2010/2011

Strona główna
2010/2011
2011/2012
2012/2013
2013/2014
2014/2015
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
2020_2021
2021_2022

 

    W górę 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019 2019/2020 2020_2021 2021_2022     


Kalendarium roku szkolnego 2010/2011 II semestr

               

 • 22 czerwca 2011r.- Zakończenie roku szkolnego. Po oficjalnym, uroczystym spotkaniu na sali gimnastycznej oraz rozdaniu świadectw w klasach, uczniowie rozpoczęli wakacje. Życzymy im miłego i udanego wypoczynku. Aby we wrześniu z chęcią wrócili do szkoły...

 • 16 czerwca 2011r. - Wycieczka dydaktyczna do gospodarstwa w Zamchu, które specjalizuje się w produkcji brykietu. Uczniowie klasy II TMR zapoznali się z linią technologiczną, a także materiałami przeznaczonymi na brykiet.  Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

 • 1 czerwca 2011r. - Dzień Dziecka. Tego dnia nasi uczniowie miło spędzili czas w szkole, uczestnicząc w imprezach sportowych.

 • maj 2011r. - Matura. Życzymy wszystkim naszym abiturientom nie tylko zdania tak ważnego egzaminu, ale także uzyskania jak największej ilości punktów, pomocnych w dostaniu się do szkoł, w których chcą kontynuować naukę.

 • 29 kwietnia 2011r. - Pożegnanie maturzystów.
      Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno - muzycznym przygotowanym przez klasy trzecie - TŻiGD oraz TMR pod opieką wychowawców: p. Iwony Graszy i p. Jarosława Piskorskiego. Uczestnicy akademii wyrecytowali wiersze zmuszające do refleksji i zaśpiewali wzruszające piosenki, by następnie rozśmieszyć publiczność pełną humoru scenką z życia szkoły.
        Akademię prowadzili: Dorota Małek i Kamil Wilczak, piosenki zaśpiewali: Mariusz Hyz i Marlena Zając oraz dziewczęta z klasy III TŻiGD, utwory poetyckie wyrecytowali: Damian Abramczyk, Tomek Lisiczka, Edyta Stankiewicz, Madzia Nowak, Ania Buńko, Darek Welcz, Agnieszka Waluda, Kasia Koza, Mateusz Tryka, Agnieszka Paluch, natomiast scenkę przygotowali m.in. Michał Nocek i Jola Różańska.
        Po części artystycznej dyrektor szkoły pan Eugeniusz Klucha wręczył absolwentom nagrody książkowe, dyplomy oraz świadectwa ukończenia szkoły. Następnie uczniowie klas czwartych, zaopatrzeni w świadectwa, udali się na spotkania z wychowawcami klas.


                                                                                                                             I.G.

 • 15 kwietnia 2011r.  -  Dzień Otwartych Drzwi w naszej szkole. W tym dniu gościliśmy w Różańcu uczniów klas III gimnazjów w Łukowej, Obszy, Tarnogrodzie i innych wraz z opiekunami. Wizytę w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego gimnazjaliści rozpoczęli od obejrzenia budynku szkoły, internatu, warsztatów oraz wystawy sprzętu rolniczego naszej szkoły. Następnie odbyła się część artystyczna, na którą składały się występy szkolnego zespołu tanecznego oraz prezentacja kierunków kształcenia na wesoło. Po części artystycznej gimnazjalistów zaproszono na ognisko i gorący poczęstunek. Poza tym uczniowie gimnazjów mieli okazję zapoznać się z pracami członków kół dekoracyjnego i artystycznego wystawianymi na kiermaszu wielkanocnym oraz skosztować wypieków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że wszyscy gimnazjaliści będą miło wspominać dzień spędzony w ZSCKR. (zdjęcia w galerii)

 • 11 kwietnia 2011r. - Wycieczka dydaktyczna do firmy AGROMA w Rzeszowie, zrealizowana w ramach zajęć praktycznych z klasą II TMR. Firma, która jest największym dystrybutorem ciągników i sprzętu rolniczego na Podkarpaciu, zaprezentowała naszej młodzieży najnowsze modele pojazdów, maszyn i narzędzi rolniczych różnych firm.

 • 4 i 5 kwietnia 2011r. - Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży szkolnej. Drogę Krzyżową przygotowali uczniowie klas maturalnych, natomiast oprawę mszy św. - schola pod opieką p. Doroty Chmiel.

 • 30 marca 2011r. - Grupa uczniów naszej szkoły wyjechała na mecz piłki siatkowej do Rzeszowa. Zespoły, których stracie mogli oglądać uczniowie ZSCKR to: Asseco Resovia Rzeszów i Tytan AZS Częstochowa. Rozegrano ciekawy dwugodzinny mecz w pięciu setach.  Uczniowie mieli możliwość zaangażowania się w kibicowanie ulubionej drużyny, zdobycia autografów oraz spotkania z siatkarzami kontuzjowanymi z pierwszego składu, którzy oglądali mecz kolegów. Młodzież była zachwycona nie tylko rozgrywkami, ale również występami chirliderek!
  Wycieczkę zorganizowali nauczyciele: p. Jarosław Piskorski i p. Justyna Pracoń w ramach koła LZS.

 • 18 marca 2011r.- Pani wicedyrektor Renata Smoter-Pionke, Poczet Sztandarowy Szkoły oraz  członkowie Koła Historycznego wraz z opiekunem panem Marianem Kucharczukiem, reprezentowali szkołę podczas obchodów 68 rocznicy pacyfikacji Różańca 18.03.1943r.

  Uroczystość rocznicowa rozpoczęła się w Kościele Parafialnym apelem przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej w Różańcu. Po mszy św. ku czci upamiętnienia ofiar tego tragicznego wydarzenia, nastąpiło złożenie wieńców na grobach poległych.

 • 11 marca 2011r. - „Wystawa książki i prasy rolniczej”. Ekspozycja została zorganizowana z myślą o młodzieży szkolnej oraz słuchaczach Technikum Uzupełniającego i Szkoły Policealnej.
  Wyeksponowano nowości wydawnicze z zakresu produkcji zwierzęcej i roślinnej, ekonomiki i zarządzania, mechanizacji rolnictwa i Unii Europejskiej. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży.
  Odpowiedzialnymi za przygotowanie wystawy były panie: Beata Gałka i Lucyna Szwedo.

 • 8 marca 2011r. - Dzień Kobiet. W tym uroczystym dniu odbyła się akademia przygotowana przez chłopców z klasy II TMR i dziewczyn z innych klas.

  Akademia z okazji Dnia Kobiet przygotowali uczniowie z kl. II TMR pod opieką swojej wychowawczyni, p. Danuty Kluchy.

  W związku z tym, że II TMR to klasa złożona z samych chłopców, p. D. Klucha zaangażowała do części artystycznej dziewczyny z różnych klas. Chętnie wsparły one swoich kolegów w przygotowaniu występów, na które złożyły się zabawne scenki, skecze, a także piosenki, występ grupy tanecznej oraz pokaz mody.

  W akademii wzięli udział m.in.: Michał Kądziołka, Mateusz Nieckarz, Wojtek Szamik, Robert Łuszczak, Piotrek Jakubas, Sławek Borsuk, Albert Majda. Pozostali uczniowie zadbali o wystrój sali, przygotowanie rekwizytów i dekoracji.

  Po części artystycznej wręczono kwiaty wszystkim paniom – nauczycielkom i pracownicom obsługi szkoły. Dziewczyny oprócz kwiatów i drobnych upominków od swoich kolegów otrzymały także słodki prezent – po akademii czekał na wszystkich zastawiony ciastami i słodyczami stół, przygotowany przez męską część społeczności szkolnej pod opieką opiekunek SU, p. Justyny Pracoń i p. Małgorzaty Ułanowskiej.

                                                                                                                  M. U.

   

 • 23 lutego 2011r.- Dzień Patrona Szkoły - Wincentego Witosa. W ramach obchodów Dnia Patrona szkoły w sali gimnastycznej ZSCKR odbyła się uroczysta akademia. Złożyły się na nią występy artystyczne oraz finał konkursu wiedzy o W. Witosie.

  Część artystyczną, na którą złożył się montaż słowno – muzyczny oraz występ grupy tanecznej, przygotowała wraz z młodzieżą p. Małgorzata Ułanowska. Informacje o drodze życiowej Witosa i jego dokonaniach, przeplatane wierszami oraz piosenkami nawiązującymi do tradycji chłopskiej i kultury ludowej, przypomnieli zebranym: Agnieszka Regiel, Dominika Marzec, Edyta Grzywna, Ewelina Buczko, Diana Kwiatkowska, Alicja Kaproń, Magdalena Nowak, Hubert Kida i Robert Łuszczak.

  Na zakończenie grupa taneczna w składzie: Agnieszka Regiel, Agnieszka Paluch, Anna Buńko, Monika Pałubska, Angelika Radzik, Alicja Kaproń, Łukasz Suchorzepa, Wojtek Lipiński, Wojtek Szamik, Łukasz Krzaczek, Łukasz Muł i Łukasz Larwa, zaprezentowala wiązankę tańców ludowych.

  Po części artystycznej odbył się finał konkursu wiedzy o W. Witosie. Wzięli w nim udział wyłonieni  w drodze wcześniejszych eliminacji uczniowie: Honorata Ostasz, Magdalena Nowak, Agnieszka Regiel, Rafał Kita. Finaliści zmierzyli się z ostatnią decydującą serią pytań. Ich odpowiedzi oceniała komisja w składzie:

  • Renata Smoter-Pionke – wicedyrektor

  • Marian Kucharczuk – nauczyciel historii, opiekun Koła Historycznego

  • Małgorzata Ułanowska – polonistka, opiekunka SU i Koła Artystycznego.

  Zwyciężczynią konkursu została Magda Nowak z III TŻiGD. Wręczenie nagród zakończyło część  oficjalną obchodów Święta Patrona. Po niej wszystkich zaproszono na poczęstunek, przygotowany przez uczniów – członków Spółdzielni Uczniowskiej, Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Artystycznego oraz opiekunów tych organizacji: p. Jolantę Mołdę, p. Justynę Pracoń i p. Małgorzatę Ułanowską. Wszyscy świetnie się bawili.

   

                                                                                                                    Małgorzata Ułanowska

 

 • 14 lutego 2011r. - Walentynki. W ramach obchodu Dnia Zakochanych, wzorem lat ubiegłych, zorganizowano:

  •  pocztę walentynkową,

  •  sprzedaż kartek walentynkowych, własnoręcznie wykonanych przez naszych zdolnych uczniów.

  Walentynki przygotowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego i Koła Artystycznego pod opieką p. Justyny Pracoń i p. Małgorzaty Ułanowskiej.

 • 6 lutego 2011r. - Mamy powód do dumy. Męska drużyna pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Jarosława Piskorskiego wywalczyła w Potoczku tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego Szkół Ponadgimnazjalnych i Rolniczych w Halowej Piłce Nożnej.
  Skład zwycięskiej drużyny: Łuszczak Robert, Danaj Łukasz, Szamik Wojciech, Gąsior Marek, Leńczuk Robert, Przeszło Piotr, Abramczyk Damian, Kądziołka Michał, Jonak Grzegorz oraz Regiel Daniel.

  Sportowcom gratulujemy sukcesu. Dziękujemy chłopaki!

 • 5 lutego 2011r. - Studniówka. Tegoroczna impreza została zorganizowana w Zagrodzie Roztocze w Obszy. Przy muzyce i śpiewie swego ulubionego zespołu i suto zastawionych stołach uczniowie, nauczyciele i rodzice bawili się do białego rana.

  Oj, za 100 dni matura... Życzymy powodzenia.

 • 14, 15 stycznia oraz 28, 29, 30 stycznia 2011r. - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego zorganizował dla chętnych  kurs Obsługi konsumenta, zwany potocznie kursem kelnerskim.

  Szkolenie prowadziła Wykładowca Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie. W ramach 40 godzin zajęć uczestnicy (20 uczniów naszej szkoły) zapoznali się z następującymi zagadnieniami:

  • działalność usługowa gastronomii,

  • systemy obsługi,

  • bielizna i zastawa stołowa,

  • karty menu,

  • obsługa konsumenta,

  • śniadania, przekąski, zupy i dania zasadnicze,

  • napoje bezalkoholowe i alkoholowe,

  • serwis i nakrycia specjalne,

  • organizacja i obsługa bankietów,

  • elementy protokołu dyplomatycznego podczas obsługi gości.

  W ramach kursu odbyło się wiele godzin zajęć praktycznych - warsztatów - z zakresu ww. tematów. Uczestnicy otrzymali świadectwo ukończenia szkolenia, certyfikat w j. angielskim oraz materiały szkoleniowe.

  Odpowiedzialnymi za organizację kursu na terenie szkoły były panie: Józefa Sadoń i Monika Piróg.

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 09 października 2022.                                         Aktualizacja: B. Jaworowska