 22 października i 5 listopada 2011r. - Wycieczka programowa do RZD w Werbkowicach.

     W ramach zajęć praktycznych słuchacze Szkoły Policealnej semestru I wyjeżdżali na wycieczki programowe do Rolniczego Zakładu  Doświadczalnego w Werbkowicach. Zakład ten jest integralną częścią Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa  – PIB w Puławach, a położony jest w powiecie hrubieszowskim. Powierzchnia ogólna zakładu wynosi 521 ha, a głównym kierunkiem działalności jest chów bydła mlecznego (stado liczy 700 sztuk , w tym 350 krów mlecznych).

  Słuchacze zapoznali się z działalnością zakładu i mogli zaobserwować nowatorskie rozwiązania organizacyjno – techniczne w zakresie organizacji gospodarki paszowej i produkcji mleka. Wszelkich niezbędnych informacji udzielił nam Pan Dyrektor dr inż. Piotr Kozera. Słuchacze bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, wymieniali się poglądami, a niekiedy również swoimi doświadczeniami z zakresu uprawy roli oraz produkcji zwierzęcej.  Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony jej uczestników.

 • 14 października 2011r. - Dzień Nauczyciela. Właściwa i poprawna nazwa tego święta - Dzień Edukacji Narodowej - podkreśla, że jest to święto nie tylko wszystkich nauczycieli, ale także innych pracowników oświaty oraz uczniów.
  Z tej okazji uczniowie klas maturalnych: IV TŻiGD i IV TMR  zaprosili wszystkich nauczycieli i innych pracowników naszej szkoły na uroczystą akademię, którą przygotowali pod opieką swych wychowawców: p. Edwardy Jamińskiej i p. Jarosława Piskorskiego.

Ciekawostka:
Na mocy artykułu 74 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku, zwanej Kartą Nauczyciela, rocznica utworzenia Komisji Edukacji Narodowej (14 października) została uznana za oficjalne święto wszystkich pracowników oświaty. Dzień ten obchodzony jest w większości krajów na świecie w różnych dniach (np. w Argentynie 11 września, w Brazylii 15 pażdzernika, w Chinach 10 września) związanych, podobnie jak w Polsce, z lokalnymi wydarzeniami. World Teacher's Day (Światowy Dzień Nauczyciela) pod patronatem UNESCO obchodzony jest od 1994 roku w dniu 5 października.

 • 1 października 2011r. - Piknik Edukacyjny na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. W imprezie, której gościem był p. minister Marek Sawicki, wzięły udział wszystkie szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jej tematem przewodnim był Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007 - 2013. Każda ze szkół, także i nasza, zaprezentowała swój dorobek, przygotowała swój stół wystawowy oraz wieniec dożynkowy, który nawiązywał do korzystania z ww. programu. Atrakcjami uroczystości były quizy i konkursy. Chcemy zaznaczyć, że w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy I miejsce przyznano naszej szkole. Wspaniałe rękodzieło - laureat konkursu – miało kształt symbolicznego zegara przypominającego o tym, że nadszedł czas na korzystanie z unijnych środków. Na przygotowanym przez naszych uczniów i nauczycieli stole znalazły się produkty regionalne: pieróg, miód, chleb oraz wyroby rzemieślnicze, z których słynie Ziemia Biłgorajska – sita.

  Młodzież reprezentowała naszą placówkę w regionalnych strojach ludowych, dumnie podkreślając tym przywiązanie do tradycji i kultury polskiej wsi. Wyjazd ten dostarczył wszystkim miłych i niezapomnianych wrażeń.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości oraz nagrodzonego wieńca.

 • 26 września  2011r. - Historycy z Różańca u Wojewody i w IPN-ie.

  Kółko historyczne działające już 15 lat w ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu wybrało się 26 września na wycieczkę do Lublina. Wybraliśmy to miasto, ponieważ zasłynęło w  historii Unią z Litwą i Trybunałem Koronnym, a jego magia polega na tym, że narody i religie przez wieki żyły w nim  w przyjaźni, obecnie jest największym ośrodkiem na wschód od Wisły.

  Na początku wycieczki spotkaliśmy się z Panią Genowefą Tokarską, Wojewodą Lubelskim, która zapoznała nas z najważniejszymi inwestycjami: budową lotniska, dróg S17 i 835 oraz przejść granicznych, dzięki którym Lubelszczyzna  może stać się Bramą na Wschód i bogacić się na handlu, jak bywało w czasach Piastów i Jagiellonów. Zrównoważony rozwój regionów i pełne wykorzystanie środków unijnych to szansa na awans naszego województwa do kategorii Polski A. Atutem powinno być nowoczesne, ekologiczne rolnictwo, nieskażone środowisko i produkcja energii odnawialnej. Jako ludzie młodzi zapytaliśmy Panią Wojewodę o nasze perspektywy na przyszłość i usłyszeliśmy słowa zachęty do kontynuowania nauki i pracy w naszym regionie. Zdaniem Pani Wojewody powinniśmy zawsze pamiętać o swoich korzeniach i być dumni z pracy rolnika, gdyż zapewnia ona byt biologiczny narodu i uczy szacunku dla Stwórcy. Bardzo ciepło wspominała 5-letnią pracę jako nauczycielki naszej szkoły i na pytanie, czy fakt, że jest pierwszą kobietą na stanowisku Wojewody Lubelskiego pomagał jej w pracy, odpowiedziała, iż najważniejsze są kompetencje i otwarcie na dialog. Po tej lekcji WOS przyszedł czas na lekcję historii w Lubelskim Oddziale IPN, którą poprowadził dr Marcin Dąbrowski. Tematem była trwająca pół wieku walka naszego narodu o wolność i rola jaką w niej odegrał Kościół katolicki z Błogosławionym Janem Pawłem II i Prymasem Tysiąclecia kardynałem Stefanem Wyszyńskim na czele. Nasze kółko od lat współpracuje z Biurem Edukacji Publicznej IPN w Lublinie korzystając z wykładów, wystaw, filmów i książek odkrywających nieznane fakty z historii. Tym razem obejrzeliśmy wystawę o Lubelskim Lipcu, który poprzedził bardziej znany Sierpień 1980 na Wybrzeżu. Po tej lekcji historii najnowszej wyruszyliśmy na Szlak Jagielloński - zwiedziliśmy Zamek i Stare Miasto kończąc wędrówkę na Placu Litewskim pod pomnikiem Unii Lubelskiej. Jadąc do Świdnika mieliśmy nadzieję, że uda nam się obejrzeć dawną WSK Świdnik, gdzie zaczęły się strajki lipcowe. Niestety nie udało się nam uzyskać zgody nowych zagranicznych właścicieli, ale byliśmy na miejscu budowy portu lotniczego. Powróciliśmy do domu pełni niezapomnianych wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w atrakcyjnej, niepodręcznikowej formie. Na zakończenie chcemy podziękować Pani Wojewodzie Genowefie Tokarskiej za zaproszenie i życzliwe przyjęcie, Panu dr Marcinowi Dąbrowskiemu za interesujący wykład, a naszym profesorom Marianowi Kucharczukowi i Jarosławowi Piskorskiemu za opiekę.                                             

                                                                                    Przewodnicząca kółka, Magdalena Nowak

  zdjęcia autorstwa Jolanty Różańskiej z kl. IV TŻiGD
  zdjęcia zapożyczone ze strony internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego
 • 26 września 2011r. - Europejski Dzień Języków (EUROPEAN DAY OF LANGUAGES).

  26 września w całej Europie obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji nauczyciel języka angielskiego – p. Joanna Skubisz zorganizowała małą wystawę pt. „Moja mała Wielka Brytania”. Można ją byłą oglądać w pracowni języka angielskiego (sala nr 43). Uczniowie mogli zobaczyć przedmioty związane z kulturą Wielkiej Brytanii, takie jak: książki, magazyny, gry, filmy wideo. Dodatkowo, w tym dniu, na początku każdej lekcji języka angielskiego przeprowadzany był krótki quiz językowo-kulturoznawczy.  Uczniowie byli nagradzani słodkimi upominkami. 

  Celem świętowania Europejskiego Dnia Języków było zwrócenie uczniom uwagi jak ważne jest przywiązanie do języka ojczystego, a jednocześnie podkreślenie, że warto uczyć się języków obcych.

  Wystawa potrwa do końca roku i będzie w miarę możliwości uzupełniana o nowe eksponaty.

   

 • 18 września 2011r. - W Różańcu odbyły się  uroczystości odpustowe ku czci Św. Stanisława Kostki, połączone z 30 - leciem pracy w parafii Ks. Kan. Stanisława Skroka. Uroczystość ta była okazją do promocji naszej szkoły w środowisku. Po wyjściu z kościoła, goście mogli obejrzeć przygotowane przez uczniów i nauczycieli wystawy tematyczne, maszyny i pojazdy rolnicze, będące zapleczem dydaktycznym do praktycznej nauki zawodu w naszej placówce. Spotkanie zaproszonych przez księdza gości uświetnił występ młodzieży szkolnej, przedstawiający wiązankę tańców ludowych.

 • 1 września 2011r. - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Oficjalna uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego, przybyłych na uroczystość gości: nauczycieli, rodziców i uczniów, powitał Pan dyrektor Eugeniusz Klucha. Po krótkim przemówieniu, ślubowaniu klas I, wszyscy  uczniowie udali się do sal na spotkanie ze swymi wychowawcami.     

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                                         Aktualizacja: B. Jaworowska