Aktualności

Strona główna
Aktualności
Egzaminy
Plan zajęć
Oferta/Rekrutacja
Inspektor OD
Kalendarz
Dyrekcja
Nauczyciele
Szkoła
Internat
Dokumenty
Szwajcaria
Sukcesy
Uczniowie
Galeria
Historia
Przetargi
BIP

 

Kalendarium z wcześniejszych lat:

2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018

 

Kalendarium roku szkolnego 2018/2019


 • 12 marca 2019 r. - Młodzież w Różańcu złożyła hołd Patronowi i Żołnierzom Niezłomnym

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  12 marca b.r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. W. Witosa obchodzono Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się apel słowno-muzyczny i XXIII Konkurs o Patronie-największym przywódcy polskiego ruchu ludowego i wybitnym mężu stanu. Witos był klasycznym self-made manem. Dzięki talentowi i ciężkiej pracy Witos przeszedł drogę od oracza i drwala na szczyty władzy - został 3-krotnym premierem. Jest jednym z 6-ciu Ojców Niepodległości, obrońcą demokracji i konstytucji w czasie autorytarnych rządów sanacji. Stał się więźniem sumienia skazanym przez obóz sanacyjny na więzienie. Do tej pory nie skasowano tego wyroku i 75 lat po śmierci musi toczyć z Piłsudskim i jego współczesnymi zwolennikami walkę o rząd dusz Polaków. Miarą wielkości Witosa jest fakt, że jego myśli były najczęściej cytowane przez prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego i papieża św. Jana Pawła II. Młodzież przypomniała w apelu, że Witos nie zgodził się na współpracę z okupantem niemieckim, a po wojnie z okupantem sowieckim. Podobnie jak żołnierze Polski Podziemnej, którzy najpierw walczyli z Niemcami, a później z sowietami i ich polskimi sługami. Dla uczczenia Bohaterów odbył się również IV konkurs o Żołnierzach Niezłomnych- Wyklętych. Razem z apelem konkurs był najlepszą lekcją patriotyzmu, która zjednoczyła całą społeczność szkoły wokół naszych najcenniejszych wartości: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział prawie 100 uczniów. W konkursie o W. Witosie największą wiedzą wykazał się Szymon Wielgosz z kl. II TMRiA, w konkursie o Żołnierzach Niezłomnych- Wyklętych Hubert Socha kl. III TMRiA. Dla wszystkich laureatów cenne nagrody w postaci książek, pucharów, tabletów i innego sprzętu elektronicznego ufundowali sponsorzy: Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego, prof. Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski, prof. Tomasz Panfil Naczelnik z IPN/ Oddział Lublin, Krzysztof Bednarz Prezes Grupy Azoty Puławy S.A., Andrzej Szarlip Starosta Biłgorajski. Organizatorzy- młodzież z Koła Historycznego z opiekunem Marianem Kucharczukiem i wszyscy uczestnicy pragną szlachetnym darczyńcom podziękować serdecznym „Bóg zapłać!”.


   

 • 11 marca 2019 r. - INTERNAT – wyjazdowe zajęcia integracyjno – sportowe

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Poniedziałkowy wieczór wychowankowie internatu spędzili aktywnie na kręgielni w Obszy. Celem wyjazdu była integracja oraz poznanie swoich możliwości w celnym rzucie kulą. Podczas spotkania panowała miła atmosfera, humory dopisywały. Młodzież wykazała się znajomością zasad zdrowej rywalizacji i dziecinną wręcz beztroską. Zakończeniem pobytu w Obszy była smaczna pizza w pobliskiej karczmie.


   

 • 8 marca 2019 r. - Akademia z okazji Dnia Kobiet

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  8 marca to od ponad 100 lat Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia panie - i te starsze i te młodsze - świętują na całym świecie i cieszą się z tego, że są kobietami! Zgodnie z tą tradycją uczniowie klas II TMRiA i II TMRiA/TŻiUG wspólnie z wychowawcami przygotowali akademię. Uczniowie złożyli życzenia oraz podarowali słodkie upominki wszystkim paniom pracującym w szkole oraz koleżankom.


   

 • 6 marca 2019 r. - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”- eliminacje gminne. W dniu 06 marca 2019r trzech uczniów ZSCKR w Różańcu wraz z opiekunem Józefem Kluchą wzięło udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Każda z trzech grup wiekowych pisała w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury test jednokrotnego wyboru, który wyłonił zwycięzców kwalifikujących się na szczebel powiatowy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Michał Zdanowski (kl.IIITMRiA), drugi był Hubert Socha (kl.IIITMRiA), a trzeci Bartłomiej Solak (kl.IITMRiA).


   

 • 1 marca 2019 r. - Wycieczka dydaktyczna słuchaczy Szkoły Policealnej

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dniu 01.03.2019 r. słuchacze Szkoły Policealnej w zawodzie Technik Turystyki Wiejskiej uczestniczyli w Europejskim Forum Gospodarczym zorganizowanym w Jasionce, k. Rzeszowa. Głównym tematem Europejskiego Forum Gospodarczego były innowacje i zastosowanie nowych technologii w rolnictwie. Słuchacze wysłuchali debaty nt. Wspólnej Polityki Rolnej UE w nowej perspektywie budżetowej z udziałem m.in. Komisarza UE ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich Phila Hogana oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Jana Krzysztofa Ardanowskiego, a także przedstawicieli resortów rolnictwa, m.in. z Hiszpanii, Słowacji, Węgier oraz Czech. Podczas Forum słuchacze mieli okazję wysłuchać także dyskusji nt. „Efektywnej produkcji rolniczej, a realizacji celów środowiskowych i społecznych” oraz zwiedzić ekspozycje nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie. Wykorzystując sąsiedztwo położenia słuchacze zwiedzili również Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka", jako najdalej wysunięte na południowy-wschód lotnisko komunikacyjne Polski z nowo otwartym terminalem pasażerskim.


   

 • 25 - 26 stycznia 2019 r. VIII Konferencja Ekologiczna w ZSCKR w Różańcu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  25 - 26 stycznia 2019 r. – VIII Konferencja Ekologiczna w ZSCKR w Różańcu Końcem stycznia w naszej szkole odbyła się Konferencja Ekologiczna pt. „Nowoczesne i innowacyjne metody produkcji ekologicznej owoców i warzyw” oraz seminarium dla sadowników ekologicznych. Było to ważne wydarzenie dla naszej szkoły, w przygotowanie którego zaangażowani byli pracownicy oraz młodzież szkolna. Uczniowie uczący się w zwodzie TŻiUG w pracowni obsługi konsumenta serwowali zimne i gorące napoje. Przygotowali również dla uczestników konferencji bufety kawowe. W stołówce internatu młodzież pod okiem nauczycieli przygotowała nakrycia stołów i bufety, podawała potrawy w trakcie obiadu i kolacji. Uczniowie w ciągu tych dwóch dni mieli możliwość szkolenia swoich umiejętności w obsłudze tak dużej imprezy, nabywając nowe doświadczenia zawodowe. W konferencji uczestniczyli także słuchacze i nauczyciele szkół zaocznych, funkcjonujących w ZSCKR w Różańcu. Mogli oni wysłuchać cyklu wykładów o innowacyjnych metodach uprawy i sposobach ochrony owoców jagodowych. Poruszono zagadnienia przyszłości rolnictwa ekologicznego oraz doradztwa finansowego. W trakcie konferencji była również możliwość zapoznania z ofertą firm proponujących różne środki ochrony roślin oraz nawozy ekologiczne, których produkcja oparta jest na nowych rozwiązaniach biotechnologicznych. Swoje stoiska zaprezentowali także producenci materiału szkółkarskiego posiadający szeroki asortyment sadzonek, odmian truskawek, malin oraz jeżyn. Dzięki takim spotkaniom producenci i słuchacze mogli zdobyć i poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w zakresie produkcji ekologicznej warzyw i owoców. Szkolenie organizowane w naszej szkole po raz kolejny cieszyło się dużym zainteresowaniem.


   

 • 20 stycznia 2019 r. - Różaniec na „urodzinach” Wincentego Witosa w Wierzchosławicach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  20 stycznia 2019 r. młodzież z ZSCKR w Różańcu brała udział w ogólnopolskich obchodach 145. rocznicy urodzin patrona- jednego z 6. Ojców Niepodległości i 3-krotnego premiera II RP. Zorganizowała je w Wierzchosławicach- rodzinnej wsi Witosa rolnicza „Solidarność”, a gościem honorowym był Mateusz Morawiecki, Prezes Rady Ministrów. Uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny i polskich rolników przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, a w koncelebrze byli diecezjalni duszpasterze rolników. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz, gdzie przy grobie W. Witosa odśpiewali hymn narodowy, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Hołd patronowi oddała również nasza delegacja- nauczyciele Marian Kucharczuk i Tomasz Mazurek oraz 14 uczniów. Wystawiliśmy też poczet sztandarowy i 2 banery Koła Historycznego. Po południu wzięliśmy udział w konferencji naukowej w Centrum Kultury Wsi Polskiej, którą otworzyła Teresa Hałas, posłanka z Lubelszczyzny, przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”. Obecny był też senator Jerzy Chruścikowski z Zamościa, wiceprzewodniczący związku. Premier Mateusz Morawiecki wygłosił ważne przemówienie. Mówił nie tylko o zasługach Witosa ale zaapelował też o zgodę i pojednanie narodowe po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wezwał wszystkich do odpowiedzialności za słowa, czyny i gesty. Za te słowa zebrani nagrodzili premiera długimi oklaskami. Na zakończenie wysłuchaliśmy ciekawych referatów. Poseł, prof. UJ Włodzimierz Bernacki mówił o Witosie, a dr Mateusz Szpytma, wiceprezes IPN o wszystkich 6. Ojcach Niepodległości. Powodem dużej satysfakcji były skierowane do nas- w obecności premiera i ministrów słowa podziękowań posłanki Teresy Hałas za stałą obecność na uroczystościach Witosowych. Wracaliśmy do domu przekonani, że godnie uczciliśmy naszego patrona i wielkiego męża stanu. I z nadzieją, że za słowami polityków pójdą czyny, tak jak bywało to za czasów Wincentego Witosa.


   

 • 14 stycznia 2019 r. - Uczniowie ZSCKR na nartach

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Nasi uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Tomasza Mazurka oraz pani Beaty Zabłotni mieli okazję uczyć się oraz doskonalić jazdę na nartach.

  Idealne warunki pogodowe i dopisujące humory zapewniły doskonałą zabawę.


   

 • 9 stycznia 2019 r. - Spotkania z p. Elwirą Lelental

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W dn. 9-11.01.2019r. odbyły się w naszej szkole spotkania z p. Elwirą Lelental– prezesem Fundacji Nowe Życie, nadkomisarzem i emerytowanym kierownikiem sekcji do spraw zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Pani nadkomisarz od wielu lat odwiedza szkoły w całym kraju, spotyka się z uczniami i nauczycielami, przedstawia informacje i dzieli się doświadczeniem na temat przestępczości narkotykowej oraz sposobów walki z uzależnieniami. Podczas spotkania w naszej szkole prelegentka w obrazowy sposób przedstawiła objawy uzależnienia narkotykowego oraz wyjaśniła młodzieży, jak ogromne spustoszenie czynią środki odurzające w organizmie człowieka. Jednocześnie wskazała na prawne aspekty narkomanii. Pani Lelental spotkała się także z nauczycielami i rodzicami uczniów, przybliżając im problemem związane z dostępnością narkotyków. Rodzice zostali również zapoznani z systemem pomocy osobie uzależnionej. Poprowadzone przez panią Elwirę spotkania zostały entuzjastycznie przyjęte przez młodzież. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z panią nadkomisarz.


   

 • 17 grudnia 2018 r. - ZSCKR w telewizji TVP

     

  W dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 r. ZSCKR w Różańcu promował swoją ofertę edukacyjną na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu. Prezentację naszej szkoły, w tym przygotowane stoisko wystawowe można było zobaczyć w programie pt. „Magazyn rolniczy” emitowanym przez TVP.

  Obejrzyj film

   


   

 • 16 grudnia 2018 r. - ZSCKR uczcił Józefa Krzysztofa Gizę zamordowanego podczas pacyfikacji Kopalni „Wujek”

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  16 grudnia 2018 r. odbyły się w Tarnogrodzie wojewódzkie obchody 37. rocznicy śmierci 24 letniego J. K. Gizy, jednego z 9 górników zastrzelonych przez pluton specjalny ZOMO w Kopalni „Wujek”. Wzięła w nich udział delegacja szkoły z pocztem sztandarowym. Razem z władzami, NSZZ „Solidarność”, różnymi instytucjami i mieszkańcami wyruszyliśmy spod Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury do Kościoła Parafialnego p.w. Przemienienia Pańskiego. Tam pod przewodnictwem ks. Jerzego Tworka, miejscowego proboszcza i dziekana tarnogrodzkiego sprawowana była Msza św. w intencji Ojczyzny, J. K. Gizy i innych ofiar stanu wojennego. Następnie udaliśmy się na cmentarz gdzie przy grobie górnika- po krótkiej modlitwie- złożyliśmy wieńce i zapaliliśmy znicze. W imieniu naszej społeczności p. Renata Smoter-Pionke dyrektor szkoły, p. Marian Kucharczuk- opiekun Koła Historycznego i p. Jolanta Mołda- nauczycielka matematyki. Ostatnią częścią uroczystości była okolicznościowa akademia w TOK-u przygotowana przez uczniów gimnazjum i dziecięcy zespół wokalny. Głos zabrali: senator Jerzy Chruścikowski, poseł Piotr Olszówka i inni zaproszeni goście, m.in. górnicy z Kopalni „Wujek”, żywi świadkowie historii.


   

 • 6 grudnia 2018 r. - Mikołajki

     

  Mikołajki to święto uwielbiane przez dzieci, młodzież i dorosłych. Szóstego grudnia również w naszej szkole można było spotkać się ze Świętym Mikołajem, który dla każdego przyniósł różne słodkości. Tego dnia kto mógł ubrał się na czerwono i założył mikołajową czapkę. Wszyscy byli uśmiechnięci i mieli bardzo dobry humor.

   

   


   

 • 30 listopada - 2 grudnia 2018 r. - Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  30 listopada - 2 grudnia 2018 r. – ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu.

  W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. w Poznaniu odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza, która została zorganizowana z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W otwarciu wystawy wziął udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który przypomniał jaką rolę, odegrali mieszkańcy wsi w naszej historii i jaki mieli wpływ na rozwój gospodarczy kraju. Na wystawie gościło ponad 200 wystawców, wśród nich byli: producenci i przetwórcy rolni, organizacje branżowe, gospodarstwa agroturystyczne, koła gospodyń wiejskich, instytuty badawcze, uniwersytety przyrodnicze, muzea, szkoły rolnicze prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W wydarzeniu uczestniczyła również delegacja naszej szkoły (7 uczniów, 3 nauczycieli oraz pani dyrektor). Na stoisku zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną i walory szkoły oraz tradycje Ziemi Biłgorajskiej – strój ludowy, używany w regionie Biłgoraja i Tarnogrodu oraz produkty regionalne: pieróg biłgorajski, cebularz lubelski, bułeczki z kaszą i kapustą, olej lniany, a także różnego rodzaju miody. W trakcie wystawy uczniowie pochwalili się też swoimi umiejętnościami kulinarnymi, zagniatali ciasto, z którego wypiekali pyszne podpłomyki, serwowane z konfiturą żurawinową. Stoisko odwiedziło wielu gości w tym: Prezydent RP Pan Andrzej Duda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski, Podsekretarz Stanu Pan Rafał Romanowski, Zastępca Dyrektora ds. oświaty rolniczej w MRiRW Pan Robert Jakubik oraz wielu innych zwiedzających, którzy próbowali naszych przysmaków, pytali o ich receptury. Prezentowane przez naszą placówkę stoisko wystawowe cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających i wieloma pochlebnymi opiniami.

         

   

 • 20 listopada 2018 r. - INTERNAT- Obchody Dnia Życzliwości

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Już po raz kolejny w naszym internacie i szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Ideę tego święta, zgromadzonym w świetlicy mieszkańcom internatu, przybliżyli wychowankowie: Sylwia, Szymon i Kamil. Zwrócili oni zebranym uwagę, że celem tego dnia jest zachęcenie do czynienia dobrych uczynków, okazywanie sobie miłych gestów i przekazywanie pozytywnych emocji. W czasie spotkania wychowankowie wykonali pracę plastyczną pt. ,,Być człowiekiem życzliwym, to znaczy…”. Pracująca w skupieniu młodzież obdarowywała się życzliwymi słowami, pomocnymi gestami i uśmiechami. Wspólnie wykonane dzieło zamieszczono w holu internatu, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcie, a wychowanków obdarowano słodkościami. W szkole wolontariusze akcji rozwiesili afisze zawierające „Kodeks człowieka życzliwego” oraz kolorowe kartki - „złote myśli” o życzliwości. Miło spędzone popołudnie pozostanie w sercach wychowanków, którzy zapamiętają, że warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta.


   

 • 13 listopada 2018 r. - INTERNAT- obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wychowankowie wzięli udział w zajęciach wychowawczych, podczas których mogli przypomnieć sobie drogę Polaków do wolności oraz poznać genezę Święta Odzyskania Niepodległości.

  Ponadto wychowankowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat życia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz znajomością pieśni legionowych. Uczestnicy zajęć zostali nagradzani słodkimi upominkami.


   

 • 11 listopada - Różaniec z Prezydentem RP świętował w Warszawie

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  11 listopada 2018 r. Koło Historyczne z ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu uczestniczyło w centralnych obchodach tego wielkiego jubileuszu na specjalne zaproszenie Andrzeja Dudy, Prezydenta RP. 21 stycznia b.r. uczciliśmy 144.rocznicę urodzin Patrona w Jego rodzinnej wsi- Wierzchosławicach pod Tarnowem. Tam spotkaliśmy Prezydenta i zostaliśmy zaproszeni do Warszawy. Wczesnym, rześkim rankiem 11 listopada mieliśmy zaszczyt razem z głową państwa złożyć wieniec pod Pomnikiem Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży. Wspólnie oddaliśmy hołd Patronowi- jednemu z 6-ciu Ojców Niepodległości. W południe obejrzeliśmy państwowe uroczystości na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego: odprawę wart przy Grobie Nieznanego Żołnierza i paradę pododdziałów wojska. Prezydent ze zgromadzonymi odśpiewał Hymn Narodowy, a na jego prośbę także miliony rodaków w kraju i za granicą. Później wygłosił okolicznościowe przemówienie. O piętnastej włączyliśmy się do Biało- czerwonego Marszu Niepodległości, który z Prezydentem i Premierem na czele wyruszył z Ronda Dmowskiego przez Most Poniatowskiego pod Stadion Narodowy. Marsz był bardzo bezpieczny: brały w nim udział nawet rodziny z małymi dziećmi, osoby niepełnosprawne na wózkach i sędziwi weterani walk o niepodległość. Z 250 tysiącami polskich patriotów uczciliśmy bohaterów narodowych śpiewając pieśni i wznosząc okrzyki: „Bóg, Honor, Ojczyzna!”, „Niech żyje Polska!”, „Boże błogosław wolną Ojczyznę!”. Pomimo poniesionych trudów jesteśmy dumni- uczniowie i opiekunowie: Marian Kucharczuk, Tomasz Mazurek- z udziału historycznym wydarzeniu. Zrealizowaliśmy testament Witosa wyryty na pomniku w Warszawie: „…a Polska winna trwać wiecznie!”. Wcześniej 7 listopada braliśmy udział w finale Wielkiego Testu o Niepodległości Kuriera Lubelskiego- „Warto być Polakiem” w Sali Błękitnej UW w Lublinie. 9 listopada o symbolicznej godz. 11:11 śpiewaliśmy Hymn Narodowy w akcji MEN-u „Rekord dla Niepodległej”. Godnie uczciliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości.

         

   

 • 26 października 2018 r. - „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość"

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  26 października nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w targach edukacyjnych „Zawodowy strzał w 10!...” zorganizowanych tym razem na terenie OSiR w Biłgoraju. W czasie tego spotkania placówka miała możliwość zaprezentowania zarówno oferty edukacyjnej na rok szkolny 2019/2020, jak i swoich atutów i bazy dydaktycznej.


   

 • 15 października 2018 r. - Ognisko integracyjne klas pierwszych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W poniedziałek uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami wzięli udział w ognisku zorganizowanym w szkolnej harcówce.

  Celem tego spotkania było bliższe poznanie się podczas wspólnego pieczenia kiełbasek i zabawy w kalambury. Świeże powietrze i piękna jesienna pogoda sprawiły, że humor dopisywał wszystkim, a kiełbaski smakowały wyśmienicie.


   

 • 1 października 2018 r. - INTERNAT – Dzień Chłopaka

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  W poniedziałkowy wieczór wychowankowie spotkali się w świetlicy internatu, aby uczcić obchodzony 30 września Dzień Chłopaka. Dziewczyny, pod opieką wychowawców, zorganizowały dla swoich kolegów słodki poczęstunek.

  Podczas spotkania wybrano także „Super Chłopaka 2018”. Został nim wychowanek, który najlepiej sprawdził się w dwóch testach: teście technicznym i teście smaku.


   

 • 26 września 2018 r. - Europejski Dzień Języków Obcych

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Końcem września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na bogactwo języków w Europie, promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcanie ludzi w różnym wieku do nauki języków. Z tej okazji w naszej szkole nauczyciele języka niemieckiego i angielskiego wraz ze swoimi uczniami przygotowali akademię propagującą naukę języków obcych. Rozstrzygnięty został również Konkurs wiedzy o Australii i Szwajcarii.

  Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce: Jagoda Osuch (kl. IV TŻiUG), Klaudia Krzyszycha (kl. II TMRiA);

  • II miejsce: Katarzyna Gałus (kl. IV TŻiUG);

  • III miejsce: Natalia Osuch (kl. IV TŻiUG), Elżbieta Pomykała (kl. II TŻiUG), Sebastian Osetek (kl. II TŻiUG), Bartłomiej Pieczonka (kl. I TMRiA).

  Zwycięzcom gratulujemy!


   

 • 7 września 2018 r. - Udział ZSCKR im. W. Witosa w Różańcu w Narodowym Czytaniu.

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2018, organizowanej pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem akcji jest propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzacja czytelnictwa.
  W naszej szkole 7 września na sali gimnastycznej zebrała się młodzież szkolna i grono pedagogiczne. Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Stanisław Dyjak i odczytał list Prezydenta RP. W liście Andrzej Duda napisał:

  „Przeżywamy szczególny czas świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. W tym jubileuszowym roku myślami często wybiegamy do tamtych dni, kiedy Polacy walczyli o odrodzenie wolnej Ojczyzny, bronili jej granic i pracowali dla odbudowania własnego suwerennego państwa. Wspominamy najważniejsze wydarzenia i postacie tamtych czasów, czcimy zasługi ojców niepodległości i niezliczonych bohaterów, dzięki którym nasz kraj po 123 latach zaborów powrócił na mapę polityczną Europy. Ale też staramy się odtworzyć, co czynili i co czuli wtedy nasi przodkowie; jakie dążenia i nadzieje nimi kierowały, do czego zmierzali i o czym marzyli. W literaturze polskiej nie ma lepszego, pełniejszego, celniejszego obrazu tamtych przeżyć niż „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego”.

  Następnie wysłuchano fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Po spotkaniu w sali gimnastycznej uczniowie, których zainteresowały losy Cezarego Baryki kontynuowali czytanie powieści w bibliotece szkolnej.
  Nasza placówka angażuje się w lokalne inicjatywy tej szczytnej akcji. Delegacja szkoły już po raz kolejny wzięła aktywny udział w Narodowym Czytaniu, które odbyło się 8 września 2018 r. na rynku w Tarnogrodzie.


   

 • 4 września 2018 r. - Projekt "Kuźnia Młodego Przedsiębiorcy"

     

  Od września 2018 r. do czerwca 2019 r. uczniowie ZSCKR w Różańcu uczestniczą w realizacji projektu ekonomicznego "Kuźnia młodego przedsiębiorcy".

   


 

 • 4 września 2018 r. - Rozpoczęcie roku szkolnego

  Więcej zdjęć na  facebook.com/zsarozaniec

  Dziś w sali gimnastycznej społeczność szkolna ZSCKR w Różańcu rozpoczęła kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Św. w pobliskim kościele. Na okolicznościowym apelu pan dyrektor Stanisław Dyjak życzył uczniom i nauczycielom wielu sukcesów i zapału do dalszej pracy. Podczas apelu pan Marian Kucharczuk przybliżył zebranym trudny okres w dziejach Polski, czas II wojny światowej. Była to niezwykła lekcja historii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.


 

 

 

 


Licznik odwiedzin strony   Ostatnia aktualizacja 16 marca 2019.                              Aktualizacja: E. Klucha, B. Jaworowska