Aktualności

Strona główna
Aktualności
Egzaminy
Oferta/Rekrutacja
Plan zajęć
Inspektor OD
Kalendarz
Dyrekcja
Nauczyciele
Szkoła
Internat
Dokumenty
Szwajcaria
Sukcesy
Uczniowie
Galeria
Historia
Przetargi
BIP

 

Kalendarium z wcześniejszych lat:

2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018 2018/2019

 

Kalendarium roku szkolnego 2019/2020


 • 16 listopada 2019 r. - Zajęcia terenowe w szkołach zaocznych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  16 listopada 2019 r. kursanci kwalifikacyjnego kursu zawodowego - Prowadzenie produkcji rolniczej oraz słuchacze szkoły policealnej w zawodzie technik turystyki wiejskiej uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach praktycznych. Odwiedziliśmy IUNG- PIB Rolniczy Zakład Doświadczalny w Werbkowicach i prywatne gospodarstwo rolne w Rogowie. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z historią powstania i obecną działalnością RZD, poznaliśmy działy produkcji roślinnej i zwierzęcej. Głównym kierunkiem produkcji zwierzęcej zakładu jest chów i hodowla: • bydła mlecznego rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, • owiec rasy WROBER, powstałej w wyniku krzyżowania owiec ras- berrichon du cher z wrzosówką, • koni małopolskich. Produkcja roślinna opiera się uprawie roślin towarowych: pszenicy i buraka cukrowego oraz kukurydzy, a także kukurydzy i mieszanki motylkowo -trawiastej jako uzupełnienie bazy paszowej dla bydła. Gospodarstwo posiada też liczne pastwiska. Odwiedziliśmy również prywatne gospodarstwo rolne Pana Wiesława Gryna w Rogowie. Tu zapoznaliśmy się z inną technologią uprawy tzw. bezorkowej. Właściciel omówił technologie upraw tą metoda, pokazał poletka uprawne oraz bogaty park maszynowy.


   

 • 9 listopada 2019 r. - INTERNAT- Święto Niepodległości.

     

  Z okazji Święta Niepodległości wychowankowie z klas pierwszych wzięli udział w zajęciach wychowawczych. W pierwszej części spotkania wychowankowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat drogi Polaków do wolności oraz genezy Święta Odzyskania Niepodległości. Następnie uczestnicy zajęć, podzieleni na drużyny, rywalizowali w turnieju „101 lat Niepodległości”, podczas którego mieli okazję wykazać się wiedzą na temat życia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz znajomością pieśni legionowych. Zarówno zwycięzcy turnieju, jak i pozostali uczestnicy zajęć otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez opiekuna Szkolnego Koła Historycznego, pana Mariana Kucharczuka.


   

 • 9 listopada 2019 r. - Szkolenie i konkurs „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie" dla słuchaczy w szkole zaocznej.

     

  W dniu 09 listopada 2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej TTW i Kursu RL03 wzięli udział w szkoleniu zakończonym konkursem- „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie” zorganizowanym przez KRUS w Biłgoraju. Po sprawdzeniu rozwiązanych testów jednokrotnego wyboru Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Mariusz Łysiak- przedstawiciel KRUS oraz nauczyciele Renata Smoter- Pionke i Józef Klucha, wyłoniła cztery najlepsze osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe. Zwyciężył Kamil Cios, a kolejne miejsca zajęli: Karolina Hyz, Paweł Krzyszycha i Rafał Bzdyra.


   

 • 8 listopada 2019 r. - Święto Niepodległości w ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  8 listopada 2019 r. świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. Włączyliśmy się w akcję MEN-u „Szkoła do Hymnu” i wspólnie z tysiącami szkół w Polsce i placówkami polonijnymi w całym świecie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Wcześniej dyrektor Zbigniew Wlaź odczytał list Dariusza Piontkowskiego Ministra Edukacji Narodowej, a młodzież przedstawiła historię Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie odbył się okolicznościowy apel przygotowany przez Koło Historyczne pod kierunkiem swego opiekuna-Mariana Kucharczuka. Na montaż słowno- muzyczny złożyły się wiersze Marii Konopnickiej, Kazimierza Wierzyńskiego i słynny „Dekalog Polaka” Zofii Kossak z 1940 r. Młodzież wykonała kanon pieśni legionowych i patriotycznych z „Rotą” na czele. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali hymn religijny „Boże coś Polskę”. Ważną rolę pełniła dekoracja sceniczna z flaga narodową, banerem „Ojcowie Niepodległości” oraz symbolicznym banerem „Polonia semper Fidelis!” z krzyżem i godłem Polski- białym orłem z lat 1919-1927. Po apelu zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu „ Wrzesień’39. 80 rocznica wybuchu II wojny światowej”. Zwyciężył Adrian Sereda z kl. I TMRiA- sprawił wielką niespodziankę zostawiając w pokonanym polu faworytów: Szymona Wielgosza z kl. III TMRiA/TZiUG, Nadię Kobylniak i Natalię Lizut z kl. II TMRiA/TŻiUG. Za wykazaną dużą wiedzę i umiejętności historyczne 11 laureatów otrzymało cenne nagrody rzeczowe i biało-czerwone flagi samochodowe. Fundatorem nagród był opiekun Koła Historycznego. Nagrodzono również zwycięzców szkolnego konkursu „Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech”. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Sebastian Osetek z kl. III TMRiA/TŻiUG i Sebastian Jabłoński z kl. II TMRiA/TŻiUG, drugie miejsce Podpora Grzegorz z kl. I TMRiA, trzecie miejsce Nadiia Kobylniak z kl. II TMRiA/TŻiUG.. Publiczność jak zwykle otrzymała świąteczne słodycze.


   

 • 30 października 2019 r. - "Szkoła pamięta” – wycieczka do Muzeum i Miejsca Pamięci w Bełżcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W roku ważnych wydarzeń – m.in. 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – nasza szkoła przyłączyła się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klasy IV TMRiA wraz z nauczycielami j. polskiego i historii, zwiedzili znajdujące się w niewielkiej odległości Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu – niemiecki nazistowski obóz zagłady. Był on ośrodkiem eksterminacji ludności żydowskiej, w którym od marca do grudnia 1942 r. wymordowano około 450 tysięcy osób, przede wszystkim Żydów z Polski, ale też z Niemiec, Austrii, Czech i Słowacji. Wśród ofiar, które zginęły w stacjonarnych komorach gazowych byli również mieszkańcy okolicznych miejscowości, m.in. Tarnogrodu, Biłgoraja, Zamościa. Dla wszystkich uczestników wycieczki była to żywa i przejmująca lekcja historii pielęgnująca pamięć o tych, którzy ginęli i byli mordowani za wolną Polskę. Wizyta w muzeum ułatwiła również młodzieży zrozumienie trudnej tematyki obozowej obowiązkowych lektur szkolnych. Uczniowie uczcili pamięć pomordowanych wiązanką kwiatów i zapaleniem zniczy.


   

 • 22 października 2019 r. - ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu na spotkaniu z Prezydentem RP

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  2 października 2019 r. młodzież z Koła Historycznego brała udział w spotkaniu z Andrzejem Dudą, Prezydentem RP w hali MOSiR w Biłgoraju. Była to pierwsza w historii miasta i powiatu biłgorajskiego wizyta głowy państwa. Andrzej Szarlip starosta biłgorajski witając prezydenta podkreślił ten historyczny fakt. Przedstawił też prezydenta jako polityka wartości- polskich i chrześcijańskich. W przemówieniu prezydent odwołał się do wiary i miłości Ojczyzny jako źródeł naszej tożsamości w historii. Zrobiło to na zebranych wielkie wrażenie. Tak samo słowa prezydenta o przełomowym znaczeniu aktualnych wydarzeń dla naszego państwa i regionu. Nasi przedstawiciele- uczniowie wraz z opiekunami Justyną Pracoń i Marianem Kucharczukiem mogli osobiście podziękować prezydentowi za wspaniałe przemówienie, zrobić pamiątkowe zdjęcia i umówić się na tradycyjne spotkanie 11 listopada w Warszawie na Placu Trzech Krzyży pod pomnikiem naszego patrona- Wincentego Witosa. Wspólnie z prezydentem złożymy wieńce i zaśpiewamy Rotę, a później weźmiemy udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę w Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie. W drodze z tego historycznego spotkania w Biłgoraju wstąpiliśmy na pyszne zapiekanki a’la Pyznarski i z bagażem jak najlepszych wspomnień wróciliśmy do Różańca.

  Marian Kucharczuk, opiekun Koła Historycznego


   

 • 21 października 2019 r. - Otrzęsiny w internacie

     

  Tradycją lat ubiegłych, końcem października wychowankowie klas pierwszych zostali publicznie powitani w naszym internacie.
  Tzw. otrzęsiny były dla nich okazją do wykazania się w różnych konkurencjach, co pozwoliło na przyjęcie w poczet społeczności internatu. Tego dnia wychowankowie klas pierwszych przyjęli także na siebie wszystkie prawa i obowiązki wynikające z racji zamieszkania w tej placówce.
  Oficjalna uroczystość dostarczyła zebranym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.


   

 • 18 października 2019 r. - Szkolenie Lubelskiego Oddziału Doradztwa Rolniczego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W związku z „Dniem Krajobrazu” przypadającym na 20 października 2019 r. w naszej szkole w dniach 18 – 19 października 2019 r. odbyło się szkolenie nt.: „Rolnictwo w dobie zmian – poprawa jakości gleb, środowiska i zasobów wodnych” zorganizowane przez ZSCKR w Różańcu we współpracy z Lubelskim Oddziałem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Udział w szkoleniu wzięli uczniowie szkół dziennych i słuchacze szkół zaocznych oraz rolnicy z okolicznych terenów. Celem szkolenia było zwrócenie uwagi na rolnictwo w dobie zmian klimatycznych oraz ograniczenia stosowania azotanów w rolnictwie zagrażające środowisku wodnemu. Szkolenie otworzył dyrektor ZSCKR w Różańcu pan Zbigniew Wlaź. Pan Krzysztof Kurus z LODR omówił znaczenie wapnowania i próchnicy w przeciwdziałaniu skutkom zmian klimatycznych oraz możliwości korzystania z dofinansowania. Tematy dotyczące małej retencji jako sposób poprawy gospodarowania wodą na obszarach rolniczych i ochronę środowiska w programie azotanowym i rolnośrodowiskowo – klimatycznym przedstawił pan Dariusz Krzywiec. Natomiast pan Karol Kłopot zapoznał uczestników szkolenia z systemami nawadniania w rolnictwie i możliwości finansowania inwestycji nawodnieniowych w gospodarstwach rolnych. Uczestnicy szkolenia z ciekawością wysłuchali przedstawionych zagadnień i utwierdzili się w przekonaniu wdrażania rozwiązań w swoich gospodarstwach rolnych.


 • 11 października 2019 r. - Dzień Edukacji Narodowej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  "Szkoła naszym życiem jest, w szkole mamy z życia test. Potem życie szkołą jest i do końca życia test". W tym wyjątkowym dniu uczniowie słowem i piosenką wyrazili wszystkim pracownikom szkoły swoją wdzięczność za ich pracę i serce. Również słowa podziękowania i moc życzeń za zaangażowanie na rzecz szkoły przekazał swoim pracownikom pan dyrektor Zbigniew Wlaź. To oni wraz ze społecznością uczniowską tworzą właściwy klimat i relacje w placówce.


 • 30 września 2019 r. - Dzień Chłopaka w internacie

     

  Końcem września z okazji „Dnia Chłopaka“ w naszym internacie odbyły się wybory „Siedmiu wspaniałych“, czyli wyjątkowych wychowanków spośród wszystkich chłopców mieszkających w placówce. Dziewczyny wybierały tych „najlepszych“ w siedmiu kategoriach: Super kolega, Zawsze uśmiechnięty, Dusza towarzystwa, Mega uprzejmy, Pasjonat rolnictwa, Miłośnik sportu, Fan motoryzacji. Najwięcej głosów, a tym samym tytuł:
  • Super kolega otrzymał - Mateusz Marczak z klasy I TMRiA,
  • Zawsze uśmiechnięty otrzymał - Hubert Solski z klasy II TMRiA,
  • Dusza towarzystwa otrzymał - Arkadiusz Smyła z klasy III TMRiA,
  • Mega uprzejmy otrzymał - Grzegorz Podpora z klasy I TMRiA,
  • Pasjonat rolnictwa otrzymał - Łukasz Sitarz z klasy I TMRiA,
  • Miłośnik sportu - Karol Trześniowski z klasy III TMRiA,
  • Fan motoryzacji - Jakub Wołoszyn z klasy II TMRiA.
  Wszyscy chłopcy otrzymali słodkie upominki.


   

 • 29 września 2019 r. - Nasza szkoła upamiętniła wydarzenia września 1939

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 09 listopada 2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej TTW i Kursu RL03 wzięli udział w szkoleniu zakończonym konkursem- „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Rolnictwie” zorganizowanym przez KRUS w Biłgoraju. Po sprawdzeniu rozwiązanych testów jednokrotnego wyboru Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Mariusz Łysiak- przedstawiciel KRUS oraz nauczyciele Renata Smoter- Pionke i Józef Klucha, wyłoniła cztery najlepsze osoby, które otrzymały nagrody rzeczowe. Zwyciężył Kamil Cios, a kolejne miejsca zajęli: Karolina Hyz, Paweł Krzyszycha i Rafał Bzdyra.


 • 4 września 2019 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego

     

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Wszystkim uczniom życzymy wiary w siebie i swoje możliwości oraz osiągania wysokich wyników w nauce.

   

   


   

 • 06 - 07 lipca 2019 r. - Targi rolnicze w Sitnie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniach 06 – 07 lipca 2019 r. nasza szkoła wzięła udział w Wystawie Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie. Mogliśmy zaprezentować na stoisku ofertę edukacyjną szkoły. Prezentowane przez naszą placówkę stoisko wystawowe cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających i pozytywnymi opiniami. Wielu absolwentów naszej szkoły odwiedziło stoisko i z sentymentem wspominało naukę w szkole, a rolnicy dopytywali o zaplecze rolnicze, które posiada nasza placówka.


 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 23 listopada 2019.                              Aktualizacja: B. Jaworowska